Dīķa aizbēršana uz vairāku īpašnieku zemes
Dīķis atrodas uz divu īpašnieku zemes, vienam daudz otram tikai mazliet no dīķa!Lielākās daļas īpašnieks grib dīķi aizbērt, otrs iebilst, kā rīkoties?
Rinkulis (2016-05-24 09:02)
Nu sapiķo, lai otrs īpašnieks savā daļā var izrakt jaunu dīķīti...Nu tak savstarpēji var vienoties..
Kas tie par laikiem, kad cilvēki vairs savā starpā neko nevar sarunāt, un viss jāvelk caur tiesu?
AivarsN (2016-05-24 11:02) 6 Ja zemes platība to atļauj,tad tas kuram vajag,ņem visu dīķi,bet pretī dod tādu pašu zemes gabalu,kur dīķa nav. Bet vai tikai te neiet runa par principu,kurš kaimiņš otram vairāk ieriebs?😂
Esari (2016-05-24 14:36) ..."sīkais"dzīvoja uz kaimiņa rēķina faktiski, sanāk tā- ko daudz tur var iebilst- lai paplašina savu, viss...
falko_1967 (2016-05-24 20:22)
1
aizber savu dalu un miers.visas zivis sanaaks vienam.:)
trakaak ir ja diikis jaadala ar dambi pa vidu...
Hard_Disk_Drive (2016-05-28 14:16)
No rakstītā izriet, ka dīķis pieder diviem dažādiem īpašniekiem- tātad ir kopīpašums. Saskaņā ar Civillikumu, ar kopīpašuma priekšmetu drīkst rīkoties tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu. Tātad, neviens no dīķa īpašniekiem nedrīkst patvaļīgi, nevienojoties ar otru,aizbērt dīķi. Šajā gadījumā ir vienalga, ka vienam pieder tikai ´´mazliet dīķa´´ (teiksim 1/10 domājamā daļa) un otram ´´daudz dīķa (piemēram, 9/10 domājamās daļas).
Tātad, ja īpašnieki nevar vienotes par dīķa aizbēršanu, tad vienīgais ceļš kā atrisināt strīdu ir kopīpašuma izbeigšana. Tātad, vai nu viens īpašnieks no otra nopērk nekustamo īpašumu uz kura atroas dīķis vai, ja par to ir strīds, tad var celt prasību tiesā par kopīpašuma izbeigšanu.Šādā gadījumā tiesa skatīs lietu un izlems kā izbeigt kopīpašumu- parasti ir tā, ka tam kam paliek zeme ir pienākums izmaksāt otram naudu atbilstoši zemes vērtībai. Tiesa parasti zemi atstāj tam, kuram pieder vairāk domājamās daļas no zemes.