Attaisnotie izdevumi pašnodarbinātajam

Šogad esmu pašnodarbinātā statusā, man ir jautājumi:
1. Ka var saprast, kas skaitās attaisnotie izdevumi? Vai pie tiem pieskaitāmi arī e-taloni?
2. Kas man jauzrāda pārdevējai, lai čeks skaitītos pareizi noformēts? Lūdzu, šo atbildiet, jo nesaprotu kāda informācija jāsagatavo!!!
3. Ja man ir divi konti - viens pašnodarbinātā, otrs privātais un man jāpērk darbam nepieciešama literatūra caur ebay, man karte ir tikai privātajam kontam. vai der tas, ka caur privāto kontu nopērku grāmatas un pēc tam tos iesniedzu kā izdevumus?
Lūdzu, atbildiet!

protection9 (2015-09-09 13:30)      Tak piezvani uz VID!
Viņi tak paši stāsta ka esot "tavs partneris godīgā saistību izpildē pret valsti" vai kaut kā tā. Nu tad lai nokonsultē. Un ieraksti sarunu (Android mobilajiem ir pieejama bezmaksas sarunu ierakstu aplikācija "Automatic Call Recording", vajag tikai pareizi sakonfigurēt visu) - ja tevi pasūta tad raksti sūdzību un pievieno sarunu ierakstu. Nebūs par skādi tai iestādei.
Ja paveiksies tad visu izstāstīs vai vismaz pateiks kur meklēt info.

Sauleaciis (2015-09-09 13:49)  1 1 sākšu ar 3.punktu
Nē, tā nevar. Tev ebay tad vai nu japieslēdz arī pašnod.konts, ja nevar, tad taisi jaunu profilu ebay ar šo kontu. No citas kartes/konta , kas nav juridiskās personas konts samaksātie reķini NEKAD nebūs derīgi grāmatvedībai.
2.punkts.
No vienas noteiktas summas( tieši neatceros, bet es , sākot ar 28 Eur) neder tikai čeks + zīmogs, nepieciešami rekvizīti(šie tad tev uz lapiņas uzdrukāti ir jādod pārdevējai,lai iedrukā čekā. vēl var palūgt kvīti +čeks+ zīmogs, kur tad pats ieraksti savus rekvizītus
1. man ir liela aizdoma(viss var būt,ka kļūdos), ka attaisnotie izdevumi nemaz nav tas,par ko Tu jautā, vai tik tie nav mācības, ārsti( bet tas jau skaitās pie privātpersonas, kad gada beigās iesniedz šīs kvītis(ar Tavu pers.kodu), kad pēc tam tiek atgriezta atpakaļ nauda.
E-taloni arī skaitās pie izdevumiem(tikai ne brīvdienās, nu..ja tomēr esi ierakstījis savā meneša darba grafikā,ka tai brīvdienā Tev bija darbs, tad ir ok )

ruugumpods (2015-09-09 17:47)    1 Sauleacis pirms uzmesties par pamācītāju derētu pašai pamācīties. Maksā no kāda konta gribi. Dokumentam pievieno maksājuma izdruku no cita konta un noformē kā avansu norēķinu. Un vēlāk summu no uzņēmuma konta atskaiti uz savējo.
Par rekvizītiem viņai taisnība.
Attaisnotie izdevumi ir visi izdevumi ko vari pamatot ka tie saistīti ar tavu saimniecisko darbību. E talonu ieskaitot. Tikai uzraksti aktu katram braucienam kur brauci un brauciena mērķi.

Sauleaciis (2015-09-09 18:23)      :) rugumpods:)
ir taču labi,ka kāds vēl vairāk ka es zin:)
neesmu grāmatvedis, bet šo to zinu, un sis tas taču noderēja:))

Mavs (2015-09-09 23:44)    2 Par kontiem ruugumpodam taisnība - nav svarīgi no kura konta maksā, kaut vai no vecmāmiņas. Tikai pēc tam pareizi jānoformē dokumenti.

Par attaisnotajiem izdevumiem - pa reizei "norakstu" arī tulamoru - galu galā - prezentācijas jāorganizē, klienti jādzirda ... par laimi - ar alkometru vēl neviens VID darbinieks nav nācis ciemos :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu