Parādu piedziņa

Parādu piedziņa - jautājumi un diskusijas

Vai ir tiesiska parada piedzina par neapmaksatu sniegto pakalpojumi, ja nav bijis noslegts ligums? (6)
Telefoniski tika piedavats nopirkt preci, ar noteikumu, ka pirmais sutijums bus bez maksas. Tika dota piekrisana(preci iesvieda pastkaste) Pec tam telefoniski tika dots atteikums talakai precu iegadei. Pec kada laika atnaca nakamais...
Ja tev ir saglabājušies dokumenti par preču atgriešanu, problēmām nevajadzētu būt. es gan neesmu jurists, bet jums ar pārdevēju nav nekādu juridisko saistību, kurām būtu finansiālas sekas. telefoni, mīlestības vēstules, pastartiņas ar tauriņiem vai žirafēm nenozīmē nekādas saistības vispār. bet draudēt viņi draud. Līgumsaistības var pastāvēt arī mutiski noslēgtā darījumā, ja vien ir iespējams pierādīt šādas vienošanās esamību. Ikviens no mums ikdienu noslēdz vairākus līgumus - mutiski, ar konkludentām darbībām, piem., iepērkas veikalā, vai nopērk kafiju automātā, vai brauc ar sabiedrisko transportu u. tml. Juridiski tie visi ir darījumi.

Tavā gadījumā noslēgts distances līgums.
Es neliktos ne zinis, lai iet uz tiesu. Bet ja pats neesi jurists, dažkārt lētāk un vienkāršāk ir samaksāt un gūt mācību neuzķerties turpmāk uz šādiem "peļu slazdiem".

Drošības labad vari piezvanīt arī uz PTAC un pakonsultēties...
Man te ne tik sen viena smaržu firma atsūtīja dāvanu - smaržu komplektu. Godīgi sakot tā arī nesapratu par ko. Zvanīju viņiem, teica, ka esot dāvana bez jebkādām saistībām. Bet smaržas lietot kaut kā pagaidām roka neceļas. pzd,tas tik iespējams bijušās postpadomju zemēs,meklē juristu..vai gaidi desmit gadus,kad iestāsies noilgums..cerams summa nebija liela.. ··· Parādu piedziņa: Vai ir tiesiska parada piedzina... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai drīkst par parādu ieturēt alimentus? (9)
Viena audzinu 3 bērnus,tēvs finansiāli nelīdz.izmisuma un krīzes brīžos biju spiesta aizņemties ātros kredītus,kurus nespēju laicīgi atmaksāt.Beidzot no bērnu tēva iztiesāju alimentus..bet..šomēnes kontā ienāca pirmā alimentu summa..konts...
Ja konts ir bloķēts pēc ZTI pieprasījuma, tad visas summas, no kura atskaitīts iztikas minimums, nonāks ZTI rīcībā, bankā neanalizē naudas pārskaitījuma mērķi (jebkurš maksātājs var ieskaitīt naudu ar mērķi Uzturlīdzekļi), bloķēšana notiek automātiski. Jāvienojas ar ZTI par ikmēneša maksājuma apmēru un nauda jāpārskaita pašam ZTI, tad ZTI var noņemt konta bloku, bet parasti jau tas nav vienas dienas jautājums. Banka tikai izpilda ZTI rīkojumu. Nezinu kā pareizi to juridiski noformulēt. Bet to naudu nedrīkst savākt parādu segšanai, jo faktiski tā ir bērnu uzturlīdzekļu nauda, kuru vnk māte izlieto bērnu vajadzībām kā aprūpētājs. Ir jādodas pie tiesu izpildītāja, rakstiski jāinformē, ka tā nav Tava nauda, bet bērnu nauda un to nedrīkst izlietot Tavu parādu segšanai.
Bet reāli būs grūti, jo tiesu izpildītājs devis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu un bankai ir pilnīgi vienaldzīga līdzekļu izcelsme.
Ātrais risinājums - atvērt kontu pastā - tur tiesu izpildītāji pagaidām netiek klāt. Lai turpmāk skaita uzturlīdzekļus uz kontu pastā.
Šovakar precīzi nepateikšu, bet jebkurā gadījumā bankas kontā, pat pēc ZTI lēmuma par piedziņas sākšanu, ir jāpaliek 360 eur jeb līdzekļiem minimālās algas apmērā + kaut kādai summai par katru apgādībā esošo personu (par šo neesmu pilnīgi pārliecināta). Pie naudas vari tikt aizejot līdz bankai un noņemot to no konta skaidrā naudā. Ja banka ir aizskaitījusi projām visu naudu, tad viņi ir pārkāpuši savas pilnvaras un tālākais kašķis jau ir ar banku nevis TI.
Protams, ka var gadīties, ka esi centusies būt "pārgudra" un, lai izvairītos no naudas piedziņas, esi atvērusi kontus vairākās bankās, tad minimālos līdzekļus tev kontā atstās tikai tā banka kura bija pirmā un kurai TI ir devis rīkojumu atstāt tos min līdzekļus...pārējos kontus iztukšos līdz pēdējam centam.
Starp citu ar kādu juristu tu par kaut ko vēlies vienoties? Vienīgais ar ko tu pašreiz vari par kaut ko vienoties ir tiesu izpildītājs, aizej pie viņa sastādi atmaksas grafiku par atlikušo summu un viņš dos rīkojumu par kontu atbloķēšanu.
P.S.
ZTI - zvērināts tiesu izpildītājs
Vispār jau parādu apmaksai nedrīkst nekādā gadījumā, pat neskatoties naudas līdzekļu izcelsmi, atstāt mazāk kā valstī noteiktā minimālā alga + iztikas minimums par katru apgādājamo (~64,08x3). Bet šī summa ir no visiem kopējiem ienākumiem kopā jāsaglabā. Tātad -tur ietilpst gan uzturlīdzekļi, gan sievietes personīgie ienākumi, piem. alga. Par to, cik bērnu ir parādnieka apgādībā, parādniekam pašam ir jāinformē ZTI. ··· Parādu piedziņa: Vai drīkst par parādu ieturēt... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Parāda piedziņa (7544.62 €) (6)
Lieta tāda,ka mani pirms vairākiem gadiem notrieca mašīna.Vainīgo atrada un bija tiesa.Tiesa nolēma un piesprieda vainīgajam 5302,39 Ls. Nu jau ir pagājuši nepilni 9 gadi un viņš neliekas ne zinis.Neesmu saņēmis ne centa.Cik...
Atliek gaidīt līdz parādnieka pensijai,- no tās gan jau kādu daļu parāda dabūsi atpakļ. mieraa neliecies.
var gadiities ,ka maitasgabals ko manto....peec gadiem veel 10.
Ja viņam nekā nav un pats sēž cietumā - gadījums bezcerīgs.
Rīkojies, kā ieteica Syringa un ceri, ka viņš kādreiz dzīvē labosies un viņam uzradīsies kaut kas, pret ko var vērst piedziņu. Savukārt, ja viņš to zina, tad būs totāls muļķis, ja kaut ko reģistrēs uz sava vārda.
Sāc ar to, ka paņem no tiesas izpildrakstu un ar to aizdodies pie tiesu izpildītāja, lai uzsāktu piespiedu piedziņu, var gadīties, ka vainīgajam ir kāds īpašums uz kuru var vērst piedziņu. Paralēli painteresējies pie parādu piedzinēju firmām vai nevari šo parādu nocedēt, var gadīties ka sanāks, tikai tad jārēķinās ka iegūsi krietni mazāku summu. Tu tiesu izpildītājam iesniedzi izpildu rakstu? Ja nevar neko piedzīt tagad, tad tā arī ir, diemžēl. Galvenais, lai lieta paliek pie TI un tu reizi gadā vai pusgadā uzzvani un painteresējies vai nav kādi jaunumi. Galvenais, lai neiestājas parāda noilgums, tādēļ vajag regulāri par to atgādināt. Apzvani piedzinēju firmas un painteresējies, var gadīties, ka sanāks pārdot parādu. ··· Parādu piedziņa: Parāda piedziņa (7544.62 €) lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde uz citu personu vai kopīpašumā (5)
Vēlos iegādāties dzīvokli, bet esmu melnajā parādnieku sarakstā,gribēju dzīvokli reģistrēt uz nepilngadīgā bērna vārdu, bet tad noskaidroju ka neko ar dzīvokli nevarēšu izdarīt līdz bērns būs pilngadīgs. Gribu jautāt, ja es reģistrēšu...
reģistrē uz brūtes vārda un uzvedies godīgi, citādi paliksi gan bez naudas gan dzīvokļa. Bet es ieteiktu izvēlēties kādu radinieku, jo civilsievas nāk un iet. Ja Tu reģistrēsi 1/2 uz sava un 1/2 uz piedzīvotājas vārda, tad Tavi parādu piedzinēji varēs vērst piedziņu uz Tavu 1/2 kopīpašuma. Domājamās daļas ir patstāvīgs civiltiesiskās apgrozības objekts, kas ir pārdodams, dāvināms, ieķīlājams u. tml.

Drošāk ir uz vecāku vārda vai kā ULTRA iesaka.
Ja ir brāļi un māsas, iespējams arī testamentu pie reizes jāuztaisa. Kopumā sarežģīti izklausās.

Ja es ko pirktu kopā ar kādu piedzīvotāju, ļoti skaidri vienotos, kas notiek ar īpašumu (ja nu kas - nāve, šķiršanās, prombūtne u.tml.) un nodrošinātos, visādam gadījumam ;) citādi te atkal pilns oho būs ar bēdu dziesmām...
Manuprāt visdrošāk tomēr uz bērna vārda.
Vai vispirms to brūti jāapprec, tad ja kas, kopdzīves laikā iegādātu īpašumu uz pusēm dala.
"uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu" nesanāks tūlīt iestāsies piedziņa, uz "savas neoficiālās sievas vārdu" būs ok, bet nāksies sievu labi aprūpēt, jo vienīgā iespēja dabūt īpašumu atpakaļ ir tad ja "sieva" uz to parakstīsies. Tiesa nezinu gadījumu, kad džeki šādā scenārijā īpašumus nepakāstu 5..10 gadu laikā. (man zināmie 4gab no 6 jau ir pakāsuši) Tad tas dzīvoklis arī piederēs Tavai civilsievai, ne Tev. ··· Parādu piedziņa: Dzīvokļa iegāde uz citu personu... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Telefona numura aizsardzība (32)
Manam tel. nr, nu jau gadus četrus ir smuka, atmiņā viegli paliekoša ciparu kombinācija, kuru, kā zz sākuma komplektu kādreiz kādā Narvesenaa nopirku. Nu jau divus gadus ar šo pašu nr pārgāju uz Biti(ļoti apmierināta), bet regulāri 3-6...
Uzraksti vēstuli attiecīgai kredītiestādei, ka telefona numurs ir Tavs un lai vairāk netraucē.

JA atkal zvana, tad iesniegumu policijā...
Iesniegumu policijā par draudu zvaniem - nekas tur nav jāizdomā no jauna! Ar vēstuli kredītiestādei vien diez vai pietiks, bet arī uzraksti, pievieno iesnieguma policijai kopiju. Nomaini nummuru. Saprotu, tas ir traģiski, gandrīz tikpat traģiski kā kad nadziņš nolūst.... nomaini´t numuru vieglak nekā apčurāt zābakus....ko cepties...
trūkst uzmanības....atrodi citu iespēju....
Ieliec "Latvijas Vēstnesī" sludinājumu.Tā parasti dara,kad grib no sevis noņemt atbildību. ··· Parādu piedziņa: Telefona numura aizsardzība lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Kādam ierakstam jābūt zemesgrāmatā, lai nevarētu apķīlāt manu īpašumu? (10)
Iespējams persona x pados mani tiesā, lai piedzītu no manis parādu. Ķīlā neesmu neko viņam devusi. Man ir vairāki īpašumi, kurus principā tiesu izpildītājs var apķīlāt vai atņemt, lai segtu parādsaistības. ir kaut kas, ko var ierakstīt...
Neko nevar darīt, parādi ir jāmaksā. Turklāt, tas ir taisnīgi. Ir gan varianti. Jānostiprina zemesgrāmatā apgūtinājums citai peronai par labu-ka bez tās rakstiskas piekrišanas īpašumu nevar dāvināt, pārdot un apgrūrināt ar lietu tiesībām. Vai otrs variants-uzraksti īpašumus uz cita vārda-un liec virsū to pašu apgūtinājumu ZG. Tur vajag tikai Nostiprinājuma lūgumu pie notāra 1-majā variantā un kanceleju ZG samaksāt. Otrajā jau kanceleja + 2% no pārrakastīšanas + notiprinājuma lūgums. citas personas vārds Nav tādas iespējas Ar steigu jāpārraksta uz citu, bet tas arī ir milzīgs risks, pat uz vistuvāko un uzticamāko / kā dotajā brīdī šķiet/ cilvēku.
Varbūt tomēr izdevīgāk /un cilvēcīgāk/ parādu atdot?
··· Parādu piedziņa: Kādam ierakstam jābūt... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
parādu piedzīšana (25)
tiesa piesprieda izmaksāt cietušajam naudas summu...man nav darba ,īpašumu nekā ko no manis reāli var piedzīt?
Atradīs , dzīvo un gaidi... vari aknu pārdot. jo agri vai vēlu kaut ko no tevis piedzīs. un jo vēlāk, jo vairāk. nevarēs piedzīt tagad, piedzīvs vēlāk. ne tu auto varēsi nopirkt, nekā un vispār vai var normāli dzīvot, ja var apķīlāt tavu kustamo vai nekustamo īpašumu kuru katru brīdi? Tā arī visu mūžu dzīvosi bez darba un īpašuma? Tā arī atlikušo dfzīvi būs - ne oficiāla darba ne oficiāla īpašuma... ··· Parādu piedziņa: parādu piedzīšana lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Maza apmēra prasība par naudas piedziņu. (8)
Vēlos iesniegt parādnieku maza apmpēra prasībā par naudas piedziņu (kad parāds ir līdz 1500 Ls. ). Aizpildot pieteikumu radās jautājumi - 1) vai tiešām valsts nodevu aprēķina 15% no parāda summas? 2) kāda ir kancelejas nodeva un cik lieli...
IMHO šādas summas nemaksā parasti tāpēc, ka nemaksā vispār (nekaunīgi) vai arī tāpēc, "ka rinda rēķinu apmaksas loterijā vēl nav pienākusi"(c), tb parādniekam naudas nav. Abos variantos atgūt parādu mazas (nekādu) cerības, bet tiesas process neatgūstamā parāda summu vēl palielinās (pat reizēs). Skolas nauda, tā teikt. Vai ta tagad vairs tiesas izdevumus neuzkrauj vainīgajam,tb parādniekam? Protams ir jācīnās par savu naudu, taisnīgumam ir jābūt, tas ir pamatu pamatā. Tiesiskā valstī taču dzīvojam, it kā! ....šādiprocesi var vilkties gadiem ilgi,jo ja nav parakstīti no parādnieka puses nekādi papīri,neko nepiedzīsi un ja arī bankā esi šo naudas summu pārskaitījusi parādniekam,tad arī jābūt parādnieka parakstam,savādāk neko nedabūsi,būs vienīgi paša izdevumi..... No pieredzes saku - neko nedabūsi ... Te nevienam neinteresē lai parādnieks atmaksātu parādus . Krim lietas netiek ierosinātas , jo neesot jēgas - parādniekam nekas nepieder !!!! visu paspējis atdāvināt jau briesmas sajūtot , strādā neoficiāli un ttt .. Nemokies , ja nu "kāds" piespiestu pie sienas , tad .......... Godīgā ceļā neko... ··· Parādu piedziņa: Maza apmēra prasība par naudas... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Par parādu piedziņu (10)
Problēma ir tāda 25.09.12 bija tiesa par šķiršanos, galīgais lēmums stājies spēkā 25.10.12, tika gaidīts tiesas lēmums, kā arī par 70 Ls nomaksu tiesas izdevumiem. Neko nesagaidīju, tikai no Darba devēja 20.01 saņēmu izpildraksta kopiju no...
Tiešām,visi šķirteņi paņem kredītus un tad pasaka-bērniņ,3 mēnešus neēd,jo tētim vajag kompi. erucanob - tu nelasi jautaajumu korekti! Probleema jau tur, ka reekjins neviss pienaaca uz deklaretaas dziivesvietas adresi pa tiesho no tiesas, bet nezin kaapeec peec ilgaaka laika un jau ar tiesas izpildiitaaju. Principaa buutu samaksaajis tos 70ls un viss! Taa faktiski ir naudas izspieshana. Pirms rakstīt šādas problēmas PA. ieteiktu biežāk apmeklēt pastkasti, kā arī aiziet pakaļ ierakstītiem sūtījumiem uz pastu. Tas šajā gadījumā attiecas gan uz tiesas spriedumu, gan vēlāk jau tiesu izpildītāja sūtītām vēstulēm.
Ar tiesu izpildītāju ir jāsadarbojas un, pirms sūtīt paziņojumus darba devējam, gan jau ka pāris paziņojumus vismaz ir sūtījis Tev uz māju. Tas, ka Tu nereaģē uz vēstulēm, tā jau tagad ir Tava problēma.
Jā, un iespējams, arī tiesas spriedums pēc tam, kad kādu laiku nogulēja pastā, tika aizsūtīts atpakaļ uz tiesu un gaida tur Tevi..
tiesu izpildītājiem ir "priekšroka", - Tu nedrīksti savu darba algu aizskart, pirms to nav aizskāris tiesu izpildītājs. kas paliek pēc tam - Tava darīšana, un darba devēja. un,cik saņem aploksnē,jo normāls cilvēks ar tādiem ienākumiem datoru nepirks!? ··· Parādu piedziņa: Par parādu piedziņu lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
No cik lielas summas var iesūdzēt tiesā (12)
No cik lielas summas var iesūdzēt tiesā, un kādos gadījumos bloķē kontus?
minimumu toč nezinu, bet man kontus bankā nobloķēja tiesu izpildītājs par nenomaksātiem Ls 30 (sods pašvaldības policijai). Tagad atnāca vēl viena draudu vēstule par Ls 10, labi, ka vairs bloķēt nav ko :) Tipa pēc tiesas rīkojuma, bet man vakar bija dziesma, oj skaista... zvana no kaut kādiem šitiem parādizsitējiem, saka maksā raga 20 beigtas zivis, jo citādi būs tūliņ tiesu darbi un tā.... būtls mēmā šokingā, jo lieliski zina, ka parāda nav vispār nevienai dvēsei, pofiK - maksā. Kamēr es vispār sapratu par ko.
Pagājšgad tika piekrists ņemt pareksa karti, karte pat ira slēgta, es zvanīju uz katnori, meiča teica - jā, jā... vis ir labi, mēs slēdzam šo kontu. Tagad zvanu, tipa kas par lietām, saku, es pat ne vienu kapeiku neesmu nevienam, ne jums, vispār nekam parādā, kas par tūdiem! Aha, jā... bet mēs neesot slēguši jūsu kontu, konts darbojas un noslēgt var tikai personīgi ierodoties un deaktivējot to sūda karti. Un es vienalga viņiem esot parāda 20 beigtas zivis. Cūcība. Bet kad zvanīju, teica, ka viss ir čiki briki... bet mans tak naīvs, tic ko saka, izrādās ot tā. PAREKSAM esmu parādā 20 voblas, kaut ne santīmu neesmu tērējis un no katra manas ģimenes locekļas šī kantora glābšanai tiks atskaitīta skaista summa... NE PAR KO, es NEESMU piekritis TOS fruktus glābs uz mana rēķina....
Es vakar domāju, ka ekspodēšu... nekas, dzeivs un vesals... "atdod ķeizeram, kas ķeizeram pienākas". Labi, bet tā jau ira cūcība... tā es to redzu.
sākot ar cik lielu summu var - tālāk kā tekstā. 1) kaut no 1 lata ;)
2) liegumu kontiem uzliek, ja ir tiesas SPRIEDUMS / LĒMUMS & tajā arī tas ir paredzēts :p
Būtlbamtrin.... piekrīti vēl pa telefona piedāvājumu:) Starp citu: līgumu, kas noslēgts attālināti - t.i.pa telefonu, internetu utt, var lauzt 14 dienu laikā! Tauta, nu nepiekrītiet pa telefonu visādiem piedāvājumiem, pašiem būs jāizstrēbj!:)
Ja tiesa (zvērinātais tiesu izp.)uzliks - var arī 1 santīmu, bet vēl jau ņemiet vērā papildus komisijas, soda % par nokavējumu utt....
··· Parādu piedziņa: No cik lielas summas var... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu