Cik ilgs ir noilgums ,lai pieteiktos mantojumam?

Kaskaade  1 1 Skatoties kādam.
Vispārējos gadījumos, ja nav citu mantinieku, kreditoru, legataru, termiņš nav stingri ierobežots. Mantojuma prasībai noilguma 5 gadi.
Lūdzu, 20 eiro pārskaiti uz ziedot.lv
2020-08-05 17:27

DzeruViinu    4 Vispār jau attieksme jāizsaka gada laikā.
Civillikuma 693.pants: "Ja mantojuma pieņemšanai mantojuma atstājējs noteicis zināmu termiņu, tad ieceltam mantiniekam tas jāievēro.
Ja tāds termiņš nav noteikts, bet mantinieki ir uzaicināti, tad mantot aicinātam sava griba par mantojuma pieņemšanu jāizteic līdz uzaicinājumā noliktam termiņam.
Ja uzaicinājuma nav bijis, tad mantiniekam jāizsaka sava griba pieņemt mantojumu gada laikā, skaitot šo termiņu no mantojuma atklāšanās dienas, ja mantojums atrodas viņa faktiskā valdījumā (692. p. 2. d.), bet pretējā gadījumā - no ziņu saņemšanas laika par to, ka mantojums atklājies.
2020-08-05 18:24

butterfly_searcher      Ja par noilgumu-5 gadi 2020-08-05 22:42

Mela  1 2 Ja mantinieki ir uzaicināti, bet nav ieradušies izteikt savu gribu un beidzies izsludinātais vai likumā noteiktais termiņš mantojuma pieņemšanai, zvērināts notārs izsniedz mantojuma apliecību mantiniekiem, kas iesnieguši mantojuma iesniegumu. Turpmākie strīdi starp mantiniekiem jārisina tiesā, ceļot mantojuma prasību. Jāatceras, ka šāda prasība noilgst piecu gadu laikā. Tātad, ja kāds no mantiniekiem kārtojis mantojuma lietu savlaicīgi, bijis notāra uzaicinājums citiem mantiniekiem pieteikties uz mantojumu noteiktā termiņā un šis termiņš nokavēts, kā arī citam mantiniekam izdota mantojuma apliecība, nāksies par savu daļu pacīnīties tiesā.

!!! Ja mantinieki nav pieteikušies vai arī ir atraidījuši mantojumu, zvērināts notārs izbeidz mantojuma lietu un konstatē, ka manta atzīstama par bezmantinieka mantu un saskaņā ar Civillikuma 416. pantu tad pieder valstij.
2020-08-05 22:54

Kaskaade    2 Oho, un kā tad mantojuma lieta nonāk līdz tam notāram, ja mantojums pieņemts klusējot, citu mantinieku un kreditoru nav?
Ir galēji neapdomīgi celt paniku tautai, ka ikviens savlaicīgi nenokārtots mantojums nonāk valsts īpašumā.
Neviens aklo zarnu neoperē netā, zobus arī nelabo, tam ir domāti nozares speciālisti pie kuriem vērsties klātienē, tajā skaitā mantojuma lietās.
2020-08-05 23:08

DzeruViinu      Kaskaadei
Ir konkrēts jautājums un atbilde saskaņā ar Civillikuma normu, kādi vēl speciālisti nepieciešami un kas liek domāt, ka komentē nespeciālisti?
Protams valstij pāriet bezmantinieku manta, bet tikai tad, ja vispār ir bijusi ierosināta-uzsākta mantojuma lieta. Ja tādas nav, nekas tā pat vien nepāriet.
Ja pēc aizgājēja mantinieki mantu pieņem faktiskā valdījumā, piemēram maksā nodokļus par nekustamo mantu, apsaimnieko to, tad var aiziet pie notāra nomantot arī pēc desmit gadiem.
Cit
2020-08-05 23:24

joens      Kādas termiņu korekcijas šajā Covid laikā, kad klātiene bija ne tikai neiespējama, bet pat valsts aizliegta? Bet varbūt vienkārši neesmu pamanījis, ka tagad visas darbības ar notāriem var veikt attālināti? 2020-08-06 15:27

Mela    1 Notāri visu laiku strādāja, tas ir viens un otrs - ja var veikt attālināti, ja ir e-paraksts un kamera 2020-08-07 11:54

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu