Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Mantojuma dalīšana starp sievu un vīra brāli (9)
Sieva un vīra brālis, kapēc vīra brālim pienākas puse no mantojuma daļas, pieteicāmies abi!
vai tad tomēr nav tā, ka puse palikušam laulātajm-te sievai, un otra puse tiek dalīta atlikušo mantotāju=sievas starpā,tā,ka sievei te arī pienākas daļa no tās otras puses/. ja pieteicies tikai brālis-tad tam 1/2 no tās otrās-dalāmās puses. bet,ja vairāki-tad tā viena daļa no visu pārējo skaita/piem,ja 5 gab-tad seva ir 6.-tad sievai vēl pienākas ši 1/6 daļa/. hmmm.. izskatās, ka jautājuma uzdevējam(-ai) ir gan sieva gan vīrs :). Šajā gadījumā gan, man šķiet, ka sievai vajadzētu mantot vairāk kā vīra brālim. Civillikuma Otrā Daļa pastāstīts Tev par mantojuma tiesībām - http://likumi.lv/doc.php?id=90222 Pēc stāstītā izskatās, ka mantojuma atstājējs (mirušais) ir vīrs, kuram bērnu nav (nav ne lejupējo, ne adoptēto vai ja minētās personas atkrīt), pārdzīvojušais laulātais saņem pusi no mantojuma un bez tam dzīvokļa iekārtu.

Otru pusi saņem mantojuma atstājēja pēc pakāpes tuvākie augšupējie (vecāki), kā arī mantojuma atstājēja īstie brāļi un māsas un pirms viņa mirušo īsto brāļu un māsu bērni. Šo daļu vecāki ar māsām un brāļiem dala uz pusēm.

Ja mirušam laulātam nepaliek ne lejupējo, ne adoptēto, ne augšupējo, ne īsto brāļu vai māsu vai to bērnu, ne pusbrāļu vai pusmāsu vai to bērnu vai ja minētās personas atkrīt, tad visu mantojumu dabū pārdzīvojušais laulātais.
Cimper, varbūt Tu esi advancēta juridiskajos jautājumos, bet zini,daudzi tādi nav. Tādēļ norādes uz www neko nedod. Tur ir tik sarežģīti,ka pat juristi pinas.
Samilai gan paldies par atbildēm. Tās tiešām apgaismo.
Jautājuma uzdevēji, kuri kaut ko iemet un nozūd nepaskaidrojot neko sīkāk acīmredzot nav sevišķi ieinteresēti dzirdēt atbildes.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma dalīšana starp ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ja atzīst privatizetu dzīvokli par bezmantinieka mantu, bet tur ir deklarēta un dzīvo kāda sieviete? (9)
Ja dzīvoklis ir privatizēts, bet saimniece jau kā 14 gadus ir mirusi un mantinieku nav, bet pirms operācijas, kuras laikā viņa nomira ir atslēgas iedevusi savai krustmeitai, kura arī dzīvoklī dzīvoja, to uzturēja un deklarēta ...
Vai deklarēšanas dajebkur nozīmē valdījuma iestāšanos pār šo īpašumu?

Deklarētā adrese nav dzīvesvietas adrese, kaut abas var sakrist.
Principaa taa ir bezsaimnieka manta.krustmeita var piedaliities izsolee un to nopirkt.Taa iet,kad nemaksaa reekinus.... Jā, būtu noslēgusi īres līgumu- un viss, dzīvoklis iekristu klēpī pilnīgi par velti. Labi mums likumi. Deklarēšanās nedod tiesības šajā adresē dzīvot. Īres līgums dod, pat bez deklarēšanās. Cik zinu, LV nav likumdošanā paredzēts, ka ilglaicīga mantas lietošana radītu tiesības to iegūt īpašumā (daudzās, tai skaitā EU, ir). joens, vai esi kaut ko kādreiz dzirdējis par īpašuma iegūšanu ar ieilgumu? Palasies Civillikumu.
bonacure - turpini vien lasīt "MK Latvii", tur TĀDAS grudrības var salasīties:D

Jautājuma autorei ieteikums aiziet pie jurista konsultāciju.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja atzīst privatizetu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mantojums. (18)
Kā tas ir iespējams, ka mans kolēģis par savu mantojumu uzzin gadus trīs pēc nelaiķa aiziešanas. Vai tad pie mums nav tā, kā rāda romantiskajā kino.....sasauc visus, kas iekļauti mantojumā un nolasa mantojuma tekstu?
Pēc trim gadiem var uzzināt tikai par svešu mantojumu. Var jau tiesāties, bet ej nu un pierādi. Savs mantojums ir jākopj un jālolo:) http://likumi.lv/doc.php?id=180087
Tātad nav bijušas labas attiecības ar radiem .
Ir tāds " Latvijas Vēstnesis " , kuru pēc valsts domām vajadzētu lasīt katram , un tad visu vajadzētu uzzināt laicīgi . :)
Vispaar jau notaaram, ja tas sastaadiijis testamentu vai to regjistreejis, iistajaa briidii visiem testamentaa mineetajiem un likumiigajiem mantiniekiem jaapazinjo par faktu un jaauzaicina ierasties un apstiprinaat, ka ir informeets. Ja necelj ne ausu, laikam gada laikaa, lai gan varbuut kljuudos, tad automaatiski skaitaas, ka atsaciijies no mantojuma. Cik zinu, nekas sasaukts netiek. Nu vismaz, ja nav testaments, savs jurists vai notārs. Par mirušo tiek paziņots "Latvijas Vēstnesī" un, ja mantotājs nav pieteicies, tad sadala starp tiem, kas ir pieteikušies. Visiem iespējamajiem mantiniekiem tiek paziņots,ja kaut viens no viņiem ir pieteicies uz mantojumu un uzrādījis pārējos mantiniekus.Tādā gadījumā lietu kārtojošais notārs izsūta visiem ieinteresētajiem rakstisku paziņojumu uz dzīvesvietu.Ja mainīta adrese,var gadīties,ka ziņa adresātu nesasniedz. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Radniecības pakāpe (12)
zinātājiem!mantojuma lietā-ir arī testaments(pusbrāļa meitai)-kādā radniecības pakāpē mantojuma atstājējai ir viņas pusbrāļa meita?citu tuvinieku nav!zināt vajadzētu sakarā ar nodevas maksu notāram-viņš pieprasa ...
Neredzot dokumentus, trešā. Bet, kas zina, ko prasa notārs un kāpēc. Notāram jau par pakalpojumu takse viena ,radinieks vai nē.Valsts nodeva mainās atkarībā no radniecības pakāpes. Vējpuuta, nu taču ne jau to jautā!
Notārs sastāda nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, kurā atbilstoši radniecības pakāpei norāda valsts nodevas apmēru. Brālis ir otrā radniecības pakāpe un atbilstoši nodeva ie 0,5 % no mantojuma vērtības. Par brāļa meitu nezinu. Ja trešā, tad visi 25%
Jāpalasa rūpīgāk Mantojuma tiesības.
Rekādu atradu:
! 1. šķirā manto – bērni, mazbērni, mazmazbērni...
2. šķirā manto – vecāki, vecvecāki, īstie brāļi un māsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo māsu un brāļu bērni;
3. šķirā manto – pusbrāļi, pusmāsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo pusmāsu un pusbrāļu bērni;
4. šķirā manto – pārējie sānu radinieki (brālēni, māsīcas...)
3x izlasīju un neko neaspratu... pārskatīju arī MK noteikumus par valsts nodevām, notāru taksēm u.c., kas tā par likmi 25% domāta? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Radniecības pakāpe lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Honorārs advokātam (16)
Mantojuma lieta. Testamenta nav. Iet runa par summu, kas rakstāma ar 6 cipariem. Ir vairāki potencionālie labuma guvēji. Nolīgtais advokāts redz iespēju vinnēt lietu par labu vienai personai. Kāds būtu aptuvenais honorāra ...
Varbūt padomā par iespēju maksāt tiesnesim, ne advokātam. tiesu tiešām var nopirkt-1,2 instanci elementāri.par 3 vēl nezinu. Cirtēj - varu apstiprināt Konsul un Laura teikto. 1 un 2 instance ir pērkama. 3, pēc manas pieredzes - ne (vai tur vajag tik daudz naudas, lai reti atmaksātos).
Pierādījumi tikai netieši - lietas nokļūst pie tā tiesneša, ar kuru baida pretējā puse un par kuru visiem zināms, ka tas ir pērkams (he, he - automatizētā lietu sadales sistēma - jāsmejas :D ), interesanti tiesneša lēmumi, kas arī zināmi otrai pusei pirms to paziņošanas utt. Būtu interesanti paskatīties statistiku par nopietnām prāvām (par ievērojamiem naudas līdzekļiem vai mantu - cik daudzos gadījumos austākās tiesas lēmums ir atšķirīgs)
Starp citu - pirms gadiem 10 nemūžam nebūtu ticējis, ka tas ir iespējams :(
mana advokate maksa 130 eur/h
neesmu dzirdejusi, ka vina vel papildus nemtu kadus %
Ja jau advokāts tik kruts, tad zinās nosaukt arī savu honorāru. Advokāts ar klientu par honorāra apmēru vienojas pirms uzņemas pārstāvēt klienta intereses - vai nu stundas likme vai procenti no summas.
P.S. Neviens labs advokāts nekad neuzņemsies garantēt lietas 100% pozitīvu iznākumu.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Honorārs advokātam lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Parādu saistības mantotam īpašumam (34)
Lieta tāda. Esmu pieteikusies par mantinieci mirušā tēva dzīvoklim, bet sakarā ar finansēm, šis dzīvoklis vēl nav nokārtots uz mana vārda. Viņa dzīves laikā ir palikuši neapmaksāti īres un apkures parādi, kurus tagad ...
nomaksaat. paraads uz mantojamo platiibu, ir paraads par komunaalajiem, nevis par mirusho. mantotaajs, kopaa ar mantojamo, manto arii saistiibas, kuras naak liidzi mantojumam. jānomaksā, jo manto gan labumus, gan saistības Ja Tu esi izlēmusi mantojumu pieņemt, tad loģiski, ka manto arī parādus. Ja netaisies mantojumu pieņemt, tad protams, ka nemaksā. silti iesaku iepaziities ar likumaa notiekto terminju, liidz kuram mantinieki vispar var "uzrasties" :D spirinoties pretī, vari pazaudēt dzīvokli un iegūt parādu, izdomā, ko Tu gribi ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Parādu saistības mantotam ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam. (6)
Vīra mamma sastādīja mantojumu, novēlot māju meitai, vecākajam dēlam un jaunākajam dēlam ( piebilstot, ka pēc jaunākā dēla nāves mājas daļu mantos jaunākā dēla dēls ) Vīrs( mantojumā - jaunākais dēls ) grib savu ...
Jā, šitā uzrakstīt vajag mācēt.
Man šķiet, ka LV testamentam nav nozīmes. Ja omis noliek ķelli, tad mantojumu šinī gadījumā sadala uz 3 bērniem vienādās daļās un tas jaunākais dēls alias vīrs, ja vēl ir dzīvs,tad ar savu daļu var darīt ko grib, jo mazdēls nav 1. šķiras mantinieks.
ja tantuks ir viņsaulē, tad viņa varēja tik savu mantu novēlēt dēlam, nevis uzrakstīt kam pēc dēla nāves un kam pēc mazdēla nāves.....dēls tāpat ir pieaudzis cilvēks (ja protams nav duriks ar atņemtu rīcībspēju) un viņam bij gan laiks, gan iespējas uzrakstīt , kuram viņš vēlas atstāt savu īpašumu. Tiešām? Var uzrakstīt testamentu, ka novēl mantu kaimiņam 100% un tas dabūs? Parādi tādu likumu? Cik es zinu, tad ir neatraidāmie mantinieki, šinī gadījumā 3 bērni, un viss, nekādi testamenti, nekādi noteikumi, ko pēc tam ar mantoto darīt mazbērniem, nedarbojas.
Vienīgais, kas ir neapstrīdams, tas ir uztura līgums.
Dzēris nepasapratīš, nedzēris ne tik kas tur rakstīts! Tad jaunākais dēls taisās ātrāk par visiem atdot galus. Un kādā sakarā vīrs- jaunākais dēls? Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt.

Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpašuma daļas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Cik ilgi var pieteikties uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Mantotāja pienākums pret trešo personu (5)
Brālis miris. Piederēja dzīvoklis, kur ar ierakstu Zemesgrāmatā noteikts, ka bez manas rakstiskas atļaujas dzīvokli nedrīkst ieķīlāt, pārdot. Vai šis noteikums attiecas uz meitu kā pirmās šķiras mantinieci?
Neesmu juriste, bet, spriežot pēc pieredzes, mantojums ir komplektā ar apgrūtinājumiem. Varbuut iegaadaajaas dziivokli par maasas , vai kopeeju naudu utt. Taapeec arii taads ieraksts. Cik sarežģīti viss! Lai izdodas visiem palikt draugos! Brālis droši vien ir gribējis, lai pēc viņa jūs visi saietu matos! Man domāt, ka pirmais mantinieks ir laulātais, pēc tam bērni, kāda vella pēc bija jāieraksta vēl māsa zemes grāmatā kā lēmēju uz tiesībām pārdot vai nepārdot dzīvokli? Cerams, ka ir jau norakts!👀 Varbūt brālis paļāvās, ka māsa gudrāka, un tikai viņa spēs izlēmt, vai var dzīvokli apgrūtināt vai nē, bet ticamāk, ka av2 gadījums, un apakšā ir parāds - saistību tiesība.
Visviens, lietu tiesība, ja tā nodibināta pēc saistību tiesības, būs spēka tik ilgi līdz spēkā būs saistību tiesība. Pēc tam, vai pusēm vienojoties, ierakstu zemesgrāmatā var prasīt dzēst.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantotāja pienākums pret ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā notiek naudas līdzekļu mantošana? (8)
Esam divas mantinieces. Kas notiks, ja bankā pēc mantojamās naudas (ar mantojuma apliecību), neieradīsimies kopā?
Vai tad kāds kādreiz ir mantoto naudu no bankas dabūjis laukā? /aizvainota pensionāra balsī/ :D "Kas pirmais ierodas-tam atdod! (c)"

...nu..., es jau arī ieteiktu ķert papīrus zobos, ņemt kājas pār pleciem, lai būt laikus pie bankas uz vakti pirmajai!
katrai taču sava daļa.... un miers... nav kopā jāierodas... Kas pirmais ierodas-tam atdod! :) Neaizmirsti, ka notāram jāziņo VID, ja naudas summa lielāka par 15 000 eiro. Ja jau mantojuma apliecība ir, tad jau visam jābūt skaidram - daļas lielums norādīts un bankai tā arī jārīkojas. Kopā noteikti nav jāiet. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā notiek naudas līdzekļu ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu