Vārda maiņa

Izlasiju kas rakstits likuma, kados gadijumos drikst mainit vardu. Par so situaciju nekas nav teiks. Var but kads jurists kurs ir te var ko pateikt. Situacija sekojosa:
Berns bija adoptets un ka pie adoptacijas gadijumiem notiek ir mainits gan vards gan uzvards. Tagad ir velme manit vardu pret to kas dots piedzimstot. Pamatojums it ka ir - vards ar kuru visu laiku dzivoja bija audzu vecaku dots (ari pasam nepatik). Vai pietiek ar adoptacijas faktu lai atgutu piedzimstot doto vardu - adoptacijas aplieciba ir uz rokam.
P.S. ludzu neiztirzat te morales temas par matem u.t.t. tikai par lietu.

anete1979 (2014-12-18 06:50)    1 Man vienmēr rodas jautājums, lasot šāda tipa tēmas,vai nav vieglāk uzzvanit uz atbildīgajam instancēm un tur visu sīki uzjautat?

arnisb (2014-12-18 08:48)      Pareizi ir, dzīvi vajag sakārtot.

marselis (2014-12-18 09:06)      ir likums
un ir proces ka tas notiek

var mainit

bonacure (2014-12-18 09:56)      Netirzājot mātes tēmu teikšu- nepateicība ir pasaules alga. Jeb jo sūdīgāki vecāki, jo stiprāk tos mīl.

Lucy (2014-12-18 10:08)      Izlasiju arī tavu DG,tā tas arī notiek pie adoptācijas,ka nomaina vārdu,uzvārdu,mana kaimiņiene meitenīti adoptēja un nomainija V.U
Es domāju pirmais ko tev jādara,jāgriežās tajā bērnu namā,par naudu mūsu laikos var visu,arī taisnību var nopirkt.
Gan jau,ka V.U maiņas gadijumā tev jāgriežās ir - Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.
Tā vnk nenomainīsi,tas būs garš ceļš,tāpēc domāju jāsāk ar bēnu namu...

peedas_rasaa (2014-12-18 10:50)    1 Kad mainīju uzvārdu, sāku ar to, ka aizgāju uz dzimtsarakstu nodaļu, pateicu, ka gribu mainīt. Pamatojumā ierakstīju, ka "tēvs ar māti laulībā dzīvoja tikai gadu un pēc tam atgriezās etniskajā dzimtenē un manā audzināšanā nav piedalījies ne morāli, ne materiāli, tāpēc uzskatu par apkaunojumu nēsāt tāda cilvēka uzvārdu."
Derēja.
Pieļauju, ka šeit līdzīgi- piedzimstot nosauca tā un šitā, nevaru pieņemt un identificēties ar audžu vecāku vārdu.

Deisa (2014-12-18 12:17)      Nav tik stīvi likumā jāskatās, tur cilvēki saprotoši. Zinu, ka ārlaulībā dzimusi meitene arī var dabūt īstā tēva uzvārdu pat pēc viņa nāves. Un nevajadzēja nekādus pierādījumus, vienkārši aizgāja un pateica, kas par lietu. Bija gan arī pamatots iemesls nenēsāt patēva uzvārdu, ar krimināllietu apakšā.

jozolsen (2014-12-18 12:19)      Sievietes savā nedomāšana tādus vārdus saliek,bezatbildībā..Bērnam visa dzīve ar to jādzīvo..Izplatīti ir tā brīža seeiālu personu vārdi..Marazms..

bonacure (2014-12-18 15:11)      Piedot var tāpat, bet pirmspensijas vecumā nomainīt vārdu,tas ir pavisam dīvaini.Un kāds sakars te iespējai saprecināties asinsradniekiem.Var radu loku apzināt vārdu nemainot.
Dievinat sievieti,kura dzemdē bērnus bet nevelta viņiem elementāru audzināšanu? Ceru ka tas nebija kara laikā.Tas manuprāt ir vienīgais attaisnojums.Otrs smaga slimība.Citu nav.
Un ļoti cienu cilvēkus,kuri izaudzina svešu bērnu.Es diez vai varētu,pietrūktu iecietības.

Nate (2014-12-19 13:14)    2 Iedomājos, 50 gadus mani sauca par Lūciju, tad visus apzvanu un saku, ka no šīs dienas esmu Antonija. Domātu ka es jukusi.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu