Dāvinājuma atņemšanas iespējas

Pirms dažiem gadiem ar brāli saņēmām dāvinājumā vecāku mantojumu (man 2 istabu dzīvoklis, brālim lauku īpašums kas ir krietni vērtīgāks). No sākuma nebija pretenziju, jo nedalīs tak laukus pa daļām un man bija tīri vienalga kas kuram tiek, jo bijām ļoti tuva ģimene.
Šobrīd ir situācija ka vecāki jau 3 gadus ir kopjami. Brālis būtībā jau pēc mantojuma saņemšanas sāka atsvešināties bet šobrīd vnk ignorē, kaut pēc civillikuma mantotājiem ir jāpalīdz vecākiem atbilstoši sava mantojuma apjomam vai bērniem vienlīdzīgās daļās.
Vai ir maz iespējams no viņa vel atgūt zemi, kas mūsu dzimtā ir jau no vecvectēva laikiem? Tiesā sūdzēt man nav ne laika ne ticības, ka līdz tam laikam vecāki vel būs dzīvi. Cik esmu sapratusi to varētu izdarīt vien tēvs jo viņš bija dāvinātājs, bet šobrīd viņam nav viss kārtībā ar galvu, kas arī visu apgrūtina. Par pansionātu nevar būt ne runas jo es jau knapi pierunāju, lai ļauj nākt kopējai uz māju, bet arī viņa var ierasties vien uz h darba dienās jo sociālajiem nav cilvēku kas strādā. Turklāt pēc vecāku domām svešu cilvēku palīdzība nozīmē, ka mēģinu atbrīvoties no viņiem un nesaprot cik smagi man ir. Mamma pati neko nevar un ir guloša - visa barošana, pamperi u.c. ir uz manis, jo tēvs ar viņu netiek galā un viņam pašam ir dienas kad nevar paiet. īsumā ir ļoti grūti aprakstīt situāciju, bet esmu gan fiziski gan garīgi piekususi un visam pa virsu brālis neliekas ne zinis. Es nekad nedomāju ka mūsu ģimenē būs kašķis par mantu, bet neliekas godīgi ka dzimtas īpašums tiek brālim, tikai jo viņš ir vīrietis. Esmu gatava samainīt mantojumu un dot to 2 istabu dzīvokli viņam lai viņš arī ko dabū no vecāku mantas, bet protams tā vērtība jau nav tik liela. Man šis dzimtas īpašums ir ļoti dārgs un pilns ar atmiņām no bērnības un šobrīd izskatās, ka nekad vairs nedrīkstēšu tur ierasties.
Vai ir kādā iespēja atgūt šo dāvināto lauku īpašumu kaut neesmu dāvinātāja?

Leta  6 1 Negribu piesieties pie vārdiem Ljekainiitim un prasīt pēc statistikas, kura pierādītu, ka vakcinētais ar šodienas "vakcīnām" pret šodienas patogēnu ir mazāk kontagiozs. Vai aplipinājis mazāku līdzcilvēku skaitu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka gribās ticēt, ka tā ir, gribās ticēt labajam, un arī pēc loģikas tā vajadzētu būt-imūnsistēmas aktīvi apkarots patogēns nevar tik ļoti savairoties un līdz ar to izdalīties ārējā vidē kā neapkarots. Bet par to, ka "vakcīnas" ierosina ātrāku un jaudīgāku atbildi uz patogēnu KURA VIRSMA KLĀTA AR TĀDIEM PROTEĪNA PĪĶIEM, KURUS IMŪNSISTĒMA JAU PAZĪST KOPŠ POTES-par to šaubu nav!
Bet tagad parunāsim par salūta cenu, Ljekainiiti. Vai tiešām mūsu lielākā problēma ir vīruss jeb tomēr pieaugošā ārvides sintētika un kancerogenitāte, a? Ir cēli un nepieciešami glābt seniorus, par to neviens nešaubās, bet uz jaunās audzes veselības rēķina?
Tā kā tev, Ljekainiiti, nav datu par "vakcīnu" nekaitīgumu, jo IZMĒĢINĀJUMS NOTIEK PAŠLAIK, - uz tiem, kas ir neaizsargāti, neinformēti vai arī tēvocim Semam visvairāk palikuši parādā, -sekas un blaknes atliek vien prognozēt un tici man, tiem, kam drusku zināšanas histoloģijā, to nemaz nav tik grūti izdarīt
2021-06-19 16:01

CoCoSan  6 5 Kādēļ cilvēkiem tik interesanta izpratne par dzīvi. Ja kāds rok vai būvē māju vai labo auto, ir pašsaprotami par to maksāt. Vai tad intelektuālais resurss ir savādāks par fizisko darbu? Kādēļ kādam par velti būtu tevi jākonultē diezgan sarežģītā lietā ar kuru tu pati nu nekā galā netiksi.
Tava situācija ir kompleksa, tur vajadzigs padziļināts izpētes darbs, pierādījumu vākšana un darbietilpīgs tiesvedības process. Ja tēvs ir kukū, vēl tā lieta jāsakārto, lai ir pārstāvības tiesība.
Tāpat, ir jāsaprot, ka ikvienai pārgalvīgai rīcībai agri vai vēlu var rasties tiesiskas sekas. Un vēl ir jāsaprot, ka tiesvedība ir ekskuzīvi dārgs prieks. Un nobeigumā, ir jāsaprot, ka brālis, būdams pie pilna saprāta neko ne tev, ne vecākiem vairs neatdos, pa labam nekad. Takā kāto vien pie īpašuma tiesībās specializēta jurista un sāc darboties, ja ir laiks, nauda un kamēr tēvs dzīvs. Ja ne, kārtējā tukšā ļerļerļer. Tuliņ saskries vārnu bars ar saviem sadzīviski infantilajiem padomiem un ieteikumiem, pilnai laimei vēl ieklausies viņos.
2021-06-19 16:18

joens      Man, kā darba lietās saskarošamies nejuristam nav skaidra viena lieta, kā savienojas dāvinājums un mantojums. Par kaut kādu "pirmstermiņa" mantošanu ir dzirdēts, varbūt tas te piemērojams. Plikā dāvināšanas procesā jebkuru dāvināšanu var apstrīdēt, visvienkāršāk, protams, ja dāvinātājs pats atsauc, potenciālajiem mantiniekiem grūtāk, laikam tikai tiesa ar nezināmu iznākumu. 2021-06-19 16:45

kvarts    5 Teikšu kā domāju; tikai profesionāls jurists, kas darbojas ar īpašumu lietām mācēs sniegt pilnu atbildi. Pasaki brālim, ka vedīsi vecākus pie viņa uz lauku īpašumu... 2021-06-19 17:34

LaskovijMerzavec      Pec būtības, protams, ka var apstridēt dāvinājumu un pat var izdoties ari atsaukt. Ari vinja sieva var noprotestet davinajumu.

Un ko tālāk? Jaunu davinajumu nenoslegsi, jo tēvamnav vairs kartiba galvā. Abi esat neatraidamie mantinieki, kas visu dalis uz pusēm, pec abu vecaku naaves. Noterēsiet vairak naudas, nekā iegusiet….
2021-06-19 17:57

Felde    1 Dāvinājumu var apstrīder,bet,iesaku aiziet pie notāra,visu paskaidros,un tas nav dārgi!
Nelauzi galvu,aizej,un zinasi visu skaidri.
2021-06-19 18:01

Gretta    1 Iesākumā var palasīt minēto Civillikumu. Jāpārlasa dāvinājuma līgums, varbūt tur ir kādi īpaši nosacījumi, dāvinājums ar uzlikumu. 2021-06-19 18:21

CoCoSan  1 1 Un notārs ko izdarīs? Saplēsīs līgumu un pateiks, ka darījums anulēt? Felde, tu saproti, ko tu raksti?
18:21. Nu un izlasīs civillikumu un ko? Pati tiesā apstrīdēs darijumu? Sacīts, iet pie profesionāļa un lemj, ko var pacelt un ko nevar.
2021-06-19 19:17

Gretta      Lai palasa un izlemj, pati tiks galā vai jādodas pie jurista, vai vispār neko nevar darīt. 2021-06-19 19:49

Lapasbirst    1 Civillikums diezgan izsmeļoši pasaka, kas un kā:
1919. Dāvinājumu var atsaukt apdāvinātā rupjas nepateicības dēļ. Par apdāvinātā nepateicību jāatzīst dāvinātāja rupji apvainojumi vārdos vai darbos, viņam tīši nodarīts svarīgs mantisks zaudējums un viņa dzīvības apdraudējums, kā arī viņa atstāšana bezpalīdzības stāvoklī, ja bijis iespējams viņam palīdzēt.
1920. Tiesība atsaukt dāvinājumu nepateicības dēļ nepāriet uz dāvinātāja mantiniekiem, kā arī nav vēršama pret nepateicīgā apdāvinātā mantiniekiem, un dāvinātājs var celt tikai personisku prasību pret apdāvināto, lai tas atdod pašu lietu līdz ar tās piederumiem un augļiem, bet arī tikai tad, kad dāvana joprojām atrodas apdāvinātā mantā vai arī kad viņš vismaz vēl no tās ir iedzīvojies. Ja starplaikā, bet vēl pirms prasības celšanas, apdāvinātais apgrūtina dāvanu ar kādām lietu tiesībām, tad dāvinātājam, kas dāvinājumu atsauc, jāatzīst tās par spēkā esošām.

Diemžēl ar šo jāsaprot, ka ka prasību tiesā varētu celt pats dāvinātājs, kurš kā noprotams ir rīcībnespējīgs.
Vienīgā iespēja iespēja ko saskatu, meita maksā visus izdevumus par vecāku apkopšanu un nākotnē ceļ prasību pret brāli un piedzen no viņa 50% no izdevumiem.
Vai ar vnk jāliekas miera un jānes savs krusts..
2021-06-19 20:26

Felde    2 Jā,coco😂 saprotu ko rakstu! Notars ir tas speciņš,kurš skaidri pateiks,vai var spstrīdēt! Ar ko jārēķinās! Ar ko jāsāk! visa veida mantojumus,dāvinājumus....tiesisko pusi-notārs pārzina perfekti! Personīgā pieredze! Pietam-svaiga..... Ja nezinātu-nerakstītu!!! 2021-06-19 21:07

KASPARSX  6 1 Sievietem intrese tikai nauda un manta;))))) 2021-06-19 22:40

Lucky  2   Notāram protams darīt nav ko, kā dalīties savā liecinieka pieredzē par procesiem, kuros figurēja viņa sastādīti notariāli akti. :) 2021-06-19 22:53

ketija64    2 Manta ko pats neesi nopelnījis laimi nenes nevienam! Vecāki izdarīja lielu kļūdu pirms nāves dāvinot! Labāk ir neko ne dāvināt, lai plešas pēc nāves par mantojumu! Varētu vēl uzrakstīt, bet.. 2021-06-19 22:56

Frita  6 4 Autore,tad redz,kur tas suns aprakts...nevis nespējīgo vecāku pašas aprūpe(kaut vai ņemšana pie sevis),ja ir iespējams..un godam aprūpēt demences skartos seniorus,bet....īpašums.Nja,tā ir tā cemme,ka redzi,brāļukam norakstija vairāk ,kā pašai..un sākumā viss bija ok,kamēr visi veseli.Tagad meklē vainīgo..un atradi bezatbildīgo bratonu:)Un pareizi viņš dara...tā audzināts,visu tak māšele atrisniās,ko tur iespringt:)))
Ko lai saka....ja Tev no tiesas interesētu risinājumi...kā te personāži minēja,vizīte pie notāra jeb adekvāta jurista būtu prioritāra.
Cīņa par īpašumu sanaido pat tuvākos.Tur šobrīd ir Tavas pūles.Padomā,ko dari,un vai tas Tevi darīs laimīgu.Ja iepriekš nevajadzēja..un tagad mantas kāri slēpt zem vecāku demences...:(
Sorry,ka tik skarbi,bet patiesi.

Soore
2021-06-19 22:57

puuuka    3 Dāvinājumu var atsaukt tikai un vienīgi pats dāvinātājs!Bet dāvinājuma līgumu var apstrīdēt tiesā 10 gadu laikā(no parakstīšanas brīža).Tikai jocīgi,kad jūsu tēvs tādu līgumu taisīja,jo jums,kad tēva vairs nebūs būs jāmaksā lieli nodokļi par īpašumu,kas nāk kā dāvinājums(jo tas nav mantojums ,vai mantojums pēc testamenta)Varbūt mēģiniet saukt mājās notāru,varbūt tēvam būs kāds apskaidrības brīdis un varēs atsaukt to dāvinājumu.Diemžēl reizēm mūsu vecāki nezinot likumus vai kādu citu iemeslu dēļ sagādā problēmas:( 2021-06-20 07:19

TrueBlue    1 Dāvinājumu atsaukt ir ļoti grūti, pat neiespējami, paziņu lokā māte meitai uzdāvināja, 10 gadus pa tiesām, jo māte par klaju nepateicību gribēja dāvinājumu atsaukt, jo bija pusi īpašuma uzdāvinājusi, a meita māti otrā īpašuma daļā( kas nebija viņas) nelaida iekšā! 10 gadi murga!!
Un otrs gadījums mantojuma līgums ar nosacījumu, gandrīz identiski autorei, brālis dabūja gabalu no māsai novēlētā, jo tēvs būdams kukū, izmainīja nosacījumus, piedevām vecāki palika māsas aprūpē.
Izskatās, ka jākolekcionē papīri un čeki par vecāku aprūpi un after jāsniedz tiesā ; vai aizved vecākus uz līdzvērtīgu termiņu, kā tagad pati kopi, pie brāļa.
2021-06-20 07:59

Julianna  1   Nu daudzas domas te prātīgas izteiktas, tikai vēršu uzmanību, tiesām beigusies normāla licence, tagad visas noformējušās kā saimnieciskās darbības veicējas. Pēc Komerclikuma SIA, AS nevar būt sava tiesa, prokuratūra, policija, armija utt. Jēga sniegt tiesā kaut kādus papīrus, ja tai nav juridisku pilnvaru un tā ir zem atslēgas??? Īpašums, kas ir brāļa kompetencē, neatgriezeniski zaudēts. Bet labi/sliktā ziņā, ātri arī viņš to zaudēs, kad notiks zemes ekspropriācija. Līdz 2030. gadam. Tā ka brāļukam vien 9 gadi papriecāties. Tas tik nozīmē vienu. Nav jēgas likt fišku uz materiālo. Ko taupītājs taupa, to laupīts laupa. Ļoti laba ideja vest vecākus pie brāļa un "paņemt" atvaļinājumu. Tad redzēs, vai viņš slaucīs dibuā, vai fenderēs uz pansionātu. 2021-06-20 10:39

Leta      Principā, loģiska & taisnīga lieta, tā zemju ekspropriācija, arī veselīga, lai bijušo kolhoza priekšēžu & latvijas valsts mežu pārvaldnieku mazbērni nepārplīst no resnuma, kā gandrīz notika ar vienu zemkopības ministru.
Par tēmu, vissmieklīgāk ir kad gescwistern viens otru centīgi cenšas apdalīt, vienlaikus savlaicīgi novēršot to, ka apdala svešie.
2021-06-20 22:10

anis      Ar īpašuma lietām tik tiešām tikai pie notāra! Varbūt brālis jau pārdevis? Un īpašuma vērtība- Jūsu jeb vērtētāja acīs? Ikdienišķam juristam daudzi varianti var palikt neapskatīti,bet notāram tā ir ikdiena. 2021-06-20 22:32

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu