Tiesas (tiesāšanās) izdevumi

Tiesas (tiesāšanās) izdevumi - jautājumi un diskusijas

Par tiesas izdevumiem (7)
Ja tiesā piedzen parādu, bet līdz tiesas dienai samaksā visu summu, vai no atbildētāja vienalga piedzen tiesāšanās izdevumus? Zinu, ka kādreiz nevajadzēja tos maksāt. Kā ir tagad?
CPL 42.p. - ja prasītājs neuztur savus prasījumus, jo atbildētājs tos pēc prasības iesniegšanas labprātīgi apmierinājis, tiesas izdevumus valsts ienākumos piedzen no atbildētāja.
Ja slēdz izlīgumu, var vienoties citādi, bet te jau samaksāts bez izlīgumiem, tā ka nav variantu.
Ja prasītāja puse iesniedzot prasību tiesā ir samaksājusi valsts nodevu (un bez tās tiesvedība nav iespējama), tad atbildētāja pusei tā ir jāatmaksā prasītājam. Interesanti kad tā nav bijis... ja nu vienīgi lieta nav nonākusi līdz tiesai. Vai tad valsts nodeva pirms tiesas un tiesas izdevumi, ja tiesa notiek ir viens un tas pats? Un kā tev liekas, kas tad ir tiesas izdevumi? Papildizdevumi pie tiesāšanās vēl ir jurista pakalpojumi, ekspertīzes utt, bet arī tos izdevumus, parasti, apmaksā vainīgā puse... Principā viss ir atkarīgs no vienošanās, kas panākta ar kreditoru par parāda apmaksu līdz tiesas dienai. ··· Tiesas (tiesāšanās) izdevumi: Par tiesas izdevumiem lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010