Saimnieciskā darbība

Saimnieciskā darbība - jautājumi un diskusijas

Uz ka pamata saimnieciskās darbības veicējs sanem maksajumu? (8)
Cilveks registrets ka saimn.darbibas veicejs. Pieregistre vairakas darbibas jomas. Viena no tam sava vai nomata nekust.ipas.iziresana /apsainniekosana. Ja izire zemnieku saimniecibai, vai noslegtais ligums ir pietiekams pamats uz ka ...
Jāraksta nomas līgums un rēķins. No uzraugošo valsts institūciju viedokļa (VID), rēķins varētu arī nebūt, pat Līgums ir pieļaujams mutisks. No personīgās pieredzes (esmu SDV), tiklīdz darījuma partneris ir SIA vai biedrība, vienmēr rakstu rēķinu. (brīvā formā, kur tiek atspoguļots izrakstīšanas datums, kam: ar visiem rekvizītiem, no kā: ar visiem rekvizītiem, par ko un līdz kuram datumam apmaksāt). Z/S šobrīd var brīvi peldēt starp IIN un UNI. Ja abas puses apmierina un pēc maksājuma uzdevumu info var viegli orientēties kurš laika periods ir vai nav apmaksāts, rēķins ir jūsu darīšana. Ja z/s grib rēķinu, nav problēmu izrakstīt. SDV savu ieņēmumu var iegrāmatot pamatojoties uz bankas konta izdruku bez rēķina.
Ja runa ir par NI iznomāšanu, to SDV var arī nepievienot kopējai saimn. darbībai un maksāt 10% IIN, taču, autore laikam veic NI apsaimniekošanu (izdevumi) un ir izlemts, ka šādi ir izdevīgāk.
precizējums: z/s var būt IIN (iedzīvotāju ienākuma nod.) vai UIN (uzņēmuma ien. nod.) Jāraksta rēķins , jo Līgums ir nodoms, bet rēķins ir fakts, ka pakalpojums sniegts un arī saņemts!
Pie tam parasti pie nomas nāk klāt arī citas izmaksas kā piemēram NIN , komunālie pakalpojumi - atkritumu izvešana, ūdens un kanalizācija, elektroenerģija, siltuma izmaksas, apsaimniekošanas maksa ! Šīs izmaksas mainās atkarībā no tarifiem un patērētajiem apjomiem !
Rēķins - Viennozīmīgi!
Dažādām darbības jomām ir dažādi nodokļi, bet, ja neuzskaita atsevišķi, tad maksā pēc lielākās likmes! Un nostrādāt pa "0" ir praktiski nereāli- tas gan no nodokļu maksāšanas viedokļa, ne no datbības viedokļa. ··· Saimnieciskā darbība: Uz ka pamata saimnieciskās ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Saimnieciskā darbība - pašnodarbināta persona (9)
IIN vai Mikrouzņēmuma nodoklis - kādu nodokli izvēlēties , ja nav apgādājamo un nav svarīgi sociālie pabalsti? Kā vienkārši un likumīgi veikt savu darbību ar minimālākām nodokļu slodzēm?paldies
Pašnodarbinātajam grāmatvedība ir vienkārša - ienākumi mīnus izdevumi un nodokļos 24%. Atskaite vienreiz 3 mēnešos. Gada atskaite kā visiem. Ja pakalpojums un ir minimāli izdevumi, tad mikrouzņēmuma nodoklis, jo to maksā no kopējiem ieņēmumiem. Tur gan ir šādi tādi ierobežojumi (ieņēmumu un algu apmērs, nodarbināto personu skaits). Tas arī būs tas vienkāršākais veids. Mikro ir pats vienkāršākais (vēl vienkāršāk ir tikai nereģistrēties vispār). Bet tiem, kam lieli izdevumi, tas var nebūt piemērotākais variants, jārēķina. Nu vēl algas ierobežojums, bet arī tas katram individuāli. Mikrouzņēmuma nodoklis ir izdevīgs, ja peļņa sastāda vismaz 2/3 no apgrozījuma. Ja peļņa ir mazāka INN izdevīgāks. Kā atbrīvot savu nodokļu grāmatiņu no mikro, pārdodot vai likvidējot? Vai kāds grib iegādāties darbojošos, bez parādiem mikrouzņēmumu? ··· Saimnieciskā darbība: Saimnieciskā darbība - ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Darba līgums + Pašnodarbinātā statuss + nereģistrēta saimnieciskā darbība (6)
1. Vai pastāv tāda iespēja, ka persona, kas skaitas nereģistrētas saimnieciskās darbības veicējs (maksa tos 9-10%no ienakuma, piemeram, izirejot zemi), , paralēli kļūst par pašnodarbināto ( nu ka piem.,, pardodot somas..). ...
Paralēli var būt fiziska persona, kas gūst ienākumus no sava īpašuma iznomāšanas un fiziska persona -saimnieciskās darbības veicējs. Taču fiziskā persona saimnieciskās darbības veicējs var būt arī MUN maksātājs.

Persona, kurai ir bezdarbnieka statuss nevar būt pašnodarbinātais, šie statusi viens otru izslēdz.
Kāpēc nevar...? Var un ne tikai var, bet arī jāriģistrējās, jo tie ir ienākumi
par pārējo piekrītu disneja..:)
Nav tādi 9 līdz 10%nodoklis!
Ir 9%, 10% vai 24%.
Piemēram, ja esi jau reģistrējies
kā nereģistrējamās saimniecības veicējs 10%, tad vari arī reģistrēties kā
saimnieciskās darbības veicējs, kurš maksā 9% vai 24% nodokli (būsi parasta pašnodarbināta persona), ja veiksi saimniecisko darbību, kas nav saistīta ar nereģistrējmo saimniecisko darbību10% (citā jomā).
··· Saimnieciskā darbība: Darba līgums + ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Minimālais ieņēmums no saimnieciskās darbības, (7)
par kuru nav jāmaksā nodoklis. Vai tāds vēl pastāv? Kādreiz, ja nekļūdos, bija Ls 50 gadā. Jeb ir tā, ka vispirms jāreģistrējas (jāiegādājas licence) un tikai tad drīkst pirkstu kustināt? Paldies zinātājiem!
Iemet aci Likuma par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9.pantā, tur uzskaitīti ienākumu veidi, kuri taksācijas gadā drīkst būt līdz 3000 eiro, ja Tevis iecerētā saimnieciskā darbība, neatbilst tur minētajam, tad jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam atskaite reizi ceturksnī ir jāsniedz, ja papildus reģistrēsies kā PVN maksātājs, vai maksāsi mikrouzņēmuma nodokli, vai Tev būs ienākumi pret stingrās uzskaites kvītīm, vai arī kaut vienu mēnesi ceturksnī Tava pelņa būs tika liela, lai būtu obligāti jāmaksā VSAOI, taču tās ir 4 dažādas atskaites. IIN, ja nodokļi tiek maksāti vispārējā kārtībā, tiek aprēķināti reizi gadā, iesniedzot ienākuma nodokļa deklarāciju (to pašu, ko sniedz, lai atgūtu pārmaksāto nodokli, un iesniedzot avansa aprēķinu. SAmaksā50.EUR gadā un strādā. No nodokļiem tā pat kā no nāves neizsprukt. :))
50 Eur gadā, ja esi reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, arī tādā gadījumā ja saimniecisko darbību reāli neveic.
vispirms jāreģistrējas un tikai tad drīkst pirkstus kustināt. Paskat, nupat VIDs ņēma priekšā sievieti, kas i-netā mēģināja pārdot kleitu. piereģistrējies kā individuālā darba veicējs,23% no peļņas strādā mierīgi ,atskaiti reizi ceturksnī ··· Saimnieciskā darbība: Minimālais ieņēmums no ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Talkaa - visi vienliidziigi talcinieki uzbuuvee gaismaspili. Peec talkas vienmeer tak samaksa - cienasts. Nav dzirdeets, ka VID Lielaas talkas laikaa kaadu sodiitu. Ja lieli apjomi, jā, der talka. VID tvarsta tikai sīkās zivteles. joens, tev nav jāreģistrē, bet tam cilvēkam, kas uzkopj, gan ir jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam. Pff.... elementāri, ekonomikas pelēkais sektors. Alga aploksnē, nekāda sociālā nodrošinājuma, tik vien ka ja uzrodas kāda darba inspekcija, tad darbiniekam jāiziet uz ielas, jāapsēžas tuvējā sabtransa pieturā un jātēlo vienkāršais garāmgājējs. Veicot saimniecisko darbību, jāreģistrējas VID kā nodokļu maksātājam. Kā IK, piemēram, obligāti jāreģistrējas, ja gada apgrozījums no veiktās saimnieciskās darbības pārsniedz 284 600 euro vai tās veiktā saimnieciskā darbība atbilst komercaģenta darbībai vai māklera darbībai, vai arī tās gada apgrozījums no šīs darbības pārsniedz 28 500 euro un tā savas saimnieciskās darbības veikšanai vienlaikus nodarbina vairāk nekā piecus darbiniekus.

Tātad kā pašnodarbinātais vari nodarbināt līdz 5 darbiniekiem.

Darbu persona var izpildīt uz darba vai uzņēmuma līguma pamata, kas arī jānoslēdz pirms darbu uzsākšanas. Darba līgums jāslēdz obligāti rakstiski. Ja darbinieks nodarbināts uz uzņēmuma līguma pamata, bet patiesībā tā darbība atbilst no darba līguma izrietošām attiecībām, jāslēdz pēdējais.
··· Saimnieciskā darbība: Kā cilvēks savā ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu