Pase

Pase - jautājumi un diskusijas

Pases deriguma termins (11)
es varu lidot uz LV no lielbritanijas ja man pases terminam palikusas 2 dienas?
EU pilsonim EU teritorijā jābūt derīgam ceļošanas dokumentam (skatīties datumus dokumentā). Citu ierobežojumu nav. Te cilvēks prasa no UK uz LV !!!! Vai nejauciet par to mēnesi? Jā, vari droši lidot, kamēr pase derīga jaa, man beernam bija taada probleema, arii divas dienas pirms deriiguma terminja beigaam lidojaam. Tas varbuut atkariigs arii no aviokompaanijas, Ryanairam noteikumos ir vnk- deriiga pase, nav nekaads noteikts laika posms kad tai jaabuut deriigai. un saadaam situaacijaam ir labi ja ir gan pase gan ID karte, tad vienmeer ir kaads dokuments kas ir deriigs. Ja lido uz Lv un pase izsniegta Lv tad jābūt OK ··· Pase: Pases deriguma termins lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai pases foto drikst smaidit? (4)
Sveiki. Manam 11 mēnešus vecam mazulim jātaisa pase un šodien bijām uz fotosalonu lai nofotogrāfētos. Bilde jau ļoti skaista (mazais smaida kā maija saulīte), bet vai pasē drīkst tāda bilde būt? Jo mums salonā teica tikai ...
Īsti nezinu , bet prātā palicis fotogrāfa teiktais kolēģei , kad bildējās:" Smaidiet , kad vēl , ja ne tagad. Kamēr ir zobi. " :) Attiecībā uz bērniem sejas izteiksmes prasības, loģiski, ka nav tik striktas, gan jau, ka derēs. Ne tikai drīkst, pat vajag man pasu dalaa teica,ka var smaidiit,tikai zobus raadiit nevar. ··· Pase: Vai pases foto drikst smaidit? lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Anglijā pazaudēta ID karte (1)
Ja ciemojoties, Anglijā pazaudēta ID karte, tas kādā iestādē jāziņo?
Ziņosi, kad iesi vēstniecībā pēc atgriešanās apliecības vai jau Latvijā PMLP jaunu dokumentu formējot. ··· Pase: Anglijā pazaudēta ID karte lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Pases atjaunošana (maiņa) ārzemēs (3)
Atrodos Vācijā, pases termins ir beidzies. Kur ir iespēja to labot?
LV veestnieciibaa attiecigajaa valstii.Pazvani, noziimee viziites laiku, ierodies, nofocceejies, sannemsi pa pastu maajas. http://www.mfa.gov.lv/berlin/konsulara-informacija
Varbūt piezvani un noskaidro, kas un kā un pie reizes piesaki vizīti.
Ja nav aiz n-tajiem okeāniem, tad vienkāršāk ir atlidot uz pāris dienām un nokārtot uz vietas. ··· Pase: Pases atjaunošana (maiņa) ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
elementāri - jebkurā PMLP nodaļā. Doties pie notāra. Tas ir viens no pakalpojumiem ko viņš sniedz. Vai tik ne latvija.lv arī var. Tik jautājums tāds padīvains, velk uz likumpārkāpēju (bēguļojošs aizdomās turamais utml.). Nesaprotams jautājums, anulēt var tikai tad, ja pats piesakās...vai cik tur gadus likvidē, ja neesi aizgājis pakaļ. ··· Pase: Kā uzzināt vai pase nav ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai ID karte ir alternatīva pasei? (13)
Vai ID karti var izmantot pases vietā? Kur tā der, Kur neder? Redzēju, ka lietuvieši izmanto Austrijā nevis pasi, bet ID karti. Tā var aizstāt pasi ārpus LV vai nevar? Ko ar to driikst un ko nedriikst? Vai tā ir obligāti ...
...jaa , un tie "ccipsi ausee" buus ar GPS. Un attieciigaas iestaades VISSU redzes uz datora ekraaniem. Nu..kur vazaajies, ko dari, cik esi paraadaa utt :))Peec kaadiem gadime 50, ja viss ssitentaa turpinaasies. ...der-der,vecmāmiņ!!! :))) dokumenti kļūst aizvien kompaktāki! drīz,laikam būs tikai čipi,iesisti ausē :)))))))))))) Elektroniskā identifikācijas karte (eID) ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā, kā arī Melnkalnē un Horvātijā.

Valstu saraksts, kurās Latvijas pilsoņi ceļošanai var izmantot personas apliecību:

Austrija
Beļģija
Bulgārija
Čehijas Republika
Dānija
Francija
Grieķija
Horvātija
Igaunija
Īrija
Īslande
Itālija
Kipra
Apvienotā Karaliste (Lielbritānija)
Lietuva
Lihtenšteina
Luksemburga
Malta
Melnkalne
Nīderlande
Norvēģija
Polija
Portugāle
Rumānija
Serbija (uzturoties līdz 90 dienām)
Slovākija
Slovēnija
Somija
Spānija
Šveices konfederācija
Ungārija
Vācija
Zviedrija


Nē, tā nav obligāti jaizņem! :)
Vienlīdzīga pasei. Der gan bankās, gan valsts iestādēs. obligāti jābūt vienam no nosauktajiem dokumentiem. ID der visur, līdzvērtīgi pasei, līdz brīdim, ja jāceļo tālāk par ES vai šengenas robežām. izskatās, ka nākošā gada pašvaldības vēlēšanās varēs piedalīties ar pasēm. ··· Pase: Vai ID karte ir alternatīva ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Jaunas pases iegūšana (14)
Sveiki, Tauta! Vai kāds pēdējā laikā ir izveicis pases maiņas procedūru? Kurā filiālē, cik ilgi, citi ieteikumi. Paldies? :)
paņem telefonu un pazvani uz vairākiem pasu maiņas punktiem...Rīgā tādu ir 5 Piesakies caur internetu ,kad ir izdevīgs laiks un t.t...,ja gribi ātrāk tas prieks izmaksās ap20-30.ls../nedēļas laikā/bet tā vidēji 10-14.dienām. Biju Daugavpils ielā, pagājušajā nedēļā. Rindā bija cilvēki 3, ap plkst. 17. Es vasarā Čiekurkalnā 4 stundas nosēdēju.
Aizmirsu pajautāt,ko man tagad ar tiem PIN kodiem darīt.Kur var izmantot.
Pagājušajā nedēļā darbdienas vakarā ap 19iem aizgāju uz PMLP filiāli Āgenskalnā, bez gaidīšanas tiku klāt. Uz vietas uzreiz var samaksāt 25 Ls nodevu (pase + id, maksāt var tikai ar karti) un ar izsniegto papīrīti dokumentus saņemt noteiktajā laikā (14 dienas).

Varu nomierināt - procedūra neprasa ne fizisku, ne intelektuālu piepūli.
··· Pase: Jaunas pases iegūšana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Cik maksā pases maiņa? (19)
Vai kāds ir tagad mainijis un var pateikt cik tas maksā ? Googlē atradu tik vecas ziņas, ne konkrēti nosauktu cenu pases maiņai...
šorīt no rīta pa radioskonto Melderis teica, ka ātri, un kopā ID karti 40 latu http://www.pmlp.gov.lv/lv/pakalpojumi/cenradis/pases_nod.html Pasi nomainīt var jebkurā PMLP nodaļā. Parastā kārtībā sagatavo 10 dienu laikā un jāmaksā ir 20,- Ls , ja vēlies arī ID karti, tad + 25,- Ls.
Ja vēlies pasi mainīt 2 dienās - tad 40,- Ls + ID, tad Ls 50,-.
Rīgā- rēķinies ar garām rindām! Pārējo "ilpa" atbildēja. LV vestnieciba Madridee - 70 eiro + 30 eiro (ja pareizi atceros), pases piegade majas (cita Spanijas pilsetaa). Viss notiek atri un pofesionali. Rindu nekadu, tikai japiesaka konkrets laiks. ··· Pase: Cik maksā pases maiņa? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Pases fotogrāfija (12)
Vai tiešām atkal varu uz pasu daļu doties ar fotosaloda bildi? Vairs neuzticos tām tantēm pie pasu galda - šie iedod kādu kruto ziepju fotokameru tantei, kura visu mūžu nosēdējusi pasu nodaļā un tādu nemaz nav redzējusi vai ...
Nekad neesmu sapratis, kāpēc cilvēki vispār pievērš uzmanību pases bildēm!? Oriģināls taču vienmēr ir tepat blakus! Nu būs Tev skaista fotosalona bilde, nu un?

Kāda no tā jēga, ja reāli blakām ir samiegojies, aizpampis mūlis, bez meikapa ar izspūrušiem matiem (kā bieži notiek, ceļojot ar autobusu, piemēram)?
Man kā Vucim arī pases bilde pa smuko sanākusi, var ierāmēt, un pie tādas arī gribētu palikt, jo pa vietām, kur jāuzrāda pase, nemēdzu vazāties samiegojusies, sapampusi un izspūrušiem matiem kā dažs labs :D Man pasē ir salonā fotografēta bilde, kuru nav kauns rādīt nevienam. Ļoti ceru, ka arī nākamajā pasē varēšu bildi taisīt tajā pašā salonā un izvairīties no tiem baisajiem "bezmaxas" amatierfoto no sērijas viņu-meklē-policija. Gan bērnu, gan pieaugušo fotografēšana notiek nodaļās uz vietas un bez papildus maksas.Ja pasi vai personas apliecību noformē bērnam, tad vecākiem pašiem jāizvērtē, vai viņu bērns spēs patstāvīgi sēdēt un būs ar mieru fotografēties tam paredzētajā brīdī. Pretējā gadījumā jāiesniedz pasei paredzētas fotokartītes.

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts nodaļā uz vietas, piesakot savu jauno personu apliecinošo dokumentu, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Iekļaušanai pasē ir iespējams izmantot tikai tādas fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos, un to apliecina attēla otrā pusē uzspiests darbnīcas zīmogs ar datumu. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem, un tai jāatbilst citiem nosacījumiem, kas minēti Personu apliecinošo dokumentu noteikumos. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!
Un kas vainas tantēm??? Tevi jau bildē... vienkārši nedaudz pasmaidi kad fočē, un bilde būs ok. ··· Pase: Pases fotogrāfija lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ārzemēs nozaudēta auto tehniskā pase. Kā rīkoties tālāk lai atgriezties uz Latviju ar auto? (10)
Atrodos Nīderlandē. Tika nozaudēta auto tehniskā pase. Nezinu kā rīkoties, jo nekad nebiju saskāries ar tādu jautājumu. Auto nav uz mana vārda. Īpašnieks ir mans brālis. Varbūt ir bijis kādam tāds negadijums?
2 varianti: godīgais - griezties vietējā policijā un saņemt attiecīgu izziņu; pirms tam gan kaut kāda brāļa sarūpēta CSDD izziņa noderētu, citādāk neiespējami pierādīt, kas par auto un kam pieder; vai OCTA arī nozaudēta? Otru variantu jau augstāk vairākkārtīgi ieteica, klusiņām čunčināt uz māju pusi un cerēt, ka policija nekur pa ceļam neapturēs (riska pakāpe visai augsta).

Mūsdienās visiem dokumentiem der turēt kopijas, ieskenēt datorā. Problēmas var būt tāpat ar kopiju oriģināla vietā, tomēr, iespējams, ne tik lielas.
a kur bralis atrodas ,te LV ??? man nav bijis gadijums,bet stradaju ciesi sai sfera,ja bracka ir tepat LV ,atjaunot var tikai ipasnieks vai cits ar pilnvaru,bet lai atjaunotu vajadziga agregatu numuru salidzinasana,kur jauzrada auto,bet auto ka parasti ir talu prom,tagad ir caurums uztaisits,ka ar policijas izzinu,kura ir noradits ,ja iesakts kriminalprocess par zadzibas gadijumu kura ir nozagts tehniska pase un vel viskas maka,tad ta salidzinasana nav vajaadziga,tas ir vienigais gadijums,ka to atjaunot,no otras puses,padoma cik biezi tev prasijusi uz cela to teh pasi?var ari risket Ļot personīga pieredze. Ukraina.
Izrādījās - visvienkāršāk ir iet uz policijas iecirkni un teikt, ka nozagta. Tas gan nozīmē... Ko tas man nozīmēja, atcerēšos visu mūžu. Otrreiz negribu iet tam cauri.
Ja ir pazaudēta tā pase, tad vajagot numuru salīdzināšanu, kas nozīmē, ka jāņem no mašīnas nost numuri, jāsūta uz LV, un tad kaut kad apstiprinās, ka auto ir tas pats, piešķirs vai nu jaunu numuru, vai pasi, vai vēl kaut ko, un varbūt pēc pusgada tiksi pie pases :D
Ja nopietni, tad piezvani uz CSDD un painteresējies par situāciju.

Kas smiekligākais - tā pase atradās zem gultas, un mašīna tika arestēta par pārkāpumiem, pie kuriem es tuvumā nestāvēju. Līdz ar to tai mirklī, kad pase tika atrasta, mašīna jau bija Ukrainas valdības īpašums....
Tagad takš nav robežu un robežsargu ES iekšienē. Nebrauc ārpus ES (Šveice), nepārkāp ceļu satiksmes noteikumus un būs ok, neviens dokumentus nepārbaudīs. :) to karbonade

uz numura salidzinasanu vajag pasu masinu,ta numuru sutisana neko isti nedod,tukss numurs buss:))
··· Pase: Ārzemēs nozaudēta auto ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu