Nekustamā īpašuma nodoklis

nekustamā īpašuma nodoklis foto attēls

Nekustamā īpašuma nodoklis - jautājumi un diskusijas

Nekustamā īpašuma nodokļa nomaksa pārdodamam īpašumam (4)
Vai pardodot dzivokli, jabut apmaksatiem par vissiem man piederosiem ipasumiem gada nodoklis vai tikkai par konkreto nek.ip. kuru es pardodu?
Tikai par to ìpashumu, kuru pàrdod! Tikai par pārdodamo. Par pārējiem nenomaksātajiem rēķinies ar soda %-iem. Jānomaksā nodoklis par pārdodamo īpašumu. ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atvieglojumi 1. grupas invalidiem (5)
Pirms 30 gadiem tēvs nopirka māju un zemi, kurā ir arī mežs. Tā māja nav apdzīvojama, tagad aramzeme ir apmežojusies. Tēvs ir 1. grupas invalids, bet nekadu atvieglojumu vinam nav, jo novada pasaka, ka vins ir piedeklerets otra maja kur...
Ja aramzemi noformē kā mežu- nodoklis nulle eināru kādu laiku (lapu koku mežam līdz 20 gadiem), tik vien kā izziņa pagastā ka apmežojums nav pretrunā teritorijas plānam un gājiens līdz Valsts meža dienestam ar apmežošanas pārskata iesniegšanu.
Nākošais līmenis jau protams ir ES naudas piesaistīšana. Bet ja konsultācijas meklē šeit, nevis LAD, VMD, pagastā, jau par kaut ko liecina:(
Lai zemi ar māju pārdod un naudu noliek nebaltām dienām. Mūsu valstī daudz kas ir netaisnīgi... ja grib atvieglojumus, tad jā Aizlaizh postaa zemi, neko nedara ar maaju - ljoti taisniigi! Ja jau nevajaga - lai paardod, lai gan neieteiktu, diez vai nedaudz lielaaki maksaajumi paarsniegs zemes cenu kaapumu. Paardos - nauda veertiibu zaudees aatraak. Atvieglojumus novads VAR piešķirt, jāskatās viņu saistošie noteikumi par to, kam un kādus atvieglojumus dod. Daudzos novados un pilsētās invalīdiem tādi ir. Taču, ja ir apmežojusies lauksaimniecības zeme, tad par to nevis atvieglojumus, bet gan papildu maksājumus kā par nekoptu zemi var dabūt. Tāpēc jāapsver, ko darīt. ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Atvieglojumi 1. grupas... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Soda nauda par zemes nodokli. (7)
Ir parāds par zemes nodokli.Pašvaldība iesūdzēja tiesā.Tagad maksāju tiesu izpildītājam katru mēnesi.Atnāca jaunais zemes nodokla reķins,ka uz 10.02.2016 soda nauda sastāda 190 Eur.Ja tiesa ir notikusi,vai soda nauda turpina augt?
:(- Kā var būt tik absurda tautas izspiešana no tautas ´kalpu´ puses- soda nauda par naudas nemaksāšanu par zemes gabalu- uz kuras stāv Tevis pirkta māja, kuru tu nopērc tādu- kāda tā ir- tā tak nekarājas gaisā... Tad jau aizdomāsies tie tautas ´kalpi´ arī līdz britu stulbuma pakāpei- ka jāmaksā par sava nopirktā televizora un datora lietošanu- labi vēl, ka ne par sava nopirktā tualetes poda sviras lietošanu, sava nopirktā tostera atslēgšanu no vēl neapmaksātās elektropiegādes, sava nopirktā pulksteņa rādītāju uzstādīšanas sev vajadzīgajā rādījumā, un nopirktās vannas aizbāžņa lietošanu- par gadu, vai ceturksni..:D by the way - soda nauda nevar būt lielāka kā pamatparāda summa, tas tāds neiks, bet to bieži palaiž garām, kad soda % aprēkins pārsneidz pamatparādu pat 2 un reizes. Tad tai pašā tiesā var apstrīdēt un pieprasīt pārrēķinu. Rēķinus jāapmaksā savlaicīgi, mazāk būs izdevumu(ir darba pieredze). Tiesa var būt vienu reizi, piedzīt pēc izpildraksta var vairākas reizes(ja maina darbu, tātad būs jauns parāda piedziņas izpildraksts uz atlikušo parāda summu+tiesas izdevumi(valsts nodeva)+30% no p/summas tiesu izpildrakstu piedzinējam/juridiskai personai). Beigās var sanākt, ka parāda summa būs krietni mazāka par "soda naudu". Un tā, cien.ligona, 10. gadus. Atradīs jebkurā valsts kaktiņā.Un tad vēl nopublicēs neta dzīlēs, nedabūsiet nedz kredītu, nedz ko kredītā, iespējama negatīva attieksme nākamajam darba devējam u.t.t., ja raks dziļāk.
Reizēm var sarunāt ar privātu(kaimiņu tante Līze) naudas aizdevēju novilcināt, vai atlikt parāda atmaksu, nekā būt parādā oficiālajām iestādēm(uzņēmumi, valsts kase, bankas)
Teorētiski ar spriedumu soda naudas aprēķinam, tāpat kā nokavējuma % aprēķinam, bija jāapstājas, vajag pārlasīt vēlreiz sprieduma nolemjošo daļu un atkarībā no tur rakstītā domāt par pretenzijas rakstu pašvaldībai.
Muļķības par n-tajem izpildrakstiem, jebkuram spriedumam izsniedz tikai vienu izpildrakstu, dublikātu iedos vien gadījumā, ja iepriekšējais neatgriezeniski nozaudējies. Parāda piedziņa nenotiek tikai caur darba vietas informēšanu vai bankas kontu bloķēšanu, arī piedziņas lietai esot pie ZTI ir iespēja vienoties par labprātīgu parāda atmaksu.
Vienoties var vienmēr, rakstiski sastādot vienošanos par parāda atmaksu.Bet tiesas izdevumi(valsts nodeva) būs jāatmaksā jebkurā gadījumā. ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Soda nauda par zemes nodokli. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īpašuma pārdošana ar nenomaksātu nekustamā īpašuma nodokli (7)
no kura laika var pārreģistrēt uz citu īpašnieku īpašumu , ja nav nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis??? šodien paliku bez balss skaidrojot to klientam, ka tas nav iespējams. jeb es ko nezinu?
VID nav nekāda sakara ar nekustamā īp.nodokli, to administrē pašvaldību ieņēmumu pārvalde. Lai mainītu īpašnieku zemesgrāmatās nedrīkst būt ne.īp. Nodokļu parāda un nodoklim jābūt nomaksātam par visu kalendāro gadu. nu lai tas cilvēks aiziet un pamēģina piereģistrēt, tad redzēs, kam taisnība Pāris gadus atpakaļ nevarēja. Varbūt kas mainījies... Ar tiesas lēmumu atņemtais īpašums, kuram ir nenomaksāts īpašuma nodoklis, jaunajam īpašniekam tiek bez parādiem, bet vecajam tas ir jānomaksā! Lai nomaksātu parādus ir domāta pirmā iemaksa....:) Nebūs pašbvaldības atteikuma no pirmpirkuma tiesībām. Un darījuma arī! :) ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Īpašuma pārdošana ar... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa taisnīga sadale kopīpašumā ar dažādiem lietošanas mērķiem. (3)
Rīgā, daudzdzīvokļu nans, kurš ir kā kopīpašums ar lietošanas tiesībām īpašniekiem uz nodalītu kopīpašuma daļu. Ēkā īpašumiem ir arī dažādi lietošanas mērķi (komerc, dzīvojamais, grausts) par kuru ir atbilstoša NIN likme. Interesē...
Nesen parādījās ziņa, ka valsts budžetā atkal trūkst cik tur miljoni. Tas nozīmē, ka nākamgad vēl straujāk palielinās zemes kadastrālo vērtību. Turaties, krājiet naudu, brauciet zemenes lasīt, kamēr sezona. lai lielākā NIN maksātāji kompensētu dzīvojamā fonda īpašniekiem pārmaksāto daļu.

Pārmaksāto vai nesamaksāto?
Cik nu praksē sanāk saskarties, viss ir elementāri vienkārši - pirmkārt, katrs maksā tikai un vienīgi par sevi - pieder tik un tik daļas tāda vai šitāda kopīpašuma, kam ir tāds un šitāds nodoklis, maksā tikai atbilstošo savām daļām procentu un guli mierīgi. Ja ir kolhozs un kaut kam nav atsevišķas daļas izdalītas, tad izdala uz īpašnieku skaitu un atkal guļ mierīgi. Tieši tāpat arī ar ienākumiem no komerctelpu iznomāšanas utml. (to daļu, kas paliek pāri no kopējā īpašuma remontfonda vaikānutonosauc), sadala līdzīgi un ieliek savos maciņos. Un nevienam neko nav jākompensē. ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa palielināšana (15)
Vai tās ir tikai manas izjūtas un domas......... ...ka paaugstinot nodokli uz īpašumu, daudzi pārstās maksāt savus kredītus un atteiksies no īpašumiem? Tas vairāk par juridiskām personām, kam īpašums kredītā.
Nulles zin ko runā, labāk lai nauda aiziet aizdevējiem un resnajiem mūļiem, nevis cilvēks savu godīgi nopelnīto naudu nodzer. Nākošgad paprasīs vēl konsolidēt budžetu, pacels vēl nekustamā īpašuma nodokli, jo ja cilvēkam ir nekustamais īpašums, tātad viņš ir maksātspējīgs. Ko nozīmē - atteiksies? "Atteikšanās" (laikam jau domāta īpašuma pārdošana) neatbrīvo no kredītsaistību izpildes un tas nodoklis salīdzinājumā ar kredītsaistībām tāds nieks vien būs. kas nevar vilkt, tas nevar nest!!!
prātīgi cilvēki jau 2 gadus atpakaļ pārtauca jebkādas kredītsaistības
Kredītus nemaksājot saistības no tā mazākas nepaliek,t sk. arī pret bankām! tik tavas domas ··· Nekustamā īpašuma nodoklis: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu