Servitūta ceļš "pazudis" no papīriem

ar ko jāsāk un kam jāprasa atbildība,ka reālais ceļš,kas gāja uz īpašumu(iemērīts 1996.)caur 2 citiem īpašumiem,kuriem tobrīd vēl nebija noformētas īpašuma tiesības,vēlāk tās noformējot minētajiem 2 īpašumiem,ir uz papīra no tiem pazudis?Pagasts liek iet caur tiesu un iezīmēt servitūta ceļu,jurists norāda,ka tā ir toreizējā ciema mērnieka un amatpersonu vaina,ka apstiprināja šos īpašumus neuzliekot servitūtu...kā rīkoties tā zemes gabala īpašniekam,kuram tagad nav tiešas piekļuves savam īpašumam?

lasitaja (2010-10-04 12:55)      pašvaldība servitūta ceļu varēja noteikt tikai vienā gadījumā - piešķirot zemi lietošanā. Tas posms jau sen ir beidzie sun no pašvaldības neko vairs prasīt nevar.
šobrīd ir jārīkojas saskaņā ar Civillikumu. sākumā pašiem ir jāmēģina vienoties par servitūta ceļa noteikšanu ar zemes īpašniekiem, bet, ja pārējie īpašnieki nepiekrīt, tad gan caur tiesu.
vienošanos par servitūta ceļu pēc tam ir jānostiprina zemesgrāmatā.
tā tāda ātrā atbilde :)

ziemelis (2010-10-04 12:57)  2   Jāiet taisnā ceļā uz VZD!

joens (2010-10-04 13:49)      Juridiski šīs lietas mūsu valstī ir baigi samudžinātas, jo savulaik denacionalizācijas eiforijā ne valsts, ne pašvaldības, ne paši pilsoņi/īpašnieki tādiem sīkumiem kā precīzi noformētiem dokumentiem, nepievērsa ne mazāko vērību. Cik esmu saskāries, klienti nes tiesu spriedumus, kurus praksē neviens pat netaisās pildīt (pat nezinu mehānismu, kā to var izdarīt, piespiest nostiprināt servitūtu ZG īpašniekam, caur kura zemi tas servitūts un kuram ne mazākās intereses šādus maksas pakalpojumus izveikt). Vai vismaz Tavā ZG servitūts nostiprināts?

Sākt tiešām labāk būs ar vietējo VZD nodaļu, pirms tam var aiziet parunāties ar vietējo zemes ierīkotāju būvvaldē.

Dzastina (2010-10-04 13:56)    1 Tikai mīļā caur tiesu. Tā tiešām ir pagasta vaina, ka neievēroja jau esošu servitūtu. Tagad Tev būs jātiesājas par servutūt, kas ļaus Tev iekļūt savā īapšumā. Šī ir vienīgā valsts pasaulēm, kur ir tik debīli likumi. Diemžēl!! Vienīgais ko var vēl uzzināt vai tais 2 īpašumus Z.grāmatā ir atrunāts sevitūta ceļš. Ja ir tad viņiem tiesa var uzlikt sodu par likuma nepildīšanu un utt.

_Martini_ (2010-10-04 14:12)      Kam prasīt atbildību - katrā gadījumā individuāli - var būt pagasts, var būt - VZD, var būt mērnieks, kurš izstrādāja zemes ierīcības projektu...
Es ietu un rīkotos šādā scībā: 1) pie blakus zemes gabala īpašnieka aprunāties 2) uz pašvaldību 3) uz VZD apjautāties WTF? 4) Aizietu, parunātos ar juristu - ko darīt. Tad - pēc apstākļiem.

didi1 (2010-10-04 14:29)      ja nevar vienoties, slidens tiesu darbu ceļš . :(((

edora (2010-10-04 14:50)      Bet kur palicis reālais ceļš , vai tas arī pazudis ? :))) Nu neticu , ka kaimiņi Tevi no visām pusēm nobloķējuši ... ja tā , tad Tev tiešām būs grūti ar viņiem vienoties , tikai tiesa , ar nezināmu rezultātu , visi pierādijumi tagad jāgādā pašiem ...

Jason (2010-10-04 16:05)      Ja servitūts nebija norādīts kā apgrūtinājums īpašuma dokumentos abiem taviem kaimiņiem, tad juridiski viņa nav. Lai pie tāda tiktu, būs vien jāvēršas tiesā.

joens (2010-10-04 16:21)    1 Var uzreiz rakstīt pieteikumu tiesā, lai tā nospriež, kā Tev tikt iekšā savā zemes gabalā. Tiesa var uzlikt apgrūtinājumu kaimiņiem viņu piekrišanu neprasot, ja nav citu piekļūšanas iespēju.

Tādu zemes gabalu, kuriem nav piebraucamā ceļa no publiskās telpas, Latvijā ir tūkstošiem, ik pa laikam ar šito bardaku nākas saskarties.

garaamejoshais (2010-10-04 17:15)      A vispirms ar saimniekiem pa normaalo parunaaties nevar? Es jau nu nekaadu tiesu nechakareetos... Pa labam meegjinaatu sarunaat. Ja pa labam nee, tad pateiktu, ka ieseeshu latvaanjus, ka nav man, tad nebuus nevienam..:)

atspole (2010-10-04 19:02)      Ja pati būtu kaimiņu vietā, vai Tu atteiktoes no savas zemes un piekristu ,ka ieraksta šādu servitūtu?:))) Un tad vēl skatoties, vai viņš neiet īpašumam pa vidu gar mājas pakšķi!:) Katram jau savs krekls tuvāks! Dzirdēju, ka pat dažs labs jurists iesaka iegādāties helikopteru!:) To var tikai caur tiesu, bet zinu gadījumu, ka tas neko daudz nelīdz.Vēl ir variants kompensēt naudā īpašniekiem zaudētos kv.m. sakarā ae ceļa ierīkošanu.Starp citu, pašai šis ceļš būs jātaisa par saviem līdzekļiem, gadījumā, ja tiesā panāki labvēlīgu lēmumu, jo to vajag Tev, bet lietot varēs arī kaimini!:)

Kamija (2010-10-04 19:16)      Ja uz Tavu īpašumu nevar nekādā citādākā veidā piekļūt kā tikai caur tiem 2 citiem, minētajiem īpašumiem, tad ir pamats parsīt servitūtu nodibināt tiesas ceļā.

Ja ir citas piekļūšanas iespējas, tad neko - būs sarežģīti. Īpašums pēc iespējas mazāk jāapgrūtina ar citu personu tiesībām - šajā gadījumā - ar servitūtu. Nu un kas, ka Tev tā gribas vai Tev tā ir ērti. Ja toreiz neierakstīja, tad žēl gan...

MMW (2010-10-04 21:00)    2 Pirmkārt, nav pilnīgi nekādas jēgas iet uz pašvaldību un Valsts Zemes dienestu un meklēt vainīgos - tas neko nedos, tādā veidā servitūta ceļu nevar atgūt
Otrkārt, ja īpašuma nav cita jēdzīga piebraucamā ceļa, tad tiesā var uzvarēt un dabūt servitūtu.
Treškārt, vispirms ir jāiet un jārunā ar kaimiņiem, izmantojot visas sarunu vešanas prasmes, kas ir pieejamas, ja vajadzīgs iesaistot citus kaimiņus, pašvaldības juristus - jo tiesas lieta ar pārsūdzēšanu iet gadiem, maksā naudu un nervus (jo otra puse to uztver kā kara pieteikumu gandrīz vienmēr) un vajadzētu būt, ka svarīgas ir labas attiecības ar kaimiņiem arī nākotnē. Tāpēc vajag viņiem (kaimiņiem) pēc iespējas lēnprātīgāk izskaidrot, ka ja viņi nepiekrīt parakstīt līgumu labprātīgi, tad vienīgais ceļš ir iet uz tiesu, kur 95% viņus gaida zaudējums un kas vēl nepatīkamāk tiesas izdevumu apmaksa.

izshautais_rieksts (2010-10-04 21:03)    1 tiesaa jaaprasa, kaa reaalservitutu, veelams pa "plato" lai a/m vieta celjam pardzeeta.
tik ir viena nianse - ne kur nav noteikts, ka pret sho "servire" nevar prasiit atlidziibu.
tev vispirms zemes ierikotaajs - meernieks jaatsauc, lai uzziimee optimaalo plaanu abiem iipasniekiem neitrali. Tad uz tiesu - noteikt servituutu saskanja ar sho planu un ierakstiit to Zemesgraamataa.

cikibrikiesmuklat (2010-10-04 21:33)      Kas tie par kaimiņiem, ja liedz VIENĪGO piebraukšanas ceļu īpašumam! Ar tādiem pie kopsaucēja netiksim.
Kopš 1992.gada decembra, visos pagastos pastāv zemes ierīcības projekti, kurus apstiprināja vēl toreizējā TDP. Uz projekta atspoguļojās vecā topogrāfiskā informācija un uzliktās jaunās zemes lietojumu robežas.
Formējot zemes gabalu īpašumā, mērnieks to uzmērīja, piefiksējot situācijas izmaiņas, ēkas, komunikācijas, kā arī ceļus.
Nākamais solis bija pašvaldības lēmums par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu vai privatizāciju, kurā BIJA jānorāda aprobežojumi - ceļi, kabeļi, gaisvadu līnijas utt. Kad stājās spēka Zemesgrāmatu likums (1993.maijā), papildus tika rakstīts nostiprinājuma lūgums, kurā tika fiksēti visi aprobežojumi, kas bija pašvaldības, vēlāk Zemes komisijas lēmumā. Ja tas viss notika tā, un aprobežojumi fiksēti nostiprinājuma lūgumā, tad tos ierakstīja arī zemesgrāmatā un nekādu problēmu.
Jāatgādina, ka tiesības uz sveša īpašuma apgrūtināšanu sakarā ar servitūta ceļu ir tikai tādā gadījumā, ja īpašumam nav piekļuves no citas puses, neskatoties uz to, ka no citas puses ceļa nav. Ceļš jābūvē pašam, ja neizdodas vienoties ar kaimiņu.
Ka vienīgais piebraucamais ceļš nav iezīmēts robežplānā un ierakstīts zemesgrāmatā, tas ir tikai un vienīgi pašvaldības un zemes dienesta darbinieku "nopelns"
Atbilstoši civillikumam, servitūtu var nodibināt ar likumu (kā es augstāk aprakstīju), ar līgumu un tiesas ceļā. Atliek abi pēdējie varianti.
Ieteiktu uzmest kūkumu, un cepurīti rociņās burzot doties pie kaimiņa, īpaši gadījumos, ja ir iespējams uzbūvēt piebraucamo ceļu no citas puses, bet nav vēlēšanās to darīt. Ja nav tādas alternatīvas un kaimiņš ir lops, tad jārunā tieši, ka būs tiesu darbi un jūs vinnēsiet.
Iet mek

cikibrikiesmuklat (2010-10-04 21:45)      Iet meklēt taisnību uz pagastu vai zemes dienestu, vai centrālo zemes komisiju, vai uz ANO, ir bezjēdzīgi.
Īsumā tā.
PS. Ceļa platums ir ne mazāks kā 4.5m. Tas ir reālservitūts, kas nozīmē to, ka aprobežojums ir īpašumam par labu, neatkarīgi no tā, kas ir īpašnieks. Personālservitūtu kas ir aprobežojums par labu personai uz piebraucamo ceļu noteikt nevar, to var darīt uz kājceļiem, piemēram - vienā īpašumā dzīvojošajam Žanim neļauju iet pa taisno pa taciņu caur savu īpašumu, bet smukajai Mildiņai gan atļauju. Piebraucamais ceļš iet ar līkumu.

bitite27 (2010-10-04 22:39)      Ja kaimiņi ir kā cilvēki,tad sarunāsi,jā sū..brāļi(kaimiņus un radus neizvēlas),bezcers!!!

cikibrikiesmuklat (2010-10-05 12:12)      Jāaizziet uz pagastu, jāizprasa apkārtējo kaimiņu zemes robežu plānu kopijas, jādabū būvvaldes atzinumu par racionālāko piebraukšanas variantu, jāuzzīmē tas uz robežplāniem un jāsniedz tiesā, bet kontaktējoties ar kaimiņiem, vēlams diktafonā (telefonā) ierakstīt sarunas.

Kalvina (2010-10-11 21:47)      Pieteikums tiesai, pielikumā visi iespējamie papīri, ka servitūts tiešām bija!
Ceļs ir viens- tiesa!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu