Konsultants pašnodarbinātajam

Meklēju konsultantu ,kurš varētu man individuāli paskaidrot kādā veidā es varētu godīgi samaksāt nodokļus! Strādāju viens pats ,taisos veikt visdažādus remont darbus, proti dzīvokļa remontus! kas man būtu jāzin? Varbūt šeit ir kāds VID darbinieks kurš var palīdzēt vai kur tādu atrast?

runcitis15 (2016-09-18 22:26)    1 Ir veids kā to darīt. Patentmaksātājs.Mēnesī maksāsi noteiktu summu un darbojies bez problēmām.

cita (2016-09-18 22:30)    5 VID darbinieks konsultācijas sniegt nedrīkst!
Varat aiziet uz VID, Talejas ielā 1, Rīgā, ja esat Rīgā, ja nē tad ir Klientu apkalpošanas centri (KAC), bet nezinu vai tur kāds konsultācijas tagad sniedz, jo pē reorganizācijas štati ir samazināti.
KAC Jums ir jāsniedz bezmaksas konsultācija.
Pirmkārt jau vajadzētu izlasīt likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", VID mājas lapā jābūt metodikai, kā kārtot grāmatvedības uzskaiti.
Iesaku sākumam aiziet uz VID, pieteikties uz konsultāciju. Viņiem arī jāparāda kā atrast vajadzīgo informāciju VID mājas lapā.
Galvenais nebaidaties jautāt

runcitis15 (2016-09-18 22:32)      Mikrouzņēmējs vai tad nevar!Maksā 9 procenti no ieņemtā un kāda problēma.

cita (2016-09-18 22:35)      runcītis15
Mikrouzņēmejam nemaz nav tik vienkārši, viņam divi bērni. Atvieglojumus jau piemērot nedrīkst. Tu tak nezini visus apstākļus.

uusins (2016-09-18 22:39)    4 Es neiesaku. Reiz interesējos tieši par šo pašu tēmu. Biju aizgājis uz arodbiedrību. Biju aizgājis pie jurista "darba biržā". Tiešākā atbilde no amatpersonas bija:
- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!

Nekā personīga... :)

uusins (2016-09-18 22:47)    3 Ja interesē, uzraksti man personīgi. Pastāstīšuu, ko man toreiz ieteica jurists. Par mikrouzņēmumiem runājot - tur arī ir jāmāk "spēlēt", pašas valsts gājieniem. Kā pokerā. Bet es dzirdēju, ka mikro uzņēmumus grasās likvidēt.
Tiklīdz mūsu valsts tevi nespēj slaukt, tā likvidē tavu legālo ienākumu avotiņu :)

AivarsN (2016-09-18 22:57)    4 Labāk tad dzīvot pēc principa,es no valsts neko neprasu un lai tā arī mani liek mierā.😁

neko (2016-09-18 23:33)    4 Autoram: nevis VID darbinieku bet grāmatvedi tev vajag. Kaut vai uz mēnesi vai diviem lai parāda kas kā jādara.

uusins: "- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!"
Kā uz to skatās, ja tu esi no tiem, kas pats par sevi rūpējas no valsts neko vairāk, kā to lai liek mierā nevajag, tas ir izdevīgi. Ja gribas piedalīties visādās shēmās kā pensiju līmeņi, visādi valstiski sociālie pasākumi utt. tad nav.
Man teiksim neinteresē visas šis sociālas shēmas un uzskatu sociāls garantijas ir ģimenes iekšēja lieta kurā valstij vispār nav jālien... un jo mazāk viņa to dara jo labāk. Vienkārši tas nav domāts priekš cilvēkiem, kas nav gana pastāvīgi un kam vajag ģimenes surogātu - valsts sociālo sistēmu.

shining (2016-09-19 00:23)      Jebkuri risinājumi šobrīd ir īstermiņa, jo decembrī tiks pieņemta jaunā likumu pakete, kur būs izmaiņas. Pēc šī brīža ziņām mikriķi turpinās pastāvēt, bet darbiniekiem būs jāmaksā socnodoklis, kas visu 9% nodokļu padarīs padarīs neinteresantu.
Patents, cik dzirdēts, ir jēdzīgs, vienīgi tas laiku pa laikam jāatjauno.

no_thing (2016-09-19 19:53)      Neesmu VID darbinieks.
Ja reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, tad jāskaita katra mēneša ieņēmumi un izdevumi (saņemtā nauda un iztērētā nauda saimnieciskās darbības veikšanai (čeki utt.)).

Ja ieņēmumi mīnus izdevumi mēnesī ir vismaz 370 eiro (tas ir šim gadam), tad par attiecīgo mēnesi jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (30,58 % http://likumi.lv/ta/id/278865-noteikumi-par-valsts-socialas-apdrosinasanas-iemaksu-likmes-sadalijumu
-pa-valsts-socialas-apdrosinasanas-veidiem-2016-gada). Ja gada laikā ieņēmumi un izdevumi par visiem mēnešiem ir sasnieguši summu 370*12, tad no attiecīgā mēneša līdz gada beigām jāmaksā soc.apdr.iemaksas par katru mēnesi. Atskaites jāsniedz 1x 3 mēnešos.

Par gadu laikā no marta līdz jūnijam jāsniedz gada ienākumu deklarācija (iedzīvotāju ienākuma nodoklis). Jāmaksā tas nodoklis ir 1-3 mēnešu laikā (atkarībā no summas). Ja par gadu ir peļņa, tad arī jāsniedz avansa aprēķins un katru ceturksni jāmaksā avansa maksājumi http://likumi.lv/ta/id/56880-par-iedzivotaju-ienakuma-nodokli#p-496610

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu