Īres līgums no izīrētāja izdevīguma puses - taisīt vai netaisīt?

Vēlos izīrēt dzīvokli, taču palasot likumus un komentārus liekas, ka izdevīgāk ir nerakstīt nekādu līgumu. No gugles izdrukātam, pielāgotam līgumam, cik saprotu, nav nekāda juridiska spēka, tomēr tas ir pamats, lai īrnieku no dzīvokļa nevarētu izlikt vienkārši uzlaužot durvis. Vai es kļūdos? Spēks esot tikai pie notāra noslēgtam līgumam, pēc kā ir jāreģistrējas kā pašnodarbinātai personai, jāmaksā nodokļi, jāpilda deklarācija. Lieta tikai tāda, ka īpašnieks nav spējīgs to izdarīt, un tad sanāk, ka vēl jāraksta pilnvara uz kāda cita vārda. Vispār - maksājumu un birokrātijas kalni, bet dzīvoklis nav nekāds krutais, ko pa dārgo varētu izīrēt. Kā labāk darīt?

Jurijs__57    5 jebkuram līgumam ir juridiskais spēks; var neiestāties nekur, tikai japaziņo VIDam un jāmaksā IIN 10 % no īres 2019-10-12 21:04

MP_94_95  2 4 Muļķības, nekādu problēmu (dzīvokļa īpašniekam) pēc līguma iztecēšanas iedot pa pakaļu īrniekam, kurš parkāj līguma noteikumus.
Un jā, nav obligāti barot notāru. Jūsu vienošanās par dzīvokli būs spēkā arī bez tā.
2019-10-12 21:28

vilx    1 TV ik pa laikam ir sižeti - piemēram latvietis atgriezies no ārzemēm, nopērk izsolē dzīvokli, dzīvoklis bez apgrūtinājumiem, bet beigās tomēr izrādās, ka ir īrnieks. Dod tiesā - beigās izrādās, ka tas īrnieks vairs tur uzturēties nedrīkst, bet ir noslēdzis līgumu ar apakšīrnieku, kura līgums lūk ir likumīgs, un to izlikt nedrīkst. Tiesas un juristi gadiem, nu un tā džeks pats maksā visus komunālos, jo īrnieku ķēdīte tos ignorē, un iekšā pats netiek, un galu problēmai neredz. Televīzija sazvana īrniekus - tie vienā mierā apgalvo, ka nekādu problēmu, tūliņ rīt, parīt, nomaksāsim visus parādus un vēl īri ar uzviju, lai neķerot kreņķi, viss būs OK! 2019-10-12 21:48

Aivariga    3 Patapinājuma līgums un bez tiesībām... Izīrēt, nodot, deklarēties, visus komunālos uz Tavu bankas kontu, var iekļaut apdrošināšanu. Nav samaksāts ārā. Peļņas nav , uzņēmējdarbības nav un vidam neesi parādā, bet ja izbrauc uz gadu izdevīgi, maksājumi nomaksāti. 2019-10-12 22:10

anis    1 Pamazām likumi kārtojas,bet arvienu atrodas "sānceliņi". Līgums jāsastāda zinātājam! Ja ir iebraukts auzās,tad patiesi noņemšanās pamatīga. Var jau arī bandītiski brutālā veidā,bet tas reti kuram tā smalki izlet. Lai arī īres līgums jāsatāda rakstiski,policija ņem vērā arī mutvārdu līguma piesaukšanu un ja vēl deklarējies,tad ķēpa nopietna... 2019-10-12 22:12

vilx    3 Kopumā domāju, ka no īrniekiem baidīties nevajag, ir ļoti maza iespēja, ka uzrausieties uz šādiem afēristiem. Kā viņi paši dzīvo? Slepeni lavās uz dzīvesvietu? Nav kaut kā stjomna, ka jebkuru vakaru var nākt saimnieks un draudēt ar izlikšanu, mūžīgi lamāties, regulāri mainīt sava auto sadurtās riepas un izsistos stiklus vai slēpt savu auto, katrs svešs telefona numurs var būt dzīvokļa saimnieks, tāpat saimnieks var beigt līgumus par gāzi, ūdeni, elektrību, tv kabeli vispār var nogriezt bez problēmām, aizpūst ar putām durvis, izsist savus logus, utt. Cik atsaldētam jābūt, lai tā vispār piekristu dzīvot? Iedzīts stūrī?

Es reiz nopirku vienu īpašumu ar īrniekiem. Īrnieki itkā būvēja māju un nebija paspējuši pārcelties, pārcelšanos vienojamies un ierakstījām pirkšanas līgumā par gandrīz mēnesi pēc tam kad man jau bija jābūt īpašniekam ar visu zemesgrāmatu. Biški bija tā jocīgi dienu pirms termiņa vakarā lavīties un slepeni lūrēt, vai kāds krāmē mantas, bet jau pa gabalu redzēju, ka aizkari jau nost, smagais pie durvīm - klāt negāju ,lai nepieliek pie darba.
2019-10-12 22:12

labvakar    12 Es tādam optimismam gan nepiekrītu, kā vilx un citi. Ar īrniekiem jāuzmanās. Fb ir grupa- īrnieku melnais saraksts. Tur simtu simtiem uzvārdu, kuri nemaksā, prom neiet, izdemolē dzīvokļus. Daudz foto, arī sarakstes, kur īrnieks sola samaksāt, labākajā gadījumā aizmūk, atslēgas iemetot pastkastē. Piedzīt skādi var tikai caur tiesu, bet nav dzirdēts neviens reāls gadījums, kad tiešām atmaksātu parādus vai piespiestu izremontēt sabojāto vai satīrīt pieķēzīto. Nelīdz ne līgumi, ne VIDs. Vienīgā iespēja, bandīti. No tiem gan baidoties. 2019-10-12 22:28

Geisha    5 Kad slēgsi līgumu paķer līdzi kādu būdīgu vīrieti, lai viņš iespaidu rada. Citādi Tevi kā sievieti neņems galvā. Dažkārt pietiek ar vīrieša figūru un rūcienu kā nekauņām ausis kļūst dzirdīgas un strauji uzlabojas redze.
Lai Tev veicas!
2019-10-12 23:27

elfu_mazulis    4 Gadās visādi, vistrakāk ir kad paņem īrniekus ar bērniem, kuri nevēlas pēc tam nekur iet. Sākās varianti, kad bērnu tiesības ir svarīgākas par tavām īpašnieka tiesībām. Paziņas gadu tiesājās. Pirms tam tie īrnieki vēl gadu nemaksāja. Kopā 2 gadus tu uzturi cilvēkus un tev nav nekādu tiesību viņus padzīt. Tiesa protams lēma, ka viņiem jāatmaksā, bet ka atmaksās, cerību nekādu.
Tomēr tā jau nav vienmēr. Parasti īrnieki ir ļoti jauki. Vienkārši uzmanīgi jāizvēlas un līgums galīgi par skādi nenāks, mazāk problēmu ar VID un pierādījumi tiesā. Jebkurš līgums ir līgums, nav viņam jābūt pie notāra apstiprinātam.
2019-10-13 00:08

siikaa16  3 1 Īpašnieka apstiprinātai pilnvarai pie notāra obligāti vajadzīga. Tā ir vienīgā izmaksa. Procentus, kuri jāmaksā, pierēķina īres maksai. 2019-10-13 01:54

Keel    7 Nav nekādas notāra pilnvaras neieciešamas un kas jau te vēl tiek minēts. Ja vēlas ierakstīt līgumu ZG, tad notāra apstiprināts lūgums, tas viss.
Ja vilka bail, neej mežā.
Un mazāk klausies, ko kaut kādas Geišas par būdīgiem vīreļiem stāsta un sīkās par kaut kādām pilnvarām :D
Vienīgi tas, ka savu parakstu uzlikt uz līguma gan vajag uzmanīgi, saprotot, kas tur rakstīts.

Nepareizi sastādīts līgums ir viegli apstrīdams, jo tas var būt neloģisks.

Ja par tiem, kas bez līguma turpina dzīvot- tā ir nesankcionēta iekļūšana, ej savā mājā, lieko izmet , nomaini atslēgas un viss.
Īsi sakot-lohiem lohu problēmas.
2019-10-13 09:40

neratni_stasti    7 Miglainā pļava, Tev parasti visur ir problēmas. :) Arī dzīvokļu izīrēšanas jautājumos. Esmu noslēgusi un VID piereģistrējusi līgumu ar sava dzīvokļa īrnieci un gadā man no tiek ienākumiem ir jāmaksā 10%. Nekas daudz. Vienu reizi gadā uzrakstīt deklarācijā ienākušos summu. Savukārt līgumam ir vismaz divi plusi. 1) mierīgs miegs naktīs, jo vispār VID ir pievērsies nedeklarēto īres darījumu apkarošanai, attiecīgi kādā jaukā dienā var nonākt arī pie Tevis; arī īrnieks nevar šantažēt ar faktu, ka nosūdzēs Tavu mazo biznesiņu VIDam; 2) līgumā ir iespējams atrunāt visas atlīdzināšanas par nodarītām skādēm dzīvoklī un arī izlikšanas procedūru. 2019-10-13 11:54

markess  3 1 " līgumā ir iespējams atrunāt visas atlīdzināšanas par nodarītām skādēm dzīvoklī un arī izlikšanas procedūru.", varētu palūgt no šīs vietas precīzāk? Notaksēta katrs caurums sienā, pievienots ceņņiks nenotīrītai plītij, sabojātai rozetei,, katrai skrambai linolejā vai laminātā, izrautajām skapja durvīm, sasistai sienas lampai? Ar nolietošanas % vai bez? Ja ar, tad kā aprēķināti? Varbūt var palūgt šāda īres līguma paraugu vai kopiju , kaut vai uz pasta kasti, ar aizkrāsotiem pers. datiem protams. Būtu pateicīgs, var pret samaksu.
Par tiesu. Var jau būt, ka pēc dažiem gadiem tā ko pietiesās, bet cik gadu desmitu laikā skādi atmaksās, ja vispār maksās, jo tādiem parasti nekā nav.
2019-10-13 12:52

multi    1 Zinu 2 izīrētājus, kas uzrāvušies uz sliktiem īrniekiem, kas pat komunālos nemaksāja. Izlikt jau izlika, bet tāpat palika ar garu degunu un pie 1 pakas mīnusā. Abi īrnieki pie dzīvokļa apskates vienkārši perfekti ar ķipa labiem darbiem, nekaulējas, tūlīt maksās par pirmo, pēdējo mēnesi... Tie ar pa lielam ir pēdējie maksājumi ko saņem. 2019-10-13 12:59

siikaa16    1 Keel
Izlasi tekstu. Īpašnieks pats nevar parakstīt līgumu. Tad var sanākt krāpšanas shēma. Īrnieks samaksā drošības naudu, samaksā jau par pirmo mēnesi. Otrā dienā uzrodas īpašnieks, pasaka ka neko nezina un liek izvākties. Tad meklē nākamo lohu. Es neīrētu x dzīvokli, ja to piedāvātu tante y, kurai nav pilnvaras.
2019-10-13 17:41

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu