Parādu piedziņa

Parādu piedziņa - jautājumi un diskusijas

Vai var piedzīt tēva parādu no meitas studentes? (32)
2011 - 2013. gadam studēju Rīgā, pilna laika klātienē. Šajā laika posmā mana māte pārtrauca kopdzīvi ar manu tēvu, nomaksāja nelielu parādu par no pašvaldības īrēto dzīvokli, un pārrakstīja līgumu uz tēva vārda. Tēvs (ar alkohola...
Speciālists es neesmu, bet tas, kas Tu biji tanī laikā, nevienu neinteresē.Galvenais ka tagad ir Tev nauda vai īpašumi.
Saka jau ka deklarēšanās ņi k čemu ņe objazivajet. Nu tagad redzēsim, ko juristi teiks. Pēc loģikas dzīvoklis Tev nepiederēja, līguma ar Tevi nav. Tēva mantojumu pārņēmusi neesi, bet varbūt tiesa atradīs kādu veidu, kā izspiest.
Vispirms aizej vai piezvani uz to kantori, un pajautā- "uz kād pamata". Tad zināsi ko tālāk darīt un ko juristam jautāt. Studente un nepilngadīga? Diez vai. Ja tas ir pashvaldiibas dziivoklis un Tu tajaa biji iedeklareeta, tad pashvaldiiba (ka dzivoklja iipashnieks) deva atljauju tajaa iedeklareeties un Tu esi kaut kur parakstiijusies...

Ej uz to Namu paarvaldi un runaa, dabuu papiiru uz rokas tur buus viss rakstiits uz kaada pamata no Tevis piedzen, ko piedzen, kaapeec piedzen. Tad naac ar to papiiru uz OHO.lv un runaasim taalaak...
Beerninju gaidi...naudas nav...
Kur Tu tagad esi piedeklareejusies? Skaties, ka Tev tajaa vietaa arii skaitiitaajs neskrien...kameer Tu neko nezini vai neliecies neliecies ne zinis....
Nezinaashana neatbriivo no atbildiibas!
Veixmi!
··· Parādu piedziņa: Vai var piedzīt tēva parādu no... lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Parāda piedziņa (6)
Kādi pastāv iespējamie parāda atmaksas veidi ja jau ir pienākusi vēstule no tiesu izpildītāja ,paziņojums par pienākumu izpildi?
Nāksies vien atmaksāt parādu un tiesu izpildītāja % arī.

Rēķinies, ka var jau būt uzlikti liegumi rīkoties ar mantu, kā arī piemēram liegums transportlīdzeķliem iziet TA.

Nākošais būs bankas kontu un karšu bloķēšana.
Atdot parādu ir katra cilvēka goda lieta !
Ja esi iekūlies parādos, jādomā kā labāk atdot, nevis apiet ..
tās manas domas ...
Labvakar! Šis jautājums nav vienkārši apspriežams šajos tīklos, jo šeit viedokļus izsaka kā nu kurš prot, bet likumdošana paredz, ka, gadījumā, ja Jums šīs saistības ir jāpilda, tiesu izpildītājs ir tiesīgs aprakstīt Jūsu mantu, noteikt ierobežojumus konta lietošanā ( tautas valodā, no konta Jūs varēsiet noņemt minimālo summu, pārējo paņems tiesu izpildītājs un segs proporcionāli savai atlīdzībai un parādam), kā arī var vērst piedziņu uz Jūsu kustamo un nekustamo mantu. Ja Jums ir pierādījumi, ka auto vai dzīvoklis ir nepieciešams savas darbības, darba veikšanai, vienojoties ar TI, tas tiek attiecīgi risināts. No darba algas TI ir tiesīgs ieturēt 30%, izņemot uzturlīdzekļus. Nekavējoties jādodas pie tiesu izpildītāja un jāvienojas par parāda atmaksu, izpildītāju izmaksas ir milzīgas. Citi varianti nebūtu publiski apspriežami No pajumtes neizliks un arī vienīgo transporta līdzekli neatņems,ja iestāstīsi,kā bez tā nevari nokļūt uz darbu. Tikai visu apķīlāšana,lai bez tiesas ziņas neko nevaru pārdot,vai uzdāvināt kādam radiniekam. ··· Parādu piedziņa: Parāda piedziņa lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Parādu piedziņa no brāļa ar kuru ir dzīvoklis kopīpašumā (12)
Brālis un vēl viens cilvēks bija kā galvotāji draugam mašīnas iegādē, bet "draugs" pazuda un no brāļa, ar kuru man ir dzīvoklis kopīpašumā tiek piedzīts parāds. Visu summu prasa no brāļa. Vai varat ieteikt juristu, kas palīdzētu ar šo...
Izskatās pēc darījuma ar bandītiem (kaut baltos kreklos ar šlipsēm).

Kāpēc viss brālim, ja galvotāji bija 2? Tev ar saviem 50% (vai kā nu jums tur sadalīts) NĪ jāatbild tikai par sevis savārītām ziepēm.

Kur auto palika?
samudžināts viss
1)maksātnespēja vispirms ir jāuztaisa tam, kas ņēma auto
2)tikai tad var uztaisīt maksātnespēju tie, kas galvoja
3)kapēc neatņem īpašniekam auto????
4)Ja galvotājs nav ieķīlajis savus īpašumus, kā galvojumu par darijumu, tad reāli nevajdzētu ķerties klāt pie tā
Tas draugs taču rādās būt pazudis ar visu auto, tad jau jāraksta iesniegumu poličiem, izskatās pēc prastas zādzības. Liecieties mierā ar maksātnespēju, ja to ierosina, tad īpašumi ir pirmie, kas tiek likti zem āmura, kas nozīmē arī kopīpašuma pusi.
Nevajag jaukt galvojumu ar ķīlu, galvotājs ar savu parakstu apsola, ka maksās tieši tāpat kā galvenais parādnieks, ja tas kāda iemesla pēc nemaksā, savukārt ieķīlātājs par parādu atbild tikai ar ķīlas priekšmetu.
Firmas pērk vis kaut ko, it sevišķi, ja domājamā daļa ir puse, zina, kurā pusē būs juridiskais pārspēks. ··· Parādu piedziņa: Parādu piedziņa no brāļa ar... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Par tiesas izdevumiem (7)
Ja tiesā piedzen parādu, bet līdz tiesas dienai samaksā visu summu, vai no atbildētāja vienalga piedzen tiesāšanās izdevumus? Zinu, ka kādreiz nevajadzēja tos maksāt. Kā ir tagad?
CPL 42.p. - ja prasītājs neuztur savus prasījumus, jo atbildētājs tos pēc prasības iesniegšanas labprātīgi apmierinājis, tiesas izdevumus valsts ienākumos piedzen no atbildētāja.
Ja slēdz izlīgumu, var vienoties citādi, bet te jau samaksāts bez izlīgumiem, tā ka nav variantu.
Ja prasītāja puse iesniedzot prasību tiesā ir samaksājusi valsts nodevu (un bez tās tiesvedība nav iespējama), tad atbildētāja pusei tā ir jāatmaksā prasītājam. Interesanti kad tā nav bijis... ja nu vienīgi lieta nav nonākusi līdz tiesai. Vai tad valsts nodeva pirms tiesas un tiesas izdevumi, ja tiesa notiek ir viens un tas pats? Un kā tev liekas, kas tad ir tiesas izdevumi? Papildizdevumi pie tiesāšanās vēl ir jurista pakalpojumi, ekspertīzes utt, bet arī tos izdevumus, parasti, apmaksā vainīgā puse... Principā viss ir atkarīgs no vienošanās, kas panākta ar kreditoru par parāda apmaksu līdz tiesas dienai. ··· Parādu piedziņa: Par tiesas izdevumiem lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vai ir tiesiska parada piedzina par neapmaksatu sniegto pakalpojumi, ja nav bijis noslegts ligums? (6)
Telefoniski tika piedavats nopirkt preci, ar noteikumu, ka pirmais sutijums bus bez maksas. Tika dota piekrisana(preci iesvieda pastkaste) Pec tam telefoniski tika dots atteikums talakai precu iegadei. Pec kada laika atnaca nakamais...
Ja tev ir saglabājušies dokumenti par preču atgriešanu, problēmām nevajadzētu būt. es gan neesmu jurists, bet jums ar pārdevēju nav nekādu juridisko saistību, kurām būtu finansiālas sekas. telefoni, mīlestības vēstules, pastartiņas ar tauriņiem vai žirafēm nenozīmē nekādas saistības vispār. bet draudēt viņi draud. Līgumsaistības var pastāvēt arī mutiski noslēgtā darījumā, ja vien ir iespējams pierādīt šādas vienošanās esamību. Ikviens no mums ikdienu noslēdz vairākus līgumus - mutiski, ar konkludentām darbībām, piem., iepērkas veikalā, vai nopērk kafiju automātā, vai brauc ar sabiedrisko transportu u. tml. Juridiski tie visi ir darījumi.

Tavā gadījumā noslēgts distances līgums.
Es neliktos ne zinis, lai iet uz tiesu. Bet ja pats neesi jurists, dažkārt lētāk un vienkāršāk ir samaksāt un gūt mācību neuzķerties turpmāk uz šādiem "peļu slazdiem".

Drošības labad vari piezvanīt arī uz PTAC un pakonsultēties...
Man te ne tik sen viena smaržu firma atsūtīja dāvanu - smaržu komplektu. Godīgi sakot tā arī nesapratu par ko. Zvanīju viņiem, teica, ka esot dāvana bez jebkādām saistībām. Bet smaržas lietot kaut kā pagaidām roka neceļas. pzd,tas tik iespējams bijušās postpadomju zemēs,meklē juristu..vai gaidi desmit gadus,kad iestāsies noilgums..cerams summa nebija liela.. ··· Parādu piedziņa: Vai ir tiesiska parada piedzina... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai drīkst par parādu ieturēt alimentus? (9)
Viena audzinu 3 bērnus,tēvs finansiāli nelīdz.izmisuma un krīzes brīžos biju spiesta aizņemties ātros kredītus,kurus nespēju laicīgi atmaksāt.Beidzot no bērnu tēva iztiesāju alimentus..bet..šomēnes kontā ienāca pirmā alimentu summa..konts...
Ja konts ir bloķēts pēc ZTI pieprasījuma, tad visas summas, no kura atskaitīts iztikas minimums, nonāks ZTI rīcībā, bankā neanalizē naudas pārskaitījuma mērķi (jebkurš maksātājs var ieskaitīt naudu ar mērķi Uzturlīdzekļi), bloķēšana notiek automātiski. Jāvienojas ar ZTI par ikmēneša maksājuma apmēru un nauda jāpārskaita pašam ZTI, tad ZTI var noņemt konta bloku, bet parasti jau tas nav vienas dienas jautājums. Banka tikai izpilda ZTI rīkojumu. Nezinu kā pareizi to juridiski noformulēt. Bet to naudu nedrīkst savākt parādu segšanai, jo faktiski tā ir bērnu uzturlīdzekļu nauda, kuru vnk māte izlieto bērnu vajadzībām kā aprūpētājs. Ir jādodas pie tiesu izpildītāja, rakstiski jāinformē, ka tā nav Tava nauda, bet bērnu nauda un to nedrīkst izlietot Tavu parādu segšanai.
Bet reāli būs grūti, jo tiesu izpildītājs devis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu un bankai ir pilnīgi vienaldzīga līdzekļu izcelsme.
Ātrais risinājums - atvērt kontu pastā - tur tiesu izpildītāji pagaidām netiek klāt. Lai turpmāk skaita uzturlīdzekļus uz kontu pastā.
Šovakar precīzi nepateikšu, bet jebkurā gadījumā bankas kontā, pat pēc ZTI lēmuma par piedziņas sākšanu, ir jāpaliek 360 eur jeb līdzekļiem minimālās algas apmērā + kaut kādai summai par katru apgādībā esošo personu (par šo neesmu pilnīgi pārliecināta). Pie naudas vari tikt aizejot līdz bankai un noņemot to no konta skaidrā naudā. Ja banka ir aizskaitījusi projām visu naudu, tad viņi ir pārkāpuši savas pilnvaras un tālākais kašķis jau ir ar banku nevis TI.
Protams, ka var gadīties, ka esi centusies būt "pārgudra" un, lai izvairītos no naudas piedziņas, esi atvērusi kontus vairākās bankās, tad minimālos līdzekļus tev kontā atstās tikai tā banka kura bija pirmā un kurai TI ir devis rīkojumu atstāt tos min līdzekļus...pārējos kontus iztukšos līdz pēdējam centam.
Starp citu ar kādu juristu tu par kaut ko vēlies vienoties? Vienīgais ar ko tu pašreiz vari par kaut ko vienoties ir tiesu izpildītājs, aizej pie viņa sastādi atmaksas grafiku par atlikušo summu un viņš dos rīkojumu par kontu atbloķēšanu.
P.S.
ZTI - zvērināts tiesu izpildītājs
Vispār jau parādu apmaksai nedrīkst nekādā gadījumā, pat neskatoties naudas līdzekļu izcelsmi, atstāt mazāk kā valstī noteiktā minimālā alga + iztikas minimums par katru apgādājamo (~64,08x3). Bet šī summa ir no visiem kopējiem ienākumiem kopā jāsaglabā. Tātad -tur ietilpst gan uzturlīdzekļi, gan sievietes personīgie ienākumi, piem. alga. Par to, cik bērnu ir parādnieka apgādībā, parādniekam pašam ir jāinformē ZTI. ··· Parādu piedziņa: Vai drīkst par parādu ieturēt... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Parāda piedziņa (7544.62 €) (6)
Lieta tāda,ka mani pirms vairākiem gadiem notrieca mašīna.Vainīgo atrada un bija tiesa.Tiesa nolēma un piesprieda vainīgajam 5302,39 Ls. Nu jau ir pagājuši nepilni 9 gadi un viņš neliekas ne zinis.Neesmu saņēmis ne centa.Cik...
Atliek gaidīt līdz parādnieka pensijai,- no tās gan jau kādu daļu parāda dabūsi atpakļ. mieraa neliecies.
var gadiities ,ka maitasgabals ko manto....peec gadiem veel 10.
Ja viņam nekā nav un pats sēž cietumā - gadījums bezcerīgs.
Rīkojies, kā ieteica Syringa un ceri, ka viņš kādreiz dzīvē labosies un viņam uzradīsies kaut kas, pret ko var vērst piedziņu. Savukārt, ja viņš to zina, tad būs totāls muļķis, ja kaut ko reģistrēs uz sava vārda.
Sāc ar to, ka paņem no tiesas izpildrakstu un ar to aizdodies pie tiesu izpildītāja, lai uzsāktu piespiedu piedziņu, var gadīties, ka vainīgajam ir kāds īpašums uz kuru var vērst piedziņu. Paralēli painteresējies pie parādu piedzinēju firmām vai nevari šo parādu nocedēt, var gadīties ka sanāks, tikai tad jārēķinās ka iegūsi krietni mazāku summu. Tu tiesu izpildītājam iesniedzi izpildu rakstu? Ja nevar neko piedzīt tagad, tad tā arī ir, diemžēl. Galvenais, lai lieta paliek pie TI un tu reizi gadā vai pusgadā uzzvani un painteresējies vai nav kādi jaunumi. Galvenais, lai neiestājas parāda noilgums, tādēļ vajag regulāri par to atgādināt. Apzvani piedzinēju firmas un painteresējies, var gadīties, ka sanāks pārdot parādu. ··· Parādu piedziņa: Parāda piedziņa (7544.62 €) lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde uz citu personu vai kopīpašumā (5)
Vēlos iegādāties dzīvokli, bet esmu melnajā parādnieku sarakstā,gribēju dzīvokli reģistrēt uz nepilngadīgā bērna vārdu, bet tad noskaidroju ka neko ar dzīvokli nevarēšu izdarīt līdz bērns būs pilngadīgs. Gribu jautāt, ja es reģistrēšu...
reģistrē uz brūtes vārda un uzvedies godīgi, citādi paliksi gan bez naudas gan dzīvokļa. Bet es ieteiktu izvēlēties kādu radinieku, jo civilsievas nāk un iet. Ja Tu reģistrēsi 1/2 uz sava un 1/2 uz piedzīvotājas vārda, tad Tavi parādu piedzinēji varēs vērst piedziņu uz Tavu 1/2 kopīpašuma. Domājamās daļas ir patstāvīgs civiltiesiskās apgrozības objekts, kas ir pārdodams, dāvināms, ieķīlājams u. tml.

Drošāk ir uz vecāku vārda vai kā ULTRA iesaka.
Ja ir brāļi un māsas, iespējams arī testamentu pie reizes jāuztaisa. Kopumā sarežģīti izklausās.

Ja es ko pirktu kopā ar kādu piedzīvotāju, ļoti skaidri vienotos, kas notiek ar īpašumu (ja nu kas - nāve, šķiršanās, prombūtne u.tml.) un nodrošinātos, visādam gadījumam ;) citādi te atkal pilns oho būs ar bēdu dziesmām...
Manuprāt visdrošāk tomēr uz bērna vārda.
Vai vispirms to brūti jāapprec, tad ja kas, kopdzīves laikā iegādātu īpašumu uz pusēm dala.
"uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu" nesanāks tūlīt iestāsies piedziņa, uz "savas neoficiālās sievas vārdu" būs ok, bet nāksies sievu labi aprūpēt, jo vienīgā iespēja dabūt īpašumu atpakaļ ir tad ja "sieva" uz to parakstīsies. Tiesa nezinu gadījumu, kad džeki šādā scenārijā īpašumus nepakāstu 5..10 gadu laikā. (man zināmie 4gab no 6 jau ir pakāsuši) Tad tas dzīvoklis arī piederēs Tavai civilsievai, ne Tev. ··· Parādu piedziņa: Dzīvokļa iegāde uz citu personu... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Telefona numura aizsardzība (32)
Manam tel. nr, nu jau gadus četrus ir smuka, atmiņā viegli paliekoša ciparu kombinācija, kuru, kā zz sākuma komplektu kādreiz kādā Narvesenaa nopirku. Nu jau divus gadus ar šo pašu nr pārgāju uz Biti(ļoti apmierināta), bet regulāri 3-6...
Uzraksti vēstuli attiecīgai kredītiestādei, ka telefona numurs ir Tavs un lai vairāk netraucē.

JA atkal zvana, tad iesniegumu policijā...
Iesniegumu policijā par draudu zvaniem - nekas tur nav jāizdomā no jauna! Ar vēstuli kredītiestādei vien diez vai pietiks, bet arī uzraksti, pievieno iesnieguma policijai kopiju. Nomaini nummuru. Saprotu, tas ir traģiski, gandrīz tikpat traģiski kā kad nadziņš nolūst.... nomaini´t numuru vieglak nekā apčurāt zābakus....ko cepties...
trūkst uzmanības....atrodi citu iespēju....
Ieliec "Latvijas Vēstnesī" sludinājumu.Tā parasti dara,kad grib no sevis noņemt atbildību. ··· Parādu piedziņa: Telefona numura aizsardzība lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Kādam ierakstam jābūt zemesgrāmatā, lai nevarētu apķīlāt manu īpašumu? (10)
Iespējams persona x pados mani tiesā, lai piedzītu no manis parādu. Ķīlā neesmu neko viņam devusi. Man ir vairāki īpašumi, kurus principā tiesu izpildītājs var apķīlāt vai atņemt, lai segtu parādsaistības. ir kaut kas, ko var ierakstīt...
Neko nevar darīt, parādi ir jāmaksā. Turklāt, tas ir taisnīgi. Ir gan varianti. Jānostiprina zemesgrāmatā apgūtinājums citai peronai par labu-ka bez tās rakstiskas piekrišanas īpašumu nevar dāvināt, pārdot un apgrūrināt ar lietu tiesībām. Vai otrs variants-uzraksti īpašumus uz cita vārda-un liec virsū to pašu apgūtinājumu ZG. Tur vajag tikai Nostiprinājuma lūgumu pie notāra 1-majā variantā un kanceleju ZG samaksāt. Otrajā jau kanceleja + 2% no pārrakastīšanas + notiprinājuma lūgums. citas personas vārds Nav tādas iespējas Ar steigu jāpārraksta uz citu, bet tas arī ir milzīgs risks, pat uz vistuvāko un uzticamāko / kā dotajā brīdī šķiet/ cilvēku.
Varbūt tomēr izdevīgāk /un cilvēcīgāk/ parādu atdot?
··· Parādu piedziņa: Kādam ierakstam jābūt... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu