Domājamās daļas

Domājamās daļas - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa iegāde uz citu personu vai kopīpašumā (5)
Vēlos iegādāties dzīvokli, bet esmu melnajā parādnieku sarakstā,gribēju dzīvokli reģistrēt uz nepilngadīgā bērna vārdu, bet tad noskaidroju ka neko ar dzīvokli nevarēšu izdarīt līdz bērns būs pilngadīgs. Gribu ...
reģistrē uz brūtes vārda un uzvedies godīgi, citādi paliksi gan bez naudas gan dzīvokļa. Bet es ieteiktu izvēlēties kādu radinieku, jo civilsievas nāk un iet. Ja Tu reģistrēsi 1/2 uz sava un 1/2 uz piedzīvotājas vārda, tad Tavi parādu piedzinēji varēs vērst piedziņu uz Tavu 1/2 kopīpašuma. Domājamās daļas ir patstāvīgs civiltiesiskās apgrozības objekts, kas ir pārdodams, dāvināms, ieķīlājams u. tml.

Drošāk ir uz vecāku vārda vai kā ULTRA iesaka.
Ja ir brāļi un māsas, iespējams arī testamentu pie reizes jāuztaisa. Kopumā sarežģīti izklausās.

Ja es ko pirktu kopā ar kādu piedzīvotāju, ļoti skaidri vienotos, kas notiek ar īpašumu (ja nu kas - nāve, šķiršanās, prombūtne u.tml.) un nodrošinātos, visādam gadījumam ;) citādi te atkal pilns oho būs ar bēdu dziesmām...
Manuprāt visdrošāk tomēr uz bērna vārda.
Vai vispirms to brūti jāapprec, tad ja kas, kopdzīves laikā iegādātu īpašumu uz pusēm dala.
"uz savu un savas neoficiālās sievas vārdu" nesanāks tūlīt iestāsies piedziņa, uz "savas neoficiālās sievas vārdu" būs ok, bet nāksies sievu labi aprūpēt, jo vienīgā iespēja dabūt īpašumu atpakaļ ir tad ja "sieva" uz to parakstīsies. Tiesa nezinu gadījumu, kad džeki šādā scenārijā īpašumus nepakāstu 5..10 gadu laikā. (man zināmie 4gab no 6 jau ir pakāsuši) Tad tas dzīvoklis arī piederēs Tavai civilsievai, ne Tev. ··· Domājamās daļas: Dzīvokļa iegāde uz citu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kopīpašuma pārdošana (8)
esam 6 kopipasuma mantinieki,kopipasumu velamies pardot,viens no ipasniekien tam nepiekrit,kadas pastav iespejas rikoties parejiem?
Tiesa. Ilgi un ar neprognozējamu rezultātu.

Pārdot visu tam, kas nepiekrīt pārdot svešiem (par tirgus cenu, protams).

Ieķīlāt savas daļas ātrajiem kredītiem un neatdot.
Joen, kā tad. Aizdevējs ne jau domājamās daļas konfiscēs, bet atņems māju, dzīvokli, autiņu, mēteli. Nate, tieši tas jau arī ir to 5 mērķis. Vienīgi, ka naudiņu dabūs mazāk (toties tūlīt), kā varētu. Kopīpašumu, tai skaitā mantojumu, dala vienojoties. ja vienošanos nav iespējams panākt var lūgt dalīt tiesas ceļā.

1) Lai uzsāktu šo procesu, ir nepieciešams noteikt īpašuma vērtību. Pie apstiprināšanās mantošanas tiesībās tas jau tika izdarīts. Tādēļ, ja tā apmierina, var netaisīt jaunu, bet izmantot šo.
2) Rakstiski nosūtīt vienošanās projektu visiem kopīpašniekiem, tai skaitā arī tam, kas nepiekrīt, dodot saprātīgu termiņu pārdomām un viedokļa izteikšanai.

Viņam pastāv iespēja, vai nu piekrist pārdošanai, vai arī, ja viņš to nevēlas, viņam jāatpērk Jūsu daļas. To arī ierakstiet piedāvājumā, kā arī papildiniet ar brīdinājumu par tiesāšanās izdevumu piedziņu, ja būs jāiet uz tiesu. Nevienu nevar piespiest palikt kopīpašumā - to noteic Civillikums.
Nevienu nevar piespiest palikt kopīpašumā - to noteic Civillikums.
Tāpat kā nevar piespiest 1 kopīpašnieku pārdos savu daļu vai izpirkt pārējās.
Joens, ne jau tam spītniekam atņems, bet gan tiem, kuri ņems kredītus un dažu simtu dēļ var zaudēt ļooti daudz.
··· Domājamās daļas: Kopīpašuma pārdošana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dzīvokļa rēķini ģimenes loceklim, ja dzīvoklis ir kopīpašumā (7)
Dzīvoklis ir kopīpašumā- puse vienam, puse otram domājamās daļas. Viens kopīpašnieks tur dzīvo ar citiem ģimenes locekļiem (kas tur arī deklarējušies), bet taisa dzīvokļa parādus (ļaunprātīgi nemaksā pilnu rēķina ...
Mans ieteikums - Centraltirgu atrod 2-3 vispretigakas, bezkaunigakas rozhas (ka pasam/pasai zosada parskrien), iemitini tas dzivokla sava domajama dala uz ires tiesibam...domaju, pec nedelas, augstakais divam, pie Tevis bus klat parlamentarietis:D...un tad jau vares risinat Tavus sasapejusos jautajumus uz Taviem noteikumiem;). Visatrak, visletak, visefektivak (risinajuma moralo pusi neapspriest)... Sākt risināt jautājumu par kopīpašuma izbeigšanu . Visefektīvākais variants. Viegli nebūs , bet pēc tam katrs atbild par savu . vnk intereses pēc - vai ta nemaksāšana ir tieši ļaunprātīga, tāda paļaušanās uz to, ka samksās otrs īpašnieks, vai tomēr tur pamata ir materiālās problēmas?
(nu jā, jautājums anonīms...)
to panāk caur tiesu, apliecinot maksājumus, apsaimniekošanas izdevumus, kurus ir segusi tikai viena puse. es tagad nepateikšu pantus no galvas, bet dzīvojot ar juristu ar laiku daudzas lietas nākas netieši iepazīt. un principā tā, kā es aprakstīju.
Par maksājumu veikšanu, cik man zināms, ir atbildīgi tikai īpašnieki, šajā gadījumā - kopīpašnieki.
Īpašuma pārdošanas gadījumā kopīpašniekam ir pirmpirkuma tiesības.
man patika Edgara ieteikums,jaabuut loti efektiivam:)peec manaam domaam,tev jaamaksaa tikai NI un savu domaajamo dalu ar iires liigumu var piedaavaat iziireet tam savam otram kopiipasniekam.ja vins atsakaas-varat atpirkt viens no otra vai arii paliek edgara ieteikums un protams-tiesa. ··· Domājamās daļas: Dzīvokļa rēķini ģimenes ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Izsolē nopirkta kopīpašuma domājamā daļa. (13)
Ko tālāk, ja otrais kopīpašnieks nepiekrīt tālākai pārdošanai vai meža izzāģēšanai. Vēlas to saglabāt kā mantojumu nākamajām paaudzēm. Arī dalīt negrib, jo patiesībā tik mazu platību nav jēgas. Ko izsoles ...
nevajag tādus īpašums pirkt vienas problēmas un izdevumi,pats nelaimīgs un citi nav priecīgi Atstāj nākamajām paaudzēm. Vai arī atsedz rietumu daļu, lai vējš var ieskrieties un nopūst atlikušo.
Vai atcērt saknes, vai aplej saknes ar ķīmiju...........
Domājamās daļas jāpārvērš reālās daļās, tad- pēc izvēles. Maza jēga barot suni, ja vilks jau aitās. Piespiest dalīt var ar tiesu, ja sadale vispār ir iespējama platības dēļ. Dalot nekādas "labākās daļas" nav. Ja katram 1/2, tad arī dala maksimāli līdzīgi arī vērtības ziņā. Tāpēc man labāk patīk Jogas ieteikums. Vēl variants - uzdāvini kādam, tikai neaizmirsi samaksāt valstij nodokļus! Loģiski, ka otrs negrib tālāk pārdot vai izzāģēt. Piedāvā atpirkt tavu daļu. Piedāvā nopirkt otra daļu. Ej uz tiesu un prasi kopīpašuma izbeigšanu un tas ietver vairākas iespējas, dalīšanu, izsoli, vienam otra daļas kompensēšanu. Vēl tiesā var prasīt lietošanas kārtības noteikšanu. ··· Domājamās daļas: Izsolē nopirkta kopīpašuma ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ēkas domājamā daļā (8)
Kādi riski iegādājoties ēkas domājamo daļu? Kādi riski tur ieguldot remontā un ekspluatācijā?
Nav nekā stulbāka par nesadalītu kopīpašumu. Sadali, tad remontē. Kopīpašums ir aprobežojums uz īpašumu visā tā apjomā :)

Kopīpašumā šis aprobežojums izpaužas tā, ka rīkoties ar kopīpašuma tiesības priekšmetu drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu. Piemēram, ja vairāki brāļi un māsas ir mantojuši vecāku zemes gabalu un lauku mājas, tad jebkura rīcība ar vienam bērnam piederošām domājamām daļām ir saskaņojama ar pārējiem domājamo daļu īpašniekiem (mājas rekonstrukcija, apkures sistēmas maiņa utml,). Un ja rīkojas pretēji, tas ir bez atļaujas, tad šī rīcība nav spēkā, kā arī uzliek vainīgajam pienākumu atlīdzināt pārējiem zaudējumus.

Kopīpašniekiem ir arī tiesības uz ienākumu, kas tiek iegūti no kopējā īpašuma, iegūšanas atbilstoši katra domājamajai daļai, kā arī zaudējumu nešanai, piemēram, ja īpašumam nepieciešams remonts, tad izdevumus (nepieciešamos un lietderīgos) sedz visi kopīpašnieki proporcionāli savai daļai kopīpašumā.

Pārdodot savu kopīpašuma domājamo daļu citai personai, pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā no pirkuma līguma noraksta saņemšanas brīža pieder pirmpirkuma tiesība, kas nozīmē, ka visiem kopīpašniekiem ir tiesības par tiem pašiem pirkuma līguma (kā arī to pašu pirkuma cenu) nosacījumiem iegādāties kopīpašuma daļu.
"pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā no pirkuma līguma noraksta saņemšanas brīža pieder pirmpirkuma tiesība, kas nozīmē, ka visiem kopīpašniekiem ir tiesības par tiem pašiem pirkuma līguma (kā arī to pašu pirkuma cenu) nosacījumiem iegādāties kopīpašuma daļu."
Vai šis attiecas arī uz izsolē pārdotās domājamās daļas atpirkšanu? Jeb izsoles rezultāti ir svēta lieta?
kopus cūka nebarojas,-tā saka tautas gudtība. sadali,relajlas daļās ieraksi zemesgrāmatā,-tad remontē un daries ar savu mantu kā gribi!tiesa,jums,komunikācijas, kas jālabo,jāmaina,āremontē....-tās ir problēmas,ja citi nemaksā,-tad caur tiesu. Bez konkrētības - kopīpašums ir ļaunums. Pat, ja tas ir tikai dzīvoklis daudzstāvenē.

Ja tā ir, piemēram, pusmāja (relatīvi atdalāma reālā daļā), tad viss atkarīgs no konkrētības.

Kopīpašuma daļu izsoles parasti, bet banku gadījumos praktiski vienmēr, ir uzskatāmas par ārpus valstī pastāvošās likumiskās kārtības esošām.
··· Domājamās daļas: Ēkas domājamā daļā lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dzīvokļa iegade ar zemes domājamam daļām. (4)
īpašniekam ir īpasumā dzīvoklis daudzdzīvokļu majā ar zemes domajamām daļām, vai pastāv tada iespēja, ka īpašnieks pārdod tikai dzīvokli, bet zemes domājamās daļas patur savā īpašumā, pieprasot nomas maksu jaunajam ...
Viss ipasums ir kopa,un atseviski pardot dzivokli no zemes nevar.Vismaz kad pati pirku ,zemesgramata nemaz atseviski nevareja neko nostiprinat. Situācijas mēdz būt dažādas. Ja zemesgrāmatā ir ierakstīts dzīvoklis kopā ar dom. daļu no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala, tad atsevišķi zemi pārdot/nodalīt nevar un nostiprinājuma lūgumā jāraksta uzreiz visi zemesgrāmtā minētie dati.
Reti, bet ir bijuši precidenti, kad uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas. Par zemes statusu var interesēties privatizācijas aģentūrā. Ja uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas, tad visvienkāršāk pirkuma līgumā minēt abus īpašumus kopā, taču nostiprinājuma lūgumi būs divi, līdz ar to palielināsies pircēja notariālie izdevumi.
Dzīvoklis tak nepaliks,starp zemi un debesīm:)....domāju,ka noteikti kopā ar zemi! Kad pirku īpašumu laukos,zeme ir ierēķinata arī zem mājas un nodoklis jāmaksā. Vispār jau ar tādām tiesībām ir liela daļa daudzzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki. Dzīvoklis pieder īpašniekam, domājamā daļa no zemes ir Rīgas domes īpašumā, par kuru ir nomas līgums uz 99 gadiem.
Un kāpēc lai ar privātas zemes īpašnieku būtu citādi ?
··· Domājamās daļas: Dzīvokļa iegade ar zemes ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zemes domājamās daļas atdalīšana (12)
Zemes gabals lauksaimniecības zeme 6ha. 3 īpašnieki - 7/12; 1/12 un 4/12 domājamās daļas. Nepieciešams atdalīt savu domājamo daļu 4/12 daļas. Pret īpašnieku, kuram pieder 7/12 uzsākta tiesvedība, ierosināts kriminālprocess ...
Tikai neej uz to Zemes dienestu,kurš aiz Dominas atrodas,tur ni v zub nagoj,velti iztērēts laiks.Un mašīnu var nolikt tikai Dominas daudzstāvenē,tuvāko 2 km rādiusā nekur nevar. Domājot loģiski Ieķīlātu mantu nevar dalīt... :) Turklāt lai dalītu kopīpašumu vajadzīga 100% visu īpašnieku piekrišana... :P ja kāds nepiekrīt.. vienīgais ko var darīt ir sūdzēt tiesā un tiesa pārdod visu gabalu sadalot iekaseeto naudinju bijushajiem iipashniekiem... :) Aizej uz pašvaldību, vēlams pat uz zemes dienestu. Tur tev visu izskaidros. Pēc manas pieredzes šo jautājumu neizskaidros neviens.Pašvaldība vismazāk,tur nezina neko.Tas no manas pieredzes.
HRDS,apķīlāta ir tikai tā 7/12,citu nevar apķīlāt.
Pēc loģikas jūs pārējie varat reāli dalīt savus gabalus/tas gan tagad kā jau viss pie mums,ir ļoti dārgi.Domāju ka tas apķīlātās daļas īpašnieks nebūs pret,kāda viņam jēga to darīt.Jārēķinās ar to,ja tur ir labāki un sliktāki gabali,labāko turēs tiesu izpildītājiem,vai bankai,kas tur aci uzlicis.
Ieķīlāto neviens nepirks,ja pārdosiet bankai,kura cierē,tad rēķināties ar tādu cenu,ka pārrakstīšana būs dārgāka nekā pārdošanas cena.
Varbūt ir kāds jurists,kurš var ko ieteikt,bet šaubos.Cik esmu griezusies,noklausās manu stāstu,atkārto manu viedokli,māj ar galvu,nu jā,tā viš i,paņem naudu un cik gudra atnācu,tik gudra aizeju.Tikai naudas makā mazāk.
aiz Dominas ir Valsts vienota datorizētā zemesgrāmata, nevis Zemes dienests.vieni uzskaita īpašumus, zemes vienības, ēkas, būves u.tml., otri tikai reģistrē īpašumtiesības.. ··· Domājamās daļas: Zemes domājamās daļas ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu