Piebraucamais ceļš.
Manas zemes robežplānā ierakstīts piebraucamais ceļš,tas tagad atrodas uz kaimiņa zemes un viņa plānā iezīmēts. Pašvaldība zemi piešķirot noteica to kā servitūtu. Kaimiņš maksā samazinātu NĪN ceļa apgrūtinājuma sakarā, bet man kaitē, ierobežo piekļūšanu, ir absolūti pret to, ka ceļu izmantoju, bet tas ir vienīgā piekļuve. Sarunas neiespējamas. Ja dokumentos ierakstīts, iezīmēts, vai tam nav likuma spēka? Par ko vienoties, tiesāties, ja servitūta esamība un parametri viņiem ir iestāžu atgādināti?Bruuklene 11 Katru reizi, kad ierobežo piekļuvi, sauc policiju, ja nevarat paši vienoties. Lai brauc, piefiksē. Nav nepieciešams tiesāties, ja jau ir servitūts noteikts.
tracums82 1 Ar kaimiņiem jāsadzīvo:)
elsa 2 Viņam nav tiesību aizliegt izmantot ceļu, ja tas ir servitūtas ceļš.
joens Ja ir. Vai tiešām ir visos papīros pareizi noformēts, mēs to te nezinām.
Juzefa
1
Ir obligāti jāslēdz servitūta līgums ar servitūta devēju, kurā noteikts, kuram par labu servitūts tiek noteikts. Ja viņš atsakās slēgt šo līgumu, tad sniedz tiesā, lai tiesa nosaka šo servitūtu.
Pirms tam, protams, vērsties pie teritorijas plānotāja, kurš var palīdzēt "nākt pie prāta" servitūta devējam.
Ikvienam īpašumam jābūt nodrošinātai piekļuvei. Par to ir jārūpējas iegādājoties īpašumu.
Sanija013 1 Pie katra lieguma ar ko saskaries piekļūt savam īpašumam, sauc policiju! Vēl gan būtu nepieciešams pārbaudīt kaimiņa zemesgrāmatu (publiski pieejama datu bāze), vai atrunāts, ka servitūta ceļš ir par labu tavam īpašumam.
janisb 1 Ja ceļš ir servitūta, tad var saukt policiju gadījumos kad piekļuve ierobežota, bet labak ir noslēgt ar kaimiņu "nomas" līgumu par to ceļu, samaksāt viņam nodokli un vēl nedaudz pa virsu, tad viņam nebūs škrobe, ja kaimiņš piekrīt var arī nofinansēt tā ceļa izdalīšanau atsevišķā "gabalā" un nopirkt.