Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis)

Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis) - jautājumi un diskusijas

Mikrouzņēmuma nodibināšana un darbības uzsākšana (8)
Ja nodibina mikrouzņēmumu, vai jāsāk darbība uzreiz, vai var, piemēram, mēnesi veikalu neatvērt.
Kādu veikalu???? Mikrouzņemuma status ir izdevīgs tikai pakalpojuma sniedzējiem .. neviss veikalam... ??? Cilveekam, kursh uzdod shaadus jautaajumus, nevajadzeetu nodarboties ar uznjeemeejdarbiibu. Buus vilshanaas. Vajag pamaaciities pirms tam vairaak, uzzinaat, kaa ieguut info ne iepaziishanaas portaalos, bet iipashi tam paredzeetaas iestaadees utt utjp. Mikrouzņēmums nav komercsabiedrības forma, bet NODOKĻA MAKSĀŠANAS VEIDS! Nodokli maksā no apgrozījuma: ir apgrozījums - maksā, nav - nemaksā. Nodokļa pārskats gan katru ceturksni jātaisa, ir veikals (ķūlis) vaļā, vai ciet :D Var neatvērt, tikai īpašnieks jāpieņem darbā ar dibināšanas datumu Komentētāju zināšanai. Mikrouzņēmums ir uzņēmums kurā ir mazāk par 10 darbiniekiem un gada apgrozījums vai bilances kopsumma ir mazāka par 2 miljoni EUR. Un tam nav nekādas saistības ar nodokļa maksāšanas veidu vai uzņēmējdarbibas formu. Runājot par nodokļa maksāšanas veidu MUN maksātājs var būt jebkurš uzņēmums vai IK, kas atbilst kritērijiem un ir izvēlējies būt par šā nodokļa maksātāju Salidzinot kritērijus Latvijā mikrouzņēmums ne vienmēr varēs būt MUN maksātājs. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Mikrouzņēmuma nodibināšana ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts mikrouzņēmuma (SIA) īpašniekam un valsts iestādes darbiniekam (6)
Man radās interese par to vai es kā mikrouzņēmuma (SIA) īpašnieks, kāds esmu jau divus gadus un kā valsts iestādes darbinieks jau 5 gadus, aizejot no valsts darba varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu? Un ja nē, vai tad ja es ...
Vispirms jāatdala mušas no kotletēm. Mikrouzņēmums ir nodokļa maksāšanas forma, tam nav sakara ar komercsabiedrības veidu. Ja esi SIA dibinātājs (īpašnieks), bet strādā algotu darbu citur, nevis savā SIA, vari saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja esi SIA valdes loceklis, neatkarīgi no tā, vai SIA veic/neveic saimniecisko darbību, strādā ar peļņu/zaudējumiem, valde saņem/nesaņem atlīdzību, uz bezdarbnieka pabalstu nevari pretendēt. Domāju, ka gala beigās varbūt arī spēsi izcīnīt Tev likuma kārtā pienākošos pabalstu. Tik pirms sākt ilgu un dārgu procesu ar monstru, ko sauc LV ierēdniecība, pavaicā sev - vai vērts, vai atmaksāsies? Varēsi, ja likvidēsi uzņēmumu vai pārrakstīsi to citam. Nē. Nevarēsi. Principa-jaatstaj Valdes locekla amats, tad nevajadzetu but nekadam problemam. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Bezdarbnieka pabalsts ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
citāts no meklētāja: "Šā gada 20.12.2016. pieņemtajos grozījumos Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (MUN likums) paredzēts, ka no 2017.gada mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 EUR būs 12%, savukārt MUN likme mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 EUR būs 15%. Savukārt no 2018.gada MUN likme visam mikrouzņēmuma apgrozījumam būs vienāda – 15%."
ticēt.
Pagaidām 12%, ja būs ienākumi vairāk par 7000, taisīšu pārrēķinu ar 15% Mikrouzņēma nodoklis no apgrozījuma. Darbinieku skaitam nav nozīme. Vari saņemt algu EUR 720, parējo peļņu vari saņemt kā dividendes nomksājot vēl papildus IIN 10% apmērā. Tikai jāatceras, ka pirms dividendēm jāveido obligātas rezerves 25% apmērā, ja statūtu kapitāls ir zem 2800. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Kadi bus nodokli jamaksa ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nodokļi mikrouzņēmumam (8)
Lūdzu, palīdziet! Pēdējos divus gadus biju pašnodarbinātās statusā un nodokļos maksāju 25%. To samaksu es veicu vienu reizi gadā kaut kad maijā par iepriekšējo gadu. Bet pagājušā 2015.gada decembra sākumā es ...
visus šos savus neskaidros jautājumus e-pastā raksti VID -am ; viņu pienākums ir visu paskaidrot. Kas tad kaitēja pašnodarbinātajam? Vai tikai VID nebija tas,kas pierunāja mainīt statusu? Par 2015.gadu līdz 1.jūnijam ir jāiesniedz atskaite, un atkarīgā no apgrozījuma būs vai nu jāsamaksā "slinkuma nodoklis" vai lielāks, ja būs bijusi atbilstoša peļņa. Radās gan jautājums vai grāmatvedību esi kārtojusi līdz šim ?
Arī MUN maksātājam ir jāuzskaita gan ienākumi, gan izdevumi, atskaites jāiesniedz tādos pašos termiņos kā atskaite par VSAOI iemaksām, proti ceturtā mēneša 15ais datums, līdz tam arī jānomaksā aprēķinātais nodoklis.
Visas atskaites var atrast, sastādīt un iesniegt EDS sistēmā.
Kas attiecas uz mikrouzņēmuma nodokli, tad tas ir jāmaksā un atskaite EDS sistēmā jāiesniedz līdz 15. aprīlim, jūlijam, oktobrim un janvārim (nākamajā gadā) - tātad ik pēc 3 mēnešiem. Kopā par gadu nekas nav jāmaksā un nekāddas atskaites jāsniedz.
Lai to izdarītu, ir jāuzskaita ieņēmumi un izdevumi un attiecīgi jāiegrāmato (tur gan pirmo reizi vajadzētu kāda grāmatveža padomu). Pati atskaites iesniegšana arī nav īpaši sarežģīta, viss notiek internetā, veidlapa tur ir atrodama, bet arī pirmo reizi aizpildot, vajadzētu, lai kāds parāda.
Nejauc ienākumus, ko esi guvusi kā MU 2016. g, ar 2015 g peļņu. Par pēdējo maksā nodokļus kā līdz šim. MU par katru cetursni iesniedz EDS sistēmā atskaiti. Būs jāieraksta ceturkšņa kopējīe ieņēmumi un atsevišķās ailītēs ienākums (alga) par katru ceturkšņa mēnesi, kas mēnesī nevar pārsniegt 720 eiro. Cik saprotu, pārsniegšana nedraud :) Tuvākais laiks ir no 1. līdz 15. aprīlim (par janv, feb, martu). Tā pati EDS sistēma aprēķina nodokli, ko tu pārskaiti valstij. Jādomā VID tev iedeva kodu pieejai EDS sistēmai. Vēl iesaku atvērt atsevišķu kontu MU ieņēmumiem. Un no tā pārskaiti ienākumu (algu) uz privāto kontu un nodokli valstij. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Nodokļi mikrouzņēmumam lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Elektroniskais VID - kur pārreģistrēties par mikrouzņēmumu? (5)
Kad rudenī biju VIDĀ un prasīju no pašnodarbinātās pārreģistrēties uz mikrouzņēmumu, man teica, ka to var izdarīt no 1.-15.decembrim un varot izdarīt VId elektroniskajā sistēmā. Tagad tur iegāju, bet nekādi nevaru ...
Ja atver VID mājas lapu, tad jāatrod EDS sistēma un tajā iespējams atrast visu, ko vajag. Ātbildes uz pārējiem jautājumiem, pieļauju, ka turpat var noskaidrot. Un elektroniski noteikti ir ātrāk nekā uz vietas. Atrast var. Īpaši, ja pirms tam izieti kursi EDS lietošanai. Ierindas cilvēks bez kaut minimālas grāmatvediskās izglītības (zināt un saprast terminus) tur kaklu nolauzīs. Nav tik traki - es nekādus kursus neesmu izgājusi, no grāmatvedības arī gandrīz neko nezinu, bet to, ka EDSā, to atverot, var pēc norādītajām tēmām atrast vajadzīgo veidlapu, gan zinu, ka var izdarīt bez īpašām grāmatvedības prasmēm. Cita lieta, ja tajā veidlapā tiek prasīta kāda specifiska informācija... 67120000 VID telefons - visu izstāstīs. Vai nav vienkāršāk patenta maksa!Nav vajadzīgi ne kāda papīru rakstīšana!
Samaksā naudu un strādā!
http://likumi.lv/doc.php?id=263363
··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Elektroniskais VID - kur ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kādu nodokli maksāt individuālajam komersantam? (10)
IK var maksat vai 24% ienakuma nodokli vai 9% mikrouzņemuma nodokli...es no visa kas rakstītā sapratu, ka 24 % jamaksa MK noteiktajās nozarēs. Es protams esmu ieinteresēta maksaat 9%. Jusu pieredze, ka rikoties? kad maksat 24 un kad ...
edding, neesmu finansists, esmu grāmatvedis.

Strādāju algotu darbu, paralēli man ir MU, kas maksā 9% nodokli no visiem ieņēmumiem. Sniedzu grāmatvedības pakalpojumus dažiem pašnodarbinātajiem, dažiem maziem uzņēmumiem, mēnesī nopelnu aptuveni 200-300 eiro, no kā 9% godīgi nomaksāju valstij. Vairāk klientu nav, negribu un nevajag, jo ir taču pamatdarbs. Pašnodarbinātie un mazie uzņēmumi mēnesī apgroza līdz tūkstotim, pusotram, pieņemt darbā grāmatvedi atļauties nevar. Un arī nevajag, priekš divām stundām mēnesī.

Ja valsts aizliegs man sniegt grāmatvedības pakalpojumus kā MUN maksātājam, man nāksies pāriet uz SIA. Un OBLIGĀTI maksāt pilnu minimālo algu sev. Kas kopā izmaksā mazliet virs 500EUR man kā savam darba devējam. Respektīvi, katru mēnesi piemaksāšu no pamatdarba algas 200-300 EUR, lai tikai varētu atļauties strādāt.

Tas ir l,oģiski? Pareizi? Nē, bet valsts, FM zina labāk. Un tādi, kā Tu. Ne visi MUN maksātāji ir LTC darbinieki, kas izvairās no nodokļu nomaksas.
Tādus IK vispār vajadzētu aizliegt. Atļaut tikai tiem, kuri kaut ko ražo mājās un paši pārdod. Ja IK skraida pa mājām piedāvādams internetu un labumu no savaņģotā klienta gūst piemēram LTC, tad tā ir krāpšanas un aizliedzama ar likumu. IK jāreģistrē kā MU nodokļa maksātāju. Tad var sapņot par 9%. Bet šobrīd tik un tā FM virza projektu, lai šos MU nobeigtu galīgi! Valsts neatteiksies no tevis noslaukt 24% Ja sniedz pakalpojumus un izdevumu praktiski nav, tad izdevīgi maksāt mikrouzņēmuma nodokli 9%, kamēr to pacels ;) ja ražo, tad jārēķina... -> edding! Piemerojot tavu loģiku vajadzētu aizliegt visas valstis, kurām iedzīvotāju skaits nepārsniedz 30 milj.? FM ierēdņi tieši tā domā par uzņēmumiem - ja esi sīkais - tātad labāk mirsti! Bet no milj apgrozījuma, noslauksim kušaku! ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Kādu nodokli maksāt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Saimnieciskā darbība - pašnodarbināta persona (9)
IIN vai Mikrouzņēmuma nodoklis - kādu nodokli izvēlēties , ja nav apgādājamo un nav svarīgi sociālie pabalsti? Kā vienkārši un likumīgi veikt savu darbību ar minimālākām nodokļu slodzēm?paldies
Pašnodarbinātajam grāmatvedība ir vienkārša - ienākumi mīnus izdevumi un nodokļos 24%. Atskaite vienreiz 3 mēnešos. Gada atskaite kā visiem. Ja pakalpojums un ir minimāli izdevumi, tad mikrouzņēmuma nodoklis, jo to maksā no kopējiem ieņēmumiem. Tur gan ir šādi tādi ierobežojumi (ieņēmumu un algu apmērs, nodarbināto personu skaits). Tas arī būs tas vienkāršākais veids. Mikro ir pats vienkāršākais (vēl vienkāršāk ir tikai nereģistrēties vispār). Bet tiem, kam lieli izdevumi, tas var nebūt piemērotākais variants, jārēķina. Nu vēl algas ierobežojums, bet arī tas katram individuāli. Mikrouzņēmuma nodoklis ir izdevīgs, ja peļņa sastāda vismaz 2/3 no apgrozījuma. Ja peļņa ir mazāka INN izdevīgāks. Kā atbrīvot savu nodokļu grāmatiņu no mikro, pārdodot vai likvidējot? Vai kāds grib iegādāties darbojošos, bez parādiem mikrouzņēmumu? ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Saimnieciskā darbība - ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Var. tikai algai netiks piemërots neapliekamais minimums un netiks piemēroti atvieglojumi - par agādību, invaliditāti u.c. Vnk sakot visu algu “apliks” ar nodokłiem MU darbinieki (nejaukt ar īpašniekiem, kas arī reizē ir darbinieki) laikam ir visdiskriminētākā darba ņēmēju grupa Latvijā. Par strādāšanu valsts viņus soda, ja nestrādā, var saņemt pabalstus. Protams, ka var strādāt algotu darbu. Protams. Protams, ka var. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Vai mikrouzņēmuma darbinieks ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai viens mikrouznemums var darboties divas nozarēs? (9)
mazumtirdznieciba un paligstradnieka darbi
Variet nodarboties ar jebko - Jums ir jābūt tikai vienam NACE reģistrācijas kodam Īsti nepabeidzu skaidrojumu - Jūs kā mikrouzņēmums varat nodarboties abās nozarēs.
Lai veicas!
Protams var, NACE kods ir pamatdarbības veids, viss cits papilddarbība, kas nekur speciāli nav jāuzrāda Ko mikrouzņēmums var darīt mazumtirdzniecībā ? 15 % no apgrozījuma - tad jātirgo kaut kas ar ļoti lielu pievienoto vērtību . Palīgstrādnieku darbi- tur OK. Svece: visi rokdarbnieki; cimdu adītāji grozu pinēji utt tā mēdz darīt. Viņiem ir izdevīgi. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Vai viens mikrouznemums var ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Atvērt uzņēmumu citā valstī? (9)
Mūsu gudrā valdība izdomājusi ārprātu ar soc. nodokli, kas jāmaksā arī tad, ja kādus mēnešus vispār nekāda darbība nenotiek. Kādi būtu optimālie risinājumi? Ja atvērt mazbudžeta SIA citā valstī, tad kurā no Eiropas ...
Vēl jau ir ari nozīme tam, ko taisies darīt... kas attiecas par nodokļiem, tad tos priekš sevis maksā, saviem vecākiem pensijai,saviem bērniem skolai, veselībai un ari aizsardzībai.... bet par to, ka tie tur valdībā apzog tautu, tad pati latviešu tauta tādus ir iebalsojusi..... Šis sociālaos attiecas uz mikronodokļu maksātājiem, ja piesakies uz parast UIN režīmu, tad minimālais sociālais obligāti jāmaksā, ja mēneša apgrozījums pārsbniedz 5 min algas (17.g. 380x5) Aizliegt nevar, bet likumdošana ir ļoti niansēta, ir dažādi gadījumi, kad jāpiereģistrē darbība Latvjā, kad jāreģistrējas par pvn maksātāju utt, arī grāmatvedība ārzemēs kādam jātaisa, un ārzemēs šie pakalojumi maksā daudz dārgāk. Atvērt uzņēmumu citā valstī ir jēga tad ja sniedz pakalpojumus/tirgo produkciju ārpus LV. Šobrīd labs variants ir Igaunija, ražošanai - Čehija... arī Ungārija. Ja gribi darboties LV - pastāv janisb nosauktie riski. Ņemot to visu vērā es ar jauno gadu pakalpoju sniegšanu LV teritorijā pārtraucu, jo tas šobrīd izskatās racionālākais risinājums. Bet tiem, kam nav klientu citās valstīs būs skarbi. Esmu saskāries ar to pašu stulbumu. Uzñēmums man ir tikai kā papildus ienākumi un darbība nenotiek patstāvīgi, bet nodokłi jāmaksā katru mēnesi, reāli uzñēmums nenopelna tik daudz cik jāsamaksā nodokłos, tajos mēnešos kad kkas notiek kko var nopelnīt, bet tukšajos mēnešos sava pełña jāsamaksā tai sūda banānu republikai nodokłos neatkarīgi vai uzńēmums pelna vai ne.
Kad tiek prasīts nodokłu pagarinājums tad atnāk atteikums jo uzñēmums nesot rentabls.
Tad jautājums kāpēc? Atbilde jo man nepar ko ir jāuztur mūsu korumpētā banānu republika!
Pašlaik vēl tas ir procesā, bet doma ir atvērt uzñmumu Igaunijā tur nav tāds bardaks un tāds murgs.
··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Atvērt uzņēmumu citā ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu