Mājas grāmata

Mājas grāmata - jautājumi un diskusijas

Mantotājtiesības. Mātes mājā esmu mājas grāmatā pierakstīta.. (21)
Mātes mājas grāmatā esmu pierakstīta kopš 1998.gada kā otrā dzīves vietā, ne patstāvīgajā. Kad māte vēl bija dzīva, mana māsa pie notāra uz pirkšanas līguma pamata nokārtoja, ka viņai pieder mammas māja. Kaut arī mamma nesaņēma ne pat 1...
Ja ir pirkšanas līgums,tam jābūt reģistrētam un notāra apstiprinātan! Ja tā,tas nav apstrīdams; un īpašnieks var izrakstīt no īpašuma .... Ja ir pirkšanas-pārdošanas līgums, tad māja pieder māsai, tātad mantot, labākajā gadījumā, varat no māsas, ja viņai nav citu mantinieku vai viņa to norāda testamentā.
Ja persona norādītajā īpašumā faktiski nedzīvo, īpašniekam ir tiesības personu izdeklarēt, pierakstam Latvijā sen vairs nav nekādas nozīmes.

Varat vērsties tiesā, ka notikusi fiktīva mājas pirkšana-pārdošana, ja ir kaut kādi šā fakta pierādījumi. Pozitīvs iznākums nav garantēts.
Un ja mammīte mirusi, ko plēsties dēļ mājas, kurā nedzīvo, ja tajā dzīvo Tava māsa? Jā, slikti, ka aizmuguriski viss izdarīts, bet ko tas maina, ja mājai vairāki īpašnieki tad māju neuztur neviens, nekā, ja pieder vienam, tad tas viens arī remontē un uztur un saglabā attiecības ar māsu, lai ir kur aizbraukt ciemos! Latvieši! [muusu gjimenee arii [bija] gruuti sadaliit [mantotos] iipasjumus .. neviens negrib neko no lieka .. naacaas paardot un daliit moneetas :D] ··· Mājas grāmata: Mantotājtiesības. Mātes mājā... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Īpašums bez mājasgrāmatas, īpašnieka maiņa (19)
Kā varēja īpašums kurai nebija sakārtota mājasgrāmata, nonākt pagasta īpašuma, īpašniekiem neko nezinot?
Elementāri - saskaņā ar likumu. Ja zeme nebija izpirkta un noslēgts ligums par pirkšanu ar Latvijs hipotēku un zemes banku, tad pamatojoties uz likumu tā piekrīt pašvaldībai (ja ir apbūvēta). ja jau dzīvo, tad vajag par savu mitekli rūpēties, uzturēt, nodokļus maksāt....bet pārstāvis visu gribēja uz haļavu Varbūt vajadzētu tomēr māksliniekiem pašiem savākt visus dokumentus un nokārtot īpašumtiesības, t.i. iereģistrēt ēkas zemesgrāmatā? Savādāk sanāk, ka dzīvo vienkārši tāpat uz godavārda un jebkurā brīdī var uzrasties kāds cits īpašnieks.... Vai ir kaut viens dokuments, kas pierāda to "mākslinieku" tiesības uz īpašumu? Mājas pirkuma līgums, piemēram. Varbūt ir bijis un vēl aizvien ir tikai nomas līgums -tas nedod tiesības uz īpašumu, ja nu vienīgi ir slēgts nomas līgums ar izpirkuma tiesībām. Un, iespējams, ja arī ir mājas pirkuma līgums, tad zeme 80.-tajos gados nevarēja piederēt un ja zemes reformas laikā ēkas īpašnieks nav pieteicies zemes privatizēšanai, tad tā zeme arī tagad ir pašvaldības īpašums. Attiecībā par ēku, ja ir dokumenti, kas apliecina "mākslinieku" īpašuma tiesības, varbūt tomēr vajadzētu īpašuma tiesības reģistrēt zemesgrāmatā, kā ne kā, kopš īpašumu reformas sākuma ir pagājuši jau divdesmit gadi.
Un nevajadzētu nevietā lietot apzīmējumu "mājasgrāmata".
Nu bet ar kuru galu tie "mākslinieki" domā ??
Īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā, nodokļi arī noteikti netiek maksāti, atsauksmes uz kaut kādiem cara laika "dāvinājumiem" ... protams, ka tā ir bezsaimnieka manta un tai jākļūst par pašvaldības īpašumu !

Uz kaut ko tādu laikam tikai īsteni "mākslinieki" ir spējīgi !
··· Mājas grāmata: Īpašums bez mājasgrāmatas,... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Mājas grāmata (6)
Kas ir mājas grāmata? Kur to meklēt? Kad tā nonāk valsts arhīvā ? Kā to var no arhīva dabūt? Cik tas maksā?
Mājas grāmatu iekārto pats mājas īpašnieks. Nedomāju, ka arhīvam gar to ir kāda daļa. Kādreiz veicot pierakstus tājās izdarīja atzīmes par personām, kuras tur pierakstās vai izrakstās. Taču mājas grāmatas glabāšana bija pašu mājīāšnieku ziņā. Oficiāls dokuments, vismaz pie VISĀM iepriekšējām varām, carus ieskaitot. Par aktuālo situāciju neesmu interesējies, jo tas nekā neatsaucas uz būvniecības procesu. Klienti dokumentu ķīpā gan ir nesuši arī to. tukšu var nopirkt turpat kur visādas veidlapas. Zemes dienestā meklē... Pēc teritoriālā principa. tās mājas grāmatas, kuras nez kādu apstākļu pēc bija glabājušās pašvaldībās, tika nodotas zonālajos valsts arhīvos. no arhīva pašu mājas grāmatu izdabūt neizdosies, var griezties arhīvā ar iesniegumu, minot konkrēti, kādus datus no konkrēta mājīpašuma mājas grāmatas vajag, protams, tas ir maksas pakalpojums. tuvāku info meklēt www.arhivi.gov.lv. ··· Mājas grāmata: Mājas grāmata lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu