VID uzlicis sodu par to ka biedrība nav laikus iesniegusi gada pārskatu

VID uzlicis sodu par to ka biedrība nav laikus iesniegusi gada pārskatu, vai ir vērts pārsūdzēt? Visens no valdes locekļiem projām GB. Kāda ir pieredze? Kādā apjomā pārsūdzēt? Paldies par atbildēm pēc būtības!

Lele  1 3 Smejies, vai?

Kaada paarsuudziiba? Iesniedz Gada paarskatu!

neratni_stasti    8 Gada pārskatu var iesniegt arī attālināti, būšana iekš UK nav attaisnojums. EDS tikai vajag nokārtot, biedrībām uz to EDS bija jāpāriet jau stipri pasen, kādi gadi 5 vismaz jau būs. Domāju, ka šajā gadījumā pārsūdzēt galīgi nav vērts. Ja grib biedrību saglabāt, tad jāsakārto papīri. Ja negrib saglabāt, labāk sākt biedrības likvidāciju. Tas arī nenotiek ātri, ja kas.

Lele    3 "Cilveeks aarzemees"...nav attaisnojosh iemesls.

Cilveeks ir uznjeemies saistiibas un cilveekam ir PIENAAKUMI!
Pasaki cilveekam, ka araa ir 2017 gads un paarskatu var iesniegt elektoniski, ja ir atbildiibas sajuuta un veleeshanaas var visu.

ruugumpods    2 Lai iesniegtu pārskatu nevajag nekādu elektronisko parakstu.

Dzhaz    1 Interesanti zināt,kas tā par biedrību,ko pārstāv un kādi tās mērķi?

janisb    1 Pārsudzēt bezjēdzīgi, deguns iekš UK nekvalificējas kā attaisnojošs iemesls, pie tam pārskats bija jāiesniedz līdz 31. martam, sodu uzliek max 2vu mēnešu laikā, tāpēc pārsūdzības termiņš sen jau garām. Pārskatu var iesniegt jebkurš no valdes locekļiem, arī elektroniski, piemēram autorizējoties caur latvija.lv ar LV internetbanku

Alice_Wonderland      Jāskatās tiesību norma, uz kuras pamata ir uzlikts sods. Ja tiesību norma satur tādus jēdzienus kā "var", "ir tiesīga", tad iestādei (VID) ir noteikta rīcības brīvība. Tas nozīmē, ka iestāde pie noteiktiem apstākļiem var atkāpties no sava lēmuma, izvērtējot lietas faktiskos apstākļus (t.sk., veicot lietderības apsvērumus).
Ja norma uzliek par pienākumu (nav rīcības brīvības), tad (faktiski) īsti jēgas nav - jo iestādei nav izvēles. (Jāpatur prātā, ka ir jēga apstrīdēt arī gadījumā, ja iestādei ir pienākums uzlikt sodu, bet soda apmērs nav "akmenī cirsts", t.i., varēja uzlikt mazāku, nekā uzlika.)

Vispirms notiek lēmuma apstrīdēšana - t.i., iesniedz VID priekšniekam sūdzību par lēmumu un lūdz pārskatī. Tas izskata vēlreiz lietu pēc būtības. Ja lēmums atkārtoti paliek tāds pats, tad jau var pārsūdzēt administratīvajā tiesā. Bez apstrīdēšanas kārtības - tiesa nepieņems pieteikumu.

Kopumā - piekrītu kolēģiem - atrašanās UK, neattaisno pienākuma neizpildi, jo ir pieejams EDS.
Veiksmi.

daimond  2 1 Elementāri. Ja reņģēdāji neievēro noteikumus, tad uzliek naudas sodus, bet ja ievēro, tad uzliek nodokļus. Tas nebeigsies, kamēr neiemidzinās visus liekēžus- visos līmeņos.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu