Vai jāatstrādā mēnesis?

Sāku strādāt jaunā vietā.pārbaudes laiks 3 mēneši.Pēc 2 mēnešiem dabūju insultu.slimības lapa uz4 mēnešiem.Tagad jāiet uz darbu,bet ārsts saka ka neko fizisku darīt nedrīkst.A pie darba vieglo darbu nav. vai pienākas kādas kompensācijas,vai vienkārši jāraksta atlūgums un uz bezdarbniekiem?

ketija64 (2018-09-25 20:50)    2 vispār jau pēc insulta ārsts iesaka rehabilitāciju, tiek kārtota invaliditāte,uz darbu parasti neizraksta..bet katrs gadījums ir individuāls

riebekle (2018-09-25 20:56)      Cik zinu (un ja pareizi atceros), slimības laiku nerēķina pārbaudes laikā. Darbnespējai beidzoties, turpinās pārbaudes laiks.

riebekle (2018-09-25 21:01)      (2) Pārbaudes termiņš nedrīkst būt ilgāks par trim mēnešiem. Minētajā termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku un citu laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ.

Tas nozīmē, ka, atgriežoties darbā, turpinās pārbaudes laiks un darbu var uzteikt 3 dienas iepriekš, mēnesis nav jāatstrādā.

janisb (2018-09-25 22:23)    1 Kompensācijas nepienākas, pārbaudes laikā var nlotīties, kad vēlies, slimības lapa pārbaudes laikā neieskaitās. Notīties var nekavējoties, lai arī likumā ir teikts, ka jābrīdina 3 dienas iepriekš, vienīgās sankcijas no darba devāja puses ir neizmaksāta alga par šīm 3 nenostrādātajām dienām.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu