Dēlam ir kredītparāds, vai tas ir jāatdod mātei

Dēls ir pilngadīgs, strādā.Deklarējies pie mātes dzīvoklī.Dažreiz ierodas padzīvot. Uzskata, ka nav par īri un apsaimniekošanas pakalpojumiem jāmaksā.Vai māti var izlikt no dzīvokļa un aprakstīt viņas mantu, ja dēlam nekas nepieder, viņa par visu maksā.

Retarders    5 Vismaz strādā un dažreiz ierodās. Apkārt paklausoties, tas jau pat ir labi. Citiem vecākiem tup uz kakla tādi "bērniņi" un neko nedara.
Nē, dēls ir atbildīgs tikai ar sev piederošo mantu, algu. Tiesu izpildītājs nevarēs šiverēt pa mātes dzīvokli.

Anxunamuna    6 ja māte ir galvotāja , tad jā .

edding    5 Māti izlikt no dzīvokļa, ja nav apmaksāti daži komunālie pakalpojumi? Var, ja dzīvoklis ir uz mātes vārda reģistrēts.Tam, ka kāds ir kaut kur deklarējies, LV vispār neko nenozīmē, jo piedeklarēties var dajebkur, pie tam internetā, nemaz nepaceļot pakaļu. Kaut vai Doma laukumā, kaut vai Doma baznīcā, tikai adresi jāieraksta un viss.

edding  3   Bet ja kredīts dēlam, tad teorētiski tikai viņš atbild. Bet ja lieta nonāk pie izsitējiem, vai ZTI, tad visādi var būt.

JurisK    1 Ja dziivoklis oficiaali pieder maatei, tad neviens vinju par deela paraadiem aiztikt nevar. Noshauj, maat, tos izsiteejus vai ZTI, un tev par to nekas nebuus!

av2  2 1 man pazinna, nu deels mammai savai protam, taadaa veidaa izlika mammu no passsaa maajam. Pajoliitis bija iekkiilaajis....ggimenes maaju bankaa, savaam afeeraam, lai dabuutu naudu. Plaani bija...nu taadi plaani uzvaariities, bet sanaaca...kaa parasti :((

kasteeste    1 Ja taads deels, tad vinjsh var izlikt to maati aiz durviim..nu taa,, brutaali un nejuridiski..

runcizs    8 Jautājumā ir vairāki jautājumi, tādēļ pēc kārtas.
1. Dēlam ir kredītparāds, vai tas ir jāatdod mātei? Ja māte nav galvotājs, nē, nav jāatdod.
2. Dēls deklarējies pie mātas dzīvoklī. Derklarētā adrese nozīmē tikai to, ka uz šo adresi personai var sūtīt oficiālo korespondenci un tā tiek uzskatīta par saņemtu. Tiesu izpildītājs var parāda piedziņu vērst pret parādnieka reģistrētajiem īpašumiem (nekustamais, transportlīdzekļi, akcijas, kapitāla daļas, utt.). Tā kā uz mātei piederošu dzīvokli tiesu izpildītājs nenāks dēla cauros sierus un nemazgātās apenes aprakstīt.
3. Apsaimniekošana un komunālie maksājumi. Prasība par apsaimniekošanas parādu tiek vērsta uz dzīvokļa īpašumu, t.i., atbildētājs ir dzīvokļa īpašnieks. Norēķini par pakalpojumiem, atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam un Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam, ir dzīvokļa īpašnieka atbildība.
Tas nozīmē, ka, ja ir izveidojies parāds par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem, var tikt sniegta prasība tiesā un piedziņas vēršana pret dzīvokļa īpašumu, citiem vārdiem, māti VAR izlikt no dzīvokļa. Šiet nav svarīgi, ir vai nav mātei vienošanās (līgums) ar dēlu, ka viņš maksās "pusi" un māte godīgi savu "pusi" nomaksā. Tās jau ir viņu iekšējās attiecības.

Sassy14    4 Te jau laikam svarīgi zināt, KĀDS kredītparāds. Ja dēls ir ņēmis kredītu, lai pirktu ko citu, ne dzīvokli vai tajā esošās mantas, tad vajadzētu būt tā, ka dēls, pieaudzis cilvēks, ir pats par saviem parādiem 100% atbildīgs, māte ir gluži cita persona, viņa kredītu nav ņēmusi. Ja viņa nav arī galvotāja, ja kredīts ir ņemts TIKAI uz dēla vārda, tad dēlam var arestēt VIŅA (ne mātes!) kustamo vai nekustamo īpašumu, ja tāds pastāv, bet, ja ne, tad viņam piespriež vienkārši parāda atmaksu, plus tiesas izdevumi utt. Ja parāds ļoti lielos miljonos, tad laikam var dēlu iebāzt arī cietumā uz kādu laiku. Ja mazāks, bet dēls ir tik nabags, ka nav ko maksāt, tad laikam var piespriest sabiedriski lietderīgo darbu cik tur stundas gadā - nu, pargābs lapas parkos, pacirtīs krūmus vai ko tml. Māte ar savu īpašumu par pieauguša dēla cūcībām neatbild, ja viņa juridiski nekādi kredīta nemšanā iesaistīta nav bijusi.

Edgars37  1 4 Pec frazes - delam nekas nepieder, pienemu, ka runa iet par prastu atro kreditu, ko dels vairs nevar atmaksat. Sada gadijuma izpilde versisies pret dela legalajiem ienakumiem. Mate var mierigi turpinat dzivot dzivokli, maksat rekinus un stutet delu😃.

lindmane    3 Mātei ir jāvēršas pie jurista, lai noskaidrotu šo jautājumu. Jo cik zināms piedzen parādus no tuviniekiem, par šito puscilvēku sastrādātajām cūcībām, tā kā nevajag gudri šeit rakstīt.

Sassy14    1 No tuviniekiem piedzīt parādus tomēr īsti tā nevar, kā ienāk prātā. Vismaz valsts mērogā ne. Un tie inkasso un visi šitie «piedzinēji» bieži ir kaut kādas paštaisītas (korumpētas) firmas vai uzņēmumi, bet vispār jau tikai tiesas ceļā var piedzīt tos parādus. Un uz oficiālu dokumentu pamata. Bet jurists, protams, arī nenāk par sliktu.

Extra_Virgin  1 1 Dēls un māte.. Bet izklausās, ka runa iet par svešiem cilvēkiem.. skumji..

runcizs  2 6 lindmanei: parādniekus no tuviniekiem piedzīt likumiskā kārtā NEVAR un punkts! (vienīgais izņēmums, ja tuvinieks parakstījies kā galvotājs vai ķīlas devējs). Cita lieta, ka inkasso kantori blefo: stāsta, ka tūlīt atņems mātes dzīvokli, tēvu pārdos uz cukurniedru plantācijām, utt. Tā kā 95% cilvēku likumos neorientējas, tad pietiekami bieži šīs metodes strādā, cilvēks sabīstas un samaksā gan parādu, gan par piedzinēju "pakalpojumiem"

edding    4 Redziet kā ir ar tiem onanīmajiem jautājumu uzdevējiem. Tauta te mokās, min visādus variantus, bet iespējams ka ir pavisam kāds cits. Uzdotu neanonīmi/ te taču pasi nevienam neprasa/, varēto ko paskaidrot. Tagad nekā, jāpaliek gribot.

piladzoga    2 Dēls ir 1 pakāpes radinieks un mantinieks..
Ja dēla parādi ir lieli un māte ļoooti turīga ,tad mātei vajadzētu uzmanīties no negadījumiem..bet ja nekādas turības nav tad viss ir ok un tikai dēls atbild par saviem parādiem.

runcizs  2 4 aaaag dies!
No otras puses, labi, ka ir tādas pīlādžogas, kuras "kņigu ņe čital, no mņeņija imeju". Tas nozīmē, kā jŪristi bez maizītes nepaliks :D
Kurā likuma pantā noteikts, ka turīgai mātei jāatbild par dēla parādiem, bet mazturīgā māte var atslābt?

lindmane    1 runcizs: blefo vai neblefo parādu piedzinēji, bet šādi kredīt ņēmēji izputina savas ģimenes, kādi likumi Latvijā? atradīs piemērotu likuma punktu un piedzīs no ģimenes. Ja nē tad izsitīs, un kur tad vērsīsies?

gunda10      Ja dzīvoklis zemes grāmatā nav pat daļēji uz dēla vārda nekāda sakara nav mātei un nevar pat no ďēla piedzīt līdz min.algai bet labāk maksāt lēnām pa daļām lai nepaņem citu ja grib

Aivariga      Meita sataisīja parādus, tiesu izpildītājs gribēja aprakstīt mantu dzīvoklī, jo redz persona šeit deklarēta un tātad viņai kas piederot. Uz tekstu, ka visas lietas ir manas, izņemot meitas apģērbu, dāma skaidroja- ka man ar kvītīm jāpierāda kuras mantas ir manas. Ātri izdeklarēju meitu. Neticiet, ja saka ka notiek likumīgi bla, bla.
Līdzīgi bija manai draudzenei ar dēlu, kurš nebūt nav glups jaunietis...
2020-06-17 15:10

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu