Vai iespējams atdāvināt dāvinātu dzīvokli atpakaļ dāvinātājam?

pirms apm 8 gadiem dēlam uzdāvināju savu dzīvokli ar noteikumu, ka drīkstu tur dzīvot līdz mūža galam. Tagad viņš grib no īpašuma atteikties, atdāvinot man atpakaļ, jo nevarot par to un mani rūpēties. Viņš tagad dzīvo ārzemēs. . Kā un vai vispār to var izdarīt? Un tā, lai neviens nevarētu apstŗīdēt manas un viņa tiesības uz šādu darījumu? Paldies

Rivigno (2015-10-21 08:25)    1 Lai neviens nevarētu apstrīdēt iesaku noslēgt pirkuma līgumu norādot kadastrālo vērtību kā pirkuma maksu. Valsts nodeva dāvinājumā un pirkumā nemainās ja tas ir starp radiniekiem. Valsts nodeva 0.5% no kadastrālās vērtības .papildus jārēķinās ar noformēšanas izmaksām.

Jason (2015-10-21 08:36)      Var arī iztikt ar dāvinājuma līgumu. Ja pastāv bažas, ka kāds var apstrīdēt dāvinājumu - norādiet, ka dāvinājums ir atlīdzinājuma izteiksmē.

joens (2015-10-21 16:01)    2 Diemžēl, iepriekšējie komentētāji izskatās iestrēguši copy/paste par dāvināšanu. Te ir atteikšanās no dāvinājuma, pilnīgi cits process.

Maz informācijas. Tai skaitā par to, kāpēc grib atteikties (bomžo pa ārzemēm un nav naudas?). LV nekustamā īpašnieki tomēr ir ļoti minimāli apgrūtināti, pie tam dzīvoklī kāds dzīvo visu laiku un attiecīgi uztur kādā nebūt stāvoklī.

(c)"Ja abi līdzēji ir ar mieru, tad uzdāvināto īpašumu "atdot atpakaļ" dāvinātājam var, noslēdzot atcēlējlīgumu. Lai to izdarītu abiem – dāvinātājam un apdāvinātajam jāvēršas pie zvērināta notāra. Notārs sastādīs līgumu, kā arī lūgumu zemesgrāmatu nodaļai."

neko (2015-10-21 18:48)      jons: vienkāršāk ir atdāvināt atpakaļ un samaksāt 0.5% no kadastrālās vērtības nekā atsaukt dāvinājumu. Īpaši, ja pagājuši 8 gadi. Atsaukt ir vērts ir tikai tad, ja vēl nav pagājuši 4 gadi un nāksies maksāt pilnus nodokļus.
Par pārējo: acīm redzot neesi informēt par "futbolu" starp radiniekiem ar nekustamajiem īpašumiem pēc izmaiņām likumdošanā. Ja dāvinājuma "laimīgajam ieguvējam" jau ir kāds īpašums šāds dāvinājums rada tikai problēmas. Reāli rīkoties viņš ar to nevar un visticamāk nevarēs vēl gadus 10.. 20. Toties mēģinot ko darīt ar savu faktisko īpašumu ir spiest maksāt pilnus nodokļus, jo formāli viņam ir vairāki īpašumi. Un tad nu sākas meklējumi, kam "nogrūst" to visu un atgūt rīcības brīvību.

joens (2015-10-21 20:49)      NĪ virtuve man tiešām nav īpaši zināma, parasti jāpalīdz izstrēbt kādu problēmu klientam praktiskākos jautājumos.

Dāvinājums tomēr pēc būtības ir tāds nedaprocess kaut kā iegūšanai. Gan dāvinātājs var atsaukt, ja ziemsvētku rītā šo nepasveicināji, gan visādi neatraidāmie mantinieki var jaukt gaisu līdz nemaņai. Tas par "atpakaļdāvināšanu", ne dāvināšanas atcelšanu. Nodokļi gan it kā starp tik tuviem radiniekiem var būt arī ar nulles likmi.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu