Uz ka pamata saimnieciskās darbības veicējs sanem maksajumu?

Cilveks registrets ka saimn.darbibas veicejs. Pieregistre vairakas darbibas jomas. Viena no tam sava vai nomata nekust.ipas.iziresana /apsainniekosana. Ja izire zemnieku saimniecibai, vai noslegtais ligums ir pietiekams pamats uz ka zemnieku saimnieciba ieskaita iznomataja (SDV) konta naudu par nomu? Vai ari SDV jaizraksta ir kads rekins?
Paldies.

kvarts      Jāraksta nomas līgums un rēķins. 2021-04-01 20:10

aija_69      No uzraugošo valsts institūciju viedokļa (VID), rēķins varētu arī nebūt, pat Līgums ir pieļaujams mutisks. No personīgās pieredzes (esmu SDV), tiklīdz darījuma partneris ir SIA vai biedrība, vienmēr rakstu rēķinu. (brīvā formā, kur tiek atspoguļots izrakstīšanas datums, kam: ar visiem rekvizītiem, no kā: ar visiem rekvizītiem, par ko un līdz kuram datumam apmaksāt). Z/S šobrīd var brīvi peldēt starp IIN un UNI. Ja abas puses apmierina un pēc maksājuma uzdevumu info var viegli orientēties kurš laika periods ir vai nav apmaksāts, rēķins ir jūsu darīšana. Ja z/s grib rēķinu, nav problēmu izrakstīt. SDV savu ieņēmumu var iegrāmatot pamatojoties uz bankas konta izdruku bez rēķina.
Ja runa ir par NI iznomāšanu, to SDV var arī nepievienot kopējai saimn. darbībai un maksāt 10% IIN, taču, autore laikam veic NI apsaimniekošanu (izdevumi) un ir izlemts, ka šādi ir izdevīgāk.
2021-04-01 21:55

aija_69      precizējums: z/s var būt IIN (iedzīvotāju ienākuma nod.) vai UIN (uzņēmuma ien. nod.) 2021-04-01 22:02

Misolina      Jāraksta rēķins , jo Līgums ir nodoms, bet rēķins ir fakts, ka pakalpojums sniegts un arī saņemts!
Pie tam parasti pie nomas nāk klāt arī citas izmaksas kā piemēram NIN , komunālie pakalpojumi - atkritumu izvešana, ūdens un kanalizācija, elektroenerģija, siltuma izmaksas, apsaimniekošanas maksa ! Šīs izmaksas mainās atkarībā no tarifiem un patērētajiem apjomiem !
Rēķins - Viennozīmīgi!
2021-04-02 08:48

Misolina      Dažādām darbības jomām ir dažādi nodokļi, bet, ja neuzskaita atsevišķi, tad maksā pēc lielākās likmes! Un nostrādāt pa "0" ir praktiski nereāli- tas gan no nodokļu maksāšanas viedokļa, ne no datbības viedokļa. 2021-04-04 07:14

Misolina      Jomas domātās pēc nodokļu likmēm... 2021-04-04 16:06

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu