Satiksmes pārkāpums / sods

Esmu bijis slikts pilsonis un nekorekts ceļu satiksmes dalībnieks. Steidzos! Pieķēra!! Savu vainu atzīstu pilnībā un apsolos vairs tā nekad nedarīt!!!
Bet nu par sodu un soda naudu...gribu izmantot jauno likumu, kas stājies spēkā, kā smejies, nupat no 1. datuma...KĀ TAS DABOJAS?????
Zvanīju uz CSDD..tā esot ceļu policijas kompetence...ok..iedeva pat numuriņu, pa kuru zvanīt..:)
Zvanu Ceļu policijai...sazvanīt , protams, nevar...sazvanu citu operatoru..esot taču pusdienas pārtraukums...vai ne, ko!! :) ok... par lietu - lai es iepazīstoties ar kādu tur 276 (??)..prim pantu..tas tiek nobērts ātrrunātāju rekordistu cienīgā ātrumā..nu tā, lai nepaspēj pierakstīt ( vai arī ar domu, ka katram LV pilsonim ir pienākums administratīvo pārkāpumu kodeksu zināt no galvas!!..ak jā..mums tak ir sodītāju valsts... )...tad saruna - piešķirt atlaidi vai nē, nosakot amatpersona - lēmuma pieņēmējs..prasu, kur man to amatpersonu meklēt??..izrādās, tas esot tas pats policists, kas raksta protokolu..ok...bet kā viņš var zināt, ka es to sodu nomaksāšu 15 dienu laikā???? Galu galā, policistam tak vajadzētu mani informēt par šādu iespēju, jo es tak rādīju bēdīgas actiņas...nu labi, ja arī informētu, kā viņš var zināt, ka esmu ātrais samaksātājs??? Saku tai operatorei, ka tajā nav loģikas..viņa atbild, nu jā..ka viņa nezinot kā tas likums patiesībā darbojas..bilstu - varbūt tas pieņemts tikai pieņemšanas pēc..viņa - jā, iespējams..:D
Tātad meklēju kādu, kurš var man ko paskaidrot... :)
P.S. Paši policisti bija korekti un laipni..nekādu iebildumu!!! ...nu, ja neskaita to, ka manas bēdīgās actiņas uz viņiem slikti iedarbojās...:D
Lai jauka visiem diena!!
Brauciet godīgi!! ;)
http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/24437-atzisti-vainu-un-maksa-pusi-no-soda-saeima-
ievies-jaunu-principu-administrativo-sodu-politika

Jason (2016-09-27 13:23)    1 Ja Tev ir uzlikts sods, tad attiecīgajā protokolā/lēmumā ir norādīta arī pārsūdzības kārtība - nezvani pa tukšo, bet rakstiski pārsūdzi, norādot savu argumentāciju.

Kailaisbriedis (2016-09-27 13:39)      Ja pàrsùdz, shis nedarboas. To piemèro, kad pienjem lèmumu, as ir uz vietas, tas policists, kursh stàda protokolu un pienjem lèmumu shajà lietà un nav nelabvèlìgo nosacìjumu, tad var droshi piemèrot, tikai nezinu, tie inspektori, kuri stràdà uz ielas ir ar ne augstàko juridiko, tapèc pieiet vienkàrshi, chik, chak un ir, tev vajadzèja tiem teikt, ka vainu atzìsti un vèlies pusi no soda, ka samaksàsi 15.dienu laikà un viss.

Jason (2016-09-27 13:41)  1   bluecow, Tu pārsūdzētu nevis lēmumu par soda uzlikšanu kā tādu, bet gan iestādes faktisko rīcību par "atlaides" nepiešķiršanu.

rabinovics (2016-09-27 14:17)      ko lidziigu pats piedzivoju....novietoju masinu kur parasti bet izraadijaas, kauz ielas ziime -apstaties aizliegts - uzlikta...pasvaldibas policists kurs protokolu rakstija iztureejaas pret mani kaa kungs pret sulaini....peec protokola sanemsanas izstaigaju noskatiju kur ziimes uzliktas un konstateeju, ka man izbraucot no pagalma taa ziime ceļaa nav...maajaas uzziimeeju shemu,- kur ziimes, kaa braucu un, ka man ceelaa ziimes nebija uzrakstiju iesniegumu pasvaldibas policijai un iesniedzu....sanemu atbildi, ka ziimes izliktas saskanaa ar Celu satiksmes noteikumiem un man ziime bija jaaredz...un nakosajaa dienaa pienaaca atgadinaajums ka sods jaanomaksaa....noleemu 30ls deelj nervus nebendeet un samaksaaju

Kailaisbriedis (2016-09-27 14:38)      Tu vari apstrìdèt un mègjinàt panàkt, bet tas ir subjektìvi vèrtèjams, ja nu tev izdodàs un uz tava rèkjina, tiesà, tu panàc, ka tomèr bija pamats piemèrot LAPK 276?1?PANTA nosacìjumus, tad oky, tas neko nemaksà, tikai pasham prasìba jàraksta, protams, nosàkuma pie priekshnieka uz pàrsùdzìbu, kapèc nepiedàvàja insp..shos 276.1.pantu.

teo_doora (2016-09-27 15:21)      O, man tāpat. Radars pieķer,5 m aiz zīmes 70/Mucenieki/ ar 93 km ātrumu. Momentā uz e-pastu 2 meili, vienā pielikumā foto, kur redzama mana auto pēcpuse un sods- 40 eiro. Samaksāju uzreiz. Man paziņojumu un soda kvīti atsūtīja CSDD. Rakstu šiem vēstuli, ka 20€ lai atskaita atpakaļ. Šie neko nezinot, lai rakstu uz Stabu ielu. Nu uzrakstīju arī, gaidu atbildi. Gan jau teiks, ka nevajadzēja uzreiz maksāt, bet gan griezties ar vēlmi samaksāt pusi/ iespējams, ka būs tādi, kuri to nevēlēsies/vai vēl kaut ko izdomās. Šaubos ka atmaksās, jo tad viņiem jāalgo darbinieku, kurš ar to nodarbosies. Domāju, ka tas ir blefs ar to soda samazināšanu.

uusins (2016-09-27 15:24)      Ar izteiktu cinismu!
Neliecies ne zinis par šo :) Latvijā neko nepanāksi!
Un, lai aizver mutes visi, kuri šo atzīmēs negatīvi - acīmredzot, viņiem ir pazīšanās, un tādēļ "visas lietas notiek"! Man nav pazīšanos. Esmu cīnījies legāli, kukuļus nedodams. Rezultāts - paliku "jaņos" (zoles terminoloģijā). Turpinu tiesāties. Policiju atstājuši sakarīgie, izglītotie un - patiešām!!! - prātīgie un godprātīgie darbinieki. Palikuši salašņas, kuri neko negrib darīt, bet tikai atrakstās (pavisam svaiga saruna ar manu juristu). Skumji, tomēr tā ir...

Starp citu! Šoreiz par visiem 1000 % piekrītu Chris1986, plkstn 13.38...

sieva_izbraukusi (2016-09-27 15:41)    1 lētākais & populārākais variants ir samaksāt un aizmirst,
ja gribas piedzīvojumus uz savu ž, - pārsūdzi, lūdz atlaidi, lūdz vēl kaut ko, un pareizi te tautieši norāda - pārsūdzi par faktisko rīcību, ja vēl gribas izākstīties, var pierakstīt kko par morālajām ciešanām, kas zin varbūt augstākajā tiesā būs pilnmēness diena un tiksi cauri pa 0

Kontiki (2016-09-27 15:46)      Tak vajag izlasīt kā piešķir iespēju maksāt pusi no soda! To var izlemt policists, kurš sastāda protokolu fiksējot pārkāpumu. Ja viņš tā sastādīšanas brīdī nav fiksējis iespēju par 50% samaksu 15 dienu laikā, tad viņš ir uzskatījis, ka pārkāpums ir bijis nopietns vai arī vadītāja iepriekšējā braukšanas vēsture ir ne visai laba. Vēlāk jau nekāda 50% atlaide nav paredzēta.

janisb (2016-09-27 19:20)      Šo "atlaidi" var piešķirt tikai policists, un tikai noformēšanas brīdī, "atlaide" pienākas ja gadu bijuši tīri papīri (nepieķēra, vai maksāji privāti), kā arī pārkāpums ir neliels, acīm redzot nekvalificējies šai "atlaidei" tavā gadījumā tā "nav piemērota taisnīga sodošā mērķa sasniegšanai".
Ja nenomaksā 15 dienu laikā tad piestāda cedeli par pilnu summu.

miers2 (2016-09-27 20:23)      Piekrītu, ka atlaide nav obligāts pasākums. To nosaka pēc deguna un arī tad pirms tam var pamata summu apzināti palielināt, lai beigās nesanāk tikai graši

Emma45 (2016-09-27 23:05)      Es vispār neredzu nekādu izskaidrojumu šim it kā jaunievedumam. Vistiešākā mānīšanās, sak lai tie muļķi ātri samaksā, bet beigās nekāda puse viņiem nesanāks.
Tas tāds dīvains, tikai LV izdomāts viltus gājiens.

Hiranja (2016-09-30 12:15)      Kam maksāsi, valstij vai cilvēkam?! Ja cilvēkam, tad kā cilvēls ar cilvēku taču var sarunāties un nonākt pie labākā risinājuma.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu