Dzīvokļu maiņas tipveida līgums
vai , lūdzu, kādam nav tipveida dzīvokļu maiņas līguma paraugs?joens 1 Liekas, ka likumdošana šādu darījumu neparedz.
Minelli 1 kā tad neparedz! )))) Ir pat izstrādāti līgumi.
cirteejs 1 Nodokļi vienalga būs jāmaksā, lai kā nosauc darījumu!
Minelli 1 es neprasu par nodokļiem, tos es pati pārzinu! Man nepieciešams līgums.
joens 1 Līgums varbūt arī ir, darījums tāds tiešā veidā nav iespējams, bet netiešā strādā arī parastie pirkšanas-pārdošanas līgumi.
Minelli 1 Joen, kādas muļķības! ))) Ir tāds darījums kā barters jeb maiņa ir līgums. ))
cirteejs 1 Minelli- barters ir tautas valodā vai prece pret preci, un kā saka Joens, tad tiek piemēroti pirkšanas-pārdošanas līguma nosacījumi...CL kuri tur panti...
Skaidrite_Leeninna 1 Tieši tā - to var nosaukt par maiņas līgumu, bet piemērojami pirkuma līguma noteikumi. Valsts nodeva darījuma reģistrācijai jāmaksā no vienas lielākās - kadastrālās vai pirkuma summas (ja tāda paredzēta).
mojito Mainajs liigumi bija komiishu laikos,kad viss iipashums bija valstij.Tagad tik tieshaam,cik zinaams-nekaada stieshaas mainajs nenotiek,kaa ar auto-tur gan var bez probleemaam paarrakstiit viens otram,bet ar iipashumiem taa nevar.
Lapsina1968 1 Līgums ir vienkāršs. Var ņemt jebkuru pirkuma līgumu, tikai pirkuma daļu vajag aizstāt ar maiņu. Tātad jānorāda, ka katram no līdzējiem pieder pa dzīvoklim un tie novērtē tos vienādā vertībā un maina un pēc maiņas katram piederēs tas un tas. Nekā sarežģīta. manupārt arī internetā ir atrodami paraugi. Nodeva būs jāmaskā no `dargākā dzīvokļa vērtības ( kadastrālās), ja tā nav zemāka par to vērtību, kādā Jūs līgumā novērtējat maiņas objektus.
Minelli paldies, Lapsiņa! Jau izpētīju likumdošanu un nodevas. Tās nu pavisam nav mazas. Vienkārši līgumu gribam sastādīt paši. Tā arī darīsim , ka ņemsim par paraugu pirkuma- pārdevuma līgumu.
MMW
1
Lai arī maiņas līgums ir viens no atsavināšanas līgumu paveidiem līdzās pirkuma un dāvinājuma, man jāatzīst, ka es nevien neesmu nekad tādu taisījis, bet arī neesmu redzējis (izņemot dažus ļoti primitīvus). Un iemesli tam ir vairāki: pirmkārt jau abiem lietu īpašniekiem ir jānovērtē savs īpašums par identisku cenu un arī jāgrib otram esošā lieta. Piem. 2-istabu dzīvokļa īpašniekam Bolderājā ir jāgrib piem 1-istabu dzīvoklis Purvciemā un no otras puses tas pats. Protams, 99,99% gadījumos vai puses nav ieinteresētas otrai piederošajā īpašumā vai arī tām atšķiras viedoklis cik tas maksā un TIRGŪ tiek atrasts labāks variants, kam pārdot.
otrkārt, ir vismaz divreiz mazākas iespējas pieslīpēt nosacījumus konkrētam pārdevējam vai pircējam (varbūt var daļu pirkuma maksas norakstīt uz mēbelēm un aprīkojumu, varbūt pircējs grib drīz dzīvokli atkal pārdot un ir ar mieru uzrādīt drusku augstāku pirkuma maksu, lai pēc tam izvairītos no daudz lielākā ienākuma nodokļa) tas viss pie maiņas līguma ir krietni ierobežoti.
treškārt, juristi lielākoties ir konservatīvi un negrib riskēt jo uztaisīt tā vietā divus pirkuma līgumus ir ātrāk un drošāk (jo jau pārbaudīts 100x praksē) un ir tikpat lēti pie noformēšanas.
Tāpēc es domāju, ka normālu maiņas līgumu neizdosies atrast, kaut arī nekā sarežģīta tur nav un tas maz atšķiras no pirkuma līguma...
Minelli
Civillikuma 2091. pants. Maiņas līgums ir divu personu abpusējs apsolījums dot vienu priekšmetu pret otru, izņemot naudu. Par maiņas līguma priekšmetu var būt nevien ķermeniskas lietas, bet arī prasījumi un citādas tiesības.
Civillikuma 2092. pants. Līdzēju savstarpējām tiesībām un pienākumiem maiņas līgumā attiecīgi piemērojami pirkuma līguma noteikumi.
Civillikuma 2094. pants. Mainot ķermeniskas lietas, katra puse atbild par to, lai otra puse kļūst par nododamās lietas īpašnieci. Īpašuma tiesība pāriet uz lietas saņēmēju tūliņ pēc tās nodošanas viņam, neatkarīgi no tam, vai viņš savu pretpienākumu ir vai nav izpildījis.
Civillikuma 2095. pants. Katrai pusei ir tiesība prasīt no otras, lai tā izpilda savus līgumiskos un likumiskos pienākumus, bet tas no līdzējiem, kurš savu saistību jau izpildījis, var prasīt, kad otra puse vilcinās izpildīt, lai atdod to, kas viņai nodots.
Pati arī pantus atradu! )) Tā ka atliek tikai līgumu uzrakstīt! Jo mainītājiem ir visas tiesības mainīt kā vēlas, kaut mantu par 1 Ls pret mantu pa 1000 Ls.)