Auto iegāde

Auto iegāde - jautājumi un diskusijas

PVN lietotai automašinai no Vācijas (8)
Kā aprēķina PVN lietotai automašinai kas nopirkta caur izsoli Vācijā?Vācijā īpašnieks bija fiziska persona, pārdevējs juridiska persona, Latvijā pircējs auto placis, kas konkrēto auto tālāk pārdod fiziskai personai. Itkā ...
Ja mašīnu no juridiskas personas Vācijā, kas ir PVN maksātājs, pirks autoplacis, kas ir Latvijas PVN maksātājs, tad pirkuma dokumentā PVN būs 0%. Bet pārdodot auto tālāk, tā vērtība jau apliksies ar pVN 21%.

Stāsts būs citāds, ja pārdevējs vai pircējs nav PVN maksātājs.
Var pirkt ar PVN, var bez PVN. Latvijas PVN aprēķins katrā gadījumā savādāks (otrajā ir klasisks imports ar nelielu EU iekšējās likumdošanas piešprici, par pirmo lai starptautisko operāciju grāmatveži izsakās vai jāpiemaksā PVN starpību). Vai vietējais darījums (pirkums + pārdevums) skatāms obligāti kopā, arī pie grāmatvežiem, man neizskatās loģiski, ja vien autoplacis nav oficiāli starpnieks nevis veikals. Lūk, par to starpību gan varētu nebūt tik viennozīmīgi. Un tieši kāda starpība izmantojama aprēķiniem (PVN likmes DE un LV atšķirīgas, pie mums vēl akcīze nāk klāt). Vajadzīga darījuma konkrētība. 1.Pārdevējs nopirka no fiziskas personas bez pvn(Vācijā).
2.Pārdevējs DE pārdeva autoplacim LV pvn reversā, ja abi PVN maksātāji.
3.Autoplacis pārdod Latvijā = apliekama realizācija.
Bet iespējams, ka var aplikt starpību, ja noformē dokumentus citādāk.
Šeit Latvijā plači maksā no starpības, jo viņi pieņem auto komisijā, nevis nopērk.
Redzu pretrunu - EK direktīva par nulli, bet maksāt no starpības. Kādas?

Bez speciāla treniņa (apmācības) to 138.pantu (un pārējos arī) izlasīt nav iespējams.
··· Auto iegāde: PVN lietotai automašinai no ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Auto pirkšanas dokumenti (14)
Ar mammu googli roku un rou, bet neko prātīgu nevaru uzrakt. Juridiska persona pērk mašīnu no fiziskas personas. Samaksa skaidrā naudā. Ir skaidrs, ka ir nepieciešams pirkšanas pārdošanas līgums. Kādi vēl dokumenti ir ...
neko nevajag Pirkuma līgums un pieņemšanas nodošanas akts uz kura arī uzraksti naudu nodeva - naudu saņēma. Fiziska persona rēķinu nevar izrakstīt. Grāmatvede nezin? Un kas tas par aparātu > 1000? 1.zvans CSSD
2.zvans labai grāmatvedei, jo NODOKĻI
3.maksājuma kvīts (ar pārskaitījumu) ligums tikai pielikums pie maksājuma
te svarīgākais grāmatvediski pareizi un NODOKĻI!
Paarskaitiijums nav obligaati, galvenais kases izdevumu orderis, par attieciigo summu.
Nodoklji nekaadi pie pirkshanas nav. Paardeveejs apliecina pienjemshanas nodoshanas aktaa, ka tas ir vinja personiigais iipashums un viss.
··· Auto iegāde: Auto pirkšanas dokumenti lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kur līzingā iegādāties lietotus auto? (10)
Vai lūdzu kāds zin, kur var līzingā iegādāties lietotus auto, ar normālām (esmu skolotāja man tūkstošus nemaksā:)) ikmēneša iemaksām.Paldies!
papeeti autonet.lv
tur ir auto arii uz liizingu
...pameegjini pro-vento.
man tur panjeema veco auto- tad sarunaajaam cik saakumaa varu dot un tad ljoti leeni un minimali visu izmaksaaju.
......
taa nav reklaama! Pieljauju, ka citur vareetu buut miikstaaki un dazjaadaaki tie noteikumi))
ikmeenesha maksaajumi ir atkariigi no 3 faktoriem:
1) liizeejamaa summa
2) terminjsh
3) % likme

Liizeejamaa summa veidojas kaa starpiiba starp jaunaas a/m cenu un pirmo iemaksu (reizeem paardeveejs njem pretii veco a/m)
Terminju vismaz lielaakajas liizinga kompaanijaas visbiezhaak nosaka a/m vecums (daljaa 10-12 gadi izpirkuma briidii)
% likmi visbiezhaak nosaka tas, kaadu liizinga kompaaniju izveelas meedz buut no 4% gadaa liidz 1.2% meenesii

Bet vispirms jaaatrod pati a/m, jaanoskaidro vai a/m ir uz fizisku vai juridisku personu (vai mashiinaa ir PVN) un tad jau ar sho info var apzvaniit liizinga kompaanijas un kauleeties par noteikumiem :)
Peec pieredzes - >1000 LVL maksaa retiem liizinga kompaaniju klientiem...
intereses peec vari paskatiities Delfi.lv,vismaz apluukot iespeejamaas cenas... es nemu bankaa, ja ir stabila alga tad labas iespejas dabut, bet jarekinas are pirmo iemaksu( var asari bez ta) un uz noformesanu... ··· Auto iegāde: Kur līzingā iegādāties ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Auto iegāde izsolēs ASV (4)
Vai kāds caur interneta izsolēm ir pircis auto no ASV? Kādas nianses? Pieredze, viedokļi, ieteikumi? Paldies!
nopirku kreisleri, 2002.gada, no Vācijas, bet Vācijā nereģistrēts un pa Eiroceļiem nebraukāts. samaksāju auto cenu un apmēram 150 latus par licensēšanu (vai kā viņu tur sauc). ar to mani tēriņi beidzās. galvenais, lai visi papīri būtu - divas dienas uz CSDD braucu, kamēr salīdzināja pa datubāzēm.
bet tas nav stāsts par izsolēm.
latvija tevi IZGJEERBS....par AMERICA CAR...iegaadi!
..
Eiropa tevi....nesapratiis!
..
Buus ..MILIONS shkjeershlju un...maaksliigi radiitu IEMESLU, lai tu pa TIESHO [ bez lobizma un ....kukuljiem]...legaali sho nopirkto mantu..sanjemtu!
..
Rezultaats:
Tavs ..leeti nopirktais auto TUR...sheit izmaksaas dubultaa...daargaak..!
tevi novediis liidz...prata caurejai..un tu to domu atmetiisi!
..
..
Luuk!
neaizmirsti!
Tu esi iekaarojis PRECI...no naidiigi konkureejoshas NOMETNES!
..
..
..Nodziivoju TUR vairaakus gadus! ZINU..!
www.uscars.lv No ASV auto ar konteineru saņēmu mēneša laikā. Nekādu problēmu. ··· Auto iegāde: Auto iegāde izsolēs ASV lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Auto ievešana Latvijā (7)
velos ievest masinu no lietuvas vai igaunijas, precizi vel nezinu kuru nemsu,, kada kartiba un cipari atiecigi pieaug ievestam masinam no eiropas zonas?
RTFM
https://www.csdd.lv/pirmreizeja-transportlidzekla-registracija-latvija/pirmreiz-tl-reg-lv-19
Jau gadu Rīgā tirgoju savu autiņu. Naf Tev vest, pērc manu autiņu. =>Geisha Ja gadu nevar auto pārdot, tad jālaiž nost cena vai arī jāved uz šrotu, visdrīzāk 2. variants... To, neraugoties uz pievilcīgiem cipariem, ieteicams darīt vien tad, ja pašam vai kādam jūsu uzticimamam paziņam ir pietiekamas zināšanas, lai "neiepirktos" tehniskās problēmās tuvākajā nākotnē. Tas tā teikt, no sērijas skopais maksā divreiz. janit, atbraukšu urlubā uz lv un aizvedīšu autiņu uzpircējiem citādi auto realizētāji nevar pārdot. Ar svaigu tehnisko nepaņēma kamēr biju Rīgā, bet no attāluma grūti realizēt. Tā, ka ar labu autiņu tālāk brauks vai nu urļiķi vai ņigras. Līdz šrotam viņai vēl tālu. ··· Auto iegāde: Auto ievešana Latvijā lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ekonomiskākie auto (50)
kas, jūsuprāt, ir ekonomiskākie auto attiecībā uz rezerves daļu izmaksām, degvielas patēriņu?
Vis ekanomiskākais ir dienesta auto ar visu izrietošo..krāsai un modelim nav nozīmes..:) Pie velna joen!Tas ar ko braukā ir atkarīgs no vērtību sistēmas,uztveres un vēl velns zina kā.
Ja pats brauc ikdienā,pasaki man,cik uz ielām nemētājas vissādu apdauzītu kretīnu,kas nopirkuši sev sporta autiņus šikam,bet no krusta spēj izkustēties tad,kad tur jau zaļais nodziest un iedegas sarkanais.
jebkurššš autō... tikai jābrauc ir nevis "ēēēūūūūvēēēūūū", bet "pukpukpukpukpuk"... ;DDD diizelis ar labu( muusdieniigu) automaatu ir visekanomiskakkaa/eertaakaa kombinaacija. Ja veel hibriid-dizelis, tad vispaar super maz eediis, bet auto buus daargaaks nedaudz.Ja godiigi, tad ja ir zem 5-6 L uz simta, esi happy. Varonndarbus ekanomeejot......naaksies trauceet vissiem citiem satiksmes daliibniekiem. Ir taada satiksmes dalibnieku grupa tagad - "ibj ripinaataaji" . Vel ir "rokkelisti", kas karina rokas pa logiem araa....., un veel citas grupas. Bet tie slimie ekanomeetaaji ir vispretiigaakie. Nelido, brauc kopaa ar visiem, un tik un taa daudz vairaak nepatereesi. ja tāda būtu tikai viena mašīna, vai tad citas tiktu ražotas?

katram - pēc viņa spējām un vajadzībām. es braucu ar 2 litru motoru, rēķinu 10 l/100km, bet vienalga uzskatu, ka tas ir ekonomiski. jo mana mašīna nav plīsusi un neplīst. un vispār, daudz kas atkarīgs no rezerves daļas, kas atrodas starp stūri un sēdekli ...
··· Auto iegāde: Ekonomiskākie auto lasīt visu diskusiju (50 atbildes) –»
Pērkamais auto (27)
Pirkts Vācijā izsolē, 2011.g.ražots, 3 gadus stāvējis salonā, pārdots 2014.g. nobraukums 92000 km, ar atvešanu maksā 12000+ eiro naudiņas. PASAT, dīzelis, 175 zirgi. Cik ticama Jums šķiet šī basinka? Mans draugs sajūsmā!
Braucot ar pilnīgi jaunu, tikko pirktu auto no salona arī ir nācies nokļūt situācijā, ka ir jāizsauc servisa dienests. Pērkot lietotu auto, kuru testē un diagnosticē savi uzticami, profesionāli autoservisa darbinieki, tomēr ļoti svarīga ir personīgā emocionālā sajūta. Neredzu iemeslu, lai slāpētu drauga prieku.
Ja īpašumā ir auto, (vienalga, jauns vai lietots) izdevumi un rūpes būs jebkurā gadījumā.
Pats notikums: auto nomaiņa uz citu jau ir ar pozitīvu noskaņu - iemesls mazām svinībām draugu lokā! Lai labi ripo!
Draugs lai ņem! Ar atvešanu šādam auto tā ir normāla cena pat ar visu basņu. Vienīgais nezināmais - reālais km skaits. parasti tak ssitos "vissu muuzzu braucis pensionaars" :)
Par taadu naudu ir jaannem pilniigi jauna massiina. Jaa , buus veel ikmeenessa maksaajumi,nebuus tik "navarotu" , bet zinaasi , ka ir pilniigi jauna, tava, viss ko sadariisi, buus passa darbs tam autinnam. Pluss , daudzus gadus vareesi nedomaat par neko, pat ja kas notiks. Garantija.
Bllin, tirgo visaadsu meeslus, notin kilometrus, nu nafig pirkt svessas probleemes?
Dīzeļus met pakaļ jo nespēja Vācijā vairs iziet skati. :D Sūdu pārpircēji. ··· Auto iegāde: Pērkamais auto lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kad ir brīdis pirkt jaunu auto? (28)
Pie kādiem ieguldījumiem/ izdevumiem vecā auto remontā jāsāk domāt par jaunu? Proti, auto, protams, nav vairs jauns, ik pa brīdim jāremontē. Vairākus gadus remontos ieguldīju maz, tagad sanāk vairāk, turklāt šaizes bieži ...
Neviens nezin Tavu finansiālo stāvokli lai ieteikt Tev "īsto brīdi". Ne velti Nissan iesaukuši - Kas kaiš :)
Līdzīgi man bija ar jauno Opel Insignia(darba). Pirmos 20 tūkstošus paspēju pabūt servisā vairākas reizes. Te akumulātors ceļā izlādējas ne no tā ne no šā(pēc trešās reizes apnika, aizdzinu uz servisu). Meklēja iemeslu divas dienas, kāpēc notiek izlāde. Te braucot iedegas ļamda zonde, palieku uz ceļa, te divas reizes auto programmatūru jāatjauno, un vēl visādi niķīši. Tā kā jauns vēl nenozīmē labs. Vienīgi no visiem auto, labākais iespaids palika no Passat B7 un tagad no B8. Moki auto kā gribi, nekādu bēdu. Varbūt kā patrāpās.
Bet vienalga, lielāku brsukšanas prieku izjūtu brsucot ar savu veco sābiņu. Un nekas, ka uzreiz pēc pirkšanas ieguldīju auto cenas ekvivalentā. Tālāk tik sekoju līdzi, cīnos ar auto niķīšiem un vienalga ir lielāks gandarījums braukt ar to, nekā jauno minēto, Škodu Scout, Subary WRX:).
Manuprāt kad remonta izmaksas pārsniedz līzinga izmaksas.... tad tas brīdis ir pienācis... Aixam ir spainis, ne Latvijas ceļiem un satiksmei. Pie tam, kas tas par uzskatu, ka ka vajag visekonomiskāko? Vajag nevis taupīt, bet gan strādāt vairāk un atļauties to, kas patīk. jurijam ir tik izteikta alerģija uz mašīnām, ka ir nepārprotami skaidrs: jamais ir no tiem, kas brauc tikai ar muti, vai otrs variants- ar roku pa pakaļu. Līdz mašiņam šis vēl nav ticis. ··· Auto iegāde: Kad ir brīdis pirkt jaunu auto? lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Vajag atmuitot auto no Zviedrijas? (5)
Sveiki. Domāju nopirtk auto no Zviedrijas. Zinu, ka norvēģu auto vajag atmuitot. Kā ir ar Zviedrijas auto? Nopērc un dzen uz LV, vai ir kādas grūtības?
LV un SE = EU un Šengena.

NO nav EU, bet ir Šengena.

EU iekšienē muitas nav, uz/no āru ir, noteikumi var būt ļoti individuāli.
Tu no Zviedrijas (Polijas, Vācijas, Francijas) vedot ledusskapi, kurpes, uzvalku, čemodānu, alkoholu kaut ko muito? Ar ko Zviedrija atšķiras no šīm valstīm? Ne ar ko! Nopērc un dzen uz LV reģistrēt. Nekādu grūtību. Kaadreiz to sauca par muitu, tagad autinjam regjistraacijas nodeva. Jaunie noteikumi paredz transportlīdzekļa sertifikāciju un ekspertīzi,summa var grozīties ap 3000.Talak reģistrācija, TA,. ··· Auto iegāde: Vajag atmuitot auto no ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ja pērk lietotu auto, kuriem no autoplačiem (nosaukums vai adrese) var uzticēties? (14)
Kuriem no zināmajiem autoplačiem Rīgā vai apkārtnē (Jelgavā vai citviet, ja ir tāda vēlēšanās izteikties) jūs ieteiktu iet ar līkumu, bet kuriem tomēr uzskatāt (jūsu pieredze), ka var uzticēties, meklējot lietotu vai ...
tāpat vajag pārbaudīt auto, nevar uzticēties un tāpat daļēji loterija Lai arī uz kuru placi brauktu, būs jāņem līdzi uzticams, zinošs cilvēks, kas spēs novērtēt vismaz redzamos defektus (tādi noteikti būs). Visos plačos ir labas mašīnas, ne tik labas mašīnas un tādas, kuras pat pārdevējs pats nebūtu vedis, ja vien būtu zinājis, bet ja atvesta, tad tā ir jāpārdod. Pat pārdevējs nevar zināt visu par auto, kurus pārdod. Ieliek auto logā vienu informāciju, bet izrādās, ka tā nemaz nav. Neticu, ka viņiem ir vēlme visu izzināt. Tikai sapucē, uztaisa "preces izskatu" un aiziet.
Tāpat neticu, ka visos plačos ar tirgošanos nodarbojas blēži. Katrs lietota auto pirkums ir kā loterija. Un kāds tehnisks defekts var būt turpat deguna galā, bet pamanīt tikai pēc laika.
Ja var pavilkt mazlietotu varbūt skaties uz jaunu dacia.
Lietots auto ir laimes spēle, pat dzenot no Vācijas var iegrābties. Protams Latvijas plačos iegrābšanās % stipri lielāks, jo pa lielam tirgotie auto ir nobrauktāki, lai nopelnītu un pie reizes piedāvātu pircējam pievilcīgu cenu.

Lai arī bieži vien tiek slavēta pirkšana no privātajiem, bet personīga pieredze liecina, ka nekā laba nav. Mūsu apstākļos neviens labu auto netirgo, tam auto ir kāds mazāks vai lielāks defekts, vai tirgotājs pats iegrābies placī un kratās nost no auto. Ja arī kāds labs auto parādās tos izgrābj pārpircēji acu mirklī.

Var jau arī akli ticēt labajiem pensionāriem, kas sēņojuši ar 30km/h un mehaniķiem, kas pirms tirgošanas samainījuši siksnas, eļļas u.c dažreiz pat veicot remontu pusauto vērtībā un pirkt nost :)
Cik zinu, vācu saitos ir obligāti janorāda, ir cietis autiņš avārijā, vai nē. Tur nevajagot pirkt no turkiem, jāskatās, lai pārdevējs ir vācietis un mašīnai ir grāmatiņa.
Ja LV, tad mazliet drošāk pie dīleriem, tur tirgo arī lietotas mašīnas.
Bet piekrītu tiem, kuri saka, -pat liels specss tev nedos nekādu garantiju un neparedzēs, kas var nobrukt.
··· Auto iegāde: Ja pērk lietotu auto, kuriem ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu