Vai piekrist 10 gadu ilgam kredītam ,ar šodienas cenām un banku procentiem?

Mājas dzīvokļu īpašnieku sapulcē -mājas vecākais aicina parakstīties par horizontālās regulējamās apkures sistēmas izveidi. Pēc viņa teiktā- bankā jāņem 100 000 aizņēmums uz 10 gadiem,bet darbu izmaksas tiks segtas no uzkrājumiem-10 000. parakstieties-kurš par/pret.
Atmaksai tikšot aprēķināts -no katra dzīvokļa- 1 eur par dzīvokļa m2.-mājā 48 dzīv, vai dzīvokļu kopplatība-+/-2500m2.

Ko ir pārkāpis mājas vecākais,kādiem dokumentiem bija jābūt sagatavotiem pirms sapulces? Cik -maksimāli liela var būt bankas procentu likme,un eiribors -10 gadu garumā? Daudzi iedzīvotāji ir pensijas gados,kuriem katrs cents ir svarīgs.

Lūdzu-bez rupjībām un asprātībām nevietā.Padalieties, kādas izmaksas un uz cik gadiem ir Jūsu mājās? -lūdzu rakstiet ,ja ir līdzīga " svaiga" situācija- aizņēmums no 2022-2023 gada.

LaskovijMerzavec    3 Pagaidiet, kamer šis bardaks norimst!

Un pat bez % sanāk 0,36 eur/m2 menesi.

Un cik tad horizontālā apkure ļaus ietaupīt?
2023-05-07 08:03

Drole  2   Izskataas, ka publika pat nenojaush, kas notiek...

https://youtu.be/A4-LGeYiW8U?t=86

https://youtu.be/MHIjyce8nBA
https://youtu.be/ut_jplU5_sM?t=103
2023-05-07 08:40

Ezjule  1 3 Domāju, ka šobrīd ar kredītiem jānogaida. 2023-05-07 10:20

Hera    4 Mums arī tiek lemts jautājums par ēkas rekonstrukciju,un aizņēmumu bankā.Bija aptaujas anketas,uz kuru jautājumiem visur atzīmēju,ka nepiekrītu.Mums diemžēl apsaimniekotājs nav uzticams elements.Pāris gadu atpakaļ iedzīvotāji pieņema lēmumu nomainīt apsaimniekotāju,un sanāca ,kā tajā teicienā par zaķa bēgšanu no vilka......Esmu jauna ienācēja ,tāpēc nezinu,kas nepatika iepriekšējā apsaimniekotājā.Šogad mainīja dzivokļos stāavadu.man šķiet,ka visi bijām bez nerviem,un dažs labs ar sasistiem podiem,applūdinātiem dzīvokļiem,jo brigāde,kas pasākumu veica bija ekskluzīvi nekompetenta.tagad uzticēt namsaimniekam lemt daudz nopietnākus jautājumus,būtu līdzvērtīgi,kā parakstīt sev nāves sodu.Vācām parakstus par mājas vecākās atlaišanu,jo viņas uzvedība bija tāda,it kā mēs visi te esam kalpi,un regulāri kaut kā stulbi uzvedamies.brīnumainā kārtā pāris parakstu pietrūka.........Vajadzētu atteikties no apsaimniekotāja,bet pagaidām neviens neuzņemas organizēšanas lomu.Arī citās ēkās tika spriests par kredītu...Mans tēvs bija šokā un nesaprašanā par minēto summu,kā dēļ dzīvokli pārdeva,un aizgāja dzīvot uz citu pilsētu.Uzticēties var tad,ja izsūta katram vairāku banku piedāvājumus,remontu tāmi,un darba brigāžu izvēles piedāvājumus,lai nav tā,ka kaut kādi skolnieki atnāk un izdemolē visu,ko vien var...Mammas dzīvojamā ēkā tika iegūts 60% Eiropas atbalsta fonda naudiņa.Tur bija labs mājas vecākais,kurš godprātīgi un gudri visu mācēja sakārtot. 2023-05-07 11:52

MrJones    1 Lai mājas apsaimniekotājs varētu piespiest iedzīvotājus parakstīties uz šāda veida aizdevuma, būtu nepieciešama vismaz kāda līguma klauzula vai balsu vairākuma lēmums, kas dod apsaimniekotājam pilnvaru rīkoties šajā jautājumā. Tomēr, pirms jebkādas finanšu darījuma veikšanas, būtu jāievēro daži svarīgi noteikumi un procedūras.

Pirmkārt, būtu jāizvērtē kredīta nosacījumi un jāsaprot visi izdevumi, kas saistīti ar šāda veida aizdevumu, piemēram, procentu likmes, apstrādes maksas un citi papildu maksājumi. Līdz ar to, ir svarīgi, lai mājas vecākais vai apsaimniekotājs sniegtu detalizētu aprakstu par kredīta nosacījumiem un to, kā šis aizdevums ietekmēs ikviena dzīvokļa īpašnieka maksājumus un kopējo mājas budžetu.

Otrkārt, būtu nepieciešams ievērot konkrētus noteikumus un procedūras, kas paredzētas likumos un regulējumos, kas attiecas uz šāda veida aizdevumiem un māju apsaimniekošanu. Piemēram, mājas vecākā vai apsaimniekotāja pienākums būtu sagatavot un iesniegt finanšu plānu un budžetu iedzīvotāju sapulcei, lai tie varētu izvērtēt, vai aizdevums ir nepieciešams un vai tas ir ilgtspējīgs.
2023-05-07 12:17

daris    1 Kolektīvā dzīvošana vienmēr ir bijusi problemātiska . Jādzīvo savrupi . Bet tas jau arī nav vienkārši sasniedzams. Kad šī t.s. apčakarēšana reiz beigsies ? Godīgums ir izmiris . 2023-05-07 12:54

CoCoSan    2 Nu wot jā, arī gribēju teikt to pašu, ko daris - gdze kalhoz, tam razruha.
Visas tās pārspīlētās un kosmosā uzskrūvētās tāmes, visi tie pažobelēs atrastie līkrokainie gestarbaiteri.
Biedrību priekšsēdētāji vai kopības vecākie ir parastie mirstīgie, kā nu viņi nebūs ieinteresēti pasildīt rokas pie jebkuriem lieliem ieguldījumiem mājā.
Nu nopietni, jums tur tā māja uz sabrukšanas robežas, lai tagad līstu banku kredītos un neadekvātā uzskrūvētajās būvniecības cenās?
Un vsp prātoju, uz ko bankas vērstu piedziņu šādu aizdevumu neatdošanas gadījumā, uz papīra pārvaldnieku aktīviem?
2023-05-07 13:09

lowa44      Lai brauc pie manis,,, tā miera vējos,,, 2023-05-07 13:41

Freddy Krueger    4 Vispār jau likumdošana par kopsapulces lēmumiem nu pat ir pamainījusies. Precīzi nepateikšu, neesmu vairs "aktīvajā dienestā", bet stāsts kā reizi bija par lēmumu pieņemšanu. Izlasiet paši, man slinkums.
Pirmajā brīdī izskatās pēc tā, ka kāds pārvaldniekam iepārdevis projektu ne bez materiālās intereses. Kāpēc tā? Lai piem. dabūtu eiropas piķi siltināšanas projektam, uzlabojumu efektivitātei, liekas, bija jāsasniedz 40%, ja ne - maksā ragā. ŠInī gadījumā tā pat nav siltināšana. Labi, tas varbūt uzlabos siltuma sadalījumu pa dzīvokļiem, pie reizes gan jau paredzēti gan siltuma regulatori, gan skaitītāji, kas optimizēs katra konkrētā dzīvokļa izmaksas, BET - vai tas dos kopējo efektu, lai atsistu ieguldīto piķi? Domāju, ka ne, šis izskatās pēc Quality of Life, nevis ekonomiski pamatota uzlabojuma.
Otrs jautājums, protams, ir izvēlētais laiks - kā jau CoCoSan minēja - cenas - kosmosā, bāzes likmes tiek rautas augšā pat par 0.5% kvartālā, politiskais stāvoklis (kas tieši ietekmē tirgu) - vispār hren sapratīsi, kas būs, līdz ar to atbilde ir tikai viena - no way...
2023-05-07 14:45

Hera    4 Cocosan pieminēja svar´´igu jautājumu,par piedziņu,kredīta neapmaksāšanas gadījumā.Vispār jau kredīta summa katam dzīvoklim ietilps kopējā komunālo pakalpojumu rēķinā,es tā domāju,jo tikai tā ir iespējams primāri iegūt svarīgāko -kredīt summu.pat,ja cilvēks nomaksā daļēju rēķinu,kredītsumma jācer tiks nosegta.Bet,nu,ja kāds nespēs samaksāt,tad nezinu,kas notiks.Smieklīgi būtu,ja piedziņu vērstu uz īpašnieku,kuram ir vien tik,cik dzīvoklis.Nu labi,iesniegs tiesā,ieliks dzīvokli izsolē,daļu paņems kreditors,bet,ja procenti būs sakrājušies,tad visu dzīvokli.............Nu super izdevies būs pasākums,ar nosaukumu-mēs rūpējamies par jūsu ērtību un labsajūtu!!!! Cilvēks var palikt bez pajumtes.kaut kā negribas domāt,ka tik neadekvāti var notikt,bet var,jo pensijas taču nespēja pat nosegt šī gada apkures sezonu!!! 2023-05-07 15:07

av2    1 Protams, ka uz to visu vaaraas bankas, un tie , kas staav aiz taam. Mazais cilveeks tik maksaa, maksaa, un maksaa.Bet, krediiti ir normaala dziives sastaavadalla, manaa p-laneetas malaa. kaa ir LV, nu mazliet zinu, maneejie daudzi tur dziivo. Un ir, nu vismaz bija OK , arii Latvija izmantot krediitus.
Vai ir veerts to dariit? Jums....salst tajaa maajaa? Varbut savest kaartiibaa esosso sisteemu tuvu ideaalam , nosiltinat maaju, tur vismaz pusi apmasaa EU fondi.
2023-05-07 15:49

Leelde    6 Cik apsaimniekotājs dabūs atkatā no firmas kas šo īstenos? 2023-05-07 16:40

CoCoSan  1 3 Apsaimniekotājiem ir savas firmas, lai nav atkatos jātērējas. Sacīts, zivs pūst no galvas - biedrību priekšsēdētāji, ibo bez viņu svētības nekādas renovācijas vai kapremonti notikt defaultā notikt nevar. Plus visam inertie kopīpašnieki, kuri negrib problēmās iedziļināties un ņemt izteikti aktīvu dalību. Lielākā daļa papukst papukst, samierinās un maksā ragā jebkuru nosaukto summu, vienlaikus nolādot slikto valsti. 2023-05-07 17:55

Skarlete    4 Uz ko tur pēc uzlabojumiem varēs ietaupīt?
Vispār šos jautājumus vajadzētu cilāt vairāk, lai dzīvokļu īpašniekiem liktu padomāt/pasekot līdzi notiekošajam savā mājā. Arī pērkot dzīvokli neinformētības pēc var sanākt pārsteigumi.
2023-05-07 18:17

Ineta    3 10 gadu laikā tā daudzstāvene sabruks, bet ja ne, blakus dzīvoklī ievāksies nelikvīdi. Pārvaldnieks būs aizvācies uz privātmāju. Nē & viss. 2023-05-07 18:30

Ineta    1 Vispār daudzstāvenes =emergency stop un ja kāds saka pretējo, aplūkojams uzmanīgi😆 2023-05-07 18:33

janisb  1 2 Procentu likmes tuvākajos padsmit gados nekur neliksies attiecīgi vienīgais, uz ko var cerēt ir starpanku likmes samazināšanos, bet arī tā diži ātrāk par 3 gadiem uz leju neskries, bet tajā pasākumā ir dažas tehniskas nianses - ja māja nav siltināta, tad pirmā, pēdējā stavu un gala dzīvokļu iedzīvotāji maksās stipri vairāk nekā tie, kas pa vidu, bet pensionāri vidus dzīvokļos siltākā ziemā varēs parazitēt uz kaimiņu rēķina vispār nogriežot siltumu. 2023-05-07 19:41

CoCoSan  1   19:41. Kādēļ domā, ka padsmit gadus? Pēc iepriekšējās krīzes vajadzēja mazāk par 10, lai ekonomika stabilizētos un euribors nokristu līdz -zīmei. 2023-05-07 19:52

dabasmiilis    2 Redzēju vienu tādu lapu, kur tika reklamēta sapulce uz šīm izklaidēm. Cik sapratu, tur pat laikam vairākuma dzīvokļu īpašnieku balsis pat nevajag.
Bija kaut kā tā - tādā un tādā datumā un tāda laikā mājas sapulce, nepieciešams vairākums, lai pieņemtu, bet ja vairākums neierodas, tad pēc pusstundas atkārtota sapulce un tad vairākumu vairs nevajag, lemj atnākušie.
Un uz tādām sapulcēm parasti iet nogarlaikoti atbildības apmāti pensionāri, kuriem var iestāstīt jeb ko, sasolīt mannā upes ķīseļa krastos! Citi vēl strādā, vai knapi mājās pārnākuši un bērniem vakariņas jātaisa.

Mani redzētais sašokēja, ka bariņš tagad lems par visu likteņiem. Nebrīnītos, ja arī tas bariņš apņemtos arī apmaksāt to izrādi...


Un dīvainākais, ka vispirms uzrīko ekonomisko krīzi, un tad pēkšņi sāk šādus projektus masveidā taisīt.
Konkrētajā mājā rudenī sāka stāvvadus, caurules mainīt, tieši laikā, kad cilvēki nespēj savilkt galus kopā un prasa naudu no valsts, lai sponsorē izdzīvošanu. Brīnos, kā vispār pensionāri to projektu pavilka, vai tiešām tajā zeķē tik liela zārka nauda sakrāta, ka var sponsorēt dārdzības laikmetā šādus projektus. Laikam pārāk labi visi maksā, jo knapi viens projekts noslēdzās, kā jau atkal par aizdevumiem un jauniem projektiem runā.

-Laikam paņēmiens, kā no iedzīvotājiem izpumpēt pēdējos uzkrājumus - savādāk iztulkot nevaru, vai arī zaļo klimata afēru pārlasījušies!

Ne velti saku, ka pilsētas ir lopu vagoni, kur ar tevi var darīt visu, kas ienāk prātā, var piespiest arī maksāt par elpošanu. Un idiotus vienmēr atradīs, kas visam piekritīs nedomājot uz priekšu.

Beigās lētāk nesanāk to māju jaukt nost un samesties jaunai!? hmmm...
2023-05-07 20:24

janisb  1   =>CoCoSan Tev sūdīga poņa par euribor, te vari palūrēt "vesturisko"
https://www.euribor-rates.eu/en/euribor-charts/ likmes nomesšana uz nulli bija instruments lai veicinātu ekonomiku zemas inflācijas režīmā un hipotekāro kredītu burbuļ plīsšanas radītās nevēlēšanas kreditēt, taču tagad ir augstas inflācijas problēma, kad likmes ceļ, lai cilvēki krātu nevis tērētu. Augstā inflācija nekur nepazudīs, kamēr karš nebeigsies, un vairāki gadi pēc tā beigam nepaies.
2023-05-07 20:57

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu