Citu dzīvokļu īpašnieku nesamaksāto rēķinu jeb parāda nomaksa

Mājas apsaimniekotājs izrakstītajā rēķinā liek maksāt citu parādu. Līdz šim biju domājusi, ja kāds nemaksā par komunālajiem pakalpojumiem, var vērsties tiesā par parāda piedziņu pret nemaksātāju. Biju pārsteigta, kad mājas apsaimniekotājs paskaidroja, ka tāda iespēja nepastāv, tāpēc nesamaksāto parādu sadalīs uz visiem mājas iedzīvotājiem. Varbūt ir pieredze -ko darīt, lai nebūtu jāmaksā citu parādi?

Lucy (2013-05-24 16:36)      nav pieredze,bet domāju tas nav likumīgi,nu kapēc man jāmaksā piem.tavs parāds/nesaprotu?
jāsasauc mājas sapulce,jāraksta tiesā iesniegums no iedzīvotājiem,bet pirms jābrīdina apsaimniekotājs,ka tā rīkosieties.

lasminaxxl (2013-05-24 16:53)      Manam dēlam jau šoziem tā bija - rudenī pirms apkures sākšanās atsūtija parakstīt papīru , ka piekrīt katru mēnesi maksāt + 17,00ls kaimiņu parādus . Pēc tam varōt sniegt tiesā un atgūt šo naudu !! Ja neparakstīs , tad apkures nebūšot ! Tomēr šo papīru bija parakstijuši vairāk kā 50 % iedzīvotāju un viss notika - apkure bija un 17 ls arī katru mēnesi pie rēķina .. Ar ko tieši tiesāties , to neviens konkrēti nepaskaidroja . Pati biju pie apsaimniekotāja slēgt līgumu ( uz pilnvaras pamata ) , tad nekas tāds netika pieminēts , tas bija jau vasarā ..

joens (2013-05-24 16:54)      Dzīvokļu lietās ir kaudze valsts atbalstītu nelikumību, šī ir tikai viena no tām. Uzlikto pienākumu dēļ parāds pret komunālo pakalpojumu sniedzējiem ir izveidojies apsaimniekotājam, jo dzīvokļu īpašnieki savukārt parādā viņam. Teorētiski par šito izgājienu būtu kriminālprocesu jāierosina par apsaimniekotāja vēlēšanos nelikumīgi piesavināties nepienākošos līdzekļus.

LaskovijMerzavec (2013-05-24 17:24)    1 No otras puses, kur lai apsaimiekotajs to naudu lai ņem, ja no parādnieka nav ko piedzīt?

Parasti, apsainiekotājs parādus sedz no uzkrājuma un remontu fonda, neviss liek maksāt papildus...

Es tādus papīrus neparakstītu....

DAfrika (2013-05-24 17:57)      Nu neticu, ka nevar tiesā griezties! Kāds šo info ir pārbaudījis? Apsaimniekotājam vieglāk parādu sadalīt uz maksātspējīgām galviņām, nekā maksāt tiesas izdevumus un nodevu.

Espacs (2013-05-24 18:28)      Tad nemaksā pati, lai citi samaksā Tavu parādu arī.

Bachata (2013-05-24 19:23)      Mūsu pilsētā aukstā ūdens sniedzējs mierīgi sniedz tiesā. Bet viņiem ir vēl kāds variants, kā likt maksāt - ir mājas kopējais skaitītājs, kas tik nolasīts + tiek saskaitīti ūdens skaitītāju lapiņu rēķini, ko samet paši iedzīvotāji. Starpība tiek sadalīta uz visiem maksātājiem un pieskaitīti rēķiniem (mums parasti tie ir +5Ls).
Joks tajā, ka tad, ja tā lapiņa nav iemesta (un no tā arī veidojas tā starpība), tiek sūtīts vidējais rēķins. tātad naudu tāpat Ūdens kantoris atgūst + ja nākošajā mēnesī lapiņa tiek iemesta , tā summa tāpat ir lielāka (ja vidējais ir mazāks kā reāli patērētais).
Tātad naudu Ūdens gan atgūst no parādnieka, gan vēl no mājas iedzīvotājiem.
Tā ir lieta, ko es nesaprotu..

lasminaxxl (2013-05-24 19:39)      Cēsīs arī jāpiemaksā par patērēto ūdeni , kaut arī ir skaitītāji , arī jāsamet lapiņas, arī tiek norādīts faktiski patērētais ūdens daudzums . Saņemot kārtējo rēķinu , regulāri tiek piemērots koeficents .. pag mēnesi uz maniem 2 kubiem , koeficents bija 0,5. Jautāju grāmatvedei ko tas nozīmē , kāpēc netiek ūdens aprēķināts pēc manas iesniegtās lapiņas ? Kāpēc tad vispār vajadzīgi skaitītāji , ja tie netiek ņemti nopietni vērā ? Un ko atbildēja - ja nebūtu skaitītāju , tad uz "galviņu " tiek rēķināts 7 kubi !! tagad tikai izdalot lieko, kas esot mazākā skāde mums .. ta nesaprotu - par ko man jāatbild , ja esmu godīgi iesniegusi patērēto ūdens daudzumu , kāds man sakars ja pagrabā noplūde / kam tas jāredz ? To man nepaskaidroja .

joens (2013-05-24 21:08)    1 Māja pieder Tev (kaut kāda daļa, skaties ZG), attiecīgi noplūde pagrabā ir vistiešākajā veidā Tava daļa. Tāpat kā caurums jumtā, kaimiņa nelikumīgi aizstiklotā lodžija utt.

Apsaimniekotājs ir mājas īpašnieka kalps, bet praksē šiem kaut kā ir izdevies kļūt par kungiem.

salve (2013-05-24 21:14)    1 Nu ko gan tikai neizdomā tie apsaimniekotāji! Pašiem ar sapratni par to, kas ir kas, nav lielas nojausmas un, izmantojot demgoģiju, muļķo cilvēkus. Parāds ir jāmaksā tam, kurš ir parādā un citus nevar piespiest to darīt, ja vien paši nepiekrīt. Apsaimniekotāji slinko un parādus nepiedzen, pat netaisās to darīt, jo tas nav viegli (laiks, izdevumi utt), vieglāk paprasīt no tiem, kas neko nesaprot no apsaimniekošanas darba specifikas.

JurisK (2013-05-25 02:58)      Taadi papiiri nav jaaparaksta nekaadaa gadiijumaa. Katram dziivoklju iipashniekam ir nosleegts liigums ar apsaimniekotaaju - parastas liigumattieciibas - tu man to un to, es tev naudu. Sniegt tiesaa - kaadas probleemas? Vieniigaa - to paraadnieku vairaaki, par katru atsevishkjs process - gadiem kausies deelj dazhiem simtiem latu. Bet apsaimniekotaajam jaamaksaa siltuma un uudens piegaadaataajiem. Par piemaksu pie uudens reekjina - neesat padomaajushi, kaapeec tai pashaa ss.lv pilns ar piedaavaajumiem pirkt magneetus? Taada nu ir muusu tauta, izchakarees savaa aprobezhotiibaa jebkuru pasaakumu.

lasminaxxl (2013-05-25 08:04)      Juri - nu neparakstiju es to papīru , bet pie rēķina pieskaitīja tos 17 ls .. jo 50 % un vēl kāds bija tomēr piekrituši.. Ar ko tiesāties , ja parādā ir 30 % no dzīvokļiem ? Ja Tas dzīvoklis nopirkts pirms 2 gadiem un vispār pat nezini kas ir tavi kaimiņi , vien pāris blakus esošos zini ?
Dzīvoklis Rīgā , pašā centrā un māja liela - nu sameklē tur parādniekus un atņem naudu !!! Tas nav reāli .. Ja apsaimniekotāji paši nesniedz tiesā , tad ko te parastais cilvēks spēj izdarīt ? Cīnīties pret vējdzirnavām ?

Pa Cēsu ūdeni - ja es maksāju katru mēnesi apsaimniekošanu 30 sant pa m2 - vai man vēl jālien pagrabā un jāmeklē kur notek ūdens ? vai jāstaigā pa dzīvokļiem pārbaudīt ko katrs dara ? Vai tad nevajag reaģēt uz mūsu sūdzībām ? KĀDS taču saņem algu no manas samaksātās naudas ... Un kas notiks , ja katrs līdīs un grozīs kaut ko , no kā vispār neko nesaprot ? Ir taču speciālisti tam paredzēti un tādi ir katrā dzīv pārvaldē ..

Postremo (2013-05-25 08:47)      pareizi buutu, ja apsaimniekotaajs suudzeetos iipassniekam, un tas likuma kaartiibaa , mestu araa nemaksaatajus vienkaarssi.Dazzus reaali izmestu, paareejie fiksi saaktu maksaat. Vismaz ASV tas notiek taa - ELEMENTAARI ! Vienreiz ir jaapielec vissiem, ja nemaksaasi - buusi uz ielas.

JurisK (2013-05-25 11:37)      lasminj - tev ir cits variants - dziivoklju iipashnieku sapulcee vairaakums noleemis maksaat - nu tad vairs neko, jaamaksaa, pat tiesa neliidzees. Jo iipashnieki noleemushi, ka maksaas, kaut arii dazhi bija pret, bet vairaakums par.

blonde (2013-05-26 01:02)      Kā saprast-tāda iespēja nepastāv?..Vispār nesaprotu, kāpēc pārvaldnieki audzē tos parādus līdz n-tajiem tūkstošiem.

miglainaa_plava (2013-05-26 01:14)      Ha, ha, ha... Man līdzīga situācija. Daži iedzīvotāji nemaksā vispār, parāds izaudzis jau pie 10 tūkstošiem. Piegādātājiem interesē tikai kopējā summa - ja tās nav tiek atslēgts siltums, ūdens utt. visai mājai un alles. Tagad jau sākam domāt, ka jāsūdz tiesā, taču tie ir atkal papildus izdevumi un tiesāties var gadiem, pēc tam tiks sastādīts parādu atdošanas grafiks, kas vilksies ilgi un ja cilvēks saņem minimālo algu vai vispār ir bezdarbnieks, tad pat nav saprotams kā no viņa piedzīt to naudu.
Un tas - nemaz nerunājot par kopējiem mājas remontiem, kas arī ir kādi Ls 50 katru mēnesi un tos sedz pārējie.
Vispār jautājums ir ļoti aktuāls, jo arvien vairāk iedzīvotāju šito redzot kļūst par parādniekiem.

miglainaa_plava (2013-05-26 01:16)      Postremo (2013-05-25 08:47) personīgā pieredze




pareizi buutu, ja apsaimniekotaajs suudzeetos iipassniekam, un tas likuma kaartiibaa , mestu araa nemaksaatajus vienkaarssi.Dazzus reaali izmestu, paareejie fiksi saaktu maksaat. Vismaz ASV tas notiek taa - ELEMENTAARI ! Vienreiz ir jaapielec vissiem, ja nemaksaasi - buusi uz ielas.

Īpašnieki ir iedzīvotāji, kas nopirkuši dzīvokļus! Viņi taču neīrē, tie ir īpašums.

VIKTORS53 (2013-05-27 15:37)      Pie pašreizējās komunālās sistēmas sanāk tā,ja kādu izmet-iztiesā no dzīvokļa,dzīvoklis stāv tukšs,taču siltums dzīvoklim tiek piegādāts,par to maksā pārējie mājas iedzīvotāji,parāds krājās līdz nejēdzībai.Manuprāt, šādos gadījumos par tukšo dzīvokļu apkuri būtu jāmaksā pakalpojuma sniedzējam,jo tarifā taču ir punkts par neparedzētiem izdevumiem?

edora (2013-07-09 21:30)      Vot, man arī šitāda šaize!
Šovakar skatos pastakastē iemests paziņojums par iedzīvotāju sapulci - lai lemtu par iespējamiem mājas kopējā parāda apmaksas pasākumiem.
A, manam dzīvoklim ta parāda naf!!! Vnk kolosāli!
Jau tagad esmu riktīgi uzvilkusies... :(

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu