Vai var piedzīt tēva parādu no meitas studentes?

2011 - 2013. gadam studēju Rīgā, pilna laika klātienē. Šajā laika posmā mana māte pārtrauca kopdzīvi ar manu tēvu, nomaksāja nelielu parādu par no pašvaldības īrēto dzīvokli, un pārrakstīja līgumu uz tēva vārda. Tēvs (ar alkohola problēmām), nemaksāja par dzīvokli, un rezultātā tika no tā izlikts. Šajā laika posmā attiecīgā adrese bija mana deklarētā dzīvesvieta, jo Rīgā studējot īsti nebija kur deklarēties un es neiedomājos, ka tā varētu būt problēma. Tā kā no mana tēva neko piedzīt nevar, tad šobrīd VISU summu piedzen no manis. Jāsaka, ka par situācijas nopietnību uzzināju vēlu, jo nesaņēmu nevienu oficiālu pavēsti līdz šim brīdi. (tēvs vēstules ignorēja, arī man adresētās.)

Jautājums- attiecīgajā laika periodā es skaitījos apgādājamā persona, bez darba vietas un ienākumiem. Vai ir tiesiski no manis piedzīt šo parādu, un ja ir, vai ir tiesības to darīt pilnā apjomā? Vai ir vērts tērēt naudu juristam.

Jau iepriekš, paldies!

edding (2016-08-16 19:54)  1 6 Speciālists es neesmu, bet tas, kas Tu biji tanī laikā, nevienu neinteresē.Galvenais ka tagad ir Tev nauda vai īpašumi.
Saka jau ka deklarēšanās ņi k čemu ņe objazivajet. Nu tagad redzēsim, ko juristi teiks. Pēc loģikas dzīvoklis Tev nepiederēja, līguma ar Tevi nav. Tēva mantojumu pārņēmusi neesi, bet varbūt tiesa atradīs kādu veidu, kā izspiest.

neko (2016-08-16 19:59)    2 Jūsu radniecībai nav nekādas nozīmes. Tāpat deklarētajai dzīves vietai. Kas parakstīja līgumu, tas arī maksā un pārējos tas neskar... ja vien arī tu kaut ko pati neparakstīji. Nebija gadījumā tā, ka tiki ierakstīta īres līgumā?

Lele (2016-08-16 20:50)    1 Ja piedzen pashvaldiiba, tad zvani uz to pashvaldiibu, runaaa ar vinju juristu, lai vinhs Tev izskaidro situaaciju...
Lai atsuuta veelreiz uz adresi, kur Tu esi Prasiibu..tur arii viss buus rakstiits, kas, kur, kaapec piedzen un uz kaada pamata.

Sektants9 (2016-08-16 20:59)    2 pasvaldibai paprasi pretenziju/prasibas pieteikumu un ar to sameklee juristu (velams advokatu), kas specializejas civiltiesibas, velams tiesi ires tiesibu joma. konsultacija maksas letak neka ignorance. un deklareto adresi vienmer turpmak paturi tikai tadu, kur korespondenci sanem nekavejoties un reglari. aiztaupisi dzive ne vienu vien problemu.

marselis (2016-08-16 21:19)  3 2 neko 19:59
precizi atbildeja

viss notiek likuma ietvaros,
ko nosaka liguma sastavs.

edding (2016-08-16 21:37)    4 Vispirms aizej vai piezvani uz to kantori, un pajautā- "uz kād pamata". Tad zināsi ko tālāk darīt un ko juristam jautāt.

Lele (2016-08-16 21:48)    3 Ja tas ir pashvaldiibas dziivoklis un Tu tajaa biji iedeklareeta, tad pashvaldiiba (ka dzivoklja iipashnieks) deva atljauju tajaa iedeklareeties un Tu esi kaut kur parakstiijusies...

Ej uz to Namu paarvaldi un runaa, dabuu papiiru uz rokas tur buus viss rakstiits uz kaada pamata no Tevis piedzen, ko piedzen, kaapeec piedzen. Tad naac ar to papiiru uz OHO.lv un runaasim taalaak...

Nate (2016-08-16 22:05)  4 3 Lele-Pirmoreiz dzirdu, ka lai piedeklarētos, īpašniekam jādod atļauju atļauju.Īpašnieks ņi snom ņi duhom, ka vesels bars deklarējies tavā īpašumā. Man reiz tā bija, atļāvu vienam, viņš savus 3 brāļus piedeklarēja arī. Kad skaidrojos ar tautas skaitīšanas kantori, tad tik uzzināju.

Tinte (2016-08-16 22:25)  1 2 Meitene jau tēmas pieteikumā rakstīja, ka dzīvolis ir pašvaldības.
Nekā iepriecinoša nevarēšu pateikt. Diemžēl nāksies vien maksāt.
Likumā "Par dzīvojamo telpu īri" skaidri noteiktas īrnieku un tur deklarēto pilngadīgo personu tiesības un pienākumi.
10. pants. Īrnieka ģimenes locekļu un citu dzīvoklī iemitināto personu tiesības un pienākumi

Personai ir tiesības dzīvot īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā tikai tad, ja tā iemitināta attiecīgajā dzīvojamā telpā šā likuma 9.pantā noteiktajā kārtībā.

Īrnieka ģimenes locekļiem ir tādas pašas tiesības un pienākumi kā īrniekam. Pilngadīgajiem ģimenes locekļiem kopā ar īrnieku ir solidāra mantiskā atbildība par dzīvojamās telpas īres līguma saistībām.

Šā likuma 9.panta ceturtajā un piektajā daļā noteiktajā kārtībā īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā iemitinātās personas patstāvīgas tiesības uz šīs dzīvojamās telpas lietošanu neiegūst, un tām ir tikai tādas tiesības un pienākumi, kādus nosaka šis likums un attiecīgās dzīvojamās telpas īres līgums.

Tinte (2016-08-16 22:33)  1 2 Vienīgais iepriecinošais šajā situācijā ir tas, ka tad, kad būsi visu nomaksājusi, varēsi celt tiesā prasību pret tēvu par 1/2 no visas samaksātās summas (jo atbildība ir jums abiem solidāra, tātad puse jāmaksā viņam).
Ja viņam šobrīd nav no kā piedzīt, tad aizejot pensijā piedzīs visu līdz pēdējam santīmam, jo lai vai kāda, bet pensija jau vińam būs.

marselis (2016-08-16 22:57)  4 2 ej pie jurista
tev piestastis pilnu galvu ohujiesi,
tava stastijuma ir daudzi punkti,kurus tu vari izm.sava laba.

ne_meklejumos (2016-08-17 10:09)  1   Nevar no Tevis piedzīt, meklē juristu. Tev būs jāpierāda, ka tai laikā biji apgādājamā persona bez ienākumiem. Tas arī būs jāņēm vērā, nevar skatīties pēc šā brīža ienākumiem, tai laikā tevs bija maksātājs un saņēma sodu par nemaksāšanu, izlikšanu no dzīvokļa. Tas tādā gadījumā, ja vairs neesi pēc studiju laika tur deklerējusies.

hashashiin (2016-08-17 10:59)    1 Nevar būt, ka autorei nav rakstiska paziņojuma ar izskaidrojumu, uz kādiem pantiem balstās prasība. Ja šāda papīra nav, tad steigšus ierakstītu vēstuli (vislabāk: ar paziņojumu par saņemšanu) uz pašvaldību, ar lūgumu prasību izskaidrot - viņiem ir pienākums atbildēt, ja vien viņi to jau nav izdarījuši iepriekš + ierakstīta vēstule ir lietas gaitas dokuments (saglabā aploksni, jo tur ir sarakstes laika zīmogs, kas ir būtiski dažādiem noilgumiem). Izejot no atbildes satura varēs spriest par lietas "sāli", un tad jau vērsties pie jurista ar konkrētiem jautājumiem, netērējot laiku-naudu uz formalitāšu noskaidrošanu.
Lai deklarētos nevienam atļauja nav jāprasa - latvija.lv, iespējams autentificēties un pārdeklarēties kaut šobrīd. Namīpašnieku murgs ir visādi bomži un kredītņēmēji, kas deklarējas viņu īpašumos. Izdeklarēšana gan ilgst pāris mēnešus, jo tas notiek ar tiesu.
(marseli: aizej padzer kafiju!)

NL_O (2016-08-17 11:52)  3   Bēdīga situācija - ja Valsts (savu ierēdņu personā) ir izdomājusi, ka Tev jāmaksā par sava tēva grēkiem, tad bez (diez vai taisnīgas) tiesas tur neiztikt.

Mans ieteikums - netērē naudu bezjēdzīgu advokātu piesaistīšanai.
Pamēģini sociālos tīklus. Varbūt kāds pieredzējis advokāts riskēs sabojāt savu reputāciju, uzstājoties un zaudējot pret valsts birokrātiju. Vai arī kāds ideāliem ticošs LU Juridiskās fakultātes students, kuram nav īpaši ko zaudēt, uzņemsies šo lietu kā kursa darbu; par velti, protams.

av2 (2016-08-17 12:01)  2 3 Cik es zinu , nevar, jo nebiji pilngadiiga tajaa laikaa.Tad jau sanaaks, ka arii , nu piemeeram, 3gadiigiem beerniem arii saaks piedziit vecaaku paraadus.

edding (2016-08-17 12:51)    4 Studente un nepilngadīga? Diez vai.

Vilkabele (2016-08-17 14:02)    1 Te jau rakstīja, ka pilngadīgais ģimenes loceklis atbild solidāri ar īrnieku. Tad nu var mēģināt samazināt summu vispirms par laiku, kamēr vēl nebiji pilngadīga (ja parāds ir senāks), un tad par pusi no atlikušā, kad abi ar tēvu bijāt tur deklarēti. Jācer, ka izlikšana bija ar tiesu un attiecās uz jums abiem, jo pēc tās vairs jāmaksā tikai likumiskie procenti no laikus nesamaksātā (varbūt). Šajā sakarā arī dīvaini, ka runājam par prasībām, jo parāda piedziņas prasību parasti ceļ vienlaikus ar prasību par izlikšanu. Tāpēc, ja jau ir spēkā stājies spriedums un piedziņa notiek saskaņā ar to, tad par visu manis iepriekš rakstīto var aizmirst. Atkārtota lietas izskatīšana ir diezgan nereāla, tur bez jurista nekādi.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu