Kā noskaidrot, cik cilvēku deklarējušies vienā dzīvoklī un kā izdeklarēt viņus?

Jau 2. Vèstule no parādu piedzinējiem uz svešu cilvèku vārdiem...n-tie tūkstoši eiro...Un visi deklarèjušies mūsu dzīvesvietā...Dzīvoklis tiek īrēts no drauga, kurš nopirka un izremontēja doto dzīvokli...Tad nu - jautājums kā, lai "tiek vaļā" no pseido iemītniekiem????

partoesdomaashuriit  4 5 https://www.latvija.lv/lv/DzivesNotikumi/Dzivesvieta/anulet-deklareto-adresi
Viss ir izskaidrots ļoti saprotami un soli pa solim!

Vinijs007  4 2 www.Latvija.lv - sadaļa "Privātpersonām", meklēšanas logā ieraksta "Manā īpašumā deklarētās personas". Bet to var izdarīt tikai pats dzīvokļa īpašnieks. Pakalpojums bezmaksas. Parādā visus cilvēkus un to personu kodus uc. informāciju.
Tālāk var iet uz Pilsonības un imigrācijas pārvaldi un paziņot, ka šadas personas šeit nedzīvo.

Milda51      Un nekas nenotiek, jo vajadzīgi dokumenti par īres līguma pārtraukšanu utml.Tas bija jāizdara iepriekšējam īpašniekam. Pie manis pat ieradās tiesu izpildītājs, lai dzīvoklī deklarēto personu aizvestu uz tiesu. Protams, nepazīstu, kas viņš tāds. No 2015. gada janvāra būs kaut kādas izmaiņas par deklarēšanos, tad varbūt tikšu vaļā no šīs mistiskās personas.

janisb      Deklarēto iedzīvotāju skaits parādās komunālo pakalpojumu rēķinā, ja to piestāda ex namu pārvalde. Citādi īpašniekam jādodas uz PMLP, tur varēs arī liekos izdeklarēt. Šķiet latvija.lv ar verēja deklarētos savā īpašumā apskatīt.
Vēstules no piedzinējiem gan turpinās nākt, jo viņi parasti skatās skatās pēc līguma/visām adresēm nevis deklarētas.

joens      Ķīnā tiešām internetu atslēguši???

Uzzināt tiešām, kā augstāk raksta, internetā būs dažu minūšu jautājums. Izdeklarēt gan būs liels piņķeris (paldies partijai un valdībai, saule bez viņiem neuzaust). Un jādara būs dzīvokļa īpašniekam, varbūt notariāli pilnvarota persona arī derēs.

Murkjelis  1   PMLP ar anulēšanu nenodarbojas. To dara pašvaldība. Rīgā ir tāda Iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas komisija - tā atrodas Brīvības ielā 49/53. Citās pašvaldības - pilsētu domes, novadu pašvaldības. PMLP īpašnieks var uzzināt, kas tieši ir deklarējies, uzrādot dokumentus, vai arī caur latvija.lv. Bet to var tikai īpašnieks. Īrniekam neviens nekādas ziņas nedos. Datu aizsardzības likums. Iesniegumu par anulēšanu pieņems arī no jebkuras ieinteresētas personas, bet tur čakars varētu būt lielāks un process ilgāks. Kaut kādu rakstu galu no īpašnieka noteikti vajadzēs. Turklāt iesniegumā jānorāda šīs deklarētās personas ar vārdiem, uzvārdiem un personas kodiem. Process nav piņķerīgs (ja iesniedzējs ir īpašnieks), bet ilgs - kā jau administratīvais process. Mēnesis kā minimums, bet varbūt arī ilgāk. Btw, parādu piedziņas depešas nav garants, ka tie cilvēki tiešām ir deklarēti - tā kā noteikti īpašniekam jāsāk ar to, ka jānoskaidro, kas tieši dzīvoklī ir lieks un vai vispār ir. Jādomā gan, ka par to īpašnieks jau ir painteresējies no iepriekšējiem saimniekiem pirms dzīvokļa pirkšanas. Un vispār citām personām adresētas vēstules no Ze Iestādēm nav jāplēš vaļā, bet jānes atpakaļ uz pastu, lai sūta atpakaļ ar norādi, ka tāda persona te nedzīvo. Savādāk viņi turpinās un turpinās sūtīt.

Formula  1   Vai tad īpašnieks aizbraucis uz Ķīnu un nevienam neatstāja nekādu pilnvaru!? Nu ja tā, tad ļoti neapdomīgs īpašnieks.

Formula      Zināšanai, iespējamās dzīvesvietas adreses norādīšanai neviens neprasa uzrādīt dzīvesvietas deklarēšanas izziņu, tamdēļ krāpnieki uzrāda jebkādu adresi. Parādu gadījumos, protams, ka kreditors korespondenci sūtīs uz norādīto deklarēto dzīvesvietu, bet tas nekādi nenozīmē, ka tā "x" persona tajā adresē būtu deklarēta, viņai tur būtu tiesības dzīvot/uzturēties. Es šādos gadījumos piezvanu attiecīgai kompānijai, kas sūtīja vēstuli, un pasaku, ka šajā adresē tāds žuļiks nedzīvo, nav deklarēts un nav sastopams, bet ilgstoši dzīvoklis pieder citai personai, kas tur ir deklarējusies! Viņi atzīmē savā datu bāzē un vairāk vēstules nesūta! Vismaz man! :) Un uzzināt par deklarētām personām vai, kā jau iepriekš minēja, izmantojot latvija.lv, vai arī īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai saņemt izziņu par deklarētām personām attiecīgās pašvaldības izpilddirekcijā!

Murkjelis      Precizēšu Formulas teikto - izziņas par deklarētajām personām sniedz TIKAI PMLP un bez maksas. Izpilddirekcijas neizsniedz izziņas par deklarētajām personām īpašumā. Sniedz tikai izziņas personai par personu tb katram par sevi un nepilngadīgajiem bērniem, nevis sarakstus par dzīvokļiem. Tas ir pārvaldes kompetencē. Tāpat kā pases saņemt, arī šādas izziņas var dabūt jebkurā PMLP nodaļā, neatkarīgi no pašvaldības.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected]ajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu