Servitūts

Servitūts - jautājumi un diskusijas

Kā noslēgt līgumu ar kaimiņiem par ceļa servitūtu? (13)
Nopirku zemi pie kura ir piebraucamais celsh, kuru izmanto vairaki kaimini, bet kad sutiju pieprasijumu par elektribas pievilkshanu, man paskaidroja, ka es neesmu tiesīgs braukt pa to ceļu, lidz ar to arī elektribu nevar pievilkt. Vajag ...
DIVI KAIMINI UN KONJAKA PUDELE VAR ATRISINAAT JAUTAAJUMU ,KURU 5 TIESAS NESPEEJA ATRISINAAT Viss ātrākais un labākais variants ir vienoties ar kaimiņu. Labu laiku atpakaļ uz manas zemes arī daži gribēja uztaisīt servetūta ceļu...viņiem neizdevās pat tiesas ceļā... Njaa.smags gadiijums.kad mekleeju apbuuves gabalu,es veicu lielu izpeetes darbu,pirku info no zemesgraamatas utt.,aprunaajos ar potenciaalajiem kaiminiem.Bija dazi loti skaisti gabalini,bet nepirku tiesi celu deel,jo negribeeju par savu naudu sev probleemas nopirkt. Ceļš un elektrība ir dažādas lietas un arī risināt var dažādi. Nav noteikti jāsaista kopā.

Kam pieder ceļš (zeme)?

Servitūta nodibināšana šajā gadījumā visticamāk caur tiesu, kas gan var izvērsties garlaicīgi. Aiztecēt pie vietējās pašvaldības teritorijas plānotāja pakonsultēties.

Vispār esi "iepircies", ja vien šo faktu (ka nav legālas piekļūšanas zemei) nezināji jau iepriekš.
jāpiekrīt rabinovicam + notārs , tas izmaksās ar savas naudiņas, pati ar to saskāros. ··· Servitūts: Kā noslēgt līgumu ar ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Setvitūts kas ierakstīts zemes grāmatā, bet nav par labu ne vienam, (7)
Blakus īpašumā mainijās īpašnieki un tie ir aizvēruši ceļu, jo viņiem traucējot auto radītie putekļi. 1. Pašvaldība pasaka, ka neko darīt nevar, jo ceļš tai nepieder, kaut arī to visu laiku uzturēja. 2. jaunais ...
Kasteeste pareizi saka, tomēr mūsdienās visbiežāk ceļa servitūtus nodibina par labu nekustamam īpašumam, nevis konkrētiem cilvēkiem. Tāpēc, ja servitūts zemesgrāmatā ir ierakstīts, tad šķēršļu likšana ir prettiesiska. Šādi gadījumi ir bijuši, arī diezgan skandalozi, ar tv sižetiem. Taču, ja gribēsi cīnīties ar likuma metodēm, nevis pa nakti nojaukt šķēršļus, tad bez jurista laikam nekādīgi. Sava specifika un diezgan daudz variantu. Saskaņā ar Civillikuma 1130.pantu servitūts ir tāda tiesība uz svešu lietu, ar kuru īpašuma tiesība uz to ir lietošanas ziņā aprobežota kādai noteiktai personai vai noteiktam zemes gabalam par labu. Pašvaldībai tīri formāli varbūt tiešām nekas nav sakāms. Kā rīkoties? Iesākumā derētu uzrakstīt kaimiņam pieklājīgu lūgumrakstu, kas apliecināts pie zvērināta notāra vai pagasttiesā. Ja tas nelīdz, jāceļ prasība tiesā... Ir personālservitūti un reālservitūti...ceļa servitūts ir reālservitūts un tiek nodibināts par labu nekustamam īpašumam ne kādai konkrētai personai. Juridiski viņi nevar aizliegt lietot ceļu..tā ir vnk patvaļa..pret to var pacīnīties.. Pofig- sevitūts ir servitūts...var visi braukt, ja vien neizčakarē ceļu un negonko...
Zinu reali kā tas...bet vot ko pagasts jums tur gan nesapratu...?!
Pagastam jau taisni bij jāaizstāv tavas tiesiibas...
Ņečakarē Kaste smadzenes! Zemesgrāmatā ir ieraksts -servitūts- un -apgrūtinājums- un punkc
...vismaz nesen vēl bija...
··· Servitūts: Setvitūts kas ierakstīts ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Servitūta līgums par kabeli? (3)
Kādas iestādes speciālists lūdz parakstīt atteikumu par to, ka es nevēlos slēgt servitūta līgumu par kabeli, kas ir ielikts manā zemesgabalā...lūdzu paskaidrojiet kas tas, un ko tas nozīmē. Jau iepriekš paldies!
Pieņemu, ka parakstīšana nepieciešama lietas tālākai virzībai.. tiesai(?) - uzmanīgi jāiepazīstas ar parakstāmā papīra tekstu. Skat 18. punktu.. http://likumi.lv/doc.php?id=96611 Pēc tā izriet, ka viņiem ir Tiesības, savukārt zemes īpašniekam ir vienīgi tiesības vienoties, vai arī to uzspiedīs tiesa.
Var vēl arī iesearchot kaut ko "likums kabeļa servitūts" stilā - atradīsies raksti par citiem precedentiem, kā tie risināti.
zemesgrāmatā tas kabelis kā apgrūtinājums neparādās, ja?
Katrā ziņā kaut kādu atteikumu parakstīt nav Jūsu pienākums, bet arī parakstot nekas Jums kā zemes īpašniekam nemainās, vienkārši ST (visticamāk) zinās, neesat runājams. Elektrokabeļa aizsargjosla ir 1m uz katru pusi no kabeļa ass, kas nozīmē, ka šajā joslā jūs vairāk par puķu stādīšanu neko darīt nevarat.
Nekad nevajag parakstīt neko, kas pašam nav nepieciešams. ··· Servitūts: Servitūta līgums par kabeli? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Manu īpašumu ieskauj kaimiņu zeme un kā lai tiek klāt neiekāpjot viņu zemē? (3)
Privatmajai ar zemi ir divi īpašnieki. Zeme dalaas uz puseem, tā pat kā māja, tachu uz kaimiņu zemes ir iebarucamais ceļš. diemžēl šis ceļš nav iezimets zemesgraamataa, bet vecā plānā tāda kā stiipinja parādās. Tagad ...
Griezies tiesā ar lūgumu nodibināt servitūta ceļu. Runa iet par servitūta ceļu,ja nav iezīmēts zemes grāmatā skatieties......http://www.vzd.gov.lv/lv/pakalpojumi/zemes-ipasniekiem/registracija/cela-servituta-r
egistracija/
Klasisks gadījums, kas jau ir piedzīvots arī manā praksē - viens kopīpašnieks sāk terorizēt otru kopīpašnieku, lai lai tiktu pie pirmā mājas daļas par lētu naudu. Šeit būtu jāzina vai māja un zeme zem tās ir sadalīta domājamās daļās vai reālās daļās, jo no tā niansēs atšķiras juridiskais risinājums, bet, vadoties no pieejamās informācijas, Jums tiesā būs jāceļ prasība par servitūta noteikšanu. Servitūts, vienkārši izsakoties, ir tiesība arī pret īpašnieka gribu šķēsot viņa zemes gabalu. ··· Servitūts: Manu īpašumu ieskauj kaimiņu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Mājas Personālservitūts līdz mūža beigām (radinieki) (7)
Sveiki. Interesē situācija, kad ir noslēgts personālservitūts uz māju, noteikts persona drīkst tur dzīvot līdz mūža beigām. Jautājums, vai tas nozīmē, ka šīs personas radinieki arī drīkst tur dzīvot, bez jebkādas ...
... ja vien AT lēmumi nenoteiktu ka bērnu izmitināšana nav uzskatāma par tiesību tālāk nodošanu. Ar pirmās pakāpes radiniekiem tas vispāŗ nav tik viennozīmīgi. Aiz kam prasās precizējums par kādiem tieši radiem runa. Vispār labs jautājums par lietu, kas parasti tiek uztverta kā pašsaprotama (tautas valodā - nokopšana). Kas notiek ar šādas personas laulāto un nepilngadīgajiem bērniem (visi pārējie ir tikai viesi un pastāvīga uzturēšanās nav nepieciešama). Ja apprecas un bērni dzimst pēc servitūta nodibināšanas (80-gadīgam onkulim 40-gadīga sieva un 10-gadīgs sīcis nav nekāds ekstraordinārais gadījums). Īsa atbilde; nē, nevari.

Vis maz tāpēc vien ka tas tev nepatīk nevari.
Bet... ja vari pierādīt ka viņa radu atrašanās mājā padara tavu dzīvi tur neiespējamu, jo "nav visiem vietas" tad vari.

Vispār šos jautājumus vajag konkrētāk nodefinēt slēdzot līgumu; teiksim 2 istabas mājā paliek servitūta turētāja rīcībā. Un visiem viss būs skaidrs ko var un ko nevar.
CL 1202. pants noteic, ka tālāk dot lietojuma tiesības (personālservitūta) izlietošanu uz zināmu laiku vai kādā daļā citai personai var tikai ar īpašnieka piekrišanu. Bērns pēc LV likumiem ir līdz 18 gadiem. ··· Servitūts: Mājas Personālservitūts ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Servitūta ceļš "pazudis" no papīriem (21)
ar ko jāsāk un kam jāprasa atbildība,ka reālais ceļš,kas gāja uz īpašumu(iemērīts 1996.)caur 2 citiem īpašumiem,kuriem tobrīd vēl nebija noformētas īpašuma tiesības,vēlāk tās noformējot minētajiem 2 īpašumiem,ir ...
Pirmkārt, nav pilnīgi nekādas jēgas iet uz pašvaldību un Valsts Zemes dienestu un meklēt vainīgos - tas neko nedos, tādā veidā servitūta ceļu nevar atgūt
Otrkārt, ja īpašuma nav cita jēdzīga piebraucamā ceļa, tad tiesā var uzvarēt un dabūt servitūtu.
Treškārt, vispirms ir jāiet un jārunā ar kaimiņiem, izmantojot visas sarunu vešanas prasmes, kas ir pieejamas, ja vajadzīgs iesaistot citus kaimiņus, pašvaldības juristus - jo tiesas lieta ar pārsūdzēšanu iet gadiem, maksā naudu un nervus (jo otra puse to uztver kā kara pieteikumu gandrīz vienmēr) un vajadzētu būt, ka svarīgas ir labas attiecības ar kaimiņiem arī nākotnē. Tāpēc vajag viņiem (kaimiņiem) pēc iespējas lēnprātīgāk izskaidrot, ka ja viņi nepiekrīt parakstīt līgumu labprātīgi, tad vienīgais ceļš ir iet uz tiesu, kur 95% viņus gaida zaudējums un kas vēl nepatīkamāk tiesas izdevumu apmaksa.
Tikai mīļā caur tiesu. Tā tiešām ir pagasta vaina, ka neievēroja jau esošu servitūtu. Tagad Tev būs jātiesājas par servutūt, kas ļaus Tev iekļūt savā īapšumā. Šī ir vienīgā valsts pasaulēm, kur ir tik debīli likumi. Diemžēl!! Vienīgais ko var vēl uzzināt vai tais 2 īpašumus Z.grāmatā ir atrunāts sevitūta ceļš. Ja ir tad viņiem tiesa var uzlikt sodu par likuma nepildīšanu un utt. Var uzreiz rakstīt pieteikumu tiesā, lai tā nospriež, kā Tev tikt iekšā savā zemes gabalā. Tiesa var uzlikt apgrūtinājumu kaimiņiem viņu piekrišanu neprasot, ja nav citu piekļūšanas iespēju.

Tādu zemes gabalu, kuriem nav piebraucamā ceļa no publiskās telpas, Latvijā ir tūkstošiem, ik pa laikam ar šito bardaku nākas saskarties.
tiesaa jaaprasa, kaa reaalservitutu, veelams pa "plato" lai a/m vieta celjam pardzeeta.
tik ir viena nianse - ne kur nav noteikts, ka pret sho "servire" nevar prasiit atlidziibu.
tev vispirms zemes ierikotaajs - meernieks jaatsauc, lai uzziimee optimaalo plaanu abiem iipasniekiem neitrali. Tad uz tiesu - noteikt servituutu saskanja ar sho planu un ierakstiit to Zemesgraamataa.
pašvaldība servitūta ceļu varēja noteikt tikai vienā gadījumā - piešķirot zemi lietošanā. Tas posms jau sen ir beidzie sun no pašvaldības neko vairs prasīt nevar.
šobrīd ir jārīkojas saskaņā ar Civillikumu. sākumā pašiem ir jāmēģina vienoties par servitūta ceļa noteikšanu ar zemes īpašniekiem, bet, ja pārējie īpašnieki nepiekrīt, tad gan caur tiesu.
vienošanos par servitūta ceļu pēc tam ir jānostiprina zemesgrāmatā.
tā tāda ātrā atbilde :)
··· Servitūts: Servitūta ceļš "pazudis" no ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu