Kā esošam SIA veikt saimniecisko darbību Lietuvā?

Labdien,
šobrīd ar pāris kolēģiem veidojam SIA tepat Latvijā, taču apzināmies, ka nākotnē plānoti braucieni arī uz Lietuvu u.c. ES valstīm. Tajās arī ir plānots piedāvāt pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem.
Jautājums - kas ir nepieciešams, lai legāli varētu pārdot savus pakalpojumus kā SIA citā valstī, piemēram, Lietuvā?
Paldies jau iepriekš.

joens (2017-01-25 17:17)      Formāli, ja pakalpojums tiek veikts kādā valstī, tur arī jāreģistrē uzņēmējdarbību (ir nianses, likumdošana dažādās valstīs dažāda). Ja pakalpojumu veic LV, bet LT (EE, PL, DE utt.) rezidentiem, tad var pietikt ar reģistrāciju tikai LV. Dažādiem pakalpojumiem (datorprogrammu adaptācija vai mobilo tualešu tīrīšana) var būt dažāds regulējums.

TuTur (2017-01-25 19:12)      Viss ir atkarīgs no tā kādus pakalpojumus sniedz, bet principā tam jau ir domāts vienotais ES tirgus, lai firma bez liekas birokrātijas varētu sniegt pakalpojumu Īrijā.
Ja ļoti gribas, var valstī reģistrēt filiāli.

sapratne (2017-01-25 19:55)      Pakalpojumus var veikt jebkurā valstī,jo tikai PVN atskaitē ir atsevišķi jāatšifrē un jāskatās kāda ir PVN likme.

S13 (2017-01-25 20:17)      Pakalpojums no pakalpojuma atšķiras. To, vai konkrēto pakalpojumu var sniegt Lietuvā, nereģistrējoties kā nodokļu maksātājs Lietuvā, nosaka Lietuvas normatīvie akti. Piemēram, Latvijā bez reģistrācijas šeit nevar veikt konsaltinga pakalpojumus.
Jebkurā gadījumā, lai LV reģistrēts uzņēmums varētu sniegt pakalpojumus ārvalstīs, kā minimums ir jābūt PVN maksātājam vismaz LV.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu