Sociālās aprūpes centri
Sociālās aprūpes centri - jautājumi un diskusijas
Līgums noslēgts ar dēlu. Dēls maksātājs... 2014. g.maijā kliente bija dzīva, pakalpojums tika izmantots, bet nav samaksāts... protams, ka jāmaksā.
Mazāk kafiju jādzer, vairāk jāseko savam darba pienākumiem. Parāds par 2014g.maiju. Automātiski jūnijā 2014 gada bija jābūt rēķinam par diviem mēnešiem. Jā kliente mirusi nākamajā gadā janvārī, tas nozīmē, ka parāds netika pieprasīts, jo citādi līdz janvārim būtu nomaksāts. Mūsu laikā nevar dzīvot pusgadu jebkurā SACa, jā nav nomaksāts kaut viens mēnesis. Jā grāmatvedis nav piestādījis rēķinu, tad tā viennozīmīgi grāmatveža kļūda, kas pašam arī jālabo, t.i. jāiemaksā. Līgumā slēdzējām jānomaksā piestādīto rēķinu, ne jāseko līdzi grāmatveža darbībai. Par to viņš jau maksā, jo grāmatveža pakalpojumi automātiski ieslēgti līgumā par klienta aprūpi.
Šeit viennozīmīgi nevar uzskatīt, ka ir parāds..., ja SAC grāmatvedis paviršības vai nolaidības dēļ nav piestādījis rēķinu klientam, tad 1) bija klientam jāsūta atgādinājums par nesamaksātu rēķinu, vai samaksas termiņa kavējumu; 2) jāsūta brīdinājums, ja klients nereaģē, brīdinājumiem ir jābūt vismaz diviem, turklāt jāpiedāvā rēķina samaksas grafiks; 3) tikai tad, kad ir veiktas punktos: 1 un 2 darbības var sniegt tiesā prasības pieteikumu par mazapmēra pārāda piedziņu. Iesaku nebūt slinkam, un pastudēt CL nodaļu - saistību tiesības par parāda piedziņu, par noilgumu...u.tml. CL ir viens īpaši labs pants, kuru šajā gadījumā "parādnieks"varētu piemērot, bet nu visu priekšā par baltu velti neteikšu...neesmu tik laba :)
Vēlu veiksmes :)
Loģiski, ka jāmaksā...kas te ko nesaprast....
Ja kliente 2014. maijā uzturējās SAC, tad jāsamaksā, ja vien nav pa rokai kāds pierādījums, ka tieši par 2014. gada maiju apgādnieka maksa ir samaksāta.
··· Sociālās aprūpes centri: Sociālās aprūpes centrs ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) »