Darba nespējas lapa (slimības lapa)

Darba nespējas lapa (slimības lapa) - jautājumi un diskusijas

Atvalinajuma nauda pēc slimošanas (2)
Pēc apm. 1, 5 mēnešu slimošanas tūlīt eju atvalinajumā.Ir A un B lapa. Kā tas ietekmē atvaļinājuma naudas aprēķinu. Piemēram slimošanas periods ir15. aprīlis līdz 6. jūnijam.
atvaļinājuma naudu rēķina no pēdējā pus gada izpeļņas, attiecīgi būs mazāka par vidējo, jo 1.5 mēnesi slimots un saņemts mazāk... Paskaidrot jāprasa Jūsu darbavietas grāmatvedei. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Atvalinajuma nauda pēc... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Slimības lapa regulāri (32)
Ja man bērniņš slimo nepārtraukti vai darba devējs var atlaist no darba dēļ tā ka man ir tik bieži slimības lapas ?
Kāpēc te daži muļķus tēlo? Piemēram, kad saslimsti ar kādu onkoloģisko saslimšanu vai lauz kaklu, tad sapratīsi, kas ir slimības lapa uz 6 mēnešiem!
Ja par tēmu - ja autore saprot, ka čakarē savu darba devēju šādā veidā, tad jamaklē risinājums - aukle, vīrs paliek mājās (ja viņam ir 3x reizes lielāka alga, tad arī pabalsts būs pietiekami liels) vai arī jāiet prom no darba. Protams, ka darba devējam tieši zaudējumi nav (valsts sledz bērnu slimošanas lapu), bet, ja nevar atrast aizvietotāju, tad nav korekti no darba ņēmēja puses. Ja darba devējs ir vienkārši kretīns, tad jāsavāc mantiņas un jāatrod labāks darbs! ;)
Tak pietiek bērnam ar vājāku imunitāti uz bērnudārzu aiziet , lai atkal būtu slims (kaut vai tur ārā vedot - visiem neizsekosi , vai šallīte kārtīgi aptīta , vai nav kāds cimdiņš nokritis)...
Tur nav par ko brīnīties...

Tikai prātoju , ja vīram liela alga un ja esat īsta ģimene , tad pašas karjera var arī pagaidīt - bērna veselība pirmā vietā !
Es jūsu vietā tieši tā arī darītu , sieva šādos apstākļos sēdētu mājās un rūpētos par bērnu !

Un nekādu auklīšu , auklītes lai paliek Holivudas filmām ! ;)
Es lieliski saprotu darba devēju. Pati esmu šādā situācijā, kad vienai no darbiniecēm burtiski katru nedēļu kāds no abiem bērniem ir slims. Darbā praktiski ir mazāk par pusi mēneša. Reāli to darbu nevaru uzkraut citiem.
UN ir absurdi runāt par to, ka nesaprotu, kas ir slimi bērni utt.
Ja godīgi, tad mani bērni tik tiešām neslimoja.
Noteikti ieteiktu padomāt, kas ir patiesais cēlonis tam, ka bērni tik bieži slimo.
Zinu, ka likums neļauj atlaist no darba, bet variantus var izdomāt kā likumīgi atbrīvot. Tas nav lēti, bet reizēm ir labāk samaksāt atlaišanas kompensāciju, lai pieņemtu darbā cilvēku, kurš spēj veikt uzticētos pienākumus.
Slimo nepārtraukti? tas ir spēcīgs signāls ka kaut kas nav sakārtots. Sāc no otras puses, skaties kāpēc slimo. Kādas ir attiecības ģimenē, kur ir kāds dsibalanss. es autores vietā padomātu par apstākli, ka prombūšanas laikā, tavi pienākumi jāpilda kādam citam, papildus savai jau esošajai slodzei... padomā, kā tu justos? Un , slimības norāda uz kādiem cēloņiem, atrodi cēloni, nevis , nepārtraukti ārstē sekas, kas 100% ir aplami. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Slimības lapa regulāri lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Darba attiecību izbeigšana slimības lapas laikā (2)
Vai varu rakstīt atlūgumu slimības lapas laikā?
Jā, vari, to neviens neliedz. Te ir saprotami izstāstīts:
http://www.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/1325-ja-partrauc-darba-tiesiskas-attiecibas-laika-kad-s
anem-slimibas-pabalstu/
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Darba attiecību izbeigšana... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Par slimības naudu (11)
Laikam esmu galigi blonda, bet nekādi netieku skaidrībā kā tiek izmaksāta slimības nauda. Priekšnieks apgalvo, ka slimības naudu maksā no nodokļu maksāšanas summas, nevis no algas. Traucēt sociālos negribas, tapēc varbūt kāds var man...
Ieraksti google slimības lapa-uzreiz vairākas info gan par A, gan B lapu, pat aprēķina kalkulators. 80% no ikmēneša algas!sākot ar otro dienu.vai ari pedejos 6-9 men algas,izreķina vidējo Www.vsaa.lv Likums Par maternitātes un slimības pabalstiem paredz, ka darba devējam ir pienākums maksāt " slimības naudu ne mazāk kā 75 procentu apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darba nespējas dienu un ne mazāk kā 80 procentu apmērā — par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāku par 10 kalendāra dienām"(36. pants). Par pirmo dienu nemaksā.

Tā paša likuma 17. pants paredz B lapas izmaksāšanas kārtību "Slimības pabalstu piešķir 80 procentu apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas" To apmaksā valsts un soci to aprēķina pēc sociālā nodokļa iemaksām, kas ir tikai loģiski, jo tas ir vienīgais rādītājs pēc kā vini var noteikt algas apmēru.
Procenti no algas, lai nestāsta. Skatoties kāda lapa. A lapai par pirmo dienu nemaksā, un kas tur šausmīgs uzzvanīs uz VSAA???Tā ir Tava nauda. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Par slimības naudu lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
B slimības lapa un atlaišana no darba (16)
Nosledzot A lapu, atveru B lapu. B zila lapa atverta ar13. 08. 14. 08 piezvanija vaditaja un paludza atnakt uz veikalu. Lika parakstit vienosanas par darba tiesisko attiecibu izbeigšanu. Uztraukuma es parakstiju, jo nesaprotu kapec. Man...
Man patīk, ka juridiskas konsultācijas sniedz nejuristi :)
Izbeigt darba tiesiskās attiecības (tautas valodā - atlaist no darba) pārejošas darbnespējas laikā darba devējs DRĪKST! Atbilstoši Darba likuma 109. panta 3. daļas noteikumiem, Darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā... Tātad darba līgumu uzteikt nedīkst, bet atbrīvot no darba drīkst! Piemēram, ja darba līgums tiek uzteikts pirms slimības, tad slimības laikā darbinieku atbīvot no darba (izbeigt darba tiesiskās atiecības) drīkst! Ņemot vērā, ka dotajā gadījumā darba attiecību izbeigšana ir notikusi bez uzteikuma (jo ir parakstīta vienošanās), tad darba tiesisko attiecību izbeigšanai (atlaišanai no darba) juridisku šķēršļu nav!
Jebkurā gadījumā, tajā iestādē tāpat vairs nebūtu iespējams normāli justies un strādāt, ja jau no vadītājas ir šāda attieksme. Vienīgais, ko varētu šajā gadījumā - pieprasīt kompensāciju un visas izmaksas, kas pienākas pēc likuma, jo skaidrs, ka ar likuma ievērošanu tajā veikalā ir problēmas. Necenties tajā iestādē par visām varītēm noturēties, bet labāk izmanto laiku, lai sameklētu citu darbu. Viss ir pareizi. Vienošanās liecina par abu pušu labprātīgu piekrišanu darba līguma laušanai. Tā ir tikai formalitāte.

Visdrīzāk, lēmums par atbrīvošanu no darba briedis jau pirms slimības un slimošana bijusi punkts uz "i". Labu darbinieku es neatlaistu arī tad, ja viņš slimotu ilgi un smagi.
Tā nav atlaišana, ja ir abpusēja vienošanās.
Parasti gan ar šo arī nogaida līdz slimības lapas beigām. Ja tāda steiga, rodas sajūta, ka nav bijis kaut kas kārtībā attiecībās ar darba devēju.
Nē, nav tiesību atbrīvot, kamēr lapa nav noslēgta.
Interesanti..ar ko var piedraudēt. Pa aci?? Roku lauza, lai parakstītu?
Stulbuma kalngals.
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): B slimības lapa un atlaišana no... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atlaišana no darba slimības laikā (4)
Vai un kā var atlaist darbinieku no darba slimības laikā?
Slimības laikā darbinieku atlaist nevar ! Izņemot, ja darbinieks slimo ilgstoši un ilgāk par likumā noteikto laiku.
Pretējā gadījumā darbinieks var celt prasību tiesā par atjaunošanu darbā...!!
Darba likums nosaka, ka var atlaist. Protams, pie konkrētiem nosacījumiem, kurus šai likumā arī var izlasìt. Var atlaist ar atpakaļejošu datumu pirms slimošanas. Un var par to pat nepaziņot.
Un neko izdarīt nevar. Ir gadījies man un arī citiem.
Var.
Un ir arī darīts.
Ja slimo bez pārtraukuma 6 mēn vai arī triju gadu laikā kopā noslimots 12 mēn.
Darba likuma 101.panta pirmā punkta 11 apakšpunkts.
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Atlaišana no darba slimības... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Slimības lapa bezdarbniekam (10)
Iznāca diskusija ar vienu cilvēku, kurš pirms 2 ned. pārtraucis darba attiecības, bet bezdarbniekos nestājas, jo gatavojas ņemt slimības lapu un doties arī uz operāciju. Viņam kāds ieteicis, ka slimot nēsot bezdarbniekam (patiesībā...
Ja cilvēkam nav nekāds statuss, tad viņam arī nav nekāds pabalsts- ne slimības, ne bezdarbnieka, bet, ja cilvēks mēneša laikā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas saslimst, tad viņam ir slimības pabalsts un pēc tam bezdarbnieka...nu precīzāku info pie VSAA jāiestājas bezdarbniekos.,bezd.statuss pagarinās par noslimoto laiku. zilo lapu samaksā tikai tad ja ir viena mēneša laikā pēc atlaišanas no darba atvērta. pie darba devēja nav jāiet. ar lapu jāiet uz sociālajiem. samaksā 80 % no vidējās algas. tas ir vairāk , kā bezdarbniekos. LV likumdošana neparedz nestrādājošiem un bezdarbniekiem apmaksāt slimības lapu. Domāju, ka idejai kājas aug no tā, ka slimības pabalsts attiecībā pret algu ir augstāks nekā bezdarbnieka pabalsts. Taču, cik man zināms, slimības lapu iesniedz sākumā darba devējam (~2 nedēļas) un tad tikai VSAA, ja ir darba attiecībās. Kas notiek, ja darba attiecībās nav, to gan nezinu. Taču man šķiet, ka ir vērts vismaz izlasīt VSAA mājas lapā atrodamo info par slimības lapas ņemšanas kārtību. Viņiem tur pamata info ir izlikta. Kā jau te teica - ja bezdarbnieka status nav tad nedabū neko, ja ir bezdarbnieks un paspēj saslimt mēneša laikā (dabū vismaz A lapu) tad, B lapas gadījumā saņem slimības pabalstu + bezdarbnieka pabalsts nekur nepazūd bet gan tiek atsākts izmaksāt pēc B lapas beigām.
Bet tas tavējais sarunas biedrs aplauzīsies pēc pilnas programmas, jo tā vietā lai izlasītu likumu konsultējas dzērāju vasju no blakus podjezda :D
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Slimības lapa bezdarbniekam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Cik ilgi var būt uz slimības lapas pēc infarkta? (5)
Man 8 aprili bija smaga veida infarkts. Ielika stentu. Cik ilgi varu but uz slimibas lapas?
Ja slimojat:

nepārtraukti, tad pabalstu izmaksā ne ilgāk par 26 nedēļām, pamatojoties uz VDEĀVK atzinumu, slimības pabalsta izmaksu var pagarināt, bet ne ilgāk par 52 nedēļām;
ar pārtraukumiem, tad pabalstu izmaksā ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā.

(no VSAA mājas lapas)
Ja atmiņa neviļ, tad kopējais slimības lapas garums nedrīkst pārsniegt 6x30 dienas, pēcāk ir jāiet uz medicīnisko komisiju un jākārto invalidiāte Svarīgi vai esi darbinieks vai ierēdnis, ierēdņiem vien četri mēneši, darbiniekam seši mēneši (Darba likums 101. pants 11.daļa). Nezinu Pec savas pieredzes varu pateikt ka slimibas lapa ir 6 menesi, pec tam vdeāvk nosaka vai pieskir tev grupu un kadu. Bet ir bijusi gadijumi ka ir 12 menesi slimibas lapa. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Cik ilgi var būt uz slimības... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Slimibas lapa pus gadu un vai darbadevejs var atlaist no darba (3)
Mans draugs atrodas uz slimibas lapas vinam ir iegurnja luzums negadijums darba vieta un drosi vien pus gadu bus uz slimibas lapas.Ka var rikoties darba devejs atlaizot vai atlaujot stradat talak.Paldies.
Pēc likuma nevar, tikai Latvijā likumi uz privāto sektoru, kā izrādās, neattiecas. Ja negadījums darba vietā, bija jāsastāda attiecīgs protokols. Tas tika izdarīts? Ja tas ir bijis negadījums darbā un tas tā arī ir fiksēts un noformēts arī pie darba devēja, tad droši veseļojies, pēc likumdošanas, darba devējs atlaist nedrīkst (darba likuma 101. panta vienpadsmitais apakšpunkts). Strādāt, tajā pašā amatā, varēsi, ja veselības pārbaudē konstatēs, ka trauma nav atstājusi paliekošas sekas un netraucē veikt tiešos darba pienākumus, ja nevarēsi, tad vienojoties ar darba devēju, tevi pārcels uz citu amatu (te gan ir darba devēja goda prāts saglabājot iepriekšējo izpeļņu vai nē).. Pēc 3 vai 4 mēnešiem var atlaist.Mierīgi. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Slimibas lapa pus gadu un vai... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Uzrakstits atlugums darba, bet ir biļetena, cik ilgi ta var? (5)
Drabiniece ir uzrakstijusi atlugumu darba jau ar 1 janvari š.g., bet pati skaitas uz biļetena un biļetens visu laiku tiek pagarināts. Cik ilgi tas var ta turpinaties, cik menesus, gadus?Atlugums ir jau pienemts un piereģistrēs ar š.g. 20...
Līdz Jāņiem būs vien jāpiecieš.Nekur nav teikts,ka nevari meklēt vietas izpildītāju uz nenoteiktu laiku. var slimot 182 kalendarās dienas. Katrai diagnozei ir kāds laiks, cik ilgi ir jāārstē un uz cik ilgu laiku iespējams slimības lapu pagarināt. Vismaz kādus gadus atpakaļ bija, ka ģimenes ārsts varēja dot līdz 6 mēnešiem - ja ilgāk, tad tikai ar komisijas slēdzienu... Arī atlaist no darba, ja vispār varēja, tad tikai pēc 6 mēnešu slimošanas... Jo, kamēr cilvēkam ir slimības lapa, atlaist nevar.... Tak palasi Darba likumu - vai arī slinkums pašai meklēt!?
Vēl bezmaksas iespēja saņemt konsultāciju - piezvanīt uz VDI konsultatīvo nr. un pajautāt!
6 mēneši, būtībā (jau min;eja 182 kd). par kuru pienāksies izmaksāt arī atvaļinājuma naudu. labi, ka tajā laikā nebūs bijusi darba samaksa, tad var no minimālās, lai gan arī tas ir daudz un dārgi.
pēc 6 mēnešiem var atlaist, pēc dl pantiem, nosūtot paziņojumu pa pastu, vēlams ierakstītā vēstulē
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Uzrakstits atlugums darba, bet... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu