Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem?

Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!

leopardine    1 Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.

leopardine      Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā.

Ellocka      Tagad nav jāgaida ne gadu, ne pusgadu, kamēr piesakās mantinieki, bet tikai 3 mēneši. Par ģenerālpilnvaru - visu var darīt atkarībā no tā, kāds pilnvarojums tajā ierakstīts. Manā ir tiesības pārdot un darījumam norādīt savu bankas kontu. Darījumu konts ir papildus izmaksas. Mana izvēle ir bijusi līgumus, pilnvarojumus utt. slēgt pie notāra. Pilnvarās var tiešām sarakstīt visu ko - ja 2. puse piekrīt.

Lele      1. Lai riikoties ar citu cilveeku iipashumu vajag sanjemt no vinja generaalpilnvavu (ar tiesiibaam pardot)...

2. Par Ipashuma pardoshanu ir jamaksaa IIN no kapitaala pieauguma (iznjeemums, ja iipashums pieder ilgaak kaa 5 gadi, deklareets un bla bla bla....bet, ja cilveeks ir dziivojis tur visu muuzhu, tad darbojas!)

3.Gadijumaa, ja ir jamaksaa IIN (no 2. punkta), tad te ir nelielas iespeejas modificeet cenas, lai IIN buutu mazaaks...piem. uzraadiit paardodamo cenu zemaaku nekaa reaalaa un sanjemt starpiibu skaidraa)...un citas advanceetaakas metodes...

Viss.

Par Daavinaajumu Liiguma nianseem es nezinu...

Ellocka      Ja uzrāda stipri pazeminātu cenu, nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības, no kurām tā rakstiski atsakās... Tāpēc īpašumu pārdod par kadastra vērtību, slēdzot līgumu un pircējs pērk arī kustāmo mantu, bez kuras īpašums nepārdodas.. To pareizi noformē notārs.

edding  1 2 Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.

eksim_braalis  1 2 nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.

Viliendi    5 Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts.

Liigucis      Pašvaldību var apiet slēdzot 2 līgumus...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu