Zemes noma

Zemes noma - jautājumi un diskusijas

Pretenzija -nomas liguma neizpilde (10)
Noslegts zemes nomas ligums. Parasti slegts uz gadu, soreiz uz 3 gadiem. Si gada beigas skaitas, ka bus aizritejusi jau 2 gadi no noslegta lig. Nomnieks nav veicis liguma paredzeto nomas maksu visadi atrunajoties, utt. Sakotneji kontaktu...
Šajos laikos blēžu saviesies gandrīz tik pat daudz, kā godīgu cilvēku. Un kas tur ko brīnīties, ja likumi blēžiem rakstīti? Zinu tādus cilvēkus, kuri aizņēmušies, izkrāpuši naudu gan no cilvēkiem, gan visām iespējamām kredītiestādēm, bet pēc mūsu liberālās likumdošanas, nevienam tā arī nav izdevies parādus piedzīt. Taču apkrāptajam jāsamaksā, gan advokātam, gan tiesai, tādējādi tikai vēl vairāk naudas pazaudējot un neko nesaņemot atpakaļ. Kādi vēl profesionāļi un gudri līgumi? Īsti noziedznieki par to visu tikai ieņirdz. Ja summa ir iespaidīga, algo juristu. Lai gan šaubos, cik atminu, iznomāji zemi zemniekiem, summinas tur mizers, šaubos, ka ar lauksaimniecības zemes izīrēšanu var dizi pelnīt, tā kā Kaskādes uzbrauciens galīgi nevietā. Neņem pierē, noraksti izdevumos un meklē juristu, kas pastāstītu, kā lauzt līgumu pareizi! Aivar, par kadu naudu nopirki savu jauno elektroskūteri, ja tev gadu desmitiem nav legāla ienākuma? M? Tiesnesis atradies.
Pirms knābāt skaidas svešās acīs, baļķus no savējām jāizvelk.
Tu nevari nest to, ko nevari celt. Ja neesi ķirurgs, labāk nesāc griezt vēderu sev pati vai vēl ļaunāk- citiem letticīgajiem, lai cik ļoti arī neticētu saviem vai neta padomdevēju spēkiem.

Ja nevari palīdzēt, vismaz nesabojā, lai strupceļa gadījumā profesionālim papildus visam nav jānodarbojas ar pašdarbnieku sastrādāto ūdu asenizāciju.
Ja esi profesionāle- iepazīšanās portālos konsultācijas nemeklētu. Ja esi vnk entuziaste- izdari labu darbu- nenodarbojies ar kaitniecību.
Nu,ne velti man jurists ir lamuvārds- kaskādveidīgie paliek nikni,kad cunftei honorārs "norauts"...
Lai gan ar pašu palīdzību,rezultāts tāds pats. Kaut kā stulbi sanāk-neuzticieties vienam ārstam,juristam,policistam,celtniekam, par katru štruntu "veiciet"izpēti... Atliek paļauties uz sevi- reizēm izdodas trāpīt saknē!
··· Zemes noma: Pretenzija -nomas liguma... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā pareizāk būtu nomāt pašvaldības zemi? (6)
Dzīvoju laukos - privātmājā, pašam pieder 0.3 ha - māja un zeme uz kā tā celta, ap manu īpašumu ir pašvaldības zeme (70% robeža) un vēlos šo zemi iegūt savā lietojumā, jo vēlos nodarboties ar putnu audzēšanu! Jautājums sekojošs, kā pareizi...
Aizej uz pašvaldību pie jurista , varbūt tā būtu jāsāk. ak, mīļais cilvēk, pašvaldības savas zemes iznomā , saskaņā ar pašu pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem, ja tā zeme, kuru Tu gribi ir uz pārdošanu, tad izsoles noteikumi ir publicēti arī pašvaldības mājaslapā.. bet, jāsāk ir ar zvanu vai vizīti pie pašvaldības attiecīgā speciālista, kas ņemās ar pašvaldības īpašumiem. Un nekavē, dzelzs jākaļ , kamēr karsta, lai veicas! mellenīt, jau labu laiku ir spēkā ka pirmpirkuma tiesības ir zemes nomniekam, un tas neatkarīgi no zemes īpašnieka. TO ka pašvaldībās fleitē ka jārīko izsole, atliek tikai nomniekam iepīkstēties par savu pirmo roku un visa fleitēšana tūlīt ir mierā. Izsoli var rīkot ja nav nomnieku, vai tas atteicies no savas pirmās rokas tiesībām. Tā ka ja gribi nomāt, būs vien jādodas uz pašvaldību un jāslēdz līgums. Tad pēc kāda laiciņa vari ņemt juristu un rakstīt pieteikumu privatizācijai. Bez jurista, tev pašam nāksies visas nianses apgūt. Bet tik un tā viņi var atteikt tavu pieteikumu pamatojoties uz pašu vajadzību, tad vien atliks turpināt nomu. Cik nopratu pašlaik tas gabals nav izlikts pārdošanā, bet varbūt tam jau ir cits nomnieks? Pirmpirkuma tiesības smuki var apiet. Tā sanāca ar vienu zemes pleķīti zem mājas. Tagad to arī var pirkt jau no jaunā īpašnieka , tikai cena ir jau 10kāršojusies. Tā ka pagaidām nākas vien nomāt nu jau no jaunā īpašnieka. Privatizācijas pieteikumus varēja iesniegt līdz 31.08.1996. Un pirmpirkuma tiesības bija tikai nomniekiem, ja zemi atsavinàja privatizācijas procesa ietvaros.
Tagad var rakstīt iesniegumu tikai, ka vēlas iegādāties, un to izskatīs pamatojoties uz "Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma" nosacījumiem. Un jebkurā gadījumā tiks rīkota izsole.
··· Zemes noma: Kā pareizāk būtu nomāt... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Esi tik lains/a un uzdod šo jautajienu tur, kādam uz vietas.
Skaidrāk?!--- bagats/a vienalga nepaliksi...
Atvainojos,170€/ha noma par gadu,bet 7500€/ha tās cena pārdodot. Apmeeraam 100eu + NIN- ienaakumu nodoklis. AivarsN kaut kaadus diivainus ciiparus sauc - varbuut 90-tajos gados taa tirgoja. Lauksaimnieciibas zeme tai pusee daarga, pirms gadiem 10 Bauskas rajonaa iegaades cena bija ap 4000 par hektaaru, taa vismaz pateica LATIO Bauskas kantora darbiniece, kad konsulteejos. Iziireeshana lielu naudu neienes, tur labaakais, ka zeme tiek izmantota, samaksaati nodoklji un aug zemes cena - ieguldiijums. Tavs vieniigais miinuss - mazinjsh tas zemes gabalinjsh. Aizmirsu pierakstiit - manis nosauktaa cena ir cena par hektaaru labas, liidzenas lauksaimnieciibas zemes. Draugam 100 euro par hektru ja daudzums pārsniedz 100 ha, Par diviem HA var prasīt cik vēlies ....vajag zināt ko daris ar to zemi....Vai lauksaimnieciba vai aptutas nama paplasināšanai. ··· Zemes noma: Cik prasīt nomas maksu 2h... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Par cik tagad var iznomāt lauksaimniecības zemi? (10)
Varbūt kādam ir infa par reģioniem un aptuvenajām nomas maksām? Un cik lielas ir ES atbalsta naudas? Paldies!
tāpēc, ka slikti saimnieki, tāpēc ir aizaudzis. un slikti tādā ziņā, ka bieži vien ir pilnīgi vienalga kas tobrīd tur ar zemi notiek.
ja jēdz ko un kā darīt, tad katrs ha ienes naudu, regulāru, lai arī ne pārāk lielu ienākumu, pat ja neesi ne zemnieks ne kā.
Un par zemniekiem arī nevajag pārāk pārdzīvot, tādi viltnieki un reķinātpratēji, ka čigānu pliku no mājas izlaidīs. vismaz tie, kam bēniņos notiek varka, nevis zirnekļu tīkli.
nekustamā īpašuma nodokļa maksājums par iznomāto liz. un viss, un punkts. Piezvani uz Lauku atbalsta dienestu. Visu izstāstīs, nevis no baumotājiem uzzināsi. "nekustamā īpašuma nodokļa maksājums par iznomāto liz. un viss, un punkts."
Nu, nu, nu... tā jau nu gan nav! Varbūt kaut kādu neizmantojamu slīksnoņu, lai ha skaitās.
50Ls par ha tikai tā. Gadā. Par māzākām kapeikām vispār nau ko ielaisties sarunās.
Labu zemi par grašiem neviens neiznomās, vismaz kam nav vienalga.
+ nodokļi un visas lietas un sakopšana un līgums un nosacījumi izmanošanai, lai pēc 5 gadiem tev neatgriež kaut kādu postapokalipsi. nosacījumi par būvēm, par ceļu uzturēšanu un tā joprojām. ··· Zemes noma: Par cik tagad var iznomāt... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Cik maksā iznomāt zemi Jērcēnu pagastā? (6)
atrodas laba ceļa malā ir tikai 6,5ha
ja vietējais lauksaimnieks nav piedāvājis nomāt, tad tas gabals nešķiet interesants lauksaimniekam.
a kam citam vajadzētu 6.5 ha?
Jercēnos hmm tev tur ir tuvumā māja,savs ipašums,tad vēl,citādi tāds miestelis ar pamestu atraugu man izskatās. Ceļa malā, lai cik labs nebūtu tas ceļš, bioloģiskajai L/S ar tādiem ir problēmas (ceļa ietekme). Un patiesi, ja neviens nav prasījis, tad diez vai kādam ir vajadzība. Labāk pārdod vietejam vai roc pats. Īrēt šodien, neviens laukos nav tik bagāts lai uzturētu kādu liekēdi pilsētā. Īrei banka kredītu nedod, bet pamatotai pirkšanai par saprātīgu cenu vietejam ir cerības dabūt aizdevumu. Ja zeme saada taada,tad var iziireet par zemes nodokli,lai kaads apstraadaa un ar kruumiem neaizaug.ja zeme labaaka un ja nomas liigumu registee pagastaa-lai nomnieks var sanemt dazaados maksaajumus,tad zemes nomas maksa var buut zemes nodoklis plus 10 liidz 30 eiro,Zemgalee vairaak,par hektaaru. Jāzin vēl auglības balles, vai apsaimniekota, vai meliorēta. Ja auglība zem 30, izdevīgāk audzēt mežu. ··· Zemes noma: Cik maksā iznomāt zemi Jērcēnu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu