Šķiršanās (laulības šķiršana)

Šķiršanās (laulības šķiršana) - jautājumi un diskusijas

Kā sakārtot šķiršanās papīrus? (3)
1995.g. izšķiros. papirus nenokārtoju. kādā iestādē jāgriežas lai sakārtotu dokumentus.
Turpat kur nenokārtoji. Gan jau tev kāds laipns cilvēks paskaidros, ko darīt, lai sakārtotos. Ja otrs laulātais piekrīt laulības šķiršanai - pie notāra abu laulāto pieteikums un vienošanās; ja nē tad Jums jāsniedz prasība tiesā Ja Jūsu laulības šķiršana jau notika oficiāli (tiesā), tad jāgriežas tajā pašā tiesā, kas Jūs šķīra. Jums izdos tiesas spriedumu par laulības šķiršanu, kuru var uzrādīt pēc vajadzības. Nekas cits nav nepieciešams.
Ja Jūs tomēr neesat šķīrušies oficiāli, tad kopā ar sievu pie notāra vai, ja nevar vienoties labprātīgi, tad uz tiesu.
··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Kā sakārtot šķiršanās papīrus? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā ātri izšķirties dzīvojot Vācijā? (6)
Es dzīvoju Vācijas sieva Latvijā un gribu šķirties lai nav jābrauc uz lv ko un kā darit
Vācijas sieva Latvijā...kruti! Visātrākais ir pie notāra, ja abi piekrīt. pareizi te saka, lai sieva paņem notāru un aizved pie Tevis uz Vāciju. „Lietas, kas saistītas ar laulības šķiršanu, laulāto atšķiršanu un laulības atzīšanu par neesošu, piekrīt tās dalībvalsts tiesām:

a) kuras teritorijā atrodas:

- laulāto pastāvīgā dzīvesvieta, vai
- laulāto pēdējā pastāvīgā dzīvesvieta, ja viens no tiem arvien tur dzīvo, vai
- atbildētāja pastāvīgā dzīvesvieta, vai
- laulāto kopīga pieteikuma gadījumā, viena vai otra laulātā pastāvīgā dzīvesvieta, vai
- prasītāja pastāvīgā dzīvesvieta, ja viņš tur pastāvīgi dzīvojis vismaz gadu tieši pirms prasības iesniegšanas (..)

Ja pastāv kāds no augstākminētajiem gadījumiem, tad Tev ir iespējams iesniegt prasību par laulības šķiršanu kompetentā Vācijas institūcijā. Pretējā gadījumā- nāksies vien braukt uz Latviju, jo, saskaņā ar Civilprocesa likumu lietas par laulības šķiršanu izskata piedaloties abām pusēm. Domāju, ka arī notārs nešķirs laulību, ja pie viņa nebūs ieradušies abi laulātie.

Protams, ja ir īpaši apstākļi kāpēc tu nevari atbraukt, ir variants nosūtīt uz Latviju prasības pieteikumu par laulības šķiršanu (tiesā pēc atbildētājas deklarētās dzīvesvietas) un pilnvarot pārstāvi, kas tevi pārstāvēs lietā par laulības šķiršanu, bet tad tiem ir jābūt ĪPAŠIEM APSTĀKĻIEM. Tas, ka tev nav laika atbraukt netiks uzskatīts par pietiekamu iemeslu lai Latvijas tiesa izskatītu laulības šķiršanu bez tavas piedalīšanās tiesas sēdē.
palūdz lai sieva iesniedz šķiršanos. Tevi aicinās, aicinās, Tu neieradīsies, beigās tiesai tas čakars apniks un pēc gada-diviem izškirs.
Vai pie notāra var bez viena klātbūtnes, tikai ar iesniegumu, nezinu.
··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Kā ātri izšķirties dzīvojot... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā izšķirties, ja nav sakaru ar vīru? (7)
Tiesa nolēma atstāt bez virzības prasību šķirt laulību. No 2009.gada vīrs dzīvo Anglijā,sakaru vairs nekādu. Man jāiesniedz viņa dzīves vietas adrese, to es nezinu, vajadzīgas ziņas par mediācijas izmantošanu - kā to dabūt gatavu? Vēlējos,...
Piekrītu, ka no sākuma jāmēģina caur vīra radiem/paziņām sadabūt kontakti.
Tomēr, ja jau par atkritumiem jāmaksā arī par vīru, tātad pēdējā dzīves vietas adrese ir turpat, kur dzīvojat pati. Pieņemu, ka tiesa uz šo adresi nosūtīs pavēsti, un vīra neierašanās nebūtu par iemeslu, kādēļ lai tā neizdarītu laulības šķiršanu.
No kādas juristu lapas (2012): "Ja jūs vairāk pa 3 gadiem nevadāt kopīgas saimniecības, tad tiesa šķirs jūsu laulību." - jāpadomā tik kā variet pierādīt saimniecības vadīšanu.. iespējams bankas kontu izdrukas par ilgstošiem maksājumiem no jūsu konta.
Vīra radi, draugi vai tad nevar palīdzēt? ja neviens nezina tad liec sludinājumu avīzē Latvijas vēstnesis. Drošībai 3 reizes, ja neatsauksies tad varēsi pasludināt kā bezvēsts pazudušo ( mazums Kongo cietumā sēž par narkotikām). Vai tikai nebija tas likums, ka, ja cilvēks neatsaucas uz 3 tiesas pavēstēm tad laulību tāpat šķir. Pavēstes adresātu uzrādi deklarēto, ja viņš to nesaņem (saņemsi - sūti atpakaļ neatvērtu, bet ierakstīto neņem). Vismaz kaut kas lēnām virzīsies uz priekšu. Vai Tev tik tiešām ir žēl naudas, lai samaksātu advokātam, kas visu profesionāli izdarītu, un nebūtu šādu problēmu!? Chiizas...nu piezvani viirenei...aizsuuti sms: gribu skjirties...skaipaa sadaliet mantu... paziņo pa bezvēsts pazudušu ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Kā izšķirties, ja nav sakaru ar... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Šķirt laulību pie notāra, ja otra puse nepiekrīt? (6)
Ir rakstīts ka pie notāra var šķirt laulību uz abu pušu iesnieguma pamata. Bet ja otrā puse nepiekrīt doties pie notāra? Tad šķirt laulību var tikai ar tiesas palīdzību? Vai tomēr pastāv iespēja iesniegt prasību pie notāra no vienas puses?
Tikai tiesa, pie notāra savstarpēji vienojoties Muļķības, izšķīros ar pirmo reizi un tas ilga tikai 35 minūtes..... Tev tikai caur tiesu. Ja gribi, lai šķir ātrāk tiesā, bet salabšanas laika - vēlams, lai vari pierādīt, ka atsevišķi dzīvojat jau kādu laiku (jo ilgāk, jo labāk). Nemaz nav vērts iet pie notāra, kamēr abas puses nebūs vienojušās šķirt laulību bez pretenzijām vienai pret otru. Tikai un vienīgi tiesa...palaimēsies, ja šķirs ar pirmo reizi, bet praksē jau tā nenotiek. Bēdīga piebilde - nereti laulību šķirot caur tiesu paiet vairāki gadi. ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Šķirt laulību pie notāra, ja... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Bērna tēvs draud. (25)
Ko man darīt bērna tēvs sakuma draudeja ar bariņtiesu, pec tam ar prokuroru, bet tagad jau draud ka mani iesedinas aiz restem, es neko tadu neesmu izdarijusi lai mani iesedinatu, ko man darit, jau apnicis ir;(
ko tu streso, ja neko neesi izdariijusi?
aizej pati uz barinjtiesu ar ierakstiitu sarunu, ka tev jau ieteica. tas ir pirmais. draugi-viirieshi ir? labi draugi? tevs, bralis? lai paruna ar vinju. ja neliidz-policija.
Zvani krīzes centram Skalbes un tev pateiks, kā pareizāk rīkoties. Tas ir vecs paņēmiens - iebiedēt. Psiholoģiskā šantāža saucas. Nebaidies no bāreņtiesas. Viņi Tev var palīdzēt. Sieviešu krīzes centrā arī vari palīdzību lūgt. Aiz restēm gluži tāpat nevienu nesēdina. Turies! Lai veicas Tev! Draudēt ar prokuroru ir stulbuma pazīme (būtu jādraud ar policiju/iesniegumu policijā), iesēdināt var arī autobusā. Ja gribi saņemt kādu padomu, iesākumā pastāsti kādus grēkus tev inkriminē... Kāpēc draud?Devi iemeslu?Zinu gadījumu ,kad sieva aizveda bērnu uz Vāciju bez tēva piekrišanas.Dabūja bērnu atpakaļ.Kaut ko Tu noklusē.Nekas tāpat vien nenotiek:)) ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Bērna tēvs draud. lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Laulības šķiršana,ja vīrs atrodas ieslodzījumā ārzemēs. (13)
Labdien!Vēlos uzzināt, kā var izšķirt vai anulēt laulību, ja vīrs atrodas ieslodzījumā Spānijā, pati dzīvoju Latvijā. Vīrs ir Latvijas pilsonis,notiesāts uz 6 gadiem, jau vairākus gadus neuzturu ar viņu kontaktu,mums nav kopīgu bērnu un...
Izšķirs un pat viņa klātbūtni nevajag, galvenais pareizi uzrakstīt prasību, bebša paternitāte arī nav nemaz tik grūti nokārtojama. Ja paspeesi izšķirties un stāties laulībā paternitāte nebūs jākārto Diez vai šī būs īstā vieta,kur uzdot šādus specifiskus jautājumus.Varbūt mēģini Spānijas vēstniecībā,kura atrodas O.Vācieša ielā? Sliktāk jau nebūs, ja Iekšlietu ministrijas un Ārlietu ministrijas mājas lapās sameklēsi info e-pastus, aizsūtīsi normāli noformētu jautājumu (kā iesniegumu pēc formas), norādot visus savus datus, vēlēkais mēneša laikā kaut kādu atbildi saņemsi. https://e-justice.europa.eu/content_divorce-45-lv-lv.do?member=1#toc_11 Domāt vajadzēja agrāk,ja tu nepaspēsi izšķirties pirms bērns piedzims,automātā bērna tēvs būs tas tavs vīrs,pēc gada tik varēsi mainīt uzvārdu un piereģistrēt īsto tēvu.stulbi likumi mūsu valstī.
Labu advokātu tev vajag.
··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Laulības šķiršana,ja vīrs... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai man ir tiesības nepiekrist šķirties? (31)
Es tam neesmu gatava. Nevaru un negribu.
Vēl piecērt kāju pie zemes vai uzsit dūri galdā...

Bērnudārzs!!!!
Jaa, Jums ir taadas tiesiibas :) Rezultaats no taa nemainiisies, mainiisies tikai procesa izmaksas (arii Jums) un nedaudz ilgums, ja ir kopeeji beerni vai/un ja nevarat sadaliit labpraatiigi mantu.
Parasti tas, kurshs veelas shkjirties, "pasuuta" visu materiaalo (beernus arii, biezji) taalaak (atsakaas no visa), lai tikai aatraak dabuutu shkjirshanos.
Ir tiesības nepiekrist, tad šo jautājumu lemj tiesa. Un, faktiski, izšķir jebkurā gadījumā. ;) Mazohiste?gribi,lai tevi vairs ne tikai nemiil,bet veel arii lai neieredz? Tiesības nepiekrist tev ir, bet mainīt tas neko nemainīs. ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Vai man ir tiesības nepiekrist... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Jā, galvenais ir dāsns ziedojums, tad grēks tiek piedots :S Ak, jēl, es gar zemi! :D Ja tu laulājies baznīcā, tad vispār Dieva priekšā nevari otrreiz precēties, kamēr tava šķirtā sieva/vīrs ir vēl kkur dzīvi. Tā man ticīgā omīte bērnībā skaidroja, kad jautāju, kāpēc viņa pēc šķiršanās otrreiz neapprecējās un visu mūžu nodzīvoja viena Rēcīgi..DDD,gandrīz vai nokritu no krēsla..))Kāda hrena pēc to darījāt,zb/´pazīmējaties radu un citu priekšā,kur baznīcas zvērests palika līdz mūs šķir nāve/ha,ha...vislabāk precēties Dz.nodaļā +ātri var izšķirties Tiesā..DDD.tas tā ,bet lai Tev veicas atrast sakarīgu juristu,kas pārzina baznīcu herņas..))) Šķirās visi pie notāra (vai tiesā, ja nevar ko sadalīt). Bet baznīcai savi arhīvi un kārtība - visdrīzāk otrreiz vairs nelaulās. Vispirms Dievam jāpalūdz piedošana, jāizpērk grēki ar kādu dāsnu ziedojumu baznīcai, tad pa taisno pie notāra. Ja laicīgā pasaulē ir neiespējami vienoties ar laulāto, tad - uz laicīgo tiesu pēc laulātā dzīvesvietas, vēlams ar advokātu. ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Kur ieniegt šķiršanos, ja es... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Laulības šķiršanas iemesls - vīra alkoholisms. Kā jāpierāda? (5)
Izlasīju piedāvātos iemeslus laulības šķiršanai, bet neviens neatbilda manējam. Nekur nemanīju risinājumu gadījumam, ja ir tikai viens būtisks iemesls:alkohols. Nekādu dokumentālu pierādījumu nav, bet tiesā bez pierādījumiem neiztikt. Kā...
Neka nav japierada un pieteik ari ar iemeslu - Negribu dzivot kopa vairs un viss!!! Un tagad, ja nemaldos, to lietu var nokartot ari caur notaru... vienojaties-raksturu nesaderiba.nav visiem jazin patiesiba, un sava starpa saglabasiet normalas attiecibas. Sandra111 labs ieteikums! Biežu alkohola lietošanu var pierādīt ar lieciniekiem un medicīnas dokumentāciju, bet tas nav vajadzīgs. Ar varu nevienu palikt laulībā piespiest nevar. caur notāru var izšķirties tikai, ja ir abpusēja vienošanās pilnīgi visos jautājumos izšķirt laulību var arī mantu nedalot un neplēšoties, arī caur tiesu, ja veļu nevēlas mazgāt, aizņem tikai nieka 35 minūtes....un ar pirmo reizi izšķir. Tagad taču vēl vienkāršāk... ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Laulības šķiršanas iemesls -... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Dzīvoklis - nevaru vīru izdeklarēt pēc šķiršanās (5)
Ar viru izkiramies oficali un padalijam dzivokli ar noteikumu ka 2 gadu laika vinu no si dzivokla nevaru izdekleret (ir sads punkts ieklauts ligum) bet lieta tada ka velos dzivokli samainit uz citu vai pamainot dzivokli es varu no si veca...
nu bet sarunaa vissu normali ar bijusso, a ? Abi ejat kopaa kartot vissu to. Vai airi tur ir kara stavoklis? :( Par to domāt vajadzēja pirms parakstīties uz līguma. Var mēģināt sarunāt, ja vīrs neiebilst, ka viņš piedeklarējas jaunajā (pats, jo nav vairs maziņš un domājams ne nespējīgs, lai kāds cits piedeklarētu), taču, ja kaut kas ne tā, viņš var dzīvi pačakarēt pēc tam izstiepjot faktu, ka neesi pildījusi līguma noteikumus. Dzīvokli pārdot būs problemātiski, jo ir līgumsaistības, ka tur cilvēks piedeklarēts. Ja tiešām akurāt kas jāmaina, konsultējies pie jurista, kas zina visas šitās fīčas un var ieteikt kādu gudru veidu varbūt, kā panākt savu likumīgi. Taču noteikti ar bijušo vīru attiecības jāuztur labas, jo, lai ko mainītu, būs vajadzīgs viņa paraksts. Pārdot dzīvokli vari, tikai jautājums, kas pirks ar īrnieku, jo pēc mūsu likumdošanas, ja īrniekam ir līgums, īpašnieks var kaut uz galvas stāvēt, bet ja viņš negrib iet prom, izlikt viņu nevar nekādīgi, nav svarīgi ko īpašnieks gribētu darīt- pārdot, mainīt, jaukt nost.Viņš tur var palikt līdz līguma beigām, ja līgumā nav konkrēta datuma, tad līdz mūža galam.
Ja vīrs negrib Tev par kaut ko atriebties, tad sarunā, ka tiklīdz Tev būs cits dzīvoklis, viņš varēs piedeklarēties tur, jo atkal pēc mūsu likumiem, jebkurš var deklarēties kur vien vēlas, īpašniekam neko neprasot un nemaz nepasakot,ka tur deklarējies. Izdara to no kompja neatejot- elektroniski. Dzīvokļa vai mājas īpašnieks pēc 10 gadiem saņem no Rīgas ūdens ar atpakaļejošu datumu rēķinu par 10 gadus nesamaksātu ūdens lietošanu vēl 1 cilvēkam, par kuru īpašnieks nemaz nezināja./Tas gadījumā, ja nav skaitītāju, patēriņu aprēķina "no galviņām"./
Atkal papilnam gudrīšu savācies :(

Īre nekādi nav saistīta ar deklarēšanos un otrādi vispār nekā. Kaut abām pusēm vienojoties tas ir iespējams. Tad vīrs ir deklarēts vai arī (tikai) īrnieks?

Kaut praksē ar deklarēšanos nav tik jauki kā likumā rakstīts (nerada civiltiesiskas sekas), tomēr arī NĪ būtisks apgrūtinājums no tā nerodas. Varbūt pāris naudiņas mēnesī klāt rēķinam par atkritumiem un liftu. Deklarēšanās nerada tiesības dzīvot šajā vietā.
Joens- Tu gribi teikt, ka ja tas piedeklarētais eks-vīrs, kuram līgums uz 2 gadiem, negribēs no turienes izdeklarēties, nebūs kā apgrūtinājums pārdodot neredzamās autores dzīvokli. Kas tādu pirks. Pamēģini viņu pirms līguma beigām izdeklarēt ja šis iespītēsies. Gribētu redzēt uz kada likuma panta to var izdarīt. Vismaz avīzē MK Latviji viena juriste pateica ka ne. ··· Šķiršanās (laulības šķiršana): Dzīvoklis - nevaru vīru... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu