Individuālais komersants

Individuālais komersants - jautājumi un diskusijas

Individuālais Komersants reģistrēts pašvaldības īres dzīvoklī! (4)
Lai reģistrētos PVN maksātājam, VID prasa juridiskās adreses nomas līgumu vai vienošanos. Vai varu mēģināt sastādīt vienošanos pašam ar sevi, ka izmantoju istabu IK. Vai ir kādi paraugi!
Ar īres līguma kopiju vajadzētu pietikt. Ja nepietiek (birokrāti tomēr), tad būs problēma, vajadzēs papīru (vienošanos) no pašvaldības, ka papildus dzīvošanai ļauj reģistrēt juridisko adresi. Var arī neļaut/nedot un viņiem būs taisnība. var, ja ires liguma ir minets punkts,ka esi tiesigs noslegts apaksnomas ligums. visticamak nav.
sados gadijumos, nepieciesama ipasnieka (pasvaldibas) atlauja. vel vienkarsak so jautajumi ir atrisinat,nomainot juridisko adresi.
Pastnieki bieži saskaras ar to, ka ir reģistrēti uzņēmumi pašvaldības dzīvoklī. Pienāk ierakstīti sūtiījumi, bet adresēs neviena nav. Ja šis jautājums tiks risināts ar pašvaldības atļauju, tad stipri vien mainīsies maksājumi par šo dzīvokļa īri. ··· Individuālais komersants: Individuālais Komersants ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai var uzlikt arestu Individuālā Komersanta kontam? (5)
Labdien. Vēlos konsultēties šādā jautājumā, Vai man kā individuālajam komersantam IK tiesu izpilditājs var uzlikt arestu IK kontam, par maniem, kā fiziskas personas parādiem, kuri nav saistīti ar IK darbību. Paldies.
Domāju, ka jā, jo IK nav nekāda atdalīta manta ar kuru piedalās uzņēmējdarbībā. Pilna atbildība tā arī izpaužas. Var, jo komersants, tāpat kā pašnodarbinātais un zemnieku saimniecības īpašnieks, piedaloties uzņēmējdarbībā, atbild ar visu savu mantu. Pareizi, tā nav nodalīta kā SIA vai AS gadījumā. gan jau , ka var, ja laiciigi nav nobeedzinaajis kautkur, kautkaa , to pikki :( Ieliec sludinājumu Latvijas vēstnesī, vajag izdomāt atšķirīgu, unikālu nosaukumu, plus reģistrācijas juridisku adresi. Kā arī konta nr, tas ir dārgāk kā fizikai personai. Jo tev ir jāmaksā nodokļi kā darba ņēmējam, tava alga ir fiksēta summa, nevis 0 eiro. ··· Individuālais komersants: Vai var uzlikt arestu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai iespējams mantot individuālā komersanta statusu? (5)
Labdien! Manam nelaiķim vīram bija individuālā komersanta statuss, proti, UR izdota komersanta reģistrācijas apliecība. Komerclikumā neatradu skaidrojumu, vai/kā var mantot individuālā komersanta statusu.
Jūs šo statusu mantot nevariet, tas tiek piešķirts konkrētai fiziskai personai. ne,nevarat. Statusu nevar, mantu var ;) Ir jau arī vēl citi vienkārši varianti- piemēram pirkt patentu,var arī pa mēnešiem, individuālā darba darītājs.
Skatoties, kāds ir darbības veids?
Individuālo komersantu (IK) nemanto. ··· Individuālais komersants: Vai iespējams mantot ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kādu nodokli maksāt individuālajam komersantam? (10)
IK var maksat vai 24% ienakuma nodokli vai 9% mikrouzņemuma nodokli...es no visa kas rakstītā sapratu, ka 24 % jamaksa MK noteiktajās nozarēs. Es protams esmu ieinteresēta maksaat 9%. Jusu pieredze, ka rikoties? kad maksat 24 un kad ...
edding, neesmu finansists, esmu grāmatvedis.

Strādāju algotu darbu, paralēli man ir MU, kas maksā 9% nodokli no visiem ieņēmumiem. Sniedzu grāmatvedības pakalpojumus dažiem pašnodarbinātajiem, dažiem maziem uzņēmumiem, mēnesī nopelnu aptuveni 200-300 eiro, no kā 9% godīgi nomaksāju valstij. Vairāk klientu nav, negribu un nevajag, jo ir taču pamatdarbs. Pašnodarbinātie un mazie uzņēmumi mēnesī apgroza līdz tūkstotim, pusotram, pieņemt darbā grāmatvedi atļauties nevar. Un arī nevajag, priekš divām stundām mēnesī.

Ja valsts aizliegs man sniegt grāmatvedības pakalpojumus kā MUN maksātājam, man nāksies pāriet uz SIA. Un OBLIGĀTI maksāt pilnu minimālo algu sev. Kas kopā izmaksā mazliet virs 500EUR man kā savam darba devējam. Respektīvi, katru mēnesi piemaksāšu no pamatdarba algas 200-300 EUR, lai tikai varētu atļauties strādāt.

Tas ir l,oģiski? Pareizi? Nē, bet valsts, FM zina labāk. Un tādi, kā Tu. Ne visi MUN maksātāji ir LTC darbinieki, kas izvairās no nodokļu nomaksas.
Tādus IK vispār vajadzētu aizliegt. Atļaut tikai tiem, kuri kaut ko ražo mājās un paši pārdod. Ja IK skraida pa mājām piedāvādams internetu un labumu no savaņģotā klienta gūst piemēram LTC, tad tā ir krāpšanas un aizliedzama ar likumu. IK jāreģistrē kā MU nodokļa maksātāju. Tad var sapņot par 9%. Bet šobrīd tik un tā FM virza projektu, lai šos MU nobeigtu galīgi! Valsts neatteiksies no tevis noslaukt 24% Ja sniedz pakalpojumus un izdevumu praktiski nav, tad izdevīgi maksāt mikrouzņēmuma nodokli 9%, kamēr to pacels ;) ja ražo, tad jārēķina... -> edding! Piemerojot tavu loģiku vajadzētu aizliegt visas valstis, kurām iedzīvotāju skaits nepārsniedz 30 milj.? FM ierēdņi tieši tā domā par uzņēmumiem - ja esi sīkais - tātad labāk mirsti! Bet no milj apgrozījuma, noslauksim kušaku! ··· Individuālais komersants: Kādu nodokli maksāt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Tā kā individuālais komersants par savu uzņēmējdarbību ir atbildīgs ar savu mantu, tad mantinieku atbildība. Tas, ja mantinieki nolemj pienjemt mantojumu.
A ja ne? :)
tad VID dzesis paradus, ja tadi ir, ur slegs no regista.
Aktivi tiks pasludinati par bezipasnieka mantu un ar FM lemumu piekritis valstij
··· Individuālais komersants: Nomiris individuālais ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Individuālā komersanta likvidācija (6)
Kā likvidēt IK, ja nestrādāju jau 4. gadus, parādu nav?
Par "Latvijas vēstnesi" ne nosmieties. Tā ir tīrā naudas kāšana! kurš to lasa?
Nesen zvanu uz vienu Rīgas mikrorajona bibliotēku un prasu "LV", man saka nav-es saku kā nav, bibliotēkā nav LV. Neesot naudas tik dārgai avīzei. Bet redz cilvēkiem maksāt par bezjēdzīgiem sludinājumiem šinī avīzē naudai jābūt.
Ko Tev tas IK sliktu izdarījis, ka gribi likvidēt?
Bet ja vēlies mainīt statusu, tad jā, UR un VID.
uzjautā VIDā, visu paskaidros http://likumi.lv/doc.php?id=5490 Paburies cauri, ja nav parādu, tad process nav sarežģīts, pārsvarā, tikai dokumentu rakstīšana un iesniegšana nepieciešamajām institūcijām UR un VID. Jāizpilda veidlapa un jāuzraksta iesniegums, to var izdarīt UR vai savukārt mājās apstiprinot ar elektronisko parakstu katru dokomentu atsevišķi.aizsuta uz e pastu.

Pie deklaracijas ja nenotiek saismnieciskā darbība vai nav nesusi UIN valstij tad jāmaksā nodeva 50€ apmērā.
Sākuma 8veidlapa, iesniegums, publikācija latvijas vestnesī.

Pēc 3 mēnešiem10. Veidlapa.
··· Individuālais komersants: Individuālā komersanta ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Individuālā komersanta (IK) likvidēšana (5)
Sakiet vai ir iespēja likvidēt Individuālo komersantu,kuram ir jāmaksā valstij sava neveiksmīga biznesa darījuma PVN nodokļu parāds. Darijuma brīdī biznesa partneris bija jau izslēgts no PVN reģistra. VID tas viss ...
Valsts parādniekus NEKAD mūžam neaizmirst!
Tik Tavs biznesa partneris var nepadalīties ar PVN daļu.... bet nu neko darīt, šoreiz samaksāsi, nākošreiz piedomāsi, vai visi draugi patiešām ir Tavi draugi!
Nu tā jau ir IK "specifika" ka par visiem sūdiem atbildi ar savu galvu.
Juridiski ņemot - darījuma brīdī vajadzēja pārbaudīt - ja partneris bija PVN reģistrā - tās ir valsts problēmas, ja jau bija izslēgts - Tavējās problēmas.
Atkarīgs no summas, bet riskē, ka VID nodos lietu piedziņai.
ja summa liela, varbūt ir vērts padomāt par maksātnespēju ;) JP maksātnespēja līdz gadam, bet nebūs mazāk par mēnešiem 4-6 (ja nav mantas ko pārdot).

1) Tiesa aptuveni 2-3 nedēļas (lietas ierosināšana un pasludināšana, pēc likuma gan 1+7 dienas, bet tiesai vienmēr sanāk ilgāk);
2) Kreditoru pieteikšanās un mantas pārdošanas plāna sastādīšana - 2 mēn.
3) Bankrota procedūra 6 mēn. (termiņš, kas noteikts likumā), bet var būt gan mazāk (nav ko pārdot), gan vairāk (daudz ko pārdot). No iegūtās parādnieka mantas tiek segtas maksātnespējas procesa izmaksas, MA no garantijas fonda izmaksātās naudiņas, darbinieku prasījumi un kreditoru prasījumi - viss rindas kārtībā. Šajā laikā administrators var apstrīdēt arī parādnieka pirms maksātnespējas noslēgtos darījumus, ja ir pamats domāt, ka tā parādniekam nodarīti zaudējumi. Kā arī šajā laikā tiek atprasīta visa pie trešajām personā esošā manta un nauda! Jo tiek uzskatīts, ka saistību izpilde iestājas maksātnespējas pasludināšanas dienā, tas nekas, ka pēc līguma saistības jāizpilda vēl pēc 4 gadiem. [vispār jau to uzsāk pirms bankrota, tajā 2 mēn, periodā!]
4) Jāmaksā valsts nodeva - ja pats parādnieks iesniedz 71,14 EUR, ja kreditors - 355,72 EUR;
5) Jāiemaksā depozīts 2 min. mēnešalgas (640 EUR), kas tiek novirzīts administratora atlīdzības segšanai. Dažos gadījumos tas tiek atdots atpakaļ, ja pastāv citi procesa finansēšanas avoti. Pārējo savu atlīdzību administrators savāks no mantas pārdošanas izsolēm.

Īsos vārdos... Fiziskais personai šis process ir nedaudz atšķirīgs, jo pēc bankrota seko saistību dzēšanas procedūra, kas ilgst 1-3 gadi 6 mēn. (atkarībā no parādu lieluma), un kuru tiesa var arī nepasludināt, ja parādnieks nav bijis godīgs - slēpis savus ienākumus u.tml. Tā nav patīkama situācija, jo parādnieka manta piespiedu kārtā jau ir pārdota, bet saistības netiek dzēstas un jāturpina pildīt.
Un kaada ir juusu pieredze, cik ilgu laiku rit IK maksaatnespeejas process? Privaatpersonai, cik zinu, ap paaris gadiem, bet juridiskai? Un kaada ir aptuvenaa summa lai to uzsaaktu?
Man arii tas "staav priekshaa". :)
··· Individuālais komersants: Individuālā komersanta (IK) ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Individuālais komersants vai SIA? (17)
Kas ir prātīgāk? Strādāt kā indvidālajam jeb taisīt kaut kādu sia?
Kā, varianti? Es tak teicu. Paaugstināt izglītības līmeni. Jebkurā virzienā. Pagaidām pēc rakstītā teksta ir zemāks par vidējo. Nekādu. Strādā garāžā (šķūnītī) - būsi kā Bils Geits. SIA Cik zinu, tad visi individuālie uzņēmumi agri vai vēlu beidz pastāvēt - tas ir tikai laika jautājums. Un peļņu bieži vien nes mazāku, kā daudzi saņem darba algā, bet darba apjoms ir neadekvāti liels nopelnītajam Ja induidālajām, tad toč nevajag! Baidos, ka sia vēl diktāk nevajag!
Vajag drusku kaut ko mācīties! To gan derētu!
··· Individuālais komersants: Individuālais komersants vai ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
IK (mikrouznemuma) drīkst strādāt citā SIA ? (9)
Vai mikrozņēmuma īpasnieks ( IK ) drīkst strādāt citā SIA?
Nedrīkst būt divu MU īpašnieks , strādāt var visur. VID labāk varētu izķert tos IK, par kuriem darba devējam nav jāmaksā nekādi nodokļi. Un vēl tos, kuri maksā minimālās algas. Tipa straadnieks uztaisa, vinjam uztaisa, mikrouznjeemumu un SIA nemaksaa par vinju nodokljus? Var, bet VID ir iemaniijies taadus izkjert sameeraa aatri:) Strādāt var bez ierobežojumiem cik un kādos uzņēmumos vien vēlies, bet nevar būt īpašnieks un valdes loceklis vairāk kā vienā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājā un mazkapitāla SIA. Strādāt kā parasts darbinieks drīkst kaut 10 "mikro" SIAs, ja neticat man, pazvaniet uz VIDu, es jau 2x zvanīju - to drīkst darīt. Kaa pakalpojuma sniedzeejs vai darbinieks.Attieciigi dokumenti jaasakaarto! ··· Individuālais komersants: IK (mikrouznemuma) drīkst ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
IK mikronodokļa maksātājs un mikrouzņēmuma SIA darba attiecības (2)
Vai individuālais komersants, kas VID reģistrējies kā mikronodokļa maksātājs var būt darbinieks SIA, kurš ir mikronodokļa maksātājs?
Jā, var. vai tik nebija jāuzmanās,ja šis SIA ir vienīgais maizes devējs. Šādiem gadījumiem VID ķerās klāt ··· Individuālais komersants: IK mikronodokļa maksātājs un ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu