Vai var aizbraukt ārzemēs, ja saņemšu bezdarbnieka pabalstu?

Labdien,
Pēc mēneša būs jāsaņem bezdarbnieka statuss, lai saņēmtu bezdarbnieku pabalstu. Taču pēc trim mēnešiem mums tika ieplānots ilgs ceļojums ārzemēs (ne ES). 1. Vai es varu vispār šķērsot robežu, ja negribu zaudēt pabalstu? 2. Varbūt var pabalsta izmaksāšanu oficiāli pārtraukt uz atpūtas laiku? P.S. Zinu, ka var aizbraukt uz citu valsti un 7 dienu laikā piereģistrēties tās valsts nodarbinātības dienestā, it kā meklējot darbu šajā valstī, bet tas neder. :(

psychobitch    1 pabalstu tu zaudēsi, ja neieradīsies norādītajā dienā un laikā atrakstīties, un, ja neierašanās iemeslam nebūs attaisnojoša iemesla - slimības lapa..
pabalstu vēl saņemsi arī 2 mēnešus, esot darba attiecībās, pārbaudes laikā, par ko (stājoties darba attiecībās) ir jāinformē NVA..

_erucanob_    1 Bezdarbnieka pabalsts nav paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu vai neizbraukšanu no valsts.
Ot ja strādāsi citā valstī, tad mūsu VND gan saodīs, un pabalstu atņems.

StacyQ    1 Tev galvenie ir NVA apmeklējuma datumi. Pārējā laikā, kaut uz Antarktīdu.
Ja NVA kā nākošo apmeklējuma datumu norādīs tādu, kad esi prombūtnē, varbūt savlaicīgi informē, ka datumu vajadzētu pabīdīt nedēļu ātrāk vai vēlāk, neko sīki nepaskaidrojot, tikai to, ka būsi ārpus LV (a varbūt ārpus LV meklēsi darbu, brauksi ekspedīcijā iepazīties ar potenciālajām darbavietām) :) Par savas personiskās dzīves gaitām nekas detalizēti nav jāskaidro.

Edgars37      Robezu vari skersot, cik lien ieksa. Par Nr.2. painteresejies VND un tad ieposto seit. Sitads numurs man nekad nebija prata ienacis, butu interesanti uzzinat atbildi - redzesloka paplasinasanai;)!

edding      Pabīdīt gan tur neko nevar, ir jāiekļaujas tajās 30 dienās. Tur jau speciāli uz to ķer, neatnāci precīzi tajā diena- viss, statusa nav, pabalsta nav.

StacyQ      Ja ir nolikts, piemēram, 15. datums, nekas traks nenotiks, ja ieradīsies 12. datumā. Nedrīkst ierasties pēc 15. datuma.
Bet esot klātienē NVA, kārtējā apmeklējumā, savlaicīgi var informēt par to, ka 20. datumā būšu izbraukusi, lūdzu nozīmējiet 23. datumu. (tie datumi kā piemērs)

natashka      Ilgstoši , tas ir 2 mēņeši vai 3 gadi?))
Biju bezdarbniece, kad aizbraucu uz Īriju uz 2 mēnešiem, pirms tam apjautājos NVA. Man piefiksēja pēc 2 mēnešiem datumu, tad es biju klāt un statutu nezaudēju. Nav jāsakā, ka ceļojums, jo bezdarbnieki oficiāli to nevar atļauties)))

breakdown      Īsi sakot, var, bet nedrīkst.
Esot bezdarbniekos, tev aktīvi ir jāmeklē darbs. Un tev obligāti ir jāierodas norādītajā datumā NVA. nebūsi - zaudēsi statusu. Attaisnojoši iemesli var būt slimība, bērna slimība, tuvinieka nāve, izsaukums uz tiesu vai prokuratūru. Protams, tam visam ir vajadzīgi arī dokumentāli pierādījumi.
Links ar visu info. Izskatās k slinks esi lai pats meklētu
http://www.nva.gov.lv/vieglilasit/index.php?cid=2&mid=17

Protams, Latvānijā likumus var staipīt kā gribi, tā ka gan jau ka ja uz ķepas iedosi 20 eiro, kāds Tev NVA visu sabīdīs kā vajag.

Formula  1   Man tā viena draudzene pusgada laikā brauca uz Latviju atzīmēties bezdarbniekos un nekas - viss kārtībā, tikai laicīgi iepērc lidmašīnas biļetes! :)

slaida      celo vesels,tikai ierodies atzimeties noteiktaja diena un tad domaju visu var sarunat,atlikt datumu

veejpuuta  1   Vēl saka,ka bezdarbnieki slikti dzīvo!

kwinta    1 nataška, tad Tu nedzīvo Rīgā, ja varēji "sarunāt" Rīgas NVD sēž kā ierednes, kuras tik domā, kā tev maitai ieriebt, lai vairs te nerādītos un nebojātu mūsu labo statistiku. Mums taču tik zems bezdarbnieku procents. Būtu labi ES parādīt, cik patiesībā ir, nevis tikai tos, kuri saņem pabalstus, savus vai tuvinieki, vecāki.

bziks  1 1 Kā man patīk šie bezdarbnieki ar mersšem un zelta ķedēm.

Postremo      a kur ir teikts, ka it "merssi un zelta kkeedes"??? Aarzemju radinni izmaksaa braucienu, tas tak parasti ir taa. Da kaut vai ir darbs, arzemes dziivojossie izmaksaa tik un taa. Un ja cilveeks paiisto LV nevar atrast darbu, tad taapeec aarzemes apmekleejot uzreiz ir jaaprej te ....nu, nu, domaassana, kaa kolhozaa riktiigaa :(

natashka      > Kvinta
Tieši ta, es nedzīvoju Rīgā un paldies Dievām. Jo pēc daudziem aspektiem skatoties, Rīga pati pa sevi un Latvija pati pa sevi.
> Breakdown
Nekad nekādus ērikus uz ķepas maksājusi, vienkārši normāli paskaidro, kāpēc netiek norādītājā datumā, un normāls darbinieks ieteiks, ka pareizi rīkoties, lai varētu darīt tā, ka uzrakstija Lode.
Problēma cilvēkos, ne likumdošana .

plikaaKAAJA      līgumdarbus(noformē līdz mēnesi garus perioodus) var strādāt, statusu nezaudē, tikai pagarinās tas laiks...

mekleeju_tevi2      Pensionāri jau var doties kur vēlas,kāds tur sakars ar bezdarbnieka statusu...ja tik līdzekļi atļauj...tūristu ceļazimes es domāju diezvai jūs pirksiet vairāk par 14 dienām un ausīsieties pēc bezdarbnieka pabalsta...jocīgs jautājums bija...manā uztverē.

bucca      Arī nesaprotu, kāds pensionāram sakars ar bezdarbnieka pabalstu. Pensiju, tak, saņemsi, brauc kur vēlies!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu