Slimības lapa bezdarbniekam

Iznāca diskusija ar vienu cilvēku, kurš pirms 2 ned. pārtraucis darba attiecības, bet bezdarbniekos nestājas, jo gatavojas ņemt slimības lapu un doties arī uz operāciju. Viņam kāds ieteicis, ka slimot nēsot bezdarbniekam (patiesībā cilvēkam nav nekāds statuss) esot izdevīgāk nekā bezdarbniekam. Kāpēc izdevīgi - paskaidrot nemāk. Uz instancēm skaidroties neiet. Ģimene neziņā. Nav jau man liela daļa, bet tomēr - ja kāds šajās lietās orientējas, varbūt varat izlīdzēt ar padomu. Negribētos, ka cilvēks sastrādā muļķības.

neratni_stasti (2015-06-24 13:44)    1 Domāju, ka idejai kājas aug no tā, ka slimības pabalsts attiecībā pret algu ir augstāks nekā bezdarbnieka pabalsts. Taču, cik man zināms, slimības lapu iesniedz sākumā darba devējam (~2 nedēļas) un tad tikai VSAA, ja ir darba attiecībās. Kas notiek, ja darba attiecībās nav, to gan nezinu. Taču man šķiet, ka ir vērts vismaz izlasīt VSAA mājas lapā atrodamo info par slimības lapas ņemšanas kārtību. Viņiem tur pamata info ir izlikta.

ixi (2015-06-24 13:56)    3 Ja cilvēkam nav nekāds statuss, tad viņam arī nav nekāds pabalsts- ne slimības, ne bezdarbnieka, bet, ja cilvēks mēneša laikā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas saslimst, tad viņam ir slimības pabalsts un pēc tam bezdarbnieka...nu precīzāku info pie VSAA

Evora (2015-06-24 14:21)  1 1 Pieļauju, ka var noteikti būt lapa, jo cilvēks kad strādāja tomēr valstij nodokļus visu laiku maksāja, es nezinu, bet domāju, ka tā varētu būt, jo citādi strādā, aizej prom no darba, hops slimība un ar to dzīve beidzās bez kaut kādām garantijām? Domāju, ka vajadzētu būt, ka esi pasargāts no VSAA puses, dzīvē gadās visādi,vienā dienā esi atbrīvots no darba, otrā hops kāda liksta un neesi paspējis iesniegt vai iegūt bezdarbnieka statusu.

ronis00 (2015-06-24 14:27)  2 2 LV likumdošana neparedz nestrādājošiem un bezdarbniekiem apmaksāt slimības lapu.

burbulis21 (2015-06-24 14:39)    3 jāiestājas bezdarbniekos.,bezd.statuss pagarinās par noslimoto laiku. zilo lapu samaksā tikai tad ja ir viena mēneša laikā pēc atlaišanas no darba atvērta. pie darba devēja nav jāiet. ar lapu jāiet uz sociālajiem. samaksā 80 % no vidējās algas. tas ir vairāk , kā bezdarbniekos.

Evora (2015-06-24 14:51)      nu re, burbulis21 uzrakstīja manas domas precīzāk....

janisb (2015-06-24 16:20)    1 Kā jau te teica - ja bezdarbnieka status nav tad nedabū neko, ja ir bezdarbnieks un paspēj saslimt mēneša laikā (dabū vismaz A lapu) tad, B lapas gadījumā saņem slimības pabalstu + bezdarbnieka pabalsts nekur nepazūd bet gan tiek atsākts izmaksāt pēc B lapas beigām.
Bet tas tavējais sarunas biedrs aplauzīsies pēc pilnas programmas, jo tā vietā lai izlasītu likumu konsultējas dzērāju vasju no blakus podjezda :D

hewy (2015-06-24 17:38)  1 1 labāk jau nu rīt pat zvanīt VSSA. mana pieredze sekojoša - radinieks nokļuva slimīcā nedēļas divas pēc aiziešanas no darba. sabija tur teju mēnesi un tikai tad gāja pieteikties bezdarbniekos. tur šo sāka strostēt, kāpēc tik ilgi nav nācis. šis sāka taisnoties ar slimošanu. viņam par pārsteigumu atklājās, ka tas slimošanas laiks tiks apmaksāts, nācās skriet uz slimnīcu pēc - nezinu kāda apliecinājuma, jo slimības lapu jau viņš pat nebija paņēmis. saņēma džeks pamatīgu piķi, jo promiedams no darba bija saņēmis pamatīgu kompensāciju. un tikai pēc tam reģistrējās bezdarbniekos. tiesa - tas gan bija gadus trīs atpakaļ, varbūt kas ir mainījies.

sima1973_1973 (2015-06-25 14:08)  4   Pārtraucot darba attiecības 14 dienu laikā jāatver zilā lapa un tikai tad jāstājas bezdarbniekos,kad stājas tad arī ir jāsaka,ka ir zilā lapa.Gadu var slimot protams ik pa laikam izejot dažādas ārstu komisijas un pēc gada kad beidzas zilā lapa sāk maksāt bezdarbnieku pabalstu.Pašas pieredze.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu