Ķīlas naudu saņemt atpakaļ

Lieta tāda, kā mēs gribējam nopirkt dzīvokli, iedevam rieltoram 500 eiro ķīlu, viņš uzrakstīja "расписку", ja neneša laika mēs nebūsim dzīvokļa īpašnieki tad viņš atgriezis naudu atpakaļ. Jau pagāja 3 meneši ne dzīvokļa ne naudas. Ko lai mums darīt?

sandra111    2 ta saucas dzives pieredze,,,

preilene    2 Tas ir joks??

Postremo    1 nespiid. Dell 500 pat tiesaaties neatmaksaasies. Vieniigais variants ir passam ( vai specializetam Sassam ) atrast, un pannem to knaabi pie ccupras, un sapurinaay taa kaartiigi...lai saak birt pikkis no pakssiem.Diemzzeel taada ir dziive muusdienaas. Goda vaards vairs neko cilveekiem nenoziimee.

LaskovijMerzavec    2 Iesniegums kriminālpolicijai par krāpšanu. Būs ilgi, bet varbūt atdos.

Ezjule    4 Ieliec sudzībās el vē atsauksmi par konkrēto personu.

Eiropa      savulaik man arī glabājās raspiskas kā antikvariāts,
piekrītu izvēlei par Sašu - ātri un 100%;)

acc    3 Šāda veida maksājums Civillikuma izpratnē nav ķīlas nauda, bet gan rokasnauda. Tas nozīmē, ja pārdevēja vainas dēļ neesat tikuši pie dzīvokļa, tad atpakal varat prasīt 2x vairāk = 1000 eiro.

Tas gan neko nepalīdz, ja naudas ņēmējs ir nolēmis to paturēt. Tad jāgriežas policijā ar iesniegumu par krāpšanu.

joens      Hmm, zinot, cik maksā dzīvokļi, 500 naudiņas ir tik smieklīga summa, ka par rokasnaudu nenodēvēt (tā parasti ir kāds % no pirkuma summas un tiek maksāta pamatojoties uz līgumu, ne pašrocīgu parādzīmi). Un rokasnaudu maksā pārdevējam, ne starpniekam (pie tam, nepilnvarotam, kā manāms). Izskatās tāds pats mākleris, kā tie, kas par 10 latiem savulaik teicās piemeklēt īres dzīvokli, te tikai skolas nauda drusku lielāka.

Dinerisa      Ir aitas, ir cirpēji.

Hard_Disk_Drive      Jūsu minētie 500 eiro varētu būt rokasnauda (sk.Civillikuma 1725 līdz 1731.pantu). Tas nozīmē, ka teorētiski Jums ir iespēja saņemt atpakaļ rokasnaudu divkāršā (t.i. 1000 eiro apmērā). Lai to panāktu, Jums ir jāceļ tiesā prasība par naudas piedziņu, līdz ar to būs jāmaksā valsts nodevu par prasības celšanu, kas, lūdzot piedzīt 1000 eiro, ir 15 procenti no prasības summas jeb 150 eiro un papildus 4,70 eiro ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi. Ja prasības pieteikumu nevarat sastādīt pats, tad papildus jārēķina arī izdevumi par jurista pakalpojumiem.

Iespēja, ka tiesa apmierinās Jūsu prasību par rokasnaudas piedziņu ir visnotaļ liela, bet jāņem vērā, ka reāli naudu jūs varēsiet atgūt tikai tad, ja atbildētājam (māklerim) būs manta uz ko vērst piedziņu. Diemžēl pieredze rāda, ka t.s. ´´mākleriem´´ pašiem visbiežāk nav nekādas mantas uz ko varētu vērst piedziņu- viss ´´pārrakstīts´´ uz ģimenes locekļiem.

tautietis      Dari zināmu ,ka esat krāpnieku PĀRDEVUŠI par 250 eiro ,uz jautājumu kam un kas tagad notiks ,atbildiet ka nezinat un zināt noteikti negribat, 250 esat atguvuši un paldies dievam. Redzēsiet kas notiks ! 2020-03-09 16:23

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu