Mantojums ar apgrūtinājumu

Divām māsām kopīpašumā ir lauku zeme un mežs.Viena māsa nomirst,viņai paliek 3 pieauguši bērni un milzīgs kredīts par māju,kurā ģimene dzīvo,bet nemaksā jau gadiem.Bērni kā galvotāji arī melnajos sarakstos.
Kas notiek,ja viņas bērni atsakās no domājamās zemes un meža daļas,kura ir kopīpašums ar mātes māsu?It kā tas pāriet palikušajai māsai?Bet kas ir ar parādu?/Zemes vērtība ir 100x mzāka nekā paņemtais kredīts/
Ja bērni neliekas ne zinis par šo zemi,kas notiek pēc 6 mēnešiem,kad mantošanas laiks pagājis?Teorētiski automātiski pāriet otrai māsai?Un kas ar kredītsaistībām?????
Ko labāk darīt māsai,kura ne santīmu nav nevienam parādā,nav arī galvotāja???Vai tiešām vienīgā izeja atteikties arī no savas likumīgās daļas....?

Ruxandra (2010-12-28 18:07)      Ar šādiem jautājumiem droši var griezties pie jebkura notāra uz bezmaksas konsultāciju, šeit saņemsi tikai ļoti aptuvenas atbildes.

sal (2010-12-28 18:15)      Ja tas bija kopīpašums ar māsu, tad bez tavas piekrišanas tavu daļu ieķīlāt nevienam tiesību nebija un tīri teorētiski to neviens arī nevarēja izdarīt,ja vien pati neko neesi parakstījusi, un kopīpašums bija juridiski noformēts, tavai daļai ir jābūt "tīrai" no parāda.

sal (2010-12-28 18:16)      Un jā... māsas daļai mantosi arī kredītsaistības, jo tu jau mērķē uz ne tikai sev pienākošos daļu, bet arī māsas un māsas bērniem.

Skaidrite_Leeninna (2010-12-28 18:43)      No rakstītā nav skaidrs, vai māsas daļa no zemes un meža bija ieķīlāti mājas kredīta nodrošināšanai un - vai māja atrodas uz tās pašas zemes vai kur citur?

joens (2010-12-28 19:06)      Pat, ja tas ir juristu pirmās sesijas jautājums, pārāk maz informācijas, lai izteiktu jebkādu atbildi.

Domājamās daļas ir idiotisms jebkurā variantā, ar apgrūtinājumu vai bez.

nenopietninopietna2 (2010-12-28 19:09)      Loģiski, ja mātes māsa grib paņemt arī māsas mantojuma daļu, no kuras mirušās māsas bērni ir atteikušies, tad arī līdz ar zemi, mežu nāk līdzi mirušās māsas parādsaistības.
Te gan dīvaini šķiet ( vismaz no teksta tā var saprast), kā uz domājamām daļām var būt apgrūtinājums? Cik zinu, tad ieķīlāt var tikai kautko konkrētu. Varbūt māsa ir pa kluso bijusi sadalījusi īpašumu. Cik zināms, to nevar izdarīt vienpersonīgi, bez otras personas piekrišanu. Bet, ja dzīva esošā māsa ir parakstījusi piekrišanu ieķīlāt kopīgo īpašumu, kad to darīja māsa, tad pati vainīga. Tas nozīmē ar savu parakstu piekrita arī sava īpašuma ieķīlāšanai.

nenopietninopietna2 (2010-12-28 19:29)      Patiesībā māsas bērniem var atņemt māju, ja viņi bija galvotāji mātei un nemaksā kredītsaistības. Māsai ar šiem kredītiem nav nekāda saistība līdz brīdim, kamēr viņa nepretendē uz māsas mantu. Kas attiecas uz jūsu kopīgo zemi. Laikam nāksies to sadalīt, lai nezaudētu savu daļu. Bet tomēr labāk pakonsultēties pie profesionāliem (juristiem).

Dzhokonda (2010-12-28 19:30)      Pirmārt te kaut kas nav kārtībā. Domājamo daļu īpašuma nevar ieķīlāt, ņemot ķīlu noteikti ir prasīta otras māsas rakstiska piekrišana par īpašuma apķīlāšanu. Ja īpašums vienas māsas nāves gadījumā pāriet pie otras māsas, tad pāriet noteikti kopā ar visām kredītsaistībām un ne savādāk. Ja meigināsiet tikt vaļā no apķīlātā īpašuma un līdz ar to-parādsaistībām, var gadīties, ka kredītiestāde pārņems visu īpašumu. Jālasa ķilas un hipotēkas līgumi un jāredz īpašuma dokumenti, lai varētu uz šo jautājumu atbildēt precīzāk.

joens (2010-12-28 19:36)      Mantojumā ietilpst kā labumi, tā sliktumi, nav variantu ņemt tikai vienus. Mantojumu nevienam nevar piespiest pieņemt. Interesanti gan sanāks dabūt kā otru kopīpašnieku valsti.

Idiotisma tajā nozimē, ka tagad, ja valsts pārdos savu daļu izsolē, vari uz kakla dabūt ļoooti "interesantus" kopīpašniekus. Bet - nevienam nevar piespiest būt par kopīpašnieku un 15 ha ir relatīvi viegli dalāma vienība.

Taču mūsu "tiesiskās" valsts apstākļos manu, ka iepazīšanās ar īpašuma dokumentiem varētu būt interesanta lasāmviela, tāpēc pārlasi vēlreiz svaigāko ZG versiju (internetā vari dabūt nekavējoties). Jo māja ir no zemes neatdalāms īpašums un, ja tā atrodas uz šī kopīpašuma, var parādīties brīnumi, ka arī Tava daļa ieķīlāta. Atsevišķi nodalīti ir tikai dzīvokļu īpašumi.

Balvina (2010-12-28 19:50)      Automātiski nekas nenotiek......ja pieteiksies kā mantiniece, mantosi arī parādus.

fantaazija (2010-12-28 20:44)      Parasti jau kurš pieņem mantojumu, tas arī automātiski pārņem parādsaistības.

sancho5 (2010-12-28 20:48)      Cik saprotu, ja zeme nav ieķīlāta, tad varat pieteikties uz mantojumu, jo par māsas kredītiem tāpat jāatbild galvotājiem, tātad bērniem,kuri, kā saprotu, arī izmanto ieķīlāto māju.

Giga1970 (2010-12-28 20:51)      Es gan tā nesaprotu, kā pārējie. Es saprotu, ka uz šo kopīpašuma daļu tu kā māsa, vari pieteikties. Tikai, ja juristi saka, ka uz vienu atsevisķu, konkrēti šo, zemes gabalu nevar pieteikties, tad labāk nepieteikties vispār.Ja māsas bērni atsakās no šīs domājamās daļas, tad nevienam citam tādu domājamu daļu nopārdot valsts nevar. Tad tā, vienkārši pāries tavā īpašumā. Ja viņi piesakās uz šo daļu, tad viņi būs līdzīpašnieki, bet noņemt banka domājamu daļu tāpat nevarēs.

wolands (2010-12-28 21:09)      Tā uz sitiena teiktu - atsakies no mantojuma. Tad nekāda saistība ar kredītsaistībām nebūs. Visticamāk biegās visu savāks banka - arī otru pusi no domājamās daļas uz zemi. Visticamāk viņi no tās mēģinās tikt vaļā, kā ļoti nelikvīda īpašuma (domājamās daļas). Par relatīvi nelielu cenu varēsi atpirkt. Ja ne - neliecies ne zinis un turpini lietot zemi kā līdz šim (ja vien to lieto). Banka to pārdot kādam citam vienalga nevar (tev ir pirmpirkuma tiesības). Tiesa Tu to arī pārdot nevarēsi. Variet, protams, to sadalīt vienojoties. Lai sadalītu bez Tavas piekrišanas bankai būs jāceļ prasība par kopīpašuma izbeigšanu (ilgi, ļoti ilgi ...)
Bet, protams, pareizāk par šo visu būtu runāt ar juristu ;)

saahy (2010-12-28 21:22)      Jāņem visi dokumenti kas attiecas uz īpašumu, savu pasi, un pa taisno pie notāra.Ne visi juristi ir kompetenti mantojuma lietas.Un vēl pa brīvu mūsu valstī nekas nenotiek.Konsultācijas ir par maksu.Te PA neviens nevarēs 100% pareizi visu izskaidrot.

marmorakaraliene (2010-12-28 21:31)      Ak, jē...
Ar varu neviens nespiež mantojumu pieņemt. Tava izvēle. Ja pieteiksies, mantosi parādus arī. Te jāskatās, cik tas īpašums ir vērtīgs šobrīd un kāda ir parāda summa. Ja parāds ir lielāks par īpašuma šībrīža vērtību, tad tādu īpašumu tev noteikti nevajag.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010