Pievienotās vērtības nodoklis (PVN)

pievienotās vērtības nodoklis (PVN) foto attēls

Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) - jautājumi un diskusijas

PVN maksa privātpersonai pērkot smago automašīnu (6)
Privātpersona grib pirkt auto no juridiskas personas. Vai privātpersonai jāmaksā PVN ?
Automobiļa kā jebkuras citas preces iegāde ir ar PVN apliekams darījums. Citiem vārdiem sakot, auto pārdevējs to pārdod pircējam par cenu, kurā ir iekļauts pievienotās vērtības nodoklis, un pēc tam šo saņemto nodokļa summu iemaksā valsts budžetā. Atkarībā no darījuma veida nodoklis var tikt maksāts vai nu automobiļa izcelsmes, vai iegādes valstī. Vienīgais darījums, kad PVN netiek piemērots visai pārdošanas cenai, bet īpaši noteiktā kārtībā no peļņas daļas, ir gadījumā, ja lietots automobilis bijis iegādāts no fiziskas vai juridiskas personas, kas nav reģistrēta kā PVN maksātājs. pareizi, maksā pircējs, jo pvn iekļauts cenā. bet to nedabū pārdevējs, bet gan finālā valsts. (ja viss rit, kā plānots:) Cik zinu-PVN maksā pārdevējs. Privātpersonai pērkot jebko no juridiskas personas jāmaksā PVN, iņemot Vizmonta minētos gadījumus... Ja juridiska ir PVN maksātājs , tad pārdodot preci (ari auto)darījums tiek aplikts ar PVN/ ··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): PVN maksa privātpersonai pērkot... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai fiziskai personai jāmaksā PVN pērkot lietotu auto autoizsolē no ES? (13)
Fiziskā persona vēlas pirkt lietotu auto autoizsolē pie latvijas juridiskas personas, kura ved lietotus auto no ES valstīm. Vai tai fiziskai personai būs nepieciešams maksāt Latvijā PVN, vai ja tā fiziska persona pārdos šo auto tālāk citai...
Ja pārdevējs ir PVN maksātājs Latvijā, tad pircējam ir jāmaksā PVN. Tapēc jau taisa tās karuseļu shēmas ar mašīnu 3 kāršu pārdošanu uz Lietuvu vai Igauniju un atpakaļ, lai samazinātu mašīnas cenu, un tad to nopirktu par krietni zemāku cenu ar PVN. Tas ir tikai mans viedoklis. pērkot no juridiskas personas privātpersonai nāksies vien maksāt... Ar lietotu auto nevar dot viennozimigu atbildi. Iespējami dažādi varianti. Un walmets jau veikalā maizei ar PVN nemakšā. Nu kruts vecis... Es tikai nesaprotu šito ārprātu pirkt lietotu auto izsolē. Esmu uz pāris tādām aizgājis (ne LV) un nonācis pie secinājuma- lētāk un vienkāršāk ir pirkt placī. Var par cenu pakaulēties un nav nekādu zamaročku. Izsolē ja vēl ir citi gribētāji, tad cenu uzskrūvēs līdz nejēgai. Ir dzirdēti pat gadījumi kad par lietotu skrūvju spaini uzdzen pat līdz 80% no jauna vērtības. Tas jau ir stipri pārmaksāts pat par gadu vecu auto. Ja rēķina pēc amortizācijas ka pirmajā gadā tas zaudē 40% no savas vērtības.
Jā piekrītu ka Rumbulā placī pirkt ir tas pats kas kaķis maisā, bet to izsoļu rīkotāji arī nav nekādi muļķi un dara visu ko grib lai tikai cenu dabūtu lielāku. Tur ar var ieberzties pat ne sliktāk Rumbulā.
Pasaki ka nemaksāsi PVN un basta, jo nēesi PVN maksātājs!!! ··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): Vai fiziskai personai jāmaksā... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
PVN lietotai automašinai no Vācijas (8)
Kā aprēķina PVN lietotai automašinai kas nopirkta caur izsoli Vācijā?Vācijā īpašnieks bija fiziska persona, pārdevējs juridiska persona, Latvijā pircējs auto placis, kas konkrēto auto tālāk pārdod fiziskai personai. Itkā vienkārši, bet VID...
Ja mašīnu no juridiskas personas Vācijā, kas ir PVN maksātājs, pirks autoplacis, kas ir Latvijas PVN maksātājs, tad pirkuma dokumentā PVN būs 0%. Bet pārdodot auto tālāk, tā vērtība jau apliksies ar pVN 21%.

Stāsts būs citāds, ja pārdevējs vai pircējs nav PVN maksātājs.
Var pirkt ar PVN, var bez PVN. Latvijas PVN aprēķins katrā gadījumā savādāks (otrajā ir klasisks imports ar nelielu EU iekšējās likumdošanas piešprici, par pirmo lai starptautisko operāciju grāmatveži izsakās vai jāpiemaksā PVN starpību). Vai vietējais darījums (pirkums + pārdevums) skatāms obligāti kopā, arī pie grāmatvežiem, man neizskatās loģiski, ja vien autoplacis nav oficiāli starpnieks nevis veikals. Lūk, par to starpību gan varētu nebūt tik viennozīmīgi. Un tieši kāda starpība izmantojama aprēķiniem (PVN likmes DE un LV atšķirīgas, pie mums vēl akcīze nāk klāt). Vajadzīga darījuma konkrētība. 1.Pārdevējs nopirka no fiziskas personas bez pvn(Vācijā).
2.Pārdevējs DE pārdeva autoplacim LV pvn reversā, ja abi PVN maksātāji.
3.Autoplacis pārdod Latvijā = apliekama realizācija.
Bet iespējams, ka var aplikt starpību, ja noformē dokumentus citādāk.
Šeit Latvijā plači maksā no starpības, jo viņi pieņem auto komisijā, nevis nopērk.
Redzu pretrunu - EK direktīva par nulli, bet maksāt no starpības. Kādas?

Bez speciāla treniņa (apmācības) to 138.pantu (un pārējos arī) izlasīt nav iespējams.
··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): PVN lietotai automašinai no... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Individuālā komersanta (IK) likvidēšana (5)
Sakiet vai ir iespēja likvidēt Individuālo komersantu,kuram ir jāmaksā valstij sava neveiksmīga biznesa darījuma PVN nodokļu parāds. Darijuma brīdī biznesa partneris bija jau izslēgts no PVN reģistra. VID tas viss neintresē,grēkāzis ir IK...
Valsts parādniekus NEKAD mūžam neaizmirst!
Tik Tavs biznesa partneris var nepadalīties ar PVN daļu.... bet nu neko darīt, šoreiz samaksāsi, nākošreiz piedomāsi, vai visi draugi patiešām ir Tavi draugi!
Nu tā jau ir IK "specifika" ka par visiem sūdiem atbildi ar savu galvu.
Juridiski ņemot - darījuma brīdī vajadzēja pārbaudīt - ja partneris bija PVN reģistrā - tās ir valsts problēmas, ja jau bija izslēgts - Tavējās problēmas.
Atkarīgs no summas, bet riskē, ka VID nodos lietu piedziņai.
ja summa liela, varbūt ir vērts padomāt par maksātnespēju ;) JP maksātnespēja līdz gadam, bet nebūs mazāk par mēnešiem 4-6 (ja nav mantas ko pārdot).

1) Tiesa aptuveni 2-3 nedēļas (lietas ierosināšana un pasludināšana, pēc likuma gan 1+7 dienas, bet tiesai vienmēr sanāk ilgāk);
2) Kreditoru pieteikšanās un mantas pārdošanas plāna sastādīšana - 2 mēn.
3) Bankrota procedūra 6 mēn. (termiņš, kas noteikts likumā), bet var būt gan mazāk (nav ko pārdot), gan vairāk (daudz ko pārdot). No iegūtās parādnieka mantas tiek segtas maksātnespējas procesa izmaksas, MA no garantijas fonda izmaksātās naudiņas, darbinieku prasījumi un kreditoru prasījumi - viss rindas kārtībā. Šajā laikā administrators var apstrīdēt arī parādnieka pirms maksātnespējas noslēgtos darījumus, ja ir pamats domāt, ka tā parādniekam nodarīti zaudējumi. Kā arī šajā laikā tiek atprasīta visa pie trešajām personā esošā manta un nauda! Jo tiek uzskatīts, ka saistību izpilde iestājas maksātnespējas pasludināšanas dienā, tas nekas, ka pēc līguma saistības jāizpilda vēl pēc 4 gadiem. [vispār jau to uzsāk pirms bankrota, tajā 2 mēn, periodā!]
4) Jāmaksā valsts nodeva - ja pats parādnieks iesniedz 71,14 EUR, ja kreditors - 355,72 EUR;
5) Jāiemaksā depozīts 2 min. mēnešalgas (640 EUR), kas tiek novirzīts administratora atlīdzības segšanai. Dažos gadījumos tas tiek atdots atpakaļ, ja pastāv citi procesa finansēšanas avoti. Pārējo savu atlīdzību administrators savāks no mantas pārdošanas izsolēm.

Īsos vārdos... Fiziskais personai šis process ir nedaudz atšķirīgs, jo pēc bankrota seko saistību dzēšanas procedūra, kas ilgst 1-3 gadi 6 mēn. (atkarībā no parādu lieluma), un kuru tiesa var arī nepasludināt, ja parādnieks nav bijis godīgs - slēpis savus ienākumus u.tml. Tā nav patīkama situācija, jo parādnieka manta piespiedu kārtā jau ir pārdota, bet saistības netiek dzēstas un jāturpina pildīt.
Un kaada ir juusu pieredze, cik ilgu laiku rit IK maksaatnespeejas process? Privaatpersonai, cik zinu, ap paaris gadiem, bet juridiskai? Un kaada ir aptuvenaa summa lai to uzsaaktu?
Man arii tas "staav priekshaa". :)
··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): Individuālā komersanta (IK)... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kapec kases čekam divi nodokļi 21% un 12% (8)
Aizeju uz veikalu un skatos pec tam čekā opā divi nodokļi a 21% un b 12%.nesaprotu par ko tas 12???
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Tevi ir apčakarējuši! Iesaku atgriezties un izdemolēt to veikalu, būs mācība un vairāk nekad tevi nečakarēs. http://www.fm.gov.lv/lv/sadalas/nodoklu_politika/nodoklu_un_nodevu_sistema_
izlasi šito, iemācies, kāda prece tiek aplikta LV ar 12% un pārbaudi, vai Tavā čekā ir prece , kura atbilst aplikšanai ar samazināto 12 % PVN...
Tas tapēc, lai mēs varam izvēlēties, maksāt 12 vai 21 ! ha Samazinātā likme 12% ? Jā, samazinātā PVN likme saskaņā ar PVN likumu. ··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): Kapec kases čekam divi nodokļi... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Nodokļi internetveikals PVN (4)
Sveicināti . Vēlos atvērt internetveikalu , bet nodokļu sistēmu nesaprotu . Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€? Cik bieži nāksies atskaitīties VID“a priekšā ? Un vel es nesaprotu - ja es...
Ejiet labāk konsultēties uz VID. Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€?
Cik (un vai vispār) tu nopelni nav nozīmes, PVN obligāti jāmaksā, ja apgrozījums pārsniedz 50k eur.
---
Kad atskaities un kad ko maksā atkarīgs no uzņemējdarbības formas kuru izvēlies. Taksācijas periodi parasti ir vai nu mēnesis vai gada ceturksnis. Gada beigās (t.i nākamajā gadā) tu maksā ienākuma nodokli no peļņas, ja tāda ir.
Ja esi reģistrējies kā PVN maksātājs, tad PVN ir jāmaksā neatkarīgi no tā, vai Tu iepērc preces ar PVN vai bez PVN. Protams, ir darījumi, kas ar PVN netiek aplikti, vai arī kam piemēro PVN 0 likmi. Noteikti pakonsultējies ar citiem uzņēmējiem, pirms vispār izlem vērt vaļā. Šobrīd tiek piemēroti jauni likumi , tieši saistībā ar šiem i-veikaliem, kas var likt pat pārdomāt. Ja galīgi nezini kam rakstīt, uzraksti man. ;) ··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): Nodokļi internetveikals PVN lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
PVN palielināšana (32)
"Valdībā tiks izvērtēta iespēja jau šogad pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi palielināt līdz 23% un atteikties no ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamā minimuma, liecina valdības e-portfelī piējamais protokollēmuma projekts par...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Man zb domaat!Apzveereeju vakar peec Domburshova vairs par politiku neintereseeties.
p.s. interaktiivaa aptauja vakardienas raidiijuma laikaa uzskataami paraadiija, ko domaa tauta.Un tas ir-iet ielaas un aizstaaveet savas tiesiibas.
man domat,ka valdiibu ir verts palaist kada paliela veikala ar lielu prechu daudzumu,lai pa nakti visu parceno-atkal no 21 uz 23%!!beidzot,pastradas vaiga sviedros!
bljin,kapec Lietuva un Igaunija nekas tamliidziigs nenotiek?!
,,,mani vairāk satrauc mātes pensija,,,, viņai tagad jājūtas vainīgai,ka aizgāja pensijā PĒC 1996 gada...:((((
un par beāļa dēlu jāpiedomā,,,tas ar ,,NELAIKĀ,, piedzimis :(((((
Domburšovā biju patīkami pārsteigta, ka ir 4 cilvēki - sociālie partneri, kam pietiek dūšas neparakstīt valdības uzspiestos sviestainos lēmumus, tā teikt turēties pretīm.
A vispār riebjas pat domāt. Ietekmēt tak neko nevar tikai šausmināties. Biju jau nomierinājusies, kad uzzināju par to pusmiljardu, un atkal depresija klāt. :(((((
/rokas neviljus stiepjas peec cirviisha, domaajot par pensionaaru un ivaliidu jau taa smago situaaciju/
Nu ja vinju naudai veel liks rokas klaat, es par sevi neatbildu!
Lai paskataas, kas ir sociaalais spraadziens!
Kompenseejamie medikamenti jau taa klusinjaam kjuva par daljeeji kompenseejamiem.
Dzunglju likumi ir klaat.
··· Pievienotās vērtības nodoklis (PVN): PVN palielināšana lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu