B slimības lapa un atlaišana no darba

Nosledzot A lapu, atveru B lapu. B zila lapa atverta ar13. 08.
14. 08 piezvanija vaditaja un paludza atnakt uz veikalu. Lika parakstit vienosanas par darba tiesisko attiecibu izbeigšanu. Uztraukuma es parakstiju, jo nesaprotu kapec. Man vel piedraudija kas bus ja neparakstišu. Vai ir tiesibas mani atlaist, ja es parakstiju vienosanas, Man taču vel ir zila lapa.

wildangel (2015-08-17 11:02)    2 Nē, nav tiesību atbrīvot, kamēr lapa nav noslēgta.
Interesanti..ar ko var piedraudēt. Pa aci?? Roku lauza, lai parakstītu?
Stulbuma kalngals.

Syringa (2015-08-17 11:12)    2 Ja pati esi parakstījusi vienošanos, tad var atbrīvot no darba uz savstarpējās vienošanās pamata, ja nebūtu parakstījusi, tad nedrīkstētu atlaist. Šī ir situācija kad drīkst atbrīvot pat grūtnieci.
Vienīgais kam bija jāpievērš uzmanība vai ir atrunāta kompensācija, jo tai, parasti, būtu jābūt, bet arī nav obligāta.
Ja vēlies to visu apstrīdēt, tad jādodas uz tiesu un jāpierāda, ka vienošanos parakstīji afekta stāvoklī, ar maldiem un/vai piespiešanu, bet ja nav uzskatāmi pierādījumi (video, audio utml) tad velta laika un naudas tērēšana, diemžēl.

ruugumpods (2015-08-17 11:26)      Piekrītu Syringai.

patsgugudums (2015-08-17 11:27)    1 Tev ir tiesības aiziet no darba arī slimības lapas laikā. Ja parakstīji vienošanos, vai vēl labāk, atlūgumu pēc pašas vēlēšanās, Tu esi izmantojusi savas tiesības. Kāpēc vispār dodies uz darbu, ja ir slimības lapa? Ar slimības lapu jāsēž mājās/slimnīcā un jāārstējas.

Šaubos, vai izdosies pierādīt, ka Tevi piespieda parakstīt vienošanos. Pie tam, spriežot pēc situācijas apraksta, neviens uz tiesu neies, ja cilvēks nav spējīgs par sevi parūpēties, tad nav...

Vucis (2015-08-17 12:08)  2 5 Viss ir pareizi. Vienošanās liecina par abu pušu labprātīgu piekrišanu darba līguma laušanai. Tā ir tikai formalitāte.

Visdrīzāk, lēmums par atbrīvošanu no darba briedis jau pirms slimības un slimošana bijusi punkts uz "i". Labu darbinieku es neatlaistu arī tad, ja viņš slimotu ilgi un smagi.

Geisha (2015-08-17 14:52)  1 1 Ir tāda iestāde kā Darba inspekcija K. Valdemāra ielā netālu no Lāčplēša ielas (paskaties adresi i-netā). Ļoti laipni Tev palīdzēs un bez maksas. Pēc likumdošanas atlaist no darba kad esi uz slimības lapas nedrīkst. Droši griezies Darba inspekcijā. Palīdzēs.

Maybex (2015-08-17 15:23)  1 4 Tā nav atlaišana, ja ir abpusēja vienošanās.
Parasti gan ar šo arī nogaida līdz slimības lapas beigām. Ja tāda steiga, rodas sajūta, ka nav bijis kaut kas kārtībā attiecībās ar darba devēju.

rudaa_lapsa (2015-08-17 17:04)    5 Jebkurā gadījumā, tajā iestādē tāpat vairs nebūtu iespējams normāli justies un strādāt, ja jau no vadītājas ir šāda attieksme. Vienīgais, ko varētu šajā gadījumā - pieprasīt kompensāciju un visas izmaksas, kas pienākas pēc likuma, jo skaidrs, ka ar likuma ievērošanu tajā veikalā ir problēmas. Necenties tajā iestādē par visām varītēm noturēties, bet labāk izmanto laiku, lai sameklētu citu darbu.

Sauleaciis (2015-08-17 18:19)  1 2 ..neko netaisos pārmest, tikai ir redzēti tādi darba ņēmēji, kuri menešiem ilgi sēz uz slimības lapām, bet atlaist šos nevar, pārējie kolēģi cieš, strādājot arī šī slimā kolēģa vietā. Un, cik zināms, tad tas kolēģis arī nemaz īsti netaisījās atgriesties, tikai pierādīt, ka attiecīgā iestāde - darbs novedis līdz slimībai.. Neapskaužu darba devējus, kur " iemitināš" profesionāli slimības lapu izmantotāji.
Vēlreiz atkārtoju-nekā personīga, tikai atceros gadījumus

Maybex (2015-08-17 18:47)  1 2 Piekrītu Sauleaciis komentāram. Darba devējs un kolēģi nekādi nav no šiem "kukaiņiem" pasargāti.

Syringa (2015-08-17 19:58)  1 2 Sauleaciis, tieši šādu pārgudrīšu dēļ tagad pastāv DL 101. panta 11. punkts un ģimenes ārstiem uzlikti ierobežojumi B lapas izsniegšanai un pagarināšanai. Personīgi man liekas, ka šos termiņus varētu vēl samazināt, labu un lojālu darbinieku tāpat neviens neatlaidīs, pat ja viņš divus gadu nonstopā, ar kaut ko nopietnu, slimos.

miglainaa_plava (2015-08-18 08:55)      Syringa u.c. - oij cik ļoti Tu maldies! Un tā ir pieredze no dzīves, ne par sevi saku, bet citiem, kas tiešām, var teikt firmu uzbūvēja un uz savām rokām iznesa tautiņās. Nekā, tiklīdz kā saslimsti, tā neesi vairs vajadzīgs. Nemaz nerunājot par tādiem kaktu kantoriem, kā pieminētais. Ipašniekam vajag strādātāju, viņš negrib maksāt nekādus pabalstus, bet strādātāji stāv rindiņā.
Domāju slimības lapu par iesnām nedod, ir jābūt nopietnākam iemeslam, katram var gadīties kāda kaite. Autore, protams, muļķe, ka parakstīja atlūgumu. Kāda mārrutka pēc vēl slimai skriet uz darbu? Ar ko piedraudēja? AR atlaišanu? To tāpat dabūji. Ar naudas nesamaksāšanu? Tāpat nesamaksās, ja tik varēs. Pa seju sadot? Smieklīgi.
Tagad jau vairs neko, samierinies ar savu stulbumu un meklē citu darbu.
Novēlu ātri izveseļoties!

Maybex (2015-08-18 09:35)      miglainaa-plava, kļūdies, strādātāji jau sen strādā. Tie kas stāv rindā, visbiežāk ir tie, kas vispār nemaz strādāt nealkst, toties pēc pamatīgas algas gan kāro.
Starp citu, manas darbinieces arī šodien atkal nav darbā /kā parasti tad, kad gaidāms liels darba apjoms/. UN būs slimības lapa. Bet uz ielas satikta, vedot bērnu uz dārziņu, izskatījās visai žirgta.

Cafe_Noir (2015-08-18 12:53)  1   no personiskās pieredzes - zilo lapu var dabūt vienkāršāk kā tomātus pie zemnieka. esmu pati gājusi, prasījusi, lai uzraksta, jo vajadzēja. atzinos, ka ir spiedīga vajadzība un uzrakstīja. pat nepajautājot, kāpēc. taisnība, es prasīju tikai A lapu.
līdzīgi bija ar B lapu, kad bija pamatots iemesls slimot - ilgāk par 3 nedēļām nevarēju, jo bez manis darbā neiztika, bet ārste teica, ka varot dot lapu, cik ilgi vajag

Analize (2015-08-24 15:24)    1 Man patīk, ka juridiskas konsultācijas sniedz nejuristi :)
Izbeigt darba tiesiskās attiecības (tautas valodā - atlaist no darba) pārejošas darbnespējas laikā darba devējs DRĪKST! Atbilstoši Darba likuma 109. panta 3. daļas noteikumiem, Darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā... Tātad darba līgumu uzteikt nedīkst, bet atbrīvot no darba drīkst! Piemēram, ja darba līgums tiek uzteikts pirms slimības, tad slimības laikā darbinieku atbīvot no darba (izbeigt darba tiesiskās atiecības) drīkst! Ņemot vērā, ka dotajā gadījumā darba attiecību izbeigšana ir notikusi bez uzteikuma (jo ir parakstīta vienošanās), tad darba tiesisko attiecību izbeigšanai (atlaišanai no darba) juridisku šķēršļu nav!

Vaijats007 (2016-12-17 11:33)      Viens mans kadreizejais sefs pec nepilna gada nostradasanas oficiaali izdarija ta. Sak nodarbinat arpusliguma darba laika 12-17 h diena par to pasu samaksu kaa 8 h. Kad saaku pagurt un bik apslimu uz dazam dienam, pirms tam bridinot, vienkarsi atlaida bez kadas runasanas-pasol nahuj. Tiesi ta pateica. Un nometa trubu, lai pec 5 min atzvanitu un pateiktu-tikko ar grmatvedi vienojos, piektdien brauc parakstit papirus. Nebridiot vnk izmet un ne dienu ilgak nepielaava. Idiots, no tadiem pa gabalu! Lai varas sava sula pida.rs tads!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu