Uzturlīdzekļu aprēķināšana?

Cik procentu, no ik mēneša tēva ienākumiem, ir jāsaņem uzturlīdzekļi bērnam, kurš dzīvo pie mātes no pirmām attiecībām, ja otrās attiecībās jau ir bērns, vai tad uzturlīdzekļu summai nav jābūt vienādai, ar ko atšķiras tā summa, ko saņem katrs no bērniem un kas pāri paliek pašam tēvam - izdzīvošanai? Vai kas mainās, ja otrās attiecībās sieviete pieņem sievas statusu? Cik sapratu, tad nespēja segt tiesas piespriesto lēmumu - konkrēto naudas summu, uzturlīdzekļus palīdzot maksāt valsts, savukārt ieceļot tēvu parādnieku kārtā, tad lūk, jautājums, no kā aprēķina un kā tiek sadalīti tēva ienākumi uz galviņām, ja ir vairāki bērni, no vairākām attiecībām? Kuram tiek vairāk, kuram mazāk?

dzozefinaups    2 liidz 7gadiem-90.- no 7g-110.- katram beernam-nemainiigi! Ja ir miljonaars-vari tiesaaties,prasiit vairaak....

N4Y    1 Var prasīt vairāk par valsts noteikto, bet tad tiesa var pieprasīt čekiņus - piemēram frizieris, apģērbs un kāds, izklaides, vitamīni, pulciņi utt.

Jason    3 MK noteikumos ir paredzēts minimālais maksājums. Maksimālie griesti nekur nav noteikti un tiesa tos var piespriest pēc saviem personīgajiem iespaidiem. Ja bērna māte precas vēlreiz, tas neko nemaina. Par to, ka valsts maksātu daļu tēva vietā - nav dzirdēts. Ir gan dzirdēts, ka, ja tēvs nemaksā, māte šo naudu var dabūt no valsts, bet valsts pēc tam veic piespiedu piedzīšanu no tēva.

aquaserpente    2 Uzturlīdzekļu minimālo summu aprēķina no minimālās algas. 95 eiro mēnesī līdz 7 gadu vecumam, 114 eiro mēnesī 7-18 gadu vecumam. Tā ir obligāti maksājamā summa, par pārējo vienojas ar bērna tēvu, vai panāk caur tiesu, bet tad summa virs noteiktā minimuma ir jāpamato. Ja vēlies dabūt naudu no Uzturlīdzekļu garantijas fonda, vienalga jāiet caur tiesu. Pēc tam ar tiesas spriedumu pie zvērināta Tiesu izpildītāja pēc atbildētāja dzīves vietas. Tālāk jau ir varianti, ja no veča ir ko ņemt, tad Tiesas izpildītājs nokārtos, ka alimentus saņem caur viņa kontu. (Bērna tēva darbavieta pārskaita zv.T.i., un viņš pārskaita bērna mātei), ja vecim ir kādi īpašumi, tos arestēs (uzliks liegumu pārdot, dāvināt vai kā citādi izmantot). Ja nav ko ņemt, tad dod atzinumu, ka nav ko ņemt, un tad ar tiesas spriedumu, zv.T.i. atzinumu, bērna dzimšanas apliecību, izziņu no skolas, ja jau mācās, jādodas uz Uzturlīdzekļu garantijas fondu, jāraksta iesniegums, un naudu maksās viņi. Tiesa, maksās vien valsts noteikto minimumu, bet maksās. Ja bērna mātei ir izveidojusies jauna ģimene, tēvs no alimentiem atbrīvots netiek. Izņēmums vien tad, ja jaunais vīrs, ar bērna tēva atļauju, bērnu adoptē. Tad papucītim rokas brīvas. Tiesa pēcāk no bērna neko prasīt nevarēs, bet ja ies caur tiesu, taps likumīgi atšūts.

vilx      Godīgi būs savstarpēji vienojoties, likums ir auksts un pārāk universāls jo katra situācija atšķiras. Varbūt mātei tās ir kapeikas, bet tēvam reāli izdzīvošana?

Kas vēl būtu jāzin? Ja ir kaut kāda vienošanās, dajebkāda, bet kuras pamatā nav ikmēneša maksājumi (īpašums, ikgadējā maksa, pelnoša uzņēmuma akcijas, utt.), stingri jāpiedomā, jo ikmēneša minimālos maksājumus uzpriekšu var piespriet tiesa jebkurā brīdī jebkādā situācijā, plus vēl piedzīt ar astpakaļejošu datumu visu to, ko nevarēsi pievilkt ikmēneša maksājumu ekvivalentam, nu nezinu cik ir noilgums.

multi  1 1 Valstī kurā vidējā alga ir 500€ uz rokas, jeb 700 uz papīra, nevar atļauties kļūt par daudzbērnu tēti, jo alimentos visa alga jāsamaksā.

Sarriko  1 2 multi- netaisi bērnus, ja nevari apgādāt!

minnijai      Nu pie jebkuras algas ir jādomā - ko tu dari.
Vēl pie alimentu piedziņas ņem vērā faktus, cik kopdzīves laikā tika tērēts uz bērnu. Vai kopdzīves laikā bērns apmeklēja tos pašus pulciņus, vai ģērbās par tādām summām kā tagad čeki savākti utt... Tipa vai mamma speciāli grib likt t€vam maksāt vairāk kā dabā ir. Vai nē.
Otra lieta,- ir jēga prasīt vairāk, kā valsts nodrošina tikai tad, ja uz bērnu minimālie izdevumi ir 300-400 eiro mēnesī. Jo tos dalīs uz pusi. Vienam būs jāmaksā puse un otram puse. Nebūs tā, ka tikai alimentu maksātājam jāsedz visa tā ar čekiem pierādītā summa.
Ir jāizvērtē čakars. Vai ir vērts prasīt vairāk, kā valsts nosaka par pienākumu.

leopardine      Bet var taču vienoties paši par uzturlīdzekļu apmēru šķiroties pie notāra. Tā ir daļa no laulāto mantas sadales. Ja tas nokavēts, tad minimālo apjomu var piedzīt jebkurā gadījumā, jo ja tēvam nav tagad naudas, tad valsts viņa vietā maksā tos minimālos un pēc tam piedzen no tēva laika gaitā.

Indira11  1 1 Saprotams, ka ķeroties jebkuram makam klāt, tā īpašnieks ir varen piesardzīgs un vēlas iegūt jebkuru apstiprinājumu, cik kas tiešām maksā. Bet, ja padomā ja mēnesī no 7 gadu vecuma ir jāsamaksā tie 114 eiro un atbildība īpaši neparko nav jāuzņemas. To uzņemas vecāks, kas audzina. Un rudenī iespējams stāsies spēkā jaunais likums, ka uzturlīdzekļi būs jāmaksā līdz 21 gadu vecumam, ja bērns mācās.

aquaserpente      Noteiktā summa ir par katru bērnu, un tēvam alimenti ir jāmaksā neatkarīgi no tā cik pelna māte. (Arī otrādāk, ja gadās tā, ka bērnus atstāj tēvam) Un nevajag dot nekādas atlaides, vismaz valsts noteiktā minimuma ietvaros, noteikti. Turklāt, aug minimālā alga, aug alimentu lielums, tam arī jāpaseko līdzi, lai maksātājs nedomā šmugulēties.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu