ID karte

ID karte - jautājumi un diskusijas

ID karte (16)
Man ir pase un ID karte. Šodien pamanīju, kad ID kartei pirms pusgada beidzies termiņš. Man būs jāmaksā kaut kāds sods?
ID kartes maiņa maksā 14 airo - parastā termiņā (2 nedēļas). Saka, ka tas " suc" ļoti labi noder tiem, kam tas regulāri līdzi jānēsā. Nē, nebūs. ID karte vienkārši nav derīga. Likums nenosaka, ka visiem jābūt derīgām ID kartēm. Paziņa noslēdza darba līgumu , parakstīja kaudzi dokumentu ar konfidencilitāti saistītus, uzrādot karti ar beigušos termiņu. Neapzināti. Un viss tas ar valsts iestādēm. Par ID karti nekāds sods nav jāmaksā. Nē, jo pase jau derīga. ID kartei derīguma termiņš ir 5 gadi, pasei - 10 ··· ID karte: ID karte lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Anglijā pazaudēta ID karte (1)
Ja ciemojoties, Anglijā pazaudēta ID karte, tas kādā iestādē jāziņo?
Ziņosi, kad iesi vēstniecībā pēc atgriešanās apliecības vai jau Latvijā PMLP jaunu dokumentu formējot. ··· ID karte: Anglijā pazaudēta ID karte lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Vai ID karte ir alternatīva pasei? (13)
Vai ID karti var izmantot pases vietā? Kur tā der, Kur neder? Redzēju, ka lietuvieši izmanto Austrijā nevis pasi, bet ID karti. Tā var aizstāt pasi ārpus LV vai nevar? Ko ar to driikst un ko nedriikst? Vai tā ir obligāti ...
...jaa , un tie "ccipsi ausee" buus ar GPS. Un attieciigaas iestaades VISSU redzes uz datora ekraaniem. Nu..kur vazaajies, ko dari, cik esi paraadaa utt :))Peec kaadiem gadime 50, ja viss ssitentaa turpinaasies. ...der-der,vecmāmiņ!!! :))) dokumenti kļūst aizvien kompaktāki! drīz,laikam būs tikai čipi,iesisti ausē :)))))))))))) Elektroniskā identifikācijas karte (eID) ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā, kā arī Melnkalnē un Horvātijā.

Valstu saraksts, kurās Latvijas pilsoņi ceļošanai var izmantot personas apliecību:

Austrija
Beļģija
Bulgārija
Čehijas Republika
Dānija
Francija
Grieķija
Horvātija
Igaunija
Īrija
Īslande
Itālija
Kipra
Apvienotā Karaliste (Lielbritānija)
Lietuva
Lihtenšteina
Luksemburga
Malta
Melnkalne
Nīderlande
Norvēģija
Polija
Portugāle
Rumānija
Serbija (uzturoties līdz 90 dienām)
Slovākija
Slovēnija
Somija
Spānija
Šveices konfederācija
Ungārija
Vācija
Zviedrija


Nē, tā nav obligāti jaizņem! :)
Vienlīdzīga pasei. Der gan bankās, gan valsts iestādēs. obligāti jābūt vienam no nosauktajiem dokumentiem. ID der visur, līdzvērtīgi pasei, līdz brīdim, ja jāceļo tālāk par ES vai šengenas robežām. izskatās, ka nākošā gada pašvaldības vēlēšanās varēs piedalīties ar pasēm. ··· ID karte: Vai ID karte ir alternatīva ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ceļošanas dokumenti ceļojot uz Horvātiju (6)
Vai dodoties un Horvātiju, obligāti jābūt pasei vai der arī ID karte?
Ceļojot pa Horvātiju gar Adrijas jūras piekrasti, visticamāk iebrauksii arī Bosnijā un Hercegovīnā, kas nav nav ES sastāvā, un tur jābūt PASEI. Drošāk gan pase , nebūs problēmu ne uz vienas robežas. Latvijas ārlietu ministrija apgalvo, ka: "Personas apliecība. Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Gruzija, Horvātijā, Igaunijā, Īrijā, Islandē, Itālijā, Kiprā, Apvienotajā Karalistē (Lielbritānijā), Lietuvā, Lihtenšteinā, Luksemburgā, Maltā, Melnkalnē, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā." ID karte der,biju ar to gan Horvātijā,gan tikko Austrijā Pretrunīga informācija par to BiH gabaliņa šķērsošanu braucot uz/no Dubrovniku. Oficiāli izskatās EU pilsoņi var šķērsot ar ID. Protams, ja grib dziļāk BiH, tad vajag pasi. ··· ID karte: Ceļošanas dokumenti ceļojot ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Par tām ID kartēm? (27)
Vakar pa TV rādija, ka tiek izgatavotas tās vēlētāju apliecības lai varētu nobalsot. Varbūt tie kas neiet vēlēt vnk nedara to dēļ tās vēlētāju apliecības? Jo jānokārto lai var novēlēt. Varbūt tas ir vnk lieks ...
nu, ja cilvēks nespēj nokārtot ne pasi, ne id(un vispar būt patstāvīgs, atbildīgs, ar adekvātu izglītību), tad es dotu priekšroku, lai tāds neiet vēlēt vispār. Te laikam doma bija, ka ir tādi, kuriem ir tikai ID un nav pase. Sie veletaji,kuriem ID karte ir,bet nav pases,valstij nemaz tik loti nav vajadzigi. Es to skaita! Ja man ID karte der celosanai,finansu darijumiem,un neder vien LV velesanu sistema,automatiski rodas jautajums,cik sasaukumiem vel jamainas,lai kads saktu domat! Jau pagajusajas velesanas so jautajumu paceela,vai tiesam 4g laika nevienam nepieleca,ka sis jautajums janoved lidz galam? Man ir Eparaksts,ir banku kodi,kapec man jaiet janem kautkada mistiska atlauja balsot! Pirms partijas sak sevi reklamet,lai izdara nepieciesamo! Un lemumam-nedoties balsot,nav nekada sakara ar neizglitotibu.Ikdiena stradaju ar klientiem,sanak izrunat sis lietas,un ssii ir ta reize,kad cilveki vairs nesaprot,kapec jatere laiksun ar savu JAA,stimulet deputatu labklajibu?! Ir tik daudz lietu,spriedumu un lemumu,kuri neatbilst nekadai logikai,ar kuru tikai ccakare tautu,un vel platas-cik daudz izdarijusi,un cik daudz vel dariis! Es uz velesanam nedosos.Tada ir mana izvele.Un pardomasu tad,kad deputatu vietas nebus tik pievilcigas,lai uz turieni rautos-Par Jebkadu cenu-pari liikiem! Tur atrasties ir izdevigi,un nav neviena,kurs tiesam butu patriots un stradatu ka tautas kalps...-vienkarsi-izklaide,par kuru sanem algas,pabalstus,kompensacijas,un citus neizsakamus materialus labumus! Bet,ja ietu,balsotu par Kaiminu! Tikai nedaudz pacietības! Drīz visus nočipos,kā lopiņus fermā un nekādus dokumentus vairs nevajadzēs. Vai tad vēl būs vajadzība turpināt spēlēt to vēlēšanu teātri,tas jau ir cits jautājums.😄 Cien. Finaupiene un DanaL !
Biju turējis jūs par gudrākām. Pašas sakāt, ka "tikai likumdosanas sakartosana spej mainit situaciju".
Taisnība !
Bet pirmais solis uz to sakārtošanu ir Saeimas ievēlēšana - neviens cits bez Saeimas to nevar darīt !
Tāpēc labi padomājiet, pirms tērējat nesakarīgu vārdu plūdus.
Un nevajag personīgās intereses nostādīt augstāk par tautas !
··· ID karte: Par tām ID kartēm? lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu