Kā rīkoties, ja nav apkures?

Dzīvoklī nedēļu nav apkures, temperatūra istabā ir 11°C. Dzīvokli īrēju no cilvēka, kas nedzīvo Rīgā - jārisina jautājums pašai. Šodien iet jau 8. diena kopš ir auksts. Divas reizes rakstīju Rīgas Siltumam, katru dienu zvanās. Esot sūtīta avārijas brigāde, bet tie netiek pagrabā, jo nomainīta atslēga un esot problēmas ar namu pārvaldnieku.
Ko vēl ir iespējams darīt, lai procesu paātrinātu un dabūtu siltumu radiatoros? Ir kāda iespēja dabūt atlaidi (?) apkures rēķinam? Cik sapratu no siltumservisa, ir vēl citi (bet ne visi) dzīvokļi, kuriem tāda pati situācija.

langstinsh  1 2 Ja tādā situācijā ir arī kāds vīrietis...tad izgāžiet tās durvis un dariet,kas jādara! 2019-02-11 11:07

runcizs    2 Situācija jārisina ar namu pārvaldnieku, jo par mājai obligāti nepieciešamo pakalpojumu (tai skaitā apkure) nodrošināšanu ir atbildīgs pārvaldnieks. Ja pārvaldnieks nav noslēdzis līgumu ar RS par iekšējo inženiertīlu apkopi, viņi nemaz siltummezglā nevar ieiet.
Pārvaldnieka kontaktiem jābūt uz rēķina. Ja rēķinu apmaksā dzīvokļa īpašnieks, zvani viņam un dabū kontaktu.
2019-02-11 11:21

euromens  2 3 ienes malku un kurini cik vajag 2019-02-11 11:21

Susure    5 1. Atgaisojiet radiatorus
2. Palūdziet, lai augšējais stāvs tieši virs jums atgaiso radiatorus
3. Ko nozīmē - nomainīta pagraba atslēga? Tā ir pie mājas vecākā, vai kādam dzīvoklim noteikti ir- paprasiet saviem kaimiņiem un pievīlējiet sev arī vienu eksemplāru.
2019-02-11 11:24

krumuzagis    3 var mēģināt meklēt mitekli ārpus pilsētas vai piepilsētā, kur pats sev nodrošina apkuri un nodarboties ar amatniecību, es jau labu laiku esmu šāda mitekļa meklējumos 2019-02-11 12:34

edding    4 Apkure nav visiem dzīvokļiem, jeb tikai dažiem. Ja dažiem, tad atgaisot, kā jau te teica.
Ja visai mājai, jāmeklē pagraba atslēgu, ja nav, jālauž durvis. Bet to visu jākārto ne ar dzīvokļa saimnieku, bet mājas apsaimniekotāju.
2019-02-11 13:12

laukroze  2 1 vajadzēja iet uz mītiņu un pa tiešo prasīt ušakam...;) 2019-02-11 13:16

Laimnese    1 Ja nezvanīsi visiem pēc kārtas, tad neviens arī nekustēs. Palūdz saimniekam elektrisko radiatoru. 2019-02-11 13:29

Marija_Anna    1 Ja tas ir Rnp un Siltumserviss Rīga, tad neapskaužu. Fb ir grupa AntiRnp . Tur šos jautājumus cilvēki risina domuaptaujā. Izturibu. Var rakstīt pašam A.G k-gam. Valdes locekli iesaistot siltums parādās ātrāk, bet ne tūlīt. Par lauzšanu- nebūs labi. Var izsaukt MP. Siltumservisam tas patīk. RS norobežojas. Viņu kompetence ir siltuma piegāde, ne sadale mājā. 2019-02-11 15:28

Marija_Anna    1 Samaksu nesamazinās un nekompensēs, ja vien ar visu mājas iedzīvotāju lēmumu caur aptauju vai kopsapulci to nenolems un iesniegs Rnp.
Maksāsiet visi vienādi. Arī par salšanu.
Personīgā pieredze arī mūsu mājā. Tiesa gan, apkures sākumā.
2019-02-11 15:32

VECA_PIEPE    7 Zvani uz BezTabu!

"Zvanīju nama pārvaldniecei - viņa pusteikumā mani pārtrauca un lika zvanīt Siltumservisam." (c)

Tas ir viņas pienākums: nodrošināt īrniekus ar (dzīvošanai paredzētās platības izmantošanas īres līguma nosacījumi) normāliem dzīves apstākļiem izīrētajos dzīvokļos,...bet Tavs pienākums ir par to maksāt.
A par ko Tu maksā? Par neapkurinātu dzīves vietu ZIEMAS SEZONĀ? Tie ir tiesas darbi.
2019-02-11 19:16

vitssailor  7 3 Nem krediitu un peerc dziivokli 2019-02-11 19:34

dardedze  6 1 izdrukā lapu ar situācijas aprakstu un palūdz parakstus visiem, kuru dzīvokļos tā pati problēma, tālāk pēc situācijas. Tu jau saproti, ka vieta ir tizla, un svešai kopmītnei pieķerties nevajag. Rīgā īrēt atrast nav problēmu. Es par otru lietu brīnos-kur tie izīrētāji tādus īrniekus vispār atrod. 2019-02-11 19:50

edding  1 3 Piepe, ko šinī gadījumā var līdzēt dzīvokļa izīrētājs, kurš ir Alūksnē vai Londonā. Atvērt pagraba durvis priekš Rīgas siltuma? Īrniekam rociņu nav, ka izīrētājam visu uz paplātītes jāpienes. Kam ir domāti visādi māju apsaimniekotāji? Tiem taču par ŠO naudu maksā. Jāmeklē gali, ja negrib salt. Izskatās, ka pārējos tanī mājā situācija apmierina ,
tikai Mele, ak, pardon, Elem satraucas.
2019-02-11 21:06

av2    1 ja nesilst nevienam, tad vaina pagrabaa (vai katlu maajaa ), ja nesilst tikai Tev, jaagaiso radiaatori. Kaa var nomainiit atsleegu, un peec tam...neviens nezina, kur ir taa atsleega? Tad, nu vismaz es, izurbtu veco, ieliktu citu peec tam, pieliktu ziimiiti, ka jaunaa atsleega pie manis.
Nezinu, kaadi nummuri ir LV jaazvana, bet ir neapliekamas paliidziibas nummurs, zvani, ka salsti nost , nejuuti ausis vairs, saki, ka pazvaniisi telviizijai utt !
2019-02-12 06:03

dardedze  3 1 Par situāciju no tava viedokļa atbildīgs tas, pie kura tiešā veidā aiziet tava nauda-t.i. izīrētājs. Sit pendeli viņam (eiro pendeli) , gan pratīs padot tālāk! Atskaitot situāciju, kad izīrētājs ir slims pensionārs, es šajā gadījumā dotu pa galvu tieši viņam. 2019-02-12 12:08

edding      dardedze. Ja vaina atrodas pagrabā, tad ar kādām tiesībām tu sistu izīrētāju. Skaļi plātīties ir vareni, bet pieslēgt smadzenes un apjēgt, ka jāsoda vainīgo, nevis to, kurš tur neko nevar līdzēt un nav ne pie kā vainīgs, pagrūti. Kaut kādi ČP atgadās visā pasaulē katru dienu. Tad jau arī auto tirgotājus jāsāk sist, ja salūzt kas mašīnā.
Es šinī situācijā grieztos pie apsaimniekotāja un paralēli pie mājas īpašnieka un Rīgas siltuma. Nebūtu gaidījusi 8 dienas. Risinātu jautājumu ar atslēgu pagraba durvīm. Tas nav nekāds privātīpašums, kur par atslēgas nomaiņu liktu cietumā. Ja nevar atrast atslēgu, tad jālauž un viss. Pēc tam, protams, pa visiem kopā salabojot. Un pieliekot klāt zīmi, pie kā ir atslēgas, ja kas atkal atgadās.
Kā var no tāda sīkuma uztaisīt problēmu.
2019-02-12 12:51

Nate    1 Īrniekiem parasti šķiet, ka saimniekam jārūpējas par katru sīkumu. Paši neko nespēj. Agrāk, kad bija namu pārvalžu laiki, īrniekam pašam bija jārūpējas par visu, kas atrodas dzīvoklī. Nez ar ko atšķiras tagadējie īrnieki? Ne ar ko, tikai dzīvokļi noprivatizēti. Agrāk īpašnieks bija namu pārvalde, tagad konkrēts pilsonis nopircis. Kad īrnieks sabojā izīrētāja mantu, tas gan skaitās normāli.
PS. Šo visu es ne par Elem, bet par citiem komentāriem.
2019-02-12 14:58

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu