Zemesgrāmata

Zemesgrāmata - jautājumi un diskusijas

Vai var pārdot īpašuma daļu, ja viens ir nokartojis zemes grāmatu bet pārējie neliekas ne zinis? (3)
Es vēlos iegādāties īpašumu,tajā ir māja kurai ir 3 īpašnieki.Viens īpašnieks ir nokārtojis zemesgrāmatu par visu māju,vīņs nomaksājis īpašuma nod. par savu daļu.pārējie īpašnieki neko nav darījuši,nav ...
Jā pārdodamās īpašuma daļas ZG ir noformēta un NĪN par gadu samaksāts, tad īpašumu var pārdot. Tikai pārējiem līdzīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo daļu. Viņiem jāpiedāvā pirkt īpašums uz tiem pašiem līguma noteikumiem un par to pašu cenu, ja tie atsakās, tad droši var reģisrtēt jaunais īpašnieks darījumu ZG. Atsavināt var tikai valsts ,vai ar tiesas lēmumu..
Rīkoties drīkst tikai ar SAVU dalītā īpašuma daļu ..Pārējiem dalītā īpašuma īpašniekiem ir pirmpirkuma tiesibas uz pārdodamo daļu...Ja viņiem netiek piedāvāts var apstrīdēt darījumu..
Bet ja īpašums sastāv no divām vienādām daļām?
Manā gadījumā bija tā, lielu īpašumu saņēmām uz pusēm, es tur reāli 4 gadus pošīju, uzpasēju, remontēju utt, utt... Mums bija runa, ka viņš savu daļu pārdos, arī bija norunāta summa, bet viss izmainījās, kad šis palika paralizēts. Tātad pēc Basteta teiktā ir jānoprot tā, tātad viņa aizbildnis var tirgot īpašumu vienpersoniski, piedāvājot man atpirkt? Viņš savam tēvam solīja nepārdod, ar man to pašu. Man tas īpašums ir dārgs iekšēji, un zinu cik smagi pirms 140-160 gadiem to nācies iegūt, un visu pārējo vēsturi. Bet visā jau ir doma tāda, čalis guļošs-tur nav variantu, nu o.k. māte pārdos kaut pusi, vai ar es atpērku, bet ziniet kas trakākais notiks, viņa savu dēlu aizsūtīs uz aprūpes namu, kur čalis vnk-viņa ir tāds cilvēks, kas māti par kapeikām notirgos. Bet dēls bija normāls, žēl viņa, tai mātei ar teicu, tak pieskati viņu;´´ai, tas kopija tēvam-nav vērts". Starp citu tēvs nosala un nomira aiz vientulības. Tā bija viņu daļa. Šai valstī laikam taisnību neatrast.
··· Zemesgrāmata: Vai var pārdot īpašuma ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kadi dokumenti man ir jaiatisa lai mantotu zemi,kurai nav zemesgramatas? (7)
Tetis nomira 2009 gada,maja palika man un masai kura nav pilngadiga..Ka man jarikojas jo jau ir pagajusi 6 gadi ka maja nepieder nvienam.. cik izmaksas dokumntu taisisana..
Savāc visus pieejamos dokumentus (pašvaldības lēmumus, pirkuma līgumus, inventarizācijas lietas utt.) par īpašumu, tēva miršanas apliecību un savu un māsas (ja arī viņa grib mantot) dzimšanas apliecības un dodies pie tuvākā zvērināta notāra (ja tuvumā nav notārs, tad - uz bāriņtiesu). Notāri parasti ir atsaucīgi, ja kādi dokumenti papildus būs nepieciešami - visu paskaidros. Kaa jau te ieteica-savaac visus dokumentus un abi ar maasu ejat pie notaara,iepriekss piesakot viziiti.tur visu izstaastiis un arii cenas uzzinaasi.bez notaara pakalpojumiem taapat neiztiksi. sakaraa ar to, ka nav nekadas skaidribas esosaja situacija, panjem advokatu....vai aizej uz pasvaldibu, parunajies...es nezinu.ja nespeej pati to darit, buus jaalgo kaads. dokumentu nauda... ceru, ka nodoklis par nekustamo īpašumu ir maksāts...6 gadi... vai mantojums ir pieņemts (kaut kas no mantojuma ) ?? ··· Zemesgrāmata: Kadi dokumenti man ir jaiatisa ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kurš iet pēc Zemesgrāmatu apliecības? (9)
Pircejs iegadajas manu ipasumu. Uz Zemesgrāmatu un pakaļ gatavai apliecībai jāiet gan pircejam, gan pardevējam?
Dažreiz der arī ko zināt, pirms rakstīt. Atšķirībā no vadītāja apliecības vai auto tehniskās pases ZG apliecību nemaina, bet izsniedz jaunu, mainās tikai ieraksti datu bāzēs. Attiecīgi ar 10 gadu vecu un 4x neaktuālu (4 reizes mainījušies īpašnieki) ZG apliecības oriģinālu var nodoties īpašuma pārdošanai vienā laidā. Tāpēc šis papīrītis, kaut tikko iznests no ZG tiesneša kabineta, ir tikai papīrītis. Jāiet jaunajam īpašniekam, jo kada gan tur daļa vairs vecajam?

Bet didzīt par to elektronisko variantu, dokuments ir un paliek dokuments. Man redz pagājušo gadu sanāca saķeršanas ar kaimiņu par meža īpašumu. Nu man bija papīrs ko viņam gar degunu novicināt, bet viņš pat savas kupicas nejēdza atrast. Tāds nu tas elektroniskais variants meža vidū. Ir ari reizes bijušas kad tam kantorim sistēma uzkarās, tādos gadījumos pat pēc elementāras spravkas var nākties braukt vēlreiz.
Iet jaunais īpašnieks vai persona, kas pilnvarota šo dokumentu saņemt Nostiprinājuma lūgumā. Elementrāri - kam vajag tas iet:) Un vispār priekš kam mūsu laikos vajag Zemesgrāmatas apliecību, lieka naudas tērēšana.Viss taču elektroniski ir redzams Camon- apliecibai ir jābut uz rokas....tas tak ir aš vai tas pats, kas mašinas tehniskā aplieciba, kuru vazajam katru dienu lidzi.... Pritams "zemesgrāmatu" lidzi nevaig staipit....un var pietik ari elektronisku ielurešu bet tad jau ar nafig šopera tiesibas uz rokas vaig?!
Vispār, tad nafig vaig kādu papira dokumentu- davai, visu kompi....a kad visa s... elektronika noviebsies, paskat cik jaunu darba vietu atklāsies... ! :D
··· Zemesgrāmata: Kurš iet pēc Zemesgrāmatu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
maiņas ligums - dāvinājuma priekšrocības un pirkuma liguma spēks, var mainīt zirgu pret sērkociņu kastīti, nodevas pēc kadastra, kustamo mantu vērtē lombardi, vai pec tirgus vert.
ir maiņa ar piemaksu.
Visdrošāk īpašumu atsavināt ir pirkuma darījumā. Punkts.

kaut gan jāskatās arī no situācijas. Piemēram, manā un manu vecāku gadījumā būtu pilnīgi vienalga kurš no visiem darījuma veidiem.
Dāvinājumā un mantojumā nebūs nepieciešama pirkuma summa. Pirkuma līgumā būs nepieciešama pirkuma summa,vai arī, ja tā noteikta zemāka par kadastrālo vērtību, nodevas tiks aprēķinātas no augstākās summas ( kadastrālās vai pirkuma).
Tālāk skatāmies valsts nodevu apmēru. Ja dāvinājumā 3% , pirkumam 2% (starp radiniekiem 0.5%) ,mantojumam zemāk. Pirkums un dāvinājums ir drošāks ka īpašumu saņemsi un tas ir ātrāk noformējams process. Mantojumā paies laiks un var atklāties dažādi šķēršļi.
Ja darījums ir starp radiniekiem, izvēlētos likuma līgumu, sevišķu vērību pievēršot līguma nosacījumiem par pirkuma maksas apmēru un samaksas nosacījumiem.
daavinaashana nav drosha.daavinaataajs driikst paardomaat. Ja īpašniekam ir vairāki neatraidāmie potenciālie mantinieki, bet viņš savu īpašumu grib atstāt tikai vienam, tad pirkuma līgums. Un lai pats nepaliktu nākotnē uz ielas (kas nav nemaz tik reta situācija), tad pirkuma līgumu ar nosacījumu, ka bez viņa piekrišanas jaunais īpašnieks to nedrīkst ne dāvināt, ne pārdot, ne ieķīlāt, ne izīrēt (ja tā ir māja vai dzīvoklis, kurā tagadējais īpašnieks plāno dzīvot līdz mūža galam), kā arī, ka viņam ir tiesības tajā dzīvot līdz "pēdējai stundiņai". ··· Zemesgrāmata: Kā dabūt īpašumu ar ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kad jāmaksā zemesgrāmatā? (6)
Veletos uzzinat kam ir jamaksa nekustama ipasuma nodoklis,ja ipasums vel nav zemes gramata. Man tika pateikts ka man ir jasamaksa tas ka vini ierakstis ipasumu zemesgramata uz vinu vardu (man par to jamaksa) un noperkot so ipsaumu atkal ...
Ja naudas daudz,tad tā var darīt..... Pircējs un Pārdevējs brīvi vienojas par pirkuma līguma noteikumiem, tai skaitā par to, kas maksās nodevas un citus maksājumus īpašuma reģistrācijai zemesgrāmatā. Standartā Pircējs apmaksā notariālos izdevumus, valsts nodevu Zemesgrāmatai un kancelejas nodevu Zemesgrāmatai. Pārdevējs maksā tikai kapitāla pieauguma nodokli pēc pārdošanas-jā tāds veidojas pamatojoties uz likumu par Nodokļiem un nodevām. Pārdevējam arī jāsamaksā visi NĪN nodokļi par visiem īpašumiem un visu tekošo gadu, kad tiek veikta īpašuma atsavināšana. Abi vienojas. Pircējam vispār ir jēga interesēties tikai par kopējo darījuma summu, ne to, kā tā tehniski sadalās.

Situācija izskatās parastā - pārdevējam pieder īpašums, bet nav līdzekļu, lai sakārtotu līdz galam papīrus, tāpēc prasa ieinteresētajam pircējam finansēt visu procesu + īpašuma cena. Vienīgā rūpe varētu būt par darījuma un savas naudas drošību līdz brīdim, kad ierakstīts ZG uz pircēja vārda.
Nekustamā īpašuma nodoklim gan nav īsti nekāda sakara ar maksājumiem par īpašuma atsavināšanas procesu. NĪN maksā īpašnieks vai nomnieks/īrnieks, ja ir tāda vienošanās un šo nodokli maksā pēc pašvaldības piestādīta aprēķina.
Jautājumā minētie ir maksājumi ir valsts nodevas un par to, kurš tās maksā kā jau minēja S13 vienojas pircējs ar pārdevēju, korekti būtu maksājumus dalīt uz pusēm.
··· Zemesgrāmata: Kad jāmaksā zemesgrāmatā? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Nav obligāti. Ja vajadzēs pārdot, vai ko mainīs, vares ari uzvārdu pie reizes nomainīt. Nav kā ar vadītāja apliecību, piemeram. Nē, dokumenti nav jāmaina. Ja būs darījums ar īpašumu, tad pievienosi darījumam notariāli apliecinātu Laulības apliecības kopiju un viss. ··· Zemesgrāmata: Vai pēc laulībām ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Zemesgrāmatas nokārtošana manā vietā (10)
Vai ir iespējams saņemt tādu pakalpojumu kā zemesgrāmatas nokārtošanu manā vietā? Vai ir tādas iestādes, uzņēmumi kas ar to nodarbojas? Nav laika skraidīt pa visām tam nepieciešajamām iestādēm. .. :(((
bumbulis, uztaisi pilnaru pie notaara, ka tu pilvaro kaadu personu kaartot papiirus tavaa vietaa un viss. tas var buut kaa juridiskaa taa arii fiziskaa persona. p.s. jebkursh juridiskais kantoris, principaa.
+ savstarpeejs liigums
ir iespeejams, to var izdariit jebkura persona, bet pilnvarai tieshaam jaabuut, jo dokumentus svesahm cilveekam neviens taapat vien neizsnieks... bet cik zinu tad tev visi tie papiiri tukuma ZG jaakaarto, kaadas probleemas? ne tur rindas, ne kaa.. esmu tam visam izgaajis cauri! nu ok, to visu arii var sakaartot, bet nu vainu tu maksaa firmai, vai notaaram par pilnvaru un pilnvaro kadu tuvu cilveeku, kas to visu var sakaartot.. Pilnvaru (not.apstiprinaatu) dotaa uzdevuma veikšanai (visaas nepiecieš.iestaadees)uz tava vaarda un viss...netaisi nu probleemas no niekiem... ··· Zemesgrāmata: Zemesgrāmatas nokārtošana ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu