Ceļa servitūts vai labāk iebrauktais nelegālais? Cik prasīt?

Kopš nezināmiem laikiem ir iebraukts ceļš pa pļavu uz 3 mājām. Taču apkārtējās pļavas kādam pieder un nu sarosījušies daži pārdot, daži pirkt un mājas celt, tāpēc paceļas jautājums par servitūtiem. Pircēji negrib īpašumu bez servitūta un īpašniece nāk virsū ar joni liekot noslēgt servitūta līgumu un draudot ar tiesu. Teorētiski var piebraukt no citas puses, taču 100 m tālāk sanāk. Vienīgi tas, ka to ceļu JAU lieto gadiem vēl 3 mājas, lepni braucot pāri mūsu piederošajam ceļ gabaliņam, tā ka nezinu... šķiet no ceļa neizvairīsimies.
Ko labāk darīt? Parakstīt servitūta līgumu? Ar to vienu īpašnieci vai ar vsiem, kas brauc pa mūsu ceļa gabaliņu? Vai prasīt kādu samaksu, piemēram, NĪ kompensāciju, jo mēs paši pa to ceļu nebraucam? Vai nepiekrist un iet uz tiesu tiesāties, ka var piebraukt pa citu ceļu, tikai ko iegūstam? Vai piedāvāt viņai nopirkt to ceļu? Vai uzlikt šlagbaumu un ieksēt naudu no tiem 3 īpašniekiem un gaidīt biznesa ziedu laikus, kad varēs iekasēt no vēl 10 īpašniekiem?

Pilskungs (2018-01-27 02:33)    1 Nevar īsti saprast problēmu.

...pircēji negrib īpašumu bez servitūta...
Vai tad ? Domāju, ka taisni otrādi - kam pircējam servitūts ?
Vispār jau visam jānotiek saskaņā ar Zemesgrāmatā rakstīto,
un ja kas, jāprasa skaidrība Valsts Zemes dienestā.

neko (2018-01-27 03:01)    4 Pilskungs: pircējs negrib īpašumu uz kuru nav legālas, zemesgrāmatā nostiprinātas iespējas nokļūt.

Ja kaimiņš savā īpašumā var nokļūt tikai pa ceļu caur tavu īpašumu tiesa šādu servitūtu vienalga piešķirs. Ietaupat uz tiesas izdevumiem un vienojaties paši. Bez tam par servitūtiem neviens neko nemaksā un nekompensē, par to vari aizmirst.
Protam ja 100 m tālāk ir cits ceļš, tad tur jau var strīdēties vai pat tiesāties,

anis (2018-01-27 10:55)    2 Dīvaini,ka jau šobrīd nav nostiprināts servitūts... bet pēc paša pieredzes-izvairītos cik iespējams!
Tik un tā vēlāk būs ko nožēlot. Iespējams,ka jau pastāv servitūta ceļš citur,bet tas nepatīk... Noskaidrot iespējams arī pašvaldībā,tas parādās servitūta turētēja zemes plānā. Bet par ceļa servitūtu(to dibinot) var arī maksu pielīgt-vienojoties...

joens (2018-01-27 14:21)    3 Nekādu dīvainību "tirgus pats visu noliks savās vietās", tas joprojām ir augstāk sēdošo moto. Attiecīgi ir kaudzēm zemes gabalu, kam zemes reformas laikā piekļūšana nav nekādi nodrošināta. Kamēr neviens neskandalē, viss notiek kā jau pēdējos 50 gadus ierasts.

Paskatīties situāciju kadastrs.lv un citās oficiālās interneta kartēs. Ja netop skaidra situācija, tecēt uz vietējo būvvaldi pie teritorijas plānotāja. Tagad it kā visur jābūt apstiprinātiem teritoriālajiem plānojumiem (parasti brīvi pieejami internetā), apskatīt tos. Ja ir svaigi radīti apbūves gabali, tur noteikti ir detālplāns vai lokālplāns, kur piekļūšana noteikti risināta.

Ja zemes gabaliem ir piekļūšana no citas puses (kaut jābrauc vairāku km apkārtceļš, servitūta gribētāji var sēdēt klusu un nečiepstēt (vien atcerēties, ka "administratīvo resursu" mūsu valstī neviens nav atcēlis). Vai maksāt.

solvitas (2018-01-27 14:21)      Priekš kam tev lieku apgrūtinājumu? Piedāvā viņiem nopirkt to gabalu, bet tur dārgi būs uzmērīšanas un noformēšanas darbi. Vari noslēgt nomas līgumu, ja viņi gatavi maksāt un to nomu reģistrēt zemesgrāmatā. Vari arī neļaut braukt pa savu pļavu, bet nu atkal kā tur dzīvot, ja sāksi ar kaimiņiem strīdēties, tad viņi arī gribēs ko ieriebt.

solvitas (2018-01-27 14:59)      Vai arī piekrīti tam apgrūtinājumam servitūts, bet par vienreizēju maksu. Ja kaimiņiene grib pārdot un pircējs bez servitūta nepērk, tad lai maksā tev un tu tad būsi ar mieru atzīt apgrūtinājumu.

Pilskungs (2018-01-27 19:16)      >neko - piekrītu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu