Individuālais komersants
Individuālais komersants - jautājumi un diskusijas
Pašnodarbināta persona un individuālais komersants (18)
Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .
Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=474&hl=1&mod=33
būtls tāds ir, ieguvumu nekādu, bet ja jāsniedz savus nenovērtējamos pakalpojumus valsts iestādem, citu variantu es.
Kādi plusi? Man tādi nav zināmi. Pašnodarbinātais:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=473&hl=1&mod=33 Pašnodarbināta persona,ja kas, nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu... v iss ir skaisti līdz bridim, kemēr jašak maksat nodokļi, tad cilveki skrien siena, jo jakomunicē ar VID:) Tu gribi par kaadu personu uzzinaat kautko vai par sho terminu?:) Un kas tieshi Tev nav skaidrs?:) ··· Individuālais komersants: Pašnodarbināta persona un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) »
Individuālā darba veicējs - atskaites, nodokļi? (7)
Ja es kļūstu par individuālā darba veicēju, tad 1. cik x gadā ir jāatskaitas VID`am? 2. kāda ir nodokļu likme, cik procenti jāmaksā? 3. vai reģistrējoies kā individuālā darba veicējam ir nozīme kurā nodaļā to ...
Ja es kļūstu par individuālā darba veicēju, tad 1. cik x gadā ir jāatskaitas VID`am? 2. kāda ir nodokļu likme, cik procenti jāmaksā? 3. vai reģistrējoies kā individuālā darba veicējam ir nozīme kurā nodaļā to ...
2. no šā gada 15% ienākuma nodoklis. plus sociālie, ja ienākumi pārsniedz minimālo.
3.pēc deklarētās dzīvesvietas.
4.nezinu. 2. Nodokļi jāmaksā no peļņas. Ja vari ienākumus norakstīt attaisnotajos izdevumos, no tiem nodokļi nav jāmaksā!
4. Ja ienākumi nav lieli, labāk ņemt ID, jo tur pietiek ar ieņēmumu-izdevumu žurnālu, Iu laikam vajag pilno grāmatvedību. ID veicējs nevar algot darbiniekus, IU var! 2.piebildīšu par likmi. vispārīgā gadījumā saimn.darbībai IIN likme ir 15 %, bet ja nav būtisku izdevumu, tad var izvēlēties fiksēto nodokli, tad sanāk apmēram 5% no tīrajiem ienākumiem, jo izdevumi netiek ņemti vērā.
4. Tādas formas kā "individuālā darba veicējs" no šī gada vairs nav, tie saņēma patentus pašvaldībā, bet ir palikuši saimnieciskās darbības veicēji, kas reģistrējas VID. IU arī neperspektīva forma, kuru plāno likvidēt, tad jau labāk IK, bet arī tam ir savi mīnusi.
piebildīšu par likmes piebildi- izvēlēties fiksēto likmi varēja tikai līdz 25.martam. Pilna grāmatvedība nevienam no šitiem sīkajiem nav jātaisa.
1.,2. Reizi gadā IIN deklarācija līdz 1.aprīlim,tad arī ienākuma nodoklis vai nu būs vai nebūs jāmaksā.
Līdz brīdim kamēr mēneša ienākumi - mēneša izdevumi nepārsniedz 150 Ls nav vairāk
atskaišu jānodod, izņemot gadījumus: 1)ir algoti darbinieki, vai 2)PVN maksātājos reģistrēsies.
No brīža kad pārsniegs tos 150 Ls, katru ceturksni jānodod atskaite par soc.nodokli. Likmi nezinu precīzi, bet no 150 Ls soc. ir nedaudz pāri 40 Ls. Soc.nod.jāmaksā tikai par tiem mēnešiem, kad veidojas tie 150 Ls.
3. Tikai pēc reģistrētās dzīvesvietas
4. Nodokļu un papīrķēpu ziņā diezgan vienādi, vienīgi reģistrācija atšķirīga ··· Individuālais komersants: Individuālā darba veicējs - ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) »
iepriekšējie jautājumi |